Dominic Solanke

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Dominic Solanke

Postprzez consigliere » 5 maja 2018, o 14:11

Mozqrt napisał(a):No tak, VVD niczego się nie nauczył w Championship i w sumie nie wiadomo, dlaczego jest najdroższym obrońcą na świecie.

lepszym punktem odniesienia byłby jego rówieśnik - Patrick Roberts.
jeden sezon to zbyt dużo w przypadku tak młodych zawodników aby kierować się sentymentami (no bo to przeciez nasz Stevie G ..itd) zawodnicy o podobnych umiejetnościach do Solanke radzą sobie w klubach Bundesligi, Ligue 1 czy La Liga, i to właśnie tamte kierunku klub powinien monitorować jeżeli chcemy żeby chłopak nabrał technicznej i taktycznej ogłady. cotygodniowa rywalizacja z rugbystami nic mu nie da.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..
consigliere

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Django » 5 maja 2018, o 14:21

urban12 napisał(a):Nie wiem czy BBC to wiarygodne źródło, jak tak nie jest to pewnie mnie ktoś wyprowadzi z błędu.

Gerrard nie próżnuje w nowej roli. Pierwszym jego transferem ma być zawodnik Dominic Solanke

Solanke raczej nie ma co liczyć na pierwszy skład The Reds, więc nowy menedżer Rangersów będzie chciał go na sezon wypożyczyć. Wydaje się to sensowną opcją dla wszystkich stron, a według BBC potwierdzenie przenosin powinno pojawić się na dniach.

I po to on został na Anfield ściągnięty. Za friko plus opłata za wyszkolenie (3-5 mln). Po to, aby po roku został sprzedany za 10-15 milionów funtów. Dolna połowa tabeli wzięłaby go z pocałowaniem ręki za taki hajs. Anglik, młody, perspektywiczny, nie wybił się w dużym klubie, ma coś do udowodnienia. Nie spodziewałem się kierunku Szkocko-protestanckiego, ale jeśli mają kasę i jeśli SG go chce to arivederci Roma (ops, tak mi się napisało:P)
Obrazek
Django

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Redzik90 » 28 lip 2018, o 23:54

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. Z tej mąki chleba raczej nie będzie. Wypożyczyć, sprzedać, zapomnieć.
Redzik90

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Zyska » 28 lip 2018, o 23:56

Niestety, Dom nie pasuje do naszej szybkiej kombinacyjnej gry. Szkoda, lubię chłopaka ale nie ta liga.
Obrazek
Zyska

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Paviola » 29 lip 2018, o 00:04

Jak możecie go oceniać jak gra z Mane, który jest zaprogramowany na idealną piłkę do Salaha, a ten z kolei na strzał. On zostanie, bo Stu odejdzie za rok, Ings może nawet jeszcze w tym. Origiego stawiam niżej od Doma, bo on zupełnie nie pasuje tutaj. Za rok trzeba będzie jakiegoś snajpera ściągnąć podobnego profilem do Firo, a takich w sumie nie ma, więc niech się szkoli.
Paviola

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Zyska » 29 lip 2018, o 08:32

To w takim razie mamy grać Dominiciem, bo nie pasuje mu Mane?

Żegnaj Mane.
Obrazek
Zyska

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Redzik90 » 29 lip 2018, o 11:00

Dom na dzień dzisiejszy to taka słabsza, okrojona wersja Beneteke. Jego obecne umiejętności znacznie odbiegają od reszty naszej ofensywy. Niemniej może warto byłoby go wypożyczyć ligę niżej, żeby pograł z ludźmi na swoim poziomie i niech tam pokaże coś, co go od nich wyróżni. Szkoda, żeby u nas gnił na ławie albo na trybunach, ale wystawianie go to osłabianie drużyny na ten moment. Zdecydowanie bardziej do naszej gry będzie pasował wracający po kontuzji Brewster. Solanke koniecznie trzeba wypożyczyć i sprawdzić co tak naprawdę ma do zaoferowania w seniorskiej piłce.
Redzik90

Postprzez florczak112 » 15 lis 2018, o 22:26

Dominic wlasnie strzelil 2 bramki w wygranym 2:1 meczu reprezentacji u21 z reprezentacja Wloch!
In the middle of every difficulty lies opportunity.
-Albert Einstein
florczak112

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez consigliere » 19 lis 2018, o 19:19

https://youtu.be/k_X7hFOu6NI

link ze skrótem tego meczu, i bramkami Solanke.

szkoda że na ławce Anglików nie siedzi normalny trener, bo gdyby tak było szansę otrzymałby pewnie też Ejaria. Boothroyd normalny jednak nie jest więc gdy kontuzji doznał Onomah to zamiast poszukać innych opcji, przetestować nowych zawodników wolał na ławce posadzić dwóch bramkarzy. niepojęte jest dla mnie to że minął właśnie trzeci miesiąc sezon, a władze wciąż nie znalazły klubu w którym Dominic mógłby nabrać rytmu meczowego. co jak co, ale na tak silnego, dobrego w powietrzu i mobilnego napastnika na Wyspach zapotrzebowanie będzie zawsze.
muszę też dodać że duże wrażenie wywarli na mnie Jay da Silva i Phil Foden. pierwszy z nich ma doskonale umiejętności techniczne i świetną lewą nogę.. drugi, choć najmłodszy na boisku kulturą gry, wizją i dojrzałością przewyższał wszystkich pozostałych uczestników tego meczu.
consigliere

Postprzez Dexter22 » 31 gru 2018, o 10:38

Podobno Dominic przeszedł testy medyczne w CP. Ma zostać wypożyczony do końca sezonu.
Dexter22

Postprzez Redzik90 » 31 gru 2018, o 16:15

Beneteke ma chyba jakąś kontuzję, więc nasz klocek idealnie się wpasowuje na zastępcę jako słabsza wersja Belga.
Redzik90

Postprzez consigliere » 31 gru 2018, o 20:58

Slabszy w czym?
To jak beznadziejny jest Benteke najlepiej ilustruje fakt ze Hodgson wolał w ataku wystawiac nominalnych skrzydlowych. Jesli na poziomie Premier League regularnie strzelaja napastnicy klasy Ingsa czy Vardy'ego to tym bardziej stac na to Solanke.
consigliere

Postprzez Redzik90 » 31 gru 2018, o 22:44

Ings czy Vardy to w chwili obecnej półka albo i dwie wyżej niż Dominic, nie wspominając o Beneteke, który w PL nastrzelał mnóstwo bramek. Solankę jest w seniorskiej piłce totalnym no-name'm. Zmiany tego statusu z całego serca mu życzę i mam nadzieję, że kiedyś będzie przydatnym napastnikiem w LFC, ale w chwili obecnej jego umiejętności są za niskie nawet na progi do CP czy jakiegokolwiek klubu PL. Nie oszukujemy się. P.S. to kogo wystawia Woy to w ogóle nieporozumienie. Podobnie jak to, że takie leśne dziady jak on, Alladryce czy Hughes znajdują zatrudnienie w pierwszoligowych zespołach.
Redzik90

Postprzez MILF » 1 sty 2019, o 14:35

Redzik90 napisał(a):Ings czy Vardy to w chwili obecnej półka albo i dwie wyżej niż Dominic, nie wspominając o Beneteke, który w PL nastrzelał mnóstwo bramek. Solankę jest w seniorskiej piłce totalnym no-name'm. Zmiany tego statusu z całego serca mu życzę i mam nadzieję, że kiedyś będzie przydatnym napastnikiem w LFC, ale w chwili obecnej jego umiejętności są za niskie nawet na progi do CP czy jakiegokolwiek klubu PL. Nie oszukujemy się. P.S. to kogo wystawia Woy to w ogóle nieporozumienie. Podobnie jak to, że takie leśne dziady jak on, Alladryce czy Hughes znajdują zatrudnienie w pierwszoligowych zespołach.

:shock: :shock: :shock:

Dobrze, że użyłeś czasu przeszłego jak opisywałeś Benteke - chłopak się zablokował totalnie po odejściu z AV..
"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)
MILF

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez consigliere » 1 sty 2019, o 23:47

Redzik90 napisał(a):Ings czy Vardy to w chwili obecnej półka albo i dwie wyżej niż Dominic, nie wspominając o Beneteke, który w PL nastrzelał mnóstwo bramek. Solankę jest w seniorskiej piłce totalnym no-name'm. Zmiany tego statusu z całego serca mu życzę i mam nadzieję, że kiedyś będzie przydatnym napastnikiem w LFC, ale w chwili obecnej jego umiejętności są za niskie nawet na progi do CP czy jakiegokolwiek klubu PL. Nie oszukujemy się. P.S. to kogo wystawia Woy to w ogóle nieporozumienie. Podobnie jak to, że takie leśne dziady jak on, Alladryce czy Hughes znajdują zatrudnienie w pierwszoligowych zespołach.

takim samym "no-name'm" był Sancho gdy wchodził z przytupem do BVB, czy też Trent Alexander Arnold gdy kilkanaście miesięcy temu wdzierał się do składu Liverpoolu. wtedy też pisałeś że umiejętności TAA są za niskie na progi jakiegokolwiek klubu Premier League?
obserwowałem co nieco Crystal Palace w ostatniej kampanii, głównie po to aby przyjrzeć się grze Loftus Cheeka - kolejny no-name swoją drogą - siłą rzeczy byłem więc zmuszony oglądać Benteke. nie było tam gorszego zawodnika od Belga. jego przerastała gra w klubie grającym ekstremalnie prostacki futbol, w którym wymagano od niego że podejmie fizyczną walkę z obrońcami i czasem wygra coś w powietrzu. nie dość że rzadko wygrywał pojedynki, to jeszcze marnował okazje za okazją. jeśli ktoś tu rzeczywiście jest za słaby na standardy PL, to wlaśnie Benteke.
specyfika Premier League, czy całej angielskiej piłki jest niestety takie że trenerzy klubów są z czołówki wolą gdy utalentowana młodzież rozwija się pod ich okiem niż ogrywa się w siermiężnej Championship. stąd właśnie brak doświadczenia u wiele z nich, co jednak wcale nie musi się łączyć z deficytem umiejętności.
twój tok rozumowania przypomina mi bardzo dyskusje sprzed kilku miesięcy, gdy ważyły się losy transferu Alissona do Liverpoolu. krytyków tego transferu (których tu nie brakowało) też nie interesowało to iż jego charakterystyka i jakość jest skrojona idealnie do The Reds i filozofii Kloppa, ważniejsze było to że ma raptem jeden sezon gry w Europie.
znam Solanke odkąd skończył 17 lat i jestem przekonany że jest on technicznie, taktycznie, fizycznie i mentalnie zawodnik gotowy do gry w Premier League.
consigliere

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery