Divock Origi

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Divock Origi

Postprzez KowaLFC » 14 maja 2017, o 17:44

3 minuty wcześniej, kiedy taki jeden Origi wpakował piłkę do pustej bramki, cała akcja zaczęła się właśnie od tego, że Sturridge nie strzelał
KowaLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez pdg90 » 14 maja 2017, o 18:01

Spokojnie, Juergen widzi i ocenia :)
pdg90

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Tindr » 14 maja 2017, o 18:04

W przyszłym sezonie co najwyżej trzeci napastnik w tym klubie, 22 lata to już wiek kiedy zaczyna się wymagać trochę więcej od piłkarza...
Hell is empty and all the devils are here...
Tindr

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Rahk8 » 14 maja 2017, o 18:20

Tindr napisał(a):W przyszłym sezonie co najwyżej trzeci napastnik w tym klubie, 22 lata to już wiek kiedy zaczyna się wymagać trochę więcej od piłkarza...

Nom. Od Coutinho i Hendersona swego czasu też się wymagało jak już mieli te 22 lata.
Trzeba czekać z Belgiem i tyle. Potencjał ma, zresztą w zeszłym sezonie to pokazał, parę błysków w tym też miał. Ten sezon ma bardzo słaby, ale tak to już jest z młodymi piłkarzami, że nie mają ustabilizowanej formy.
Rahk8

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez vaxik » 14 maja 2017, o 18:30

Rahk8 napisał(a):
Tindr napisał(a):W przyszłym sezonie co najwyżej trzeci napastnik w tym klubie, 22 lata to już wiek kiedy zaczyna się wymagać trochę więcej od piłkarza...

Nom. Od Coutinho i Hendersona swego czasu też się wymagało jak już mieli te 22 lata.
Trzeba czekać z Belgiem i tyle. Potencjał ma, zresztą w zeszłym sezonie to pokazał, parę błysków w tym też miał. Ten sezon ma bardzo słaby, ale tak to już jest z młodymi piłkarzami, że nie mają ustabilizowanej formy.

ale co Ty za przeproszeniem pierdolisz? w jego wieku Lukaku strzelał powyżej dziesięciu bramek w lidze, a jest niewiele starszy. Było, jest i będzie więcej "talentów" w lidze, którzy już w bardzo młodym wieku świecą jasno, a taki DICK ORIGI co najwyżej może o tym pomarzyć.
Chłop nie ma żadnego talentu, a hype na niego w ogóle nie rozumiem.
vaxik

Postprzez CzerwonyBartek » 14 maja 2017, o 18:35

[email protected] drugi sezon z rzędu granica 10 bramek osiągnięta więc nie wiem czy to tak źle jak na REZERWOWEGO 22latka
The world is yours
CzerwonyBartek

Postprzez PyrkaLFC » 14 maja 2017, o 18:41

CzerwonyBartek napisał(a):[email protected] drugi sezon z rzędu granica 10 bramek osiągnięta więc nie wiem czy to tak źle jak na REZERWOWEGO 22latka

W LIDZE, ma 7 goli.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

Postprzez LyzwaLFC » 14 maja 2017, o 18:41

Porównaj sobie teraz w jakich klubach grał Lukaku, a w jakim Origi...

Więcej goli niż Origi(11) mają tylko Firmino(12), Coutinho(13) i Mane(13).
Divock zagrał 2073 minut, strzela co 188 min.
Fimrino zagrał 3384, strzela co 282 min.
Coutinho zagrał 2441, strzela co 188 min.
Mane zagrał 2427, strzela co 187 min.

Chłopak ma 22 lata, gra słabo od początku roku, w 2015/16 u Jurgena grał bardzo dobrze, na początku tego sezonu dobre mecze przeplatał ze słabszymi. To normalne w tym w wieku, zwłaszcza, gdy dużo wchodzi się z ławki i nie gra się regularnie.
Coutinho przez trzy lata grał dobry mecz na trzy słabe, Henderson potrzebował dwóch lat, żeby grać na odpowiednim poziomie. Ze Sterlinga też się robiło beztalencie, bo miał słabe pół sezonu.
Młodzi piłkarze mają przesrane.

