Divock Origi

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Divock Origi

Postprzez Glajskor » 10 kwi 2019, o 09:41

CzerwonyBartek napisał(a):
Glajskor napisał(a):Polecam zapoznać się z artykułem ze strony głównej(18.10.2018), odnośnie Origiego, rzecz jasna.

http://www.lfc.pl/71025/klub-chce-sprzedac-origiego

Solanke odszedł za fajny pieniążek i Belg gra tylko dlatego, że nie ma innych zmienników + podbijanie ceny, a nie wiedząc czemu, Shaqiri został zesłany na wygnanie.

Podbijanie ceny w najważniejszym sezonie od lat? 8) Nie pleć głupot. Zmodyfikujemy też pierwszą cześć wypowiedzi. Nie, nie ma innych zmienników, tylko najprawdopodobniej jest po prostu lepszy na treningach/bardziej przydatny dla drużyny niż Sturr i Shaq. A są to piłkarze z bądź co bądź wyrobionym nazwiskiem. Nie jest to może jakaś mega rekomendacja bo obydwoje to materiał na pierwszą siłę co najwyżej takiego Evertonu ale pokazuje, że Divock nie jest wcale tak nisko w hierarchii aby być na czubku listy piłkarzy do odstrzału w lato. Ja myślę, że jeśli chodzi o ofensywę to pozbędziemy się tylko Sturrigde'a a w jego miejsce przyjdzie jakiś młody gniewny z sporymi umiejętnościami i ogromnym potencjałem.

?
Odnośnie podbijania ceny, Lallana, mówi to co coś?
Jasne, że tak, a powód jest prosty, nie ma innych, wartościowych zmienników. Kto miałby grać, Sturridge, który porusza się jak wóz z węglem i jest po prostu beznadziejny? Shaqiri robił różnicę po wejściu z ławki i Klopp przestał na niego stawiać, a skoro Origi wygrywa z nim rywalizację, to nawet nie chcę sobie wyobrażać w jakiej formie jest Szwajcar, jeśli faktycznie chodzi o czysto sportowy aspekt.

Stu odejdzie, z tym się zgadzam, a co z Brewsterem, który ma zostać włączony do kadry po sezonie? On nie jest już młody i zapewne nie ma w sobie wystarczająco dużo gniewu, tak? :wink: Będę w szoku, jeśli Origi nie zostanie odstrzelony latem. Powtarzam to od dłuższego czasu i nie zmieni tego strzelona bramka przeciwko Evertonowi, czy Watfordowi. Przeciętny piłkarz i tyle, skrojony pod West Ham, czy inny Watford.
"Manchester United jest jak Rolling Stonesi, świetni, ale zawsze pozostaną w cieniu zespołu z Liverpoolu"
Glajskor

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez CzerwonyBartek » 10 kwi 2019, o 11:14

Zgadam się jak najbardziej, że Divock to piłkarz na pierwszy skład West hamu czy Watfordu a nie Liverpoolu. Ale jako opcja na ławce nie wypada tak źle, zwłaszcza, że przez wgląd na wzrost oferuje coś z goła odmiennego niż większość naszej kadry ofensywnej. Brewster oczywiście jest młody i ma duży potencjał ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że od przyszłego sezonu będzie odgrywał kluczową role w odciążaniu naszego trio. Miałem na myśli kogoś z większym zapleczem piłkarskim na teraz. Czyt. np ten chłopak z Benfiki o którym była mowa gdzieś w internetach. Bawiąc się w Jaśka jasnowidza rzeknę iż, Shaq będzie częściej grywał w przyszłym sezonie w drugiej linii, Stu odejdzie a do rotacji za trio będziemy mieli w składzie Origiego, Wilsona i kogoś nowego a Brewster pójdzie na wypożyczenie xD
The world is yours
CzerwonyBartek

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Glajskor » 10 kwi 2019, o 11:36

CzerwonyBartek napisał(a):Zgadam się jak najbardziej, że Divock to piłkarz na pierwszy skład West hamu czy Watfordu a nie Liverpoolu. Ale jako opcja na ławce nie wypada tak źle, zwłaszcza, że przez wgląd na wzrost oferuje coś z goła odmiennego niż większość naszej kadry ofensywnej. Brewster oczywiście jest młody i ma duży potencjał ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że od przyszłego sezonu będzie odgrywał kluczową role w odciążaniu naszego trio. Miałem na myśli kogoś z większym zapleczem piłkarskim na teraz. Czyt. np ten chłopak z Benfiki o którym była mowa gdzieś w internetach. Bawiąc się w Jaśka jasnowidza rzeknę iż, Shaq będzie częściej grywał w przyszłym sezonie w drugiej linii, Stu odejdzie a do rotacji za trio będziemy mieli w składzie Origiego, Wilsona i kogoś nowego a Brewster pójdzie na wypożyczenie xD

Wciąż nie byłbym w stanie wskazać atutów przemawiających za Origim. Wzrost? No, to już doszukiwanie się pozytywów na siłę, bo rzadziej, niż tylko rzadko wykorzystuje ten atut na boisku. Walczymy o mistrzostwo Anglii, o Ligę Mistrzów, być może w przyszłym sezonie podążymy drogą City, walcząc na czterech frontach, ale no, sory, ale Belg to nie jest poziom Liverpoolu, nawet jeśli miałby odgrywać rolę wiecznego rezerwowego. On się przestał rozwijać i to jest fakt, nie daje nic ekstra, jego decyzje, drybling są do bólu przewidywalne, więc nie dziwi mnie to, że Klopp chce/chciał się jego pozbyć, o czym można było przeczytać w październikowym artykule, do którego link zamieściłem stronę wcześniej.

Mam ten sam ból głowy, bo oczywistym jest to, że chciałoby się, by drużyna, której kibicujesz, grała jak najlepiej, miała jeszcze lepszych piłkarzy...Apetyt rośnie w miarę jedzenia:P Brewster podpisał nowy kontrakt, Stu odejdzie, Origi również(mam nadzieję) i zostajemy z Firmino i Brewsterem, więc albo ściągamy jakąś armatę, a Firmino ustawiamy głębiej albo...Pewne jest to, że Salah i Mane nie mają wartościowego zmiennika, więc to skrzydłowy powinien być jednym z priorytetów latem. Sezon wciąż trwa, jesteśmy w grze o PL, czy też LM, a już myślimy o letnim okienku, jak zwykle :roll:
"Manchester United jest jak Rolling Stonesi, świetni, ale zawsze pozostaną w cieniu zespołu z Liverpoolu"
Glajskor

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Tindr » 4 maja 2019, o 22:32

Jak my wygramy to mistrzostwo to chłop za darmo ma drinki we wszystkich pubach w Liverpoolu.
Hell is empty and all the devils are here...
Tindr

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez pitek552 » 4 maja 2019, o 22:58

Origi daje Nam ogromnie ważne 6pkt w tym sezonie. Dziś w meczu z Newcastle oraz w meczu z Evertonem na Anfield gdzie zdobył bramkę w ostatniej akcji meczu. Bardzo dobra dzika karta do wchodzenia na końcówki meczów z ławki rezerwowych.
YNWA!
pitek552

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez grzyb » 4 maja 2019, o 23:12

Przysięgam jeżeli zdobędziemy mistrzostwo wydziaram sobie jego portret !
Piwa i pacierza nigdy nie odmawiam
grzyb

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez list3r » 7 maja 2019, o 23:22

Gosc strzela najwazniejsze bramki w tym sezonie. Gratki.
list3r

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez cager » 7 maja 2019, o 23:43

Latem mieliśmy go sprzedać, a gdyby nie on to już nie liczylibyśmy się w walce o mistrza kraju i zakończyli ligę mistrzów na półfinale. Jak zdobędziemy jakiś tytuł to pomnik dla Divocka poproszę
cager

2 years of membership2 years of membership

Postprzez everlast » 7 maja 2019, o 23:47

mogli z nim wczesniej kontrakt przedluzyc,bo teraz ze 30k wiecej bedzie wolac :)
everlast

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Kartas » 7 maja 2019, o 23:49

Niech woła. Chyba nie kupimy jednak napastnika, a zostawimy nasz talizman :) Na pewno zasłużył na szansę. Zagrał dziś kapitalnie. Ostatnia bramka nie była wcale łatwa do strzelenia. Pomijając gole, dobrze się "ustawiał", robił różnicę. Chyba najlepszy jego mecz w naszych barwach.
"Koniec! Zrobili to! Zrobili to! Zrobili to! Historia! Legenda! Liverpool! Klopp! Origi! Wijnaldum! Bohaterowie tego stadionu i tej ziemi" - Mateusz Borek po meczu Liverpool - Barcelona (4-0) 7.05.2019
Kartas

Postprzez PyrkaLFC » 7 maja 2019, o 23:53

everlast napisał(a):mogli z nim wczesniej kontrakt przedluzyc,bo teraz ze 30k wiecej bedzie wolac :)

Za te 4 bramki w tym sezonie to Henry mu 30 koła dniówki podpisze :P
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Egalot » 8 maja 2019, o 09:13

Nawet gdyby jednak miał odejść, np. byłby niezadowolony z roli rezerwowego, to tym meczem mocno podbił cenę odstępnego.
Obrazek
Egalot

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Offsite » 8 maja 2019, o 10:22

To prawda, Divock chyba każdego pozytywnie zaskakuje w tym sezonie. Ja bym go zostawił w klubie, chłop potrafi zrobić różnice, cały czas się rozwija i chyba co najważniejsze - wszyscy zapominają, że ma dopiero 24 lata!
Czemu by się nie pochwalić - https://off-site.pl
YNWA!
Offsite

1 year of membership

Postprzez Kartas » 9 maja 2019, o 01:06

"Liverpool will open contract talks with Divock Origi in the summer; he’s entering the final 12 months of his deal but Jurgen Klopp is impressed by his attitude and fitness. Origi could have left in January but chose to take his chance and stay. Decision has been vindicated" - King na TT.

Zanosi się na przedłużenie kontraktu. W pełni zasłużone. Sam sobie to wyrwał! :D
"Koniec! Zrobili to! Zrobili to! Zrobili to! Historia! Legenda! Liverpool! Klopp! Origi! Wijnaldum! Bohaterowie tego stadionu i tej ziemi" - Mateusz Borek po meczu Liverpool - Barcelona (4-0) 7.05.2019
Kartas

Postprzez list3r » 1 cze 2019, o 22:49

Najwazniejsze gole w sezonie!
list3r

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery