Virgil Van Dijk

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Virgil Van Dijk

Postprzez deekuu » 27 gru 2017, o 20:01

https://twitter.com/lfc/status/946078010851168257

Długo wyczekiwany środkowy obrońca w końcu zakontraktowany. Czy będzie lekiem na ogromny problem w defensywie? To sie okaże.
Ostatnio edytowano 29 gru 2017, o 00:41 przez deekuu, łącznie edytowano 1 raz
deekuu

2 years of membership2 years of membership

Re: Virgil Van Dijk

Postprzez bugi » 27 gru 2017, o 20:05

Nie mam czasu śledzić ostatnio za barzo rynku transferowego, nawet samej ligi angielskiej.
Możecie mi powiedzieć czy jest tyle wart ile za niego płacimy? I Co w nim jest takiego, że kosztuje aż tyle?
Obrazek
bugi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Django » 27 gru 2017, o 20:08

Najbardziej zaskakujący transfer w całej mojej historii kibicowania LFC. Nie chodzi mi personalnie o VVD, tylko tempo jego realizacji! Brawo!

Szkoda trochę Klavana, bo ostatnio chłop grał więcej niż przyzwoicie. Czwórka środkowych obrońców będzie wyglądać tak: JM, VVD, RK i JG, który równie dobrze zagra na bokach obrony. Lovrena nie wyobrażam sobie w LFC w przyszłym tygodniu, a nawet już w styczniu.
Ostatnio edytowano 27 gru 2017, o 20:11 przez Django, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Django

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez DrGh0st » 27 gru 2017, o 20:08

bugi napisał(a):Nie mam czasu śledzić ostatnio za barzo rynku transferowego, nawet samej ligi angielskiej.
Możecie mi powiedzieć czy jest tyle wart ile za niego płacimy? I Co w nim jest takiego, że kosztuje aż tyle?

Dla mnie ma wszystko,potrafi zagrać na wyprzedzenie, silny, szybki, dobry w pojedynkach 1v1, świetny głową, technicznie, opanowany i potrafi "liderować", silny mentalnie

Suuupcio
"I wtedy Klopp rzekł:
Ty jesteś Virgil czyli opoka a na tej opoce zbuduje Liverpool mój, a przeciwnicy go nie przemogą."
DrGh0st

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez pitero » 27 gru 2017, o 20:17

Obrazek

Zamawiajcie naszywki.

btw. ależ to będzie złoty wątek jak Van Dijk zrobi Lovrena
Obrazek
pitero

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Mufi » 27 gru 2017, o 20:18

bugi napisał(a):Nie mam czasu śledzić ostatnio za barzo rynku transferowego, nawet samej ligi angielskiej.

W obecnym rynku ? 80% nie są warci tego, ile się za nich płaci :>

Van Dijk to najlepiej grający w powietrzu stoper ligi, dobrze czyta grę i blokuję, ciut słabszy w wyprowadzaniu piłki i może nie łatwo, ale też nie trudno Go ograć 1 na 1 - na ziemi oczywiście, jak wspomniałem w powietrzu chyba nie ma lepszego ŚO w lidze :)

DrGh0st napisał(a):Dla mnie ma wszystko,potrafi zagrać na wyprzedzenie, silny, szybki, dobry w pojedynkach 1v1, świetny głową, technicznie, opanowany i potrafi "liderować", silny mentalnie

Suuupcio

No własnie pojedynki 1 na 1 nie są mocną stroną Holendra.
Mufi

Postprzez urban12 » 27 gru 2017, o 20:29

Jak pojedynki 1 na 1 nie są mocną stroną VVD to chyba nie oglądałeś jego meczy w Southampton :)
Na stronie "Klopp12"
urban12

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Mufi » 27 gru 2017, o 21:13

urban12 napisał(a):Jak pojedynki 1 na 1 nie są mocną stroną VVD to chyba nie oglądałeś jego meczy w Southampton :)

Ty ich chyba nie oglądałeś, zresztą nie napisałem, że przegrywa każdy pojedynek 1 na 1 , wiadome, że na jakiś napastników Swansea czy Stoke czy innych WBA, to 1 na 1 jest wybitny, ale tu nie o to chodzi...

Tu masz idealny przykład : https://youtu.be/5lIaInz8EaE?t=6s

@
Warto dodać, że ma świetne crossy z głębi pola w boczne sektory boiska :)
Ostatnio edytowano 27 gru 2017, o 21:25 przez Mufi, łącznie edytowano 1 raz
Mufi

Postprzez Negocjator » 27 gru 2017, o 21:23

Mamy dziurawą obronę od co najmniej dwóch lat. Potrzebowaliśmy środkowego obrońcy, mamy środkowego obrońcę.
Jednego z najlepszych w lidze. Cieszmy się.
W końcu nikt nas nie uprzedził. Ani City ani Chelsea ani Arsenal ani nikt inny.
Świetny transfer!
Negocjator

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Carlos » 27 gru 2017, o 21:25

Czyli to nie sen... :D Coś fenomenalnego, niesamowite emocje :)
Nie mogę się doczekać jego debiutu, powodzenia w barwach The Reds Virgil :D
Carlos

Postprzez hulus » 27 gru 2017, o 21:30

To tylko milion za każdy rok czekania na takiego obrońcę. Promocja.

Klopp przyciąga piłkarzy, którzy wcześniej nawet nie patrzyli na LFC. FSG płaci frycowe za to, że LFC jest niżej w hierarchii niż ci właśnie potężni. Można to lubić, można się brzydzić, ale nie można inaczej konkurować z czołówką niż w ten sposób. Wolałbym trafiać z transferami za grosze jak z Coutinho i chwalić się mądrą polityką transferową, ale w ostatnich latach przerobiliśmy stado obrońców tańszych i droższych a skutek był opłakany. VVD podobnie jak Keita to ogromny upgrade i jedyna droga by powalczyć za rok z City a teraz może w LM.

Trochę wkurza, że nie udało się sprawy załatwić latem, ale jest ok. Cena jest astronomiczna, ale stać nas teraz. Tym bardziej, że kosmiczne już City też bardzo go chciało. Spodziewam się, że początek może mieć niemrawy jak Ox, ale obecnie zespół jest w dobrej dyspozycji i możliwe, że będzie miał łagodne wejście do gry. To tylko milion za każdy rok czekania na takiego obrońcę. Promocja.

Ciekawe jest, że Liverpool chwali się, że zapłaci 75mln. Kiedyś starano się ukrywać ceny lub zaniżać, podając kwoty bez uwzględnienia klauzul a tutaj FSG zrzuca bombę pod tytułem "najdroższy obrońca w historii". Podoba mi się takie amerykańskie podejście. Ostatecznie, w bólach i z opóźnieniami, ale plan letni wykonany. Pierdyliard wydany, ale Klopp ma swoje zabawki a patrząc na jego nosa do transferów to będzie ciekawie.
hulus
Redaktor

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez ManiacK » 27 gru 2017, o 21:34

Wygraliśmy podpis o niego z City (także poza Kloppem, i Guardiola widzi w nim potencjał), co znaczy że jednak chce grać w Liverpoolu i motywację mieć będzie (pomijając oczywiście kontrakt, który również odpowiednio go zmotywuje), będzie mógł zagrać w Lidze Mistrzów co jest sporym boostem w kontekście walki o ćwierćfinał, a być może i walkę o coś więcej, jest świetnym ŚO, ogranym w lidze, pomoże przy SFG z którymi często mamy problem zarówno z tyłu, jak i z przodu (choć w tej materii się poprawiliśmy, ale to zawsze jedna bardzo dobra opcja więcej przy rożnych, razem z Matipem będą tam rządzić), wreszcie kupujemy szybko i sprawnie, nie pierdolimy się przy tym, a i dodatkowo pokazujemy kolejnym potencjalnym celom transferowym, że budujemy odpowiedni zespół do walki o najwyższe cele.

To mi się bardzo podoba.
ManiacK

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 27 gru 2017, o 21:34

Świetny ŚO, ktory nie kosztował nas w zakupie nawet funta - ✓
Obrońca no-name, który wyrasta na solidnego ŚO - ✓
Dynamiczny skrzydłowy, który będzie robił różnice w wyrównanych meczach - ✓
Bramkostrzelny zawodnik, który pomoże nam wygrywać niewygodne spotkania - ✓
Środkowy pomocnik, o którym mogłaby pomarzyć każda drużyna z Europy - ✓
Crack na obronę, gotowy produkt z najwyższej półki - ✓
-----------------------------------------------------------------------------
Rozgrywający, który załata dziurę po Coutinho - ??

Podoba mi się ta check lista Jurka :)
Co do VVD - mam nadzieje, że ma chopok charakter, bo oczekiwania wobec niego są wprost proporcjonalne do ceny jaką za niego płacimy. Oby mu ktoś wyperswadował, że w sumie to Matip przyszedł za darmo a jest warto conajmniej 30 mln, więc to trochę tak jak byśmy za VVD dali 45mln, czy też wcisnął każdy inny bullshit, byle mu ta metka z napisem 75mln nie ciążyła.

PS. Wenger właśnie kupuje żyletki, Mou pewnie wyskoczy zaraz że płacić takie pieniądze za obrońców to zbrodnia :) Nie powiem, przylansiliśmy tym transferem, Jurek może kozaczyć jak góralem po I komuni :)
"Po meczu, w trakcie kąpieli lodowej, do pomieszczenia zaszedł Klopp i powiedział do mnie „Gini Wijnaldum przewiduje, że za tydzień uda nam się wejść do finału Ligi Mistrzów. Co ty o tym myślisz?” Gini <3
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Radbug » 27 gru 2017, o 22:05

Moim zdaniem to bardzo zła decyzja. Ogromne pieniądze i tworzymy komin płacowy. Coś czuję, że jesteśmy dogadani z Barca odnośnie Cou. Mam tylko nadzieje, ze sami robiąc takie transfery podyktujemy cenę 150 mln funtów i ani pensa mniej.

Moim zdaniem VVD nie uzdrowi naszej defensywy. Zmiany y osobowe są potrzebne, ale problemem jest brak wsparcia obrońców przez pomocników. Niestety formacja 4-3-3 to najbardziej ofensywne ustawienie i strata dużej liczby bramek jest w to wliczona. Być może brakującym elementem będzie Keita, ale on tez nie jest DM. Jedno jest praktycznie pewne, wydaliśmy kasę na letnie transfery juz zimą.
Nie mam na co narzekać. Coś Ty zrobił Kloppie?!
Radbug

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez shelby » 27 gru 2017, o 22:06

Wiem, że jestem raczej odosobniony w swojej opinii, ale muszę to napisać. Ten transfer jest w mojej ocenie strasznie desperacki. I Soton to wyczuło. Wydoili nas jak chcieli. A w klubie uprali się na tego Van Dijka jakby nie było na świecie innych klasowych stoperów. To przede wszystkim transfer nie w stylu Liverpoolu! Uwielbiam jak sprawdzają się zawodnicy z wolnego transferu - Matip, czy zawodnicy za grosze - Coutinho, Gini, Can albo też wychowankowie - Trent. Ale też zawodnicy warci grubą kasę, a mimo wszystko przychodzący za rozsądne pieniądze - Salah, Mane.

Van Dijk jest zaprzeczeniem wszystkiego co do tej pory. Powiecie, że w klubie zrozumieli, że trzeba wydawać więcej, aby dobić do czołówki. Ale czemu od razu robić z Holendra, który grał w przeciętniaku, najdroższym obrońcą w historii?! Rozumiem zapłacić tyle za napastnika. Jakbyśmy sprowadzili za tą kasę Aubemeyanga to bym zrozumiał. A tak? Równie dobry jest de Vrij, którego mogliśmy pozyskać za grosze, bo kończy mu się kontrakt. Dla mnie ta sama klasa, nawet młodszy. Dijk będzie miał w tym roku 27 lat. To nie jest transfer na aż tak wiele lat. Oby grał kapitalnie i może ktoś będzie chętny wydać i ponad 100 za niego, bo inaczej to będzie niewypał dekady. Taka moja opinia. Mam nadzieję, że jednak się mocno mylę.
shelby

Następna strona

Powrót do Kadra i Transfery