Rozważania i spekulacje transferowe

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Rozważania i spekulacje transferowe

Postprzez akhrem9 » 17 lip 2019, o 19:22

Jedyne pewne ruchy to kolejne wypożyczenia młodych. Bardzo duże wrażenie, lepsze niż Lallana wywarł na mnie Curtis Jones i myślę, że to czas by sprawdził się na poziomie Championship. Kent po występach w LE z Rangersami nie zadowoli się już treningami z pierwszą drużyną, Szkotów nie było stać na transfer ale ktoś kilka mln f przed końcem okna wyłoży. Nie wiem co tak widzicie w Brewsterze, grając SN ma problemy z odwróceniem się z przeciwnikiem na plecach, często i niecelnie odgrywał piłkę kolegom mając z tyłu obrońcę. Jego rola będzie mniejsza niż ta, gdy w klubie był Solanke.

Gdyby tylko w klubie byli przekonani o potrzebie mega transferu już by się spełnił. Grujic, Kent, kilku młodych jak Ojo, Ejaria, może Wilson i mamy ok 40mln. Plus 20mln, które jest zwykle przeznaczane na rok (kiedyś fani liczyli, ile średnio mamy na transfery za panowania Amerykanów). Jest już 60 mln f. Z samego skąpstwa, nie licząc dwóch finałów LM i zysków przy tym towarzyszących. Nie wierzę, że nie ma pieniędzy. Często wspominacie o pensjach, ale tu chyba nikt nie zarabia powyżej 220tys. funtów tygodniowo. Bardzo dobrze tych nieformalnych limitów płacowych pilnują, to nie United.

Chyba zacznę wierzyć w ten argument, że w lidze lepsi niż City nie będziemy. Nie ma sensu wydawać dla samego wydawania, mając Kloppa przy sterach.
akhrem9

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez consigliere » 18 lip 2019, o 13:18

akhrem9 napisał(a):Jedyne pewne ruchy to kolejne wypożyczenia młodych. Bardzo duże wrażenie, lepsze niż Lallana wywarł na mnie Curtis Jones i myślę, że to czas by sprawdził się na poziomie Championship. Nie wiem co tak widzicie w Brewsterze, grając SN ma problemy z odwróceniem się z przeciwnikiem na plecach, często i niecelnie odgrywał piłkę kolegom mając z tyłu obrońcę.

ale dlaczego Curtis Jones miałby iść do Championship? najlepsi trenerzy na Wyspach widzą że utalentowani młodzieżowcy niewiele zyskują na takich wypożyczeniach, dlatego wolą gdy rozwijają się oni pod ich okiem. tak było choćby z Fodenem który mimo silnej konkurencji w City dostawał sporo szans w ostatnim sezonie i jak pokazały ostatnie Euro U21 bardzo w tym okresie się rozwinął. wydaje mi się że dla rozwoju Jonesa byłoby najlepiej gdyby Klopp postępował z nim tak, jak Guardiola robi to z Fodenem, czy też Pochettino z nieco starszym Winksem.
nie widziałem jeszcze żadnego ze sparingów ale jeżeli jest tak jak piszesz to wcale mnie to nie dziwi, bo Brewster miał z tymi elementami problem nawet rywalizując z rówieśnikami. co innego Curtis Jones, on praktycznie zawsze wygląda jak ktoś kto za kilka lat może być gwiazdą angielskiej reprezentacji. warto mu kibicować także dlatego że to rodowity scouser jest.

everlast napisał(a):No dlatego napisałem, że w perspektywie czasu polityka transferowa się sprawdza. Kupujemy z głową tam gdzie potrzeba. A nie dla samego zakupu.

problem polega na tym że aktualnie trwająca sesja transferowa pokazuje że klub odchodzi od polityki którą tak skutecznie praktykował chociażby rok temu. na dokonanie wzmocnień pozostał niespełna miesiąc, a Liverpool jest jedynym klubem z czołówki europejskiej który nie dokonał jeszcze ani jednego poważnego zakupu.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..
consigliere

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez akhrem9 » 18 lip 2019, o 15:30

Zbyt dużą mamy rywalizacje pomocników, by ktoś z młodych dostał szansę. Klub powinien postępować tak jak z Grabarą czy Grujicem. Rok, dwa aklimatyzacji i treningów w klubie, potem wypożyczenie. Jeśli nie ma realnych szans na jakiekolwiek występy w pierwszej drużynie max 2 lata treningów wystarczy. Albo realnie wciela się młodego do zespołu jak Trenta albo wypożycza jak Wilsona. Teraz po powrocie można mu dać rok na zaistnienie w zespole, jeśli nie wykorzysta szansy - sprzedaż.
Już widać, że np. Ojo i Ejaria w Liverpoolu nie zaistnieją. Może potrzebują większej stabilizacji i zaufania w jakimś słabszym klubie. Na sparingach przygotowawczych do sezonu zawsze prezentowali się całkiem ciekawie. Szansę na karierę wciąż mają jak Kelly w Palace czy Shelvey w Newcastle. Nie wiem co się dzieje z Woodburnem, w Shieffeld odbił się od ściany (chyba miał też jakąś kontuzje). Ciekawe czy kolejne wypożyczenie, czy powrót i głaskanie po głowie jakim jest cudownym talentem w u23 w październiku osiągając 20lat. Optymalny wiek dla piłkarza, to jakieś 24-27 lat, do pierwszego zespołu przebije się garstka jak Gomez czy Arnold i wielu z tych młodych za kilka lat tu nie ujrzymy. Każdy inaczej dojrzewa, osiąga optymalną formę w innym wieku i kształtuje charakter. A komfort pracy w Shieffield, Rangersach czy Reims to jak oderwanie smoczka od buzi. Dlatego te max 2 lata treningów wystarczy i niech kształtują charaktery i widzą, jak wygląda piłkarskie życie w innych klubach. Wypożyczenia są bardzo ważne. To dzięki nim, Salah czy De Bruyne dzięki polityce wypożyczeń Chelsea są teraz na swoim miejscu.
akhrem9

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez SEB » 18 lip 2019, o 18:53

Fekir jedna noga w Betisie za 22 mln € :-)
Obrazek
SEB

Postprzez list3r » 18 lip 2019, o 19:28

consigliere napisał(a):
everlast napisał(a):No dlatego napisałem, że w perspektywie czasu polityka transferowa się sprawdza. Kupujemy z głową tam gdzie potrzeba. A nie dla samego zakupu.

problem polega na tym że aktualnie trwająca sesja transferowa pokazuje że klub odchodzi od polityki którą tak skutecznie praktykował chociażby rok temu. na dokonanie wzmocnień pozostał niespełna miesiąc, a Liverpool jest jedynym klubem z czołówki europejskiej który nie dokonał jeszcze ani jednego poważnego zakupu.

Błędne wnioskowanie. Nie można na podstawie posiadanych informacji dojść do takiego wniosku (że rezygnują z polityki transferowej). Równie dobrze klub mógł podjąć decyzje, że żadnych wzmocnień drużyna nie wymaga i to dalej jest polityka kupowania wtedy kiedy jest to potrzebne.
Dla młodszych użytkowników: sprawdźcie co się stało z Leeds Utd kiedy poszli na ostro z transferami i im się noga powinęła.
Ja tam uważam, że nie ma co na siłe gonić City. Zbyt dużo trzebaby włożyć. To nie nie jest kwestia jednego czy dwóch transferów.
Nie trzeba wydawać żeby robić postęp vide Kurnik

Z ciekawostek: kiedyś Kloppo się wypowiadał, że ma zwykle zaplanowane cele transferowe na 2 okienka do przodu.
list3r

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Ralf088 » 18 lip 2019, o 20:40

A ja mam pytanie co z tym Elliottem z Fulham? Już niby miał być naszym zawodnikiem, a wszystko ucichło, i na najważniejszy obóz młodziak nie pojechał, ktoś coś wie?
Ralf088

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Redi » 18 lip 2019, o 21:19

On i tak nie mogl jeszcze podpisac profesjonalnego kontraktu
Redi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 18 lip 2019, o 21:21

list3r napisał(a):Z ciekawostek: kiedyś Kloppo się wypowiadał, że ma zwykle zaplanowane cele transferowe na 2 okienka do przodu.

Zdaje się, że w tej kwestii zarząd oraz Klopp są bardzo zgodni - pojawiła się taka informacja choćby w kontekście Aouara z Lyonu (le10sport - kwiecień 2019), choć klub cały czas monitoruje sytuację zawodnika, na obecny moment gracz po prostu nie jest dostępny ( w domyśle nie jest również na tyle niezbędny, żeby rozbijać na niego bank, jak to miało miejsce w przypadku Virgila ). Moim zdaniem ciężko wzmocnić drużynę, która wygrała LM i była 1 punkt za liderem BPL, ponieważ tak na dobrą sprawę nie ma nawet gdzie upchnąć zawodnika, który by przyszedł. Jeden z najbardziej spektakularnych trasnferów - Naby Keita, któremu Gerro osobiście wręczał koszulkę z ósemką mocno musiał się napracować, żeby zaczynać mecze w wyjściowej 11stce. Transfer do środka odpada - definitywnie ta sprawa wg mnie została zamknięta, kiedy okazało się że Milly nie opuści klubu. Fernandes mógłby być ciekawym wzmocnieniem, chociaż musiałby liczyć się z tym, że będzie zmiennikiem dla Firmino, ewentualnie planem B (a raczej planem C, bo planem B jest Origi). W tej sytuacji realne wzmocnienie to:
- doświadczony piłkarz, który za odpowiednią pensje zgodzi się pełnić rolę rezerwowego
- młody piłkarz, który będzie starał się wykorzystać każdą możliwą okazję jako rezerwowy, aby wkraść się chociaż na moment do pierwszej 11stki.

Polityka FSG raczej zmierza w tą druga stronę. Klub w dodatku dostrzegł, że jeśli kupujesz piłkarza - najemnika, to bardzo często wchodzi na 8-10 meczów w sezonie, a pensję odbiera całkiem pokaźną. W sezonie 16/17 na takiej zasadzie zakontraktowaliśmy Klavana, ponieważ w kontekście do tamtej obrony nie stanowił aż tak widocznego ubytku jakościowego i nie pobierał wysokiej pensji, natomiast swoją ważną rolę odegrał. Przy obecnej kadrze piłkarz, którzy nie miałby stanowić drastycznego ubytku jakościowego dla naszej defensywy, pewnie zarządał by +/- 100k pensji za kilka/kilkanascie spotkań, wciąż wnosząc ryzyko złapania kontuzji. Świetnym przykładem takiego zawodnika był Sturridge - jak było trzeba wszedl, zdobył ważnego gola, ale zagrał 496 minut w ostatnim sezonie,a odbierał 120k funtów tygodniowo (czyli o 50% więcej niż Becker, który zdobył złotę rękawicę we wszystkich rozgrywkach, w których brał udział do ostatniego etapu) - widocznie dla klubu wydatek zbyt wysoki. To samo z backupem dla Robbo czy Fabinho.

Warto podkreślić również jeszcze jedną rzecz - młodzi zawodnicy Liverpoolu pobierają niską pensję, a opuszczajac szeregi The Reds przynoszą całkiem niezły zysk (Ibe 15 mln, Solanke 18 mln). Czyli dokładnie odwrotnie do zawodników, którzy pobierają wysoką tygodniówke i odchodzą wraz z końcem kontraktu (bo zazwyczaj nikt nie chce ich kupić zestawiając ich wiek i wymagania finansowe). W City, czy PSG płynie rzeka pieniędzy - firmy, które zarządzają tymi klubami, posiadają tak olbrzymi dzienny przychód, że praktycznie mogliby trzymać 2 równorzędne 11stki i nikt tak naprawdę tego nie odczuje. Wystarczy spojrzeć na case Jadona Sancho - City oddało go "od tak" bo mogli sobie równie "od tak" kupić Jesusa, Mahreza i Silve. Jestem pewien, że gdyby Jadon Sancho był zawodnikiem Liverpoolu dostawały by mnóstwo szans w meczach, a klub sprzedałby go dopiero, gdyby okazało się, że jedyne co potrafi to wykonywac sprinty do końcowej linii. W City trochę na to gwiżdżą, bo jak będą chcieli, to se go odkupią, pomimo, że jest najwyżej wycenianym zawodnikiem poniżej 20 roku życia. Diametralna różnica jest taka, że City może sobie pozwolić na to, żeby wygrywać za wszelką cenę, Liverpool nie.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Zyska » 18 lip 2019, o 21:41

Panie Jurgen jaki Van den Berg, Wilson, Brewster z tymi dzieciakami nic nie ugrasz 8)
Obrazek
Zyska

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez MasterItaliano » 18 lip 2019, o 21:44

Z Piszczkiem, Kuba i Lewym też niewiele wygrał ;)
MasterItaliano

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez LookAss » 18 lip 2019, o 21:49

Z tymi dzieciakami to taka prowokacja ;D
Obrazek
LookAss

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez Negrys » 18 lip 2019, o 21:49

Zyska napisał(a):Panie Jurgen jaki Van den Berg, Wilson, Brewster z tymi dzieciakami nic nie ugrasz 8)

Ta.... a kiedys to samo mówili o Robertsonie i TAA , przecież jaki Ci gości zrobili progres w przeciągu roku czy 2 lat to głowa mała. Jurgen to nie gościu z pierwszej lepszej łapanki, każdy klub go nam zazdrości, koleś dochodzi praktycznie co sezon do finału jakichś rozgrywek, wiec jeśli mówi ze chłopaki sie nadaja to ja w nich wierze i trzymam kciuki żeby odpalili i dawali nam jak najwięcej radości.

MasterItaliano napisał(a):Z Piszczkiem, Kuba i Lewym też niewiele wygrał ;)

Dokładnie:D lub z Goetze, Sahinem czy Kagawą :D:D

Jurgen wyciaga z zawodników wiecej niż inni w nich widza!
Negrys

Postprzez Redzik90 » 18 lip 2019, o 21:54

A ja tam się cieszę, że nie bierzemy udziału w tym całym transferowym szaleństwie. Obecny rynek jest chory i póki będziemy osiągali dobre wyniki, to należy się tylko cieszyć z tego, jak prowadzony jest nasz klub. Prawda jest też taka, że na rynku nie ma dostępnych zbyt wielu wartościowych graczy, których można kupić bez irracjonalnego przepłacania.
Redzik90

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Zyska » 18 lip 2019, o 22:01

Pozdro dla kumatych !!! 8) 8)

Edit: Pozdrawiam serdecznie LookAss :)
Obrazek
Zyska

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez list3r » 18 lip 2019, o 22:38

Zyska napisał(a):Pozdro dla kumatych !!! 8) 8)

Edit: Pozdrawiam serdecznie LookAss :)

Wlasnie tych kumatyych nie za wiele. Slabo z wiedza o EPL ;)
list3r

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery