Dominic Solanke

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Dominic Solanke

Postprzez Zyska » 30 lis 2017, o 00:36

dannydt napisał(a):Nie widziałem meczu, jak zagrał? Nie licząc tej asysty.

Nie za bardzo czuł grę i porozumienie z kolegami, nic nie zepsuł, asysta nawet spoko. Biorąc pod uwagę staż gry i trudny teren występ można ocenić 6/10.
Obrazek
Zyska

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez pitero » 30 lis 2017, o 00:39

dannydt napisał(a):Nie widziałem meczu, jak zagrał? Nie licząc tej asysty.

Zepsuł jedną setkę, drugą wypracował, a poza tym nie można za dużo powiedzieć o jego grze, bo po 30 minucie zespół totalnie oddał mecz Stoke. Ogólnie ma potencjał, ale wciąż widać, że przeskok z dobrej gry w U-20 do dorosłej piłki nie jest prosty. Jak dostanie kilka szans, to się może wyrobi, ale Origi też na początku wyglądał bardzo obiecująco, a potem stanął w rozwoju.
pitero

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez kacciq » 30 lis 2017, o 00:59

Moim zdaniem jak na debiut w pierwszym składzie zagrał bardzo dobrze, wiadomo że zdarzały się gorsze zagrania ale całościowo pokazał się z dobrej strony. Nie zapominajcie że jego setka którą zepsuł wzięła się stąd że Solanke dostał piłkę z drugiej linii, fantastycznie odegrał piętką do Firmino, wyszedł na pozycję i dostał piłkę zwrotną. Do tego asysta po bardzo przytomnym zagraniu. Na pewno na plus.
kacciq

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Aldor » 30 lis 2017, o 01:10

O ile sie nie myle chlopak po za zepsuciem swojej setki, dolozeniem setki (i asysty) dla Mane, wylozyl jeszcze raz pilke idealnie Senegalczykowi, ktory trafil pozniej w slupek biegnac 1 na 1 przez 20 metrow co powinno byc druga jego asysta.
Obrazek
Aldor

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez Garetinho » 30 lis 2017, o 01:51

Ja jestem mega pod wrażeniem jaki rozsądny jest ten chłopak na boisku - czasem aż za bardzo, ale potencjał ma niesamowity.
Oby rozwijał się tak dalej, to będziemy mieli z niego mega pożytek.
Garetinho

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez foxtrote92 » 30 lis 2017, o 09:36

Dokladnie tak jak pisze Aldor. Chłopak asystował przy bramce Mane, potem zawalił setkę, którą jednak po części wypracował bardzo sprytnym zagraniem do Firmino, do tego podał wspaniałą piłkę do Mane i to powinna być bez wątpienia druga asysta, bo w 97/100 przypadkach powinien być tam gol. Ogólnie mam wrażenie, że chłopak nie jest taką typową silną 9, ale ma całkiem porządny przegląd pola. Jak dla mnie występ na duży plus. Takie bardzo spokojne 7/10 :)
Kiedy człowiek zstępu­je w prze­paść, je­go życie zaw­sze zys­ku­je jas­no ok­reślo­ny kierunek.
foxtrote92

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez licznerek » 30 lis 2017, o 22:40

Podobał mi się jego występ na tyle, że chciałbym, by to on był wyżej w hierarchii napastników od Sturridge'a. Jest bardziej pracowity i gra pod drużynę, z Sturridgem z tym jest różnie, bo czasem zamiast zagrać szybką piłkę, to holuje i wdaje się w niepotrzebny drybling. Solanke nie ma takich umiejętności technicznych jak jego starszy rodak, ale dużo widzi na boisku i podejmuje szybkie decyzje. Z jego obecności na boisku korzystają wszyscy wokół, to też jest ważne w grze napastnika. Jak dostanie więcej minut, to przyjdą bramki, bo widać, że biega z sensem i wie, gdzie się ustawiać.
Don't worry about a thing, cause with Jurgen Klopp is gonna be alright!
licznerek

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez filip8 » 30 lis 2017, o 22:53

^Plus bardzo ładna asysta, a ta piła do Mane to z kategorii 10/10. No i trzeba zauważyć, że umie się zastawić i mimo wysokiego wzrostu jest szybki.
filip8

2 years of membership2 years of membership

Postprzez consigliere » 1 gru 2017, o 16:09

Jak na swoj wiek i narodowość ma wysokie pilkarskie IQ i swiadomosc taktyczna. Widac że wywodzi sie z nie byle jakiej akademii. W przeszłości grywał juz i na skrzydle i jako 10, więc nie jest to typ jednostronnego, pazernego na gole egzekutora.
Mimo ze jestem ogromnym fanem talentu Sturridge'a przychylam się do opinii że powinien zająć w hierarchii miejsce przed Danielem, którego lada chwila w klubie już pewnie nie będzie. Jeśli jednak Dominic w dalszym ciągu będzie pełnił marginalna role to powinien zostac wypozyczony - mysle ze chętni się znajdą nawet w Premier League.
Generalnie patrząc na skutecznosc jaką Solanke prezentowal w presezonie i fakt ze jego konkurenci nie grzeszą forma, jestem trochę rozczarowany ilością jego występów.
Podobne odczucia mam tez w przypadku Ejarii czy Grujicia.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..
consigliere

Postprzez Liverpoolczyk » 10 gru 2017, o 22:08

Gdy jest w wyjściowej jedenastce to jest to niewątpliwie zaskoczenie, ale ja jestem spokojny i cieszę się, że dostaje szanse. Oczywiście wtedy kosztem jakiegoś bardzo ważnego ogniwa, no ale dobrze, że mamy takie bogactwo w formacji ofensywnej, bo grając co 3-4 dni każdy spędzi trochę tych minut na boisku. A Solanke po raz kolejny udowadnia, że to naprawdę wartościowy zawodnik. Bardzo podobała mi się jego gra na jeden kontakt. Silny, szybki, dobrze współpracuje z przodu. Dzisiejszy mecz na duży plus.
Obrazek

Tu chodzi o wszystko. Honor naszego klubu. Dumę naszego miasta. Naszą reputację jako jednego z największych klubów na świecie. Mógłbym występować prawie w każdej innej drużynie i nie byłoby tak samo. - Pepe Reina
Liverpoolczyk

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez kamu8522 » 11 gru 2017, o 02:19

@up
Ja się nie zgodzę z tym kompletnie, było kilka sytuacji "szkolnych" gdy leciało podanie do niego i stał jak kołek czekając na piłkę zamiast wyjść do podania. Talent ma, ale w tym meczu nie zrobił dosłownie nic, cień.
kamu8522

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Mufi » 25 lut 2018, o 20:12

3 bramki Solanke w meczu U23 ze Stoke.

I połowa minęła.
Ostatnio edytowano 25 lut 2018, o 21:08 przez Mufi, łącznie edytowano 1 raz
Mufi

Postprzez urban12 » 5 maja 2018, o 13:24

Nie wiem czy BBC to wiarygodne źródło, jak tak nie jest to pewnie mnie ktoś wyprowadzi z błędu.

Gerrard nie próżnuje w nowej roli. Pierwszym jego transferem ma być zawodnik Dominic Solanke

Solanke raczej nie ma co liczyć na pierwszy skład The Reds, więc nowy menedżer Rangersów będzie chciał go na sezon wypożyczyć. Wydaje się to sensowną opcją dla wszystkich stron, a według BBC potwierdzenie przenosin powinno pojawić się na dniach.
Na stronie "Klopp12"
urban12

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez consigliere » 5 maja 2018, o 13:37

urban12 napisał(a):Nie wiem czy BBC to wiarygodne źródło, jak tak nie jest to pewnie mnie ktoś wyprowadzi z błędu.

Gerrard nie próżnuje w nowej roli. Pierwszym jego transferem ma być zawodnik Dominic Solanke

Solanke raczej nie ma co liczyć na pierwszy skład The Reds, więc nowy menedżer Rangersów będzie chciał go na sezon wypożyczyć. Wydaje się to sensowną opcją dla wszystkich stron, a według BBC potwierdzenie przenosin powinno pojawić się na dniach.

sensowną? Szkocka premier league to poziom w najlepszym wypadku trzeciej ligi angielskiej. niczego się tam nie nauczy.
Ostatnio edytowano 5 maja 2018, o 14:13 przez consigliere, łącznie edytowano 2 razy
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..
consigliere

Postprzez Mozqrt » 5 maja 2018, o 14:02

No tak, VVD niczego się nie nauczył w Championship i w sumie nie wiadomo, dlaczego jest najdroższym obrońcą na świecie.
Mozqrt

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery