Virgil Van Dijk

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Virgil Van Dijk

Postprzez Felix » 7 maja 2019, o 23:57

W tej sytuacji to chyba Matip wstawił nogę.
Felix

1 year of membership

Postprzez RedEscelios » 12 maja 2019, o 13:24

Oficjalnie:
Virgil van Dijk zawodnikiem sezonu premier league!
Najlepszy transfer ostatnich lat, lider, czołg... Bóg.
Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz pucharów :P
Obrazek
RedEscelios

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Pistolerro » 12 maja 2019, o 13:46

RedEscelios napisał(a):Oficjalnie:
Virgil van Dijk zawodnikiem sezonu premier league!
Najlepszy transfer ostatnich lat, lider, czołg... Bóg.
Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz pucharów :P

Czy ja coś przegapiłem? :shock:
Pistolerro

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 12 maja 2019, o 13:47

Eeee tam, przy Dejanku każdy grajek wyglądałby na skałe w obronie, Lidera, Goliata w polu karnym rywala i w ogóle. Żadna sztuka nie dać się przedryblować ani razu w sezonie, wiedząc, że masz support w postaci TOP5 stoperów na świecie :P
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Lee » 24 maja 2019, o 14:46

Co myślicie o złotej piłce dla VVD w razie wygranej w LM i dobrego początku sezonu ?

Wiem, że z reguły obrońcy nie wygrywają w tym plebiscycie, ale Virgil jest najlepszym zawodnikiem PL, może wygrać ligę mistrzów, dorzucić tarczę wspólnoty i zanotować dobry początek nowego sezonu. Uważacie, że może przegonić Messiego?
Obrazek
Lee

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Kaczorro » 24 maja 2019, o 16:27

Z racji braku żadnej istotnej imprezy międzynarodowej (Copa America czy PNA nie mają takiej siły przebicia) każdy inny zestaw niż van Dijk i Messi na pierwszych dwóch miejscach byłby sporym nieporozumieniem. Także nasz dzik na pewno będzie się liczył w tej walce do samego końca.
Kaczorro

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez rici » 24 maja 2019, o 17:04

Jak Liverpool wygra LM i Van Dijk nie dostanie Złotej piłki to ja nie wiem co musi jeszcze zrobić obrońca aby zasłużyć. Jak dadzą Messiemu to ja zwątpię w sens tej nagrody.
rici

Postprzez RedEscelios » 24 maja 2019, o 18:08

A ja wątpię w sens dywagacji na ten temat..
Złotą piłkę dostaje ten, kto dostanie najwięcej głosów od innych piłkarzy, trenerów i dziennikarzy. Więc głosują i najlepsi i Ci z Afryki, oceani itp. Od lat jest to nagroda Ronaldo vs Messi. Ronaldo obecnie cieniuje, a Messi kolejny raz wysrobolwal swoje statystyki i rekordy, a sezon skończy jako mistrz Hiszpanii, prawdopodobny zdobywca pucharu króla i najlepszy zawodnik jednego z polfinalistow LM.
Czyli kolejny raz caly świat o nim usłyszał i cały świat na niego zagłosuje.

Zakładam, że 1/4 osób uprawnionych do głosowania nie wie na jakiej pozycji gra VVD i w jakim klubie. Zdobycie vice mistrzostwa, nawet tak rekordowego i okazalego nie jest niczym, co mogłoby skłonić to wyboru Holendra.

Kolejny argument to środowisko ligowe - w Hiszpanii poza 3 klubami, Barcelona nie ma "przeciwników". Tzn, że większość środowiska piłkarskiego zagłosuje na Argentyńczyka. W końcu podnosi to prestiż ligi. A Anglia? Przynajmniej 6 zespołów, które delikatnie mówiąc nie zyczylyby takiego wyróżnienia Liverpoolowi. Do tego większość serie A, które przez obecność Ronaldo w Juventusie również najpewniej wybiorą Messiego.
VVD może liczyć na większe poparcie w Niemczech i Holandii, być może Egipcie i Senegalu.

Rozpisałem się, ale przedstawiłem mój pkt widzenia, tzn mimo peknietego serca nie wierzę w ZP dla kogoś innego niż Messi
Obrazek
RedEscelios

Postprzez Steady » 2 cze 2019, o 00:09

Virgil ze złotą piłką? :) Myślę, że zasłużył, równa forma przez cały sezon i tylko kosmiczna forma City sprawiła, że nie wzniósł w górę dwóch trofeów.
Red is not a colour. Red is a power!
Steady

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez aro8 » 2 cze 2019, o 00:14

To w sumie dziwne, że indywidualna nagroda jest tak bardzo zależna od drużynowych trofeów. O dupe rozbić ta złota piłke
aro8

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez bugi » 3 cze 2019, o 09:33

Złota piłka dla Van Dijka to jest w tym sezonie obowiązek, lepszego momentu by wręczyć ją obrońcy długo nie będzie. Van Dijk ma wszystko, świetny okres w najsilniejszej lidze świata (97 punktów), świetne statystyki defensywy (mało straconych bramek), został zawodnikiem roku w Anglii, rozegrał świetny sezon i najwazniejsze - wygrana LM. Oczywiście media prokatalońskie zapewne będą robić kampanię Messiemu i wciskać mu ZP ale nie oszukujmmy się, wygranie ogórkowej ligi nie jest wyznacznikiem, w dodatku dwie sromotne porażki, z Valencią w finale i w bezpośrednim pojedynku z Van Dijkiem również przegrał, patrząc na kryteria ZP z poprzednich lat, abssolutnie ZP piłka nie dla Messiego w tym sezonie.
Mam nadzieję że Van Dijk przypieczętuje swój sukces wygraniem Ligi Narodów, tak by nikt nie miał już wątpliwości, kto w tym roku rządzi.

E. co do Copa America to obstawiam kolejną kompromitację Argentyny. Nie ma się co oszukiwać, decydująca jest LM albo MŚ.
Ostatnio edytowano 3 cze 2019, o 10:03 przez bugi, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
bugi

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Egalot » 3 cze 2019, o 09:45

Co ciekawe słyszałem propozycje złotej piłki dla Holendra nie tylko ze środowiska kibiców LFC. Ale Messiemu została jeszcze Copa America. Jeśli by w końcu wygrał te rozgrywki z Argentyną, to VVD jest na straconej pozycji w walce o złotą piłkę.
Obrazek
Egalot

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez pitero » 3 cze 2019, o 11:19

Tak na poważnie, to Copa America ma jeszcze w ogóle jakiś prestiż? Nie słyszałem, żeby kiedyś miała realny wpływ na jakieś nagrody.
pitero

Postprzez ManiacK » 3 cze 2019, o 11:24

Powiem tak.. gdybyśmy wygrali ligę, mógłbym sądzić, że Virgil zgarnie złotą piłkę. Poprowadzić Liverpool do zwycięstwa w lidze po tylu latach, wyeliminowanie przy okazji Barcelony z LM, to dałoby sporo Holendrowi.

Piłkarsko na pewno nikt nie jest blisko Argentyńczyka, ale skoro liczą się przede wszystkim (sic!) wyniki zespołowe, to jednak trochę według mnie brakło, by poziom sportowy Argentyńczyka przeskoczyć wynikami zespołami, bo brakło tej ligi jednak IMO.
ManiacK

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez CzerwonyBartek » 3 cze 2019, o 11:56

Po zwycięstwie Modricia wszytko jest możliwe
The world is yours
CzerwonyBartek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery