Divock Origi

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Divock Origi

Postprzez Flymf » 1 cze 2019, o 23:00

Dajcie mu jakiś nowy kontrakt np. taki do końca życia
Flymf

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Paviola » 1 cze 2019, o 23:04

Kurna, a ja chciałem się go jeszcze przed sezonem pozbyć i wolałem Solanke od niego. Bije się w pierś jaki byłem głupi
Paviola

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Mikey9692 » 1 cze 2019, o 23:04

Ten chłopak zasługuje na to by mu zaufać. Jestem przekonany, że gdyby grał w klubie gdzie pozwalano by mu grać nie tylko ogony i ewentualnie w przypadku kontuzji to by był crackiem (co zapowiadał już przed feralna kontuzja). Nie przypominam sobie meczu w tym sezonie w którym by dostał szanse i nie pokazał się z dobrej strony. Divock dziękuje!
Mikey9692

2 years of membership2 years of membership

Postprzez list3r » 1 cze 2019, o 23:22

Ja rozumiem dlaczgeo Klopp mu nie ufa. Jego pressing to jest bieg na alibi ale trzeba przyznac, ze ma chlopak nosa do strzelania goli.
list3r

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez bugi » 2 cze 2019, o 20:50

Też macie takie wrażene, że on ma odejście na poziomie Mane i Salaha?
Wczoraj jak podał sam sobie to na prawdę pokazał niezłe przyśpieszenie, to samo w meczu z Barceloną, było kilka akcji że samą szybkością objeżdzał graczy barcy.
Ciekawe jak jego prędkośc i przyśpieszenie prezentuje się na tle innych naszych graczy, ale na moje oko jest jedym z najszybszych.
Być może to tylko złudzenie
Obrazek
bugi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 2 cze 2019, o 20:54

tak, Origi jest jednym z szybszych piłkarzy w Liv. W tym sezonie jeśli chodzi o rekord prędkości, to:

10. Patrick Van Aanholt (Crystal Palace)- Top Speed: 34.96 km/h
9. Sergio Rico (Fulham) - 35.01 km/h
8. Divock Origi (Liverpool) - 35.04 km/h
7. Felipe Anderson (West Ham) - 35.11 km/h
6. Gerard Deulofeu (Watford) - 35.13 km/h
5. DeAndre Yedlin (Newcastle United) - 35.17 km/h
4. Leroy Sane (Manchester City) - 35.18 km/h
3. Ruben Vinagre (Wolverhampton Wanderers) - 35.20 km/h
2. Kyle Walker (Manchester City) - 35.27 km/h
1. Timothy Fosu-Mensah (Fulham) - 35.32 km/h

https://www.mirror.co.uk/sport/football ... 9-16163640

Mam nadzieje, że podpisze nowy kontrakt i odejdzie nam potrzeba kupowania napastnika. Ma świetne warunki fizyczne, fajną mentalność i najwyraźniej bardzo mu zależy. Fajnie gdyby dostawał więcej szans w przyszłym sezonie. W dodatku może grac na pozycji lewego oraz środkowego napastnika. Z wszystkich zawodników chyba najmniej go doceniałem i najbardziej mnie zaskoczył pozytywnie.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez bugi » 2 cze 2019, o 21:48

Czyli z tego wniosek, że jest nawet najszybszym naszym zawodnikiem. Wow

Po finale pojawiła się też wypowiedź Andrea Pirlo, podobno dla goal.com która lekko mnie zaszokowała

- Był okropny. Wszedł z ławki rezerwowych z bardzo złym nastawieniem, zupełnie niegodnym finału Ligi Mistrzów - stwierdził Włoch cytowany przez serwis goal.com.
- Gdyby nie strzelił tego gola, to koledzy z zespołu powinni go skopać"

Jeśli na prawdę tak powiedział to ma nieźle zryty dekiel ten Pirlo. Rozumiem krytykę uzasadnioną ale takie teksty w tym momencie świadczą o tym, ze gość ma albo ogromny bół dupy, że LFC wygrał albo ma coś z głową.
Obrazek
bugi

Postprzez Cangur » 2 cze 2019, o 21:53

Czyli z tego wniosek, że jest nawet najszybszym naszym zawodnikiem. Wow

Po finale pojawiła się też wypowiedź Andrea Pirlo, podobno dla goal.com która lekko mnie zaszokowała

- Był okropny. Wszedł z ławki rezerwowych z bardzo złym nastawieniem, zupełnie niegodnym finału Ligi Mistrzów - stwierdził Włoch cytowany przez serwis goal.com.
- Gdyby nie strzelił tego gola, to koledzy z zespołu powinni go skopać"

Jeśli na prawdę tak powiedział to ma nieźle zryty dekiel ten Pirlo. Rozumiem krytykę uzasadnioną ale takie teksty w tym momencie świadczą o tym, ze gość ma albo ogromny bół dupy, że LFC wygrał albo ma coś z głową.

niby jest to wypowiedź wyrwana z kontekstu, ale nie wiem jaka musiała by być całość by nie brzmiało to tak jak teraz
Cangur

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez pitero » 2 cze 2019, o 23:23

Podejrzewam, że chodzi o to, że kiedy tylko miał piłkę, to podejmował złe decyzje. Albo złe podania, albo zły drybling. Pirlo to stylista, więc ocenia w swojej skali, a Origi poza strzeleniem gola zbyt wiele nie pokazał. Divock wczoraj miał 50% celności podań, 0 dryblingów. No ale gol, to gol, więc całą resztę mamy gdzieś :D Z Divockiem wczoraj było tak jak czasem jest z Ronaldo, który też potrafi irytować, ale jak na koniec strzeli ważną bramkę, to wszyscy zapominają o reszcie.
pitero

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Redzik90 » 2 cze 2019, o 23:25

Pirlo ma ból dupy z Liverpoolem od 2005r :) Ja do niego straciłem szacunek, kiedy w swojej książce nazwał Dudka osłem.
Redzik90

Postprzez adamne » 2 cze 2019, o 23:37

Divock ma sporo wad i te kontuzje 3 lata temu przyhamowały jego rozwój, ale ma też sporo zalet. Warunki fizyczne, zaangażowanie, skuteczność strzelecka. Poza tym dopiero niedawno skończył 24 lata i pod okiem Kloppa może się jeszcze sporo nauczyć.
To bardzo sympatyczny chłopak i strzela ważne bramki, myślę że jak najbardziej zasłużył na szansę u nas.
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson
adamne

Postprzez Lee » 3 cze 2019, o 09:43

Napastnika rozlicza się z bramek, Origi może i nie jest mistrzem gry kombinacyjnej i wydaje się czasem nawet niechlujny, ale dzięki temu chłopakowi udało nam się zdobyć LM. Już nawet nie mówię o tej bramce w finale, chociaż była ona bardzo ważna, ale o tych z Barceloną. Widzieliśmy w sobotę jak Firmino nie radził sobie w tym meczu, ciężko go było zobaczyć i zagrał słaby mecz chociaż bardzo go lubię to kiedy wszedł Origi pewnie każdy zastanawiał się w której minucie Belg strzeli bramkę. Myśle, że strasznie podniosło to jego pewność siebie, wiadomo gość nie jest idealnym napastnikiem, ale jokerem jest idealnym. Na pewno w przyszłym sezonie dostanie więcej szans, należy mu się to i zobaczymy wtedy jak sobie poradzi. Na razie wydaje się, że jego kariera w Liverpoolu zaczyna wreszcie jakoś wyglądać, mam nadzieje, że chłopa będą omijać kontuzje i wsadzi w przyszłym sezonie z 10-15 bramek. Na pewno trzeba dać mu więcej szans.
Lee

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez list3r » 3 cze 2019, o 12:24

Lee napisał(a):Napastnika rozlicza się z bramek[...]

I tu sie wlasnie myslisz. Jurgen nie rozlicza napastnikow tylko z bramek, bo wtedy Firmino grzalby lawe. Na pozycji falszywej 9 potrzebny jest ktos wybiegany i walczacy. Origi to taki klasyczny napastnik. Jego powroty sa na alibi. Niby biegnie, niby cos tam probuje naciskac przeciwnika ale nigdy nic z tego nie wynika. Do tego przeglad pola i rozegranie kuleje.
Czesto sie krytykuje Firmino za to ze nie blyszczy z przodu i znika. On nie znika. On czasami gra niemal def pomocnika wracajac sie do srodka i uwalniajac skrzydla. M. in. dzieki niemu Robertson i TAA moga sobie hasac na bokach. Odwala czarna robote. Origi tego nie da zespolowi nigdy.
W obrebie 16 swietny. Poza nia sredni. Dlatego Origi nie gra i nie bedzie gral u Kloppa jesli Firo jest zdrowy. IMO poszukamy "lepszego" zmiennika czyt. bardziej pasujacego do stylu gry.
list3r

Postprzez Athar » 3 cze 2019, o 19:13

Origi zadecyduje o swojej przyszłości po meczach reprezentacji Belgii.

Wiecej na:

https://liverpooloffside.sbnation.com/liverpool-fc-transfer-news/2019/6/3/18650280/liverpool-fc-transfer-news-divock-origi-liverpool-future-after-belgium-internationals-new-contract
"It’s the club of Ronnie Rosenthal and Avi Cohen.
It’s the club of Mo Salah and Sadio Mane.
It’s the club of Parson Jackson and Bill Shankly.
It’s a club of all flags, all religions, all nations and none."
Tony Barrett
Athar

Postprzez MILF » 29 cze 2019, o 12:24

"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)
MILF

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery