Rozważania i spekulacje transferowe

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Rozważania i spekulacje transferowe

Postprzez LiverpoolIsRed » 5 paź 2019, o 21:18

Mufi napisał(a):Ile on może kosztować ? Ma kontrakt do 2022, więc w letnim okienku 2020 max. 150 mln ?

150 mln to mało ? Tylko najbogatsi tyle wydadzą na jednego zawodnika czyt. Barca, Real, City, czy PSG. Poza tym Mbappe mi nie leży. Po co nam gwiazdeczka pokroju Neymar jak lepiej żeby mieć takich skromnych i pracowitych wojowników jak nasi mistrzowie ;).
LiverpoolIsRed

Postprzez ManiacK » 5 paź 2019, o 22:42

LiverpoolIsRed napisał(a):Tyle że on gra we Francji. Liga stoi na dużo niższym poziomie i łatwiej tam zabłysnąć. W PL niekoniecznie by sobie poradził. Czy pograłby więcej niż Shaq ? Skąd ten wniosek ? Shaq ma mniejsze umiejętności ? Mniejsze doświadczenie ? Przy Kloppie żaden nowy zawodnik nie miałby łatwej drogi do podstawowej 11. Chyba że jest szykowany od początku na podstawowego piłkarza tj. Fabinho, Virgil, czy Keita. Sarabia miałby ciężko moim zdaniem i wcale nie jest powiedziane, że grałby lepiej albo częściej od Shaqa. Jednakże pomysł ciekawy, ekonomiczny i jako uzupełnienie kadry brałbym takiego grajka.

Nie tylko we Francji, bo świetną robotę robił również w Hiszpanii. Fakt faktem bliżej tym obu ligom do siebie jak do porównania z angielską, ale to już nie te czasy, gdzie bez odpowiedniego napompowania bicków nic nie ugrasz.

Paviola napisał(a):Jeśli kogoś bym chciał z P$G to tylko Mbappe, bo to naturalny następca Messiego i Ronaldo w dominacji trofeowej + naprawdę świetny zawodnik oraz Paredesa jako zmiennik Faba i swoim stylem gry idealnym pomocnikiem dla nas.

Ja tu piszę o kupnie go przed PSG, kiedy jego klauzula wynosiła zaledwie 18mln euro. Obecnie w żadnym wypadku bym o nim nie pisał jako potencjalne wzmocnienie kadry, bo to byłoby IMO nieopłacalne.

LiverpoolIsRed napisał(a):
Mufi napisał(a):Ile on może kosztować ? Ma kontrakt do 2022, więc w letnim okienku 2020 max. 150 mln ?

150 mln to mało ? Tylko najbogatsi tyle wydadzą na jednego zawodnika czyt. Barca, Real, City, czy PSG. Poza tym Mbappe mi nie leży. Po co nam gwiazdeczka pokroju Neymar jak lepiej żeby mieć takich skromnych i pracowitych wojowników jak nasi mistrzowie ;).

Mało jak na zawodnika tej klasy, i owszem, drogo, ale nie nieosiągalna cena dla nas, nie przesadzajmy, że jesteśmy tacy biedni, zwłaszcza jeśli byśmy podpisali kontrakt z Nike.
Do tego chyba coś Ci się pomyliło, bo City wydaje dużo, ale jako sumę transferów, a nie za pojedynczych zawodników (choć cena za Walkera czy Stonesa to jednak wysokie ceny, ale kupno Sterlinga dość promocyjnie wyrównuje IMO te transfery).
ManiacK

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez LiverpoolIsRed » 6 paź 2019, o 18:12

ManiacK napisał(a):
LiverpoolIsRed napisał(a):Tyle że on gra we Francji. Liga stoi na dużo niższym poziomie i łatwiej tam zabłysnąć. W PL niekoniecznie by sobie poradził. Czy pograłby więcej niż Shaq ? Skąd ten wniosek ? Shaq ma mniejsze umiejętności ? Mniejsze doświadczenie ? Przy Kloppie żaden nowy zawodnik nie miałby łatwej drogi do podstawowej 11. Chyba że jest szykowany od początku na podstawowego piłkarza tj. Fabinho, Virgil, czy Keita. Sarabia miałby ciężko moim zdaniem i wcale nie jest powiedziane, że grałby lepiej albo częściej od Shaqa. Jednakże pomysł ciekawy, ekonomiczny i jako uzupełnienie kadry brałbym takiego grajka.

Nie tylko we Francji, bo świetną robotę robił również w Hiszpanii. Fakt faktem bliżej tym obu ligom do siebie jak do porównania z angielską, ale to już nie te czasy, gdzie bez odpowiedniego napompowania bicków nic nie ugrasz.

Paviola napisał(a):Jeśli kogoś bym chciał z P$G to tylko Mbappe, bo to naturalny następca Messiego i Ronaldo w dominacji trofeowej + naprawdę świetny zawodnik oraz Paredesa jako zmiennik Faba i swoim stylem gry idealnym pomocnikiem dla nas.

Ja tu piszę o kupnie go przed PSG, kiedy jego klauzula wynosiła zaledwie 18mln euro. Obecnie w żadnym wypadku bym o nim nie pisał jako potencjalne wzmocnienie kadry, bo to byłoby IMO nieopłacalne.

LiverpoolIsRed napisał(a):

Mało jak na zawodnika tej klasy, i owszem, drogo, ale nie nieosiągalna cena dla nas, nie przesadzajmy, że jesteśmy tacy biedni, zwłaszcza jeśli byśmy podpisali kontrakt z Nike.
Do tego chyba coś Ci się pomyliło, bo City wydaje dużo, ale jako sumę transferów, a nie za pojedynczych zawodników (choć cena za Walkera czy Stonesa to jednak wysokie ceny, ale kupno Sterlinga dość promocyjnie wyrównuje IMO te transfery).

Mało ? Spójrz na to z innej strony. Jest to 19-latek który nie dorósł do poziomu największych a nadal do niego aspiruje. 200 mln to ogromna suma. Juz byl taki Dembele i Barca nie cieszy sie raczej z tej inwestycji. Ja bym w zyciu nie dal takich pieniedzy za jednego zawodnika, który po pierwsze nie wiadomo czy sie sprawdzi, a po drugie czy nie zacznie gwiazdorzyc. Biedni nie jestesmy, ale zaloze sie ze Klopp nie wyda 200 mln na gwiazdeczke z PSG bo woli sciagac mniej znanych pilkarzy o ogromnym potencjale. Poza tym kwestia zarobkow Mbappe. On bedzie chcial zapewne zarabiac co najmniej 20 mln rocznie. Stworzy sie wielka nierownosc placowa. Jak widzisz transfer to nie wszystko, bo dochodzi kontrakt i oplacanie pilkarza. Nadal sobie wyobrazasz Mbappe u nas ? I taki Mane bedzie zarabiac przykladowo 12 mln rocznie po tylu latach w klubie i zaslugach, a przyjdzie taki Mbappe i bedzie zarabial najwiecej ? Zbyt duzo kosztow. Nie dla nas taki gracz.

Nie zrozumiales mnie. City wydaje duzo sumujac wszystkich zawodnikow w oknie a nie za jednego gracza ok, ale nadal Ich spokojnie stac na sciagniecie Mbappe bez tworzenia jakiejs dziury finansowej. My nie jestesmy jak City, nie mamy takich mozliwosci finansowych i chyba kazdy to rozumie. Poza tym jak mowie, Klopp nie sciaga gwiazdeczek, tylko pilkarzy mniej znanych i wyrozniajacych sie. Umowa z Nike da nam spory hajs zgodze sie. Ale taka Barca ma duzo wieksze umowy, sciagnela za ogromne pieniadze graczy i juz musieli brac kredyt na splate Griezmana. Nie maja oni szejkowego wlasciciela ktory w razie dziury finansowej sypnie gotowka, a City ma.

Sterling za 64 mln na owczesne warunki to byl transfer jak dzis za 150 mln. Pamietasz sytuacje z Martialem w United ? Kazdy byl w szoku, ze Oni wydali na niego te 50 mln euro. To byla giganstyczna suma. Wtedy najwieksi jak Di Maria w najlepszym momencie swojej kariery kosztowal 75 mln. Wtedy to juz byly gigantyczne transfery, a dzis nie robia wiekszego wrazenia. Pamietasz w 2015-2016 transfery za 150-200 mln ? Nie bylo zadnego. Dzis bylibysmy glupi sprzedac takiego Sterlinga za 64 mln, ale wtedy ubilismy swietny interes. De Bruyne tez kosztowal jakies 60 mln, czy dzisiaj kupilbys takiego zawodnika za tyle kasy ? W zyciu.
LiverpoolIsRed

Postprzez Radbug » 6 paź 2019, o 21:24

Będąc szczerym to gdy pomyślę o tym jak mielibyśmy wzmocnić nasz atak to do głowy przychodzi mi tylko Mbappe. Pasowałby do stylu gry Liverpoolu, przed nim jeszcze spokojnie 10 lat szczytowej kariery, kontuzji nie łapie co 5 treningów. Wydaje się idealnym kandydatem. I po jego przyjściu Firmino można by przesunąć nieco głębiej na pozycję kreatywnego pomocnika-czyli piłkarza jakiego nam teoretycznie brakuje i jakiego wszyscy się domagają. 150 mln wydaje się ani zawyżoną cena ani okazją. Odpowiednia suma za takiego zawodnika jak na 2020 rok. Tylko nie wydaje mi się, żeby PSG go tak łatwo wypuściło z rąk. Dla mnie tez to właśnie on jest za 5 lat naturalnym następca Ronaldo i Messiego na pozycji najlepszych piłkarzy świata. kto wie, jeśli podpisalibyśmy kontrakt z Nike, to na dobry początek mogliby oni od razu dołożyć się do takiego transferu, bo kwestie marketingowe z nim związane mogłyby przynieść bardzo dobre zyski. Przykład Juve i Cristiano.
Nie mam na co narzekać. Coś Ty zrobił Kloppie?!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia
Radbug

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez ManiacK » 6 paź 2019, o 22:40

Radbug napisał(a):Będąc szczerym to gdy pomyślę o tym jak mielibyśmy wzmocnić nasz atak to do głowy przychodzi mi tylko Mbappe. Pasowałby do stylu gry Liverpoolu, przed nim jeszcze spokojnie 10 lat szczytowej kariery, kontuzji nie łapie co 5 treningów. Wydaje się idealnym kandydatem. I po jego przyjściu Firmino można by przesunąć nieco głębiej na pozycję kreatywnego pomocnika-czyli piłkarza jakiego nam teoretycznie brakuje i jakiego wszyscy się domagają. 150 mln wydaje się ani zawyżoną cena ani okazją. Odpowiednia suma za takiego zawodnika jak na 2020 rok. Tylko nie wydaje mi się, żeby PSG go tak łatwo wypuściło z rąk. Dla mnie tez to właśnie on jest za 5 lat naturalnym następca Ronaldo i Messiego na pozycji najlepszych piłkarzy świata. kto wie, jeśli podpisalibyśmy kontrakt z Nike, to na dobry początek mogliby oni od razu dołożyć się do takiego transferu, bo kwestie marketingowe z nim związane mogłyby przynieść bardzo dobre zyski. Przykład Juve i Cristiano.

Wymienność pozycji dzięki Kylianowi byłaby na prawdę fajna, Firmino cofnąć można, Kylian się wymieniać z naszymi skrzydłowymi, bo jest piekielnie szybki, ogólnie zmusiłoby to przeciwników do totalnie porzucenia bronienia indywidualnego, co ma obecnie często miejsce m.in. przy Salahu (bądź co bądź widzę u Mane nieco więcej miejsca, gdy ma piłkę przy nodze aniżeli u Mo, może to fakt tego, że Egipcjanin jest szybszy na pierwszych metrach, ale Sadio na pełnej szybkości jak ostatnio z Leicester pokazał, że nie jest jakoś wolniejszy i może to tylko moje spostrzeżenie, ale i tak dziwi mnie to przy obecnej formie Senegalczyka) i przerzucić się na bronienie strefowe, przy którym świetnie potrafimy przeciwnika rozerwać przez zabieganie i wbiegać w wolne przestrzenie.

Oczywiście to tylko pierwsza myśl, co gdyby.. bo do tego planu potrzebowalibyśmy wzmocnić środek drugim defensywnym zawodnikiem albo docelowo kazać Keicie grać bardziej z tyłu (bo jeśli w końcu pozbędzie się tych kontuzji poprzez odpowiednie wyleczenie się, to widzę w nim spore wzmocnienie przy złapaniu rytmu meczowego).
ManiacK

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez zawad2 » 7 paź 2019, o 08:08

Ja bałbym się nieco transferów typu Mbappe. Bo jakość piłksrska to jedno, a wpływ transferu na drużyne to drugie. Tak jak ktoś wspomniał, kwestia zarobków itp.
Bardziej mnie zastanawia kiedy nasza przednia formacja będzie wymagała małego przerotowania, wpuszczenia świerzej krwi. Czy po ewentualnym mistrzostwie nie zejdzie z nich trochę powietrze ? Czy dopiero po ewentualnym odejściu JK za dwa/trzy lata skład zostanie nieco przeformatowany ?
zawad2

1 year of membership

Postprzez MILF » 16 paź 2019, o 09:49

"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)
MILF

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez ar90 » 24 paź 2019, o 07:48

Wczoraj podczas transmisji meczu Inter-BVB na tvp, komentator powiedział, że "Sancho jest głównym celem transferowym Liverpoolu na lato 2020" zastanawiam się skąd to wziął bo przecież by nie wymyślił sam i nie gadał bzdur. (Czy by jednak wymyślił?)
ar90

2 years of membership2 years of membership

Postprzez MILF » 24 paź 2019, o 08:07

"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)
MILF

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez akhrem9 » 24 paź 2019, o 10:24

Wydaje się, że już sam zawodnik pracuje na transfer. Jak to jest w przypadku BVB zaczyna od działań wychowawczych. Spóźnił się na trening i dostał 100k co jest rekordem, zazwyczaj są one śmieszne w stosunku do ich zarobków. Sporo nauczył się od Dembele.
akhrem9

Postprzez SEB » 24 paź 2019, o 12:18

Wydaje mi się że obecnie dwa kluby mają pierwszeństwo. Liverpool i Manchester City. Wszystko zależy od mentalności zawodnika i podejścia do barw klubowych.

Ja jestem jak najbardziej na tak, fajnie patrzy się na jego drybling. Jest efektowny i efektywny. Chłopak ma dopiero 19 lat, może być tylko lepszy.

To taka ulepszona wersja Sterlinga, która potwierdza swoje umiejętności liczbami.

Mogłby być to pstryczek w nos w stronę City. Patrząc na to co dzisiaj wyprawia Sterling szkoda jego odejścia, gdyż pieniądze z transferu zostały zmarnowane na szrot Brendana. Ehh. Przyjąłbym tego Judasza z powrotem z pocalowaniem ręki, dla mnie zawsze będzie małym Raheemem. Są rzeczy których się nie zapomina i tym jest na pewno debiut jamajczyka.
Obrazek
SEB

Postprzez Szpieg1 » 24 paź 2019, o 12:26

Jest jedno małe ale.
Źródło: strona bvb pl
"Manchester City zagwarantował sobie klauzulę umożliwiającą podbicie złożonej przez inny klub oferty lub 15% zysku z potencjalnej sprzedaży."

Jeśli dobrze czytam wynika z tego, że jeśli zgłosi się po niego City to nie mamy nic do gadania.

Edit: Mitchell: jeśli zawodnik się nie zgodzi dołączyć do City to zostanie w BVB - tak to rozumiem. Szczególnie jeśli mają gwarancję przebicia oferty. O ile oczywiście to wiarygodne info, przydałby się tu Damian :)
Szpieg1
Moderator

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Mitchell » 24 paź 2019, o 12:40

Abstrahując od ilości prawdy w tym newsie Szpiegu, spieszę Cię pocieszyć, że strony negocjacyjne są trzy o czym często się zapomina. To zawodnik nierzadko decyduje.

Edit: To porozumienie między klubami. Zawodnika nie dotyczy. Wydaje mi się, że wręcz byłoby sprzeczne z przepisami europejskimi dotyczącymi swobody wyboru miejsca pracy.
Jak doświadczenie pokazuje, duży klub zgłaszając się po swego syna marnotrawnego często dopina swego ale nie na zasadzie przymusu lecz lepszych warunków (kasy, bazy, trenera, trofeów) niż słabsza konkurencja.
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam
Mitchell

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez akhrem9 » 24 paź 2019, o 13:20

Jeśli City ma do niego jeszcze jakieś prawa, będą znaczącą stroną przy sprzedaży. Nie dopuszczą do wzmocnienia najgroźniejszego rywala, albo podbijając stawkę bardzo mocno wydrenują Liverpoolowi kieszenie. A jeszcze gdyby stracili mistrzostwo kosztem drużyny Kloppa można o Sancho zapomnieć. Pep mocno się wkurzy. Trafi wszędzie, byle nie do LFC.
Kluby pośrednie mają spory wpływ i często mieszają.
akhrem9

Postprzez MILF » 30 paź 2019, o 11:26

MILF

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery