Rozważania i spekulacje transferowe

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Rozważania i spekulacje transferowe

Postprzez Szpieg1 » 21 lip 2018, o 23:52

Regulamin działu "Rozważania i spekulacje transferowe"

1. Przed napisaniem jakiegokolwiek postu zapoznaj się z Regulaminem wątku "Rozważania i spekulacje transferowe" oraz Regulaminem Forum lfc.pl - http://forum.lfc.pl/viewtopic.php?f=7&t=48

2. Jest to sub-forum dotyczące Liverpoolu oraz temat dotyczący TYLKO transferów wokół Liverpool FC.
Dyskusje odnośnie transferów innych klubów mogą być prowadzone tylko w wątku Transfery Premier League
http://forum.lfc.pl/viewforum.php?f=3
Posty dotyczące transferów i plotek transferowych do innych klubów będą bezwzględnie kasowane chyba, że dotyczą piłkarza, który był w kręgu zainteresowań Liverpool FC.

3. Dozwolone są wszystkie źródła za wyjątkiem „The Sun” oraz "News of the World". Jeśli podajesz jakąś spekulację/plotkę/informację transferową twój post MUSI zawierać ŹRÓDŁO z którego posiadasz tą wiedzę.

4. Staraj się ograniczać ilość swoich postów na forum i stawiać na ich jakość. Lepiej by twoja wypowiedź była dłuższa, zawierała kilka przemyśleń i zamknęła się w 1 komentarzu, niż żebyś co kilka minut pisał kolejny komentarz z zaledwie 1 zdaniem bądź wyrazem.

5. Zastanów się czy Twój komentarz wnosi coś do dyskusji zanim go opublikujesz.
Czat-spam oraz nadmierne epatowanie wulgaryzmami jest niedozwolone i będzie karane ostrzeżeniami, w pewnych przypadkach posty z wulgaryzmami zostaną usunięte.

6. Jeśli napisałeś dłuższą wypowiedź (kilkanaście zdań), daj czas innym użytkownikom forum by również oni wyrazili swoją opinię. Nie musisz odpowiadać na każdy komentarz indywidualnie. Po jakimś czasie napisz swoją odpowiedź do kilku użytkowników, którzy w tym czasie wdali się z Tobą w dyskusję.

7. Pamiętaj, że istnieje przycisk EDYTUJ, jeśli popełniłeś gdzieś błąd lub sformułowanie którego użyłeś było nieprecyzyjne, nie musisz pisać nowego komentarza.

8. Jeśli nie podajesz źródła łączącego danego piłkarza z naszym klubem i są to Twoje luźne przemyślenia o nim, to uzasadnij dlaczego uważasz, że byłby to dla nas dobry transfer i dlaczego myślisz, że ściągniecie tego piłkarza do nas jest realne. Podaj źródła do statystyk tego piłkarza, porównaj go z naszym zawodnikiem, za którego byś go wymienił, porównaj go z zawodnikiem którym Liverpool się interesuje, a uważasz swojego kandydata za lepszą dla nas opcję itp.

9. Złamanie regulaminu będzie karane. O rodzaju kary decydują admini zgodnie z regulaminem ogólnym forum pkt 18 - http://forum.lfc.pl/viewtopic.php?f=7&t=48
Szpieg1
Moderator

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Re: Rozważania i spekulacje transferowe

Postprzez Szpieg1 » 21 lip 2018, o 23:54

Poprzedni temat został zamknięty na stałe. Debiutuje nowy temat - 21.07.2018 .
Zapraszam do zapoznania się z nowym regulaminem i kulturalnej dyskusji.
Dziękujemy za bardzo duży wkład w nowy regulamin użytkownikowi Radbug.

Proszę nie odpowiadać na mój post. Wszelkie uwagi proszę kierować na priv.
Szpieg1
Moderator

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Hubal » 22 lip 2018, o 12:23

Aulas o sytuacji Fekira... coś za dużo o tym gada. Kompletnie to się nie trzyma kupy.

Lyon President Jean Michel Aulas in full on Nabil Fékir’s future

July 22nd, 2018
Speaking to L’Équipe, Lyon President Jean-Michel Aulas discussed the future of captain Nabil Fékir.

“This summer we are trying to keep our best players, Nabil is a World champion, he is Lyonnais, we will be in the Champions’ League. It would be a bit of a shame if we could not keep him now… I saw him several times at Istra (France’s World Cup camp), and I did not get the impression that he absolutely wanted to leave. I want Nabil to stay, Bruno (Génésio) wants him to stay. I think there is a 90% chance that he will be at Lyon this season. If by the end of July he has not left, he will definitely stay… I think yes (he will stay). I have not spoken to him on the phone, but I see that he has left me a message, so I will call him back. For the moment, he is here, and when you see how well we played tonight…”

“We want to play a very good season, to give Bruno the necessary tools to do that, and the size of the offer will not change our position on Nabil, only what the player wants to do. Today the club is incredibly financially healthy, we will shortly announce exceptional financial results of the 30th of June. We have the means, and no player will leave against our will.”
Hubal

Postprzez Negrys » 22 lip 2018, o 12:50

Co do tematu Fakira to "rozważam" i "spekuluje" że albo przyjdzie, albo nie, osobiście gość jest dla mnie typem zawodnika który potrafi dać to, coś klubowi czy to ze stałych fragmentów czy właśnie rozbijając autobusy ala Murinho. Ewidentnie z sezonu na sezon jest coraz bardziej rozpoznawalnym zawodnikiem na rynku, a pod wodzą Kloopa można z niego wycisnąć jeszcze wiecej. Czekam i mam nadzieje, ze najpóźniej zimą będzie u nas.
Ostatnio edytowano 22 lip 2018, o 13:42 przez Negrys, łącznie edytowano 1 raz
Negrys

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez dawidek298 » 22 lip 2018, o 13:39

Pewnie dużo mógłby nam dać, ale wydaje mi się, że to za dużo na jedno okienko.Teraz powinniśmy się pozbyć paru zawodników jak Mings, Markovic czy Ings.W zimie będziemy wiedzieli,gdzie potrzebujemy wzmocnienia.Henderson powinien nam wystarczyć ew jakoś to ułożyć żeby wrzucić Shaqiri'ego.

EDIT:Z góry przepraszam za przerwy między wyrazami, ale coś mi się na telefonie stało.
dawidek298

1 year of membership

Postprzez Reso » 22 lip 2018, o 13:48

World Cup runner-up Mateo Kovacic has not changed his mind and is determined to leave Real Madrid this summer after meeting with Julen Lopetegui on Friday.
źródło:Marca

Szkoda, że zapewne nasz klub nie zainteresuje się kupnem Chorwata. Jeżeli nie chcemy grać z typową dziesiątka i szukamy partnera do gry z Keitą i Fabinho, podczas gdy Ox wypadł to myślę, że Kovacic byłby wręcz idealny. Gość świetnie wyprowadza piłkę, gdy zespół rusza z kontrą, niesamowicie wychodzi spod dryblingu. Uważam, że w system gry Kloppa wpisałby się bardzo szybko i myślę, że środek Kovacic- Fabinho - Keita, mógłby być środkiem na lata. Oczywiście nie mówię, że byłby to lepszy wybór niż Fekir i granie z "10", ale myślę, że jeżeli klub faktycznie zrezygnował z zakupu Francuza i chce grać jakby 3 środkowymi pomocnikami to ten tercet mógłby naprawdę zamiatać ligę. Gdyby dostępny był Ox uważałbym, że kadra jest faktycznie zamknięta, ale bez niego, brakuje trochę ruchliwego środkowe pomocnika. Aczkolwiek jak wspomniałem, jest to tylko takie moje małe rozważenie na temat tego zawodnika i nie sądzę żeby Klopp kupił już kogokolwiek, chociaż jeżeli jest faktycznie dostępny Kovacic za około 50 mln to według mnie opłacalny interes.
Reso

1 year of membership

Postprzez Yvette » 22 lip 2018, o 14:21

W kadrze jest za dużo zawodników z wysokim kontraktem, którzy raczej nie są już zawodnikami pierwszego wyboru:

Mignolet - 60 tysięcy funtów tygodniowo
Klavan - 55 tysięcy funtów tygodniowo
Moreno - 40 tysięcy funtów tygodniowo
Wijnaldum - 90 tysięcy funtów tygodniowo
Henderson - 100 tysięcy funtów tygodniowo
Milner - 120 tysięcy funtów tygodniowo
Lallana - 65 tysięcy funtów tygodniowo
Marković - 35 tysięcy funtów tygodniowo
Ings - 60 tysięcy funtów tygodniowo
Sturridge - 120 tysięcy funtów tygodniowo

Na utrzymanie tych zawodników klub wydaje w przybliżeniu 40 mln funtów rocznie. Wiadomo, Milner czy Ings dostali takie kontrakty, bo przychodzili za darmo. Wydaje mi się po prostu, że teraz czeka nas fala odejść, a jeżeli jeszcze ktoś przyjdzie to pod koniec okienka. Kto wie, może klub wróci po Fekira. Według mnie spokojnie można pozbyć się w/w ekipy i zostawić Hendersona, Moreno i 1-2 piłkarzy z trójki Milner/Lallana/Wijnaldum.

A poza nimi są jeszcze inni: Karius, Clyne, Matip, Gomez, Grujić, Shaqiri, Origi, Solanke, Woodburn, Brewster.

Widać gołym okiem, że czas na porządki w klubie.

@edit
do tych na dole, nie moja wina, że nie potraficie czytać ze zrozumieniem i od razu reagujecie agresywnie.

Z tego co napisałem, to do sprzedania jest Mignolet, Klavan, Marković, Ings, Sturridge i może ktoś z dwójki Lallana/Wijnaldum przy dobrej ofercie.

Ta strona od kilku lat to kompletne szambo, większość normalnych ludzi przeniosło się na twittera, a zostali sami tacy frustraci, smutne
Ostatnio edytowano 22 lip 2018, o 14:55 przez Yvette, łącznie edytowano 1 raz
Yvette

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Django » 22 lip 2018, o 14:36

Yvette napisał(a): Według mnie spokojnie można pozbyć się w/w ekipy i zostawić Hendersona, Moreno i 1-2 piłkarzy z trójki Milner/Lallana/Wijnaldum.

A poza nimi są jeszcze inni: Karius, Clyne, Matip, Gomez, Grujić, Shaqiri, Origi, Solanke, Woodburn, Brewster.

I przy trzech kontuzjach nie mieć w ogóle ławki. Brawo Ty!. GOść z Twojego avatara Ci takich rewelacji nagadał?
Obrazek
Django

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Kodi » 22 lip 2018, o 14:42

Yvette napisał(a):W kadrze jest za dużo zawodników z wysokim kontraktem, którzy raczej nie są już zawodnikami pierwszego wyboru:

Mignolet - 60 tysięcy funtów tygodniowo
Klavan - 55 tysięcy funtów tygodniowo
Moreno - 40 tysięcy funtów tygodniowo
Wijnaldum - 90 tysięcy funtów tygodniowo
Henderson - 100 tysięcy funtów tygodniowo
Milner - 120 tysięcy funtów tygodniowo
Lallana - 65 tysięcy funtów tygodniowo
Marković - 35 tysięcy funtów tygodniowo
Ings - 60 tysięcy funtów tygodniowo
Sturridge - 120 tysięcy funtów tygodniowo

Na utrzymanie tych zawodników klub wydaje w przybliżeniu 40 mln funtów rocznie. Wiadomo, Milner czy Ings dostali takie kontrakty, bo przychodzili za darmo. Wydaje mi się po prostu, że teraz czeka nas fala odejść, a jeżeli jeszcze ktoś przyjdzie to pod koniec okienka. Kto wie, może klub wróci po Fekira. Według mnie spokojnie można pozbyć się w/w ekipy i zostawić Hendersona, Moreno i 1-2 piłkarzy z trójki Milner/Lallana/Wijnaldum.

Bałem się, że przy zmianach w tym temacie będę czasem musiał czytać bzdury, ale nie sądziłem, że nastąpi to tak szybko :dry:

Biorąc pod uwagę, że kontuzję raczej nas nie omijają, chciałbyś wypieprzyć ludzi od rotacji dla tego, że mają trochę za wysokie kontrakty ? :D :D
Nigdy nie zrozumiem dlaczego tutaj wszyscy tak bardzo interesują się pieniążkami, które akurat w naszym klubie nie są obecnie problemem. Polska mentalność ?

Mings odejdzie, może Marković i Ings, i to tyle. Dodam jeszcze, że nie odchodzą bo klub musi oszczędzać na kontraktach, ale dlatego, że chcą grać w 1 składzie.
I just asked José Mourinho if I can have the keys to his bus. He said What are you talking about James? I said Well it's still on the pitch.
#Boring James Milner
Kodi

Postprzez josif » 22 lip 2018, o 15:04

A jakie są zarobki Lovrena? Gość ma 29 lat i to jego max poziom. Już lepszy nigdy nie będzie, a dzięki dobrym występom w LM i na mundialu można na nim jeszcze co nieco zarobić. To ostatni dzwonek.
War. War never changes
josif

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez dawidek298 » 22 lip 2018, o 15:24

josif napisał(a):A jakie są zarobki Lovrena? Gość ma 29 lat i to jego max poziom. Już lepszy nigdy nie będzie, a dzięki dobrym występom w LM i na mundialu można na nim jeszcze co nieco zarobić. To ostatni dzwonek.

Jest nam bardzo Potrzebny. W końcu zaczął nam dawać jakość w defensywie po przyjściu Van Dijka. Nie po to się zgrywa ze sobą skład i wchodzi do finału ligi mistrzów, żeby wymieniać teraz cała kadrę.Oczywiscie potrzebne są wzmocnienia jak i odejścia niektórych piłkarzy, ale Lovren na pewno do nich nie należy.
dawidek298

1 year of membership

Postprzez Bartek84 » 22 lip 2018, o 17:12

Zostało 2,5 tygodnia do końca okienka. Na razie jak dla mnie 8/10. Przypominam tylko, że Naby Keita faktycznie został kupiony rok temu i raczej nie powinniśmy go zaliczać do piłkarzy sprowadzonych tego lata. Tak więc mamy Fabinho, Shaqiriego i Alissona. Fabinho zastąpi Cana, Shaqiri zapewni backup na skrzydle, którego nie mieliśmy w ogóle w poprzedniej kampanii, a Alisson rozwiąże w końcu problem obsady pozycji bramkarza. Tylko, że my straciliśmy jeszcze dwóch bardzo ważnych piłkarzy, Coutinho i Chamberlaina. Obaj mogli grać na pozycji ofensywnego pomocnika lub na skrzydle. Nawet mając jeszcze obu w składzie rok temu próbowaliśmy zakontraktować Lemara. Ostatecznie się nie udało, potem zimą sprzedaliśmy Coutinho do Barcelony, a następnie Ox się rozwalił i wygląda na to, że wypada z gry na cały sezon 18/19. W czerwcu byliśmy o krok od pozyskania Fekira, potem były informacje że Shaqiri to nie jest alternatywa dla Francuza, aż w końcu Bascombe napisał że Klopp chciałby jeszcze bramkarza i 10-kę. Ludzie wtedy rozumiejąc że 10-ka to priorytet zaczęli się zastanawiać o co chodzi z tym bramkarzem. W końcu kupiliśmy bramkarza i nagle informacja, że niby koniec transferów. Jedno jest pewne, ci najbardziej wiarygodni dziennikarze klubowi sami nie wiedzą co się dzieje. Każdy kto śledził okienka transferowe jeszcze za Rodgersa czy Dalglisha doskonale powinien zauważyć różnicę. Przecież Ian Doyle z Echo podawał jeszcze rankiem tego dnia kiedy złożyliśmy ofertę za Alissona, że sytuacja się nie zmieniła i nie kupimy Brazylijczyka bo jest za drogi. O transferze Fabinho to się dowiedzieliśmy na 2 godziny przed oficjalnym ogłoszeniem. Ja bym się za bardzo nie przejmował tym co piszą Pearce, Joyce i inni, zwłaszcza że zwyczajne cytują Kloppa. A Niemiec zawsze powtarzał że jest zadowolony ze swojego składu. Mówił tak rok temu, mówił 2 lata temu i mówił 3 lata temu. Natomiast swoje i tak robił.

Moim zdaniem jesteśmy o tego jednego ofensywnego grajka od bycia zespołem w pełni gotowym, przynajmniej na papierze, do rywalizacji o tytuł. Czy to miałby być Fekir czy ktoś inny to już mniej istotne. Potrzebujemy po prostu jeszcze jednego cracka do gry w formacji ofensywnej bo możemy nie dać rady pociągnąć całego sezonu na czterech frontach Salahem, Mane, Firmino, Shaqirim i dajmy na to Sturridgem. To może być za mało.
Bartek84

1 year of membership

Postprzez w0rst » 22 lip 2018, o 18:46

Bez kitu. Keita nam strasznie pomógł. Gdyby nie ten czarnoskóry piłkarz to byśmy nie grali w finale LM oraz nie skończylibysmy w top4.
PS. Dalej nie czytałem z uwagi na nerwy ale takich głupot to tutaj od chyba 2 dni nie czytałem.
Obrazek
w0rst

Postprzez PyrkaLFC » 22 lip 2018, o 19:00

Bartek84 napisał(a):Przypominam tylko, że Naby Keita faktycznie został kupiony rok temu i raczej nie powinniśmy go zaliczać do piłkarzy sprowadzonych tego lata. Tak więc mamy Fabinho, Shaqiriego i Alissona.

w0rst napisał(a):Bez kitu. Keita nam strasznie pomógł. Gdyby nie ten czarnoskóry piłkarz to byśmy nie grali w finale LM oraz nie skończylibysmy w top4.
PS. Dalej nie czytałem z uwagi na nerwy ale takich głupot to tutaj od chyba 2 dni nie czytałem.

No ale czy Bartek84 napisał, że Keita nam pomógł w rozgrywkach, że tak się ciskasz?

Keita dołączył do nas fizycznie w to lato, jednak kupiony został w zeszłym roku, latem i sporo część kosztów związanych z tym transferem również została poniesiona w zeszłym roku. W tym okienku faktycznie kupiliśmy 3 piłkarzy. Jak dla mnie 3 transfery to trochę mało jak na drużynę, która w tym finale LM o którym piszesz, straszyła Real Madryt Adamem Lallaną. Tym bardziej że o "Coutinho Replacement" i "Mysterious Player" czytamy od stycznia. Raczej trudno traktować Keitę jako "Coutinho Replacement", skoro został członkiem drużyny jeszcze przed transferem Filipka do Katalonii.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Bartek84 » 22 lip 2018, o 19:25

w0rst napisał(a):Bez kitu. Keita nam strasznie pomógł. Gdyby nie ten czarnoskóry piłkarz to byśmy nie grali w finale LM oraz nie skończylibysmy w top4.

No i po co te nerwy? Akurat to zdanie o Keicie jest bez znaczenia. Wydaje mi się po prostu, że już rok temu ten transfer był liczony jako przeprowadzony w lato 2017. Nawet nie wiem czy czasem na lfc.pl nie widniał wcześniej w rubryce Transfery Lato 2017. Ale możliwe że się mylę. Nie pamiętam. Zgadzam się, że nie zagrał dla nas jeszcze w żadnym meczu. W ogóle nie o to mi chodziło w całej wypowiedzi aby umniejszać naszym transferom. Rzeczywiście bardziej sensowne jest traktowanie Keity jako bieżący transfer. Nie mam z tym problemu, ale to niczego nie zmienia.
Bartek84

1 year of membership

Następna strona

Powrót do Kadra i Transfery