Z resztą niedawno Emre Can też był "do sprzedania jak najszybciej" i pierdołą bez talentu.

Albo z Jordonem Ibem i Bradem Smithem. To są talenty, a nie jakiś Origi.

Żeby było śmiesznie to Lukaku wtedy strzelał gola co 188 minut, czyli... z taką samą częstotliwością co Origi.
Jeśli chodzi o samą ligę to jest jeszcze śmieszniej, bo... Origi strzela co 207 minut, a Lukaku robił to co 288.
Także drodzy koledzy wychodzi na to, że nasz Belg jest skuteczniejszy niż jego starszy kolega, gdy był w jego wieku.
Ostatnio edytowano 14 maja 2017, o 19:00 przez LyzwaLFC, łącznie edytowano 8 razy
LyzwaLFC

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Mitchell » 14 maja 2017, o 18:46

Powinieneś go zestawić z Matipem. Byłoby bardziej spektakularnie.
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam
Mitchell

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez Rahk8 » 14 maja 2017, o 18:49

vaxik napisał(a):ale co Ty za przeproszeniem pierdolisz?

Jeżeli myślisz że wpakowanie "za przeproszeniem" przed "pierdolisz", zmniejsza pejoratywność tego słowa to się mylisz. Nie rozumiem tego szczególnie, że napisałeś "ty" wielką literą. Takie no niby mam do ciebie szacunek ale ch ci w d.
vaxik napisał(a):w jego wieku Lukaku strzelał powyżej dziesięciu bramek w lidze, a jest niewiele starszy. Było, jest i będzie więcej "talentów" w lidze, którzy już w bardzo młodym wieku świecą jasno, a taki DICK ORIGI co najwyżej może o tym pomarzyć.
Chłop nie ma żadnego talentu, a hype na niego w ogóle nie rozumiem.

Myślę, że Lukaku strzela więcej, bo czy to w WBA czy Evertonie był wiodącą postacią w drużynie, grał prawie cały czas i to na nim opierała się gra ofensywna zarówno w jednej jak i w drugiej drużynie.

Patrząc na suche statystyki to Lukaku w sezonie 14/15 czyli dokładnie dwa lata temu czyli w wieku 21/22 lat - tyle samo co aktualnie Origi - zdobył dwa razy więcej bramek i zaliczył 2 razy więcej asyst przy dwukrotnie dłuższym czasie na boisku, czyli wychodzi na to samo. Poparcie skrinami, pierwszy Lukaku drugi Origi*.
Spoiler:

Spoiler:

*W przypadku Origiego trzeba doliczyć 90 minut i jedną bramkę, bo jeszcze nie zaliczyli mu meczu z WHU.

Oczywiście to tylko statystyki, ale głównie chodzi o to, że Belg ma naprawdę spory potencjał, nie mniejszy niż przytoczony Lukaku, jest tak naprawdę dalej młody i po prostu przechodzi gorszy okres w swojej grze, tak samo jak piłkarze dani przeze mnie jako przykład czyli Coutinho i Henderson.
Rahk8

Postprzez AustralianMagic » 14 maja 2017, o 19:03

Problem z zawodnikami typi Origiego jest prosty. Oni nie bazują na wrodzonym talencie, tylko na ciężkiej pracy i doświadczeniu.
Jeżeli ktoś ma talent, np.: świetnie gra bez piłki, ma szybką nogę, przegląd pola etc., będzie grał na wysokim poziomie już od najmłodszych lat.
Natomiast jeżeli ktoś nie ma takiego talentu, musi się opierać na pracy i doświadczeniu. Origi akurat żadnego wrodzonego talentu nie posiada (a przynajmniej ja nie zauważyłem). Dlatego też nie można chłopaka skreślać w wieku 22 lat. Taki typ napastnika także jest potrzebny w klubie.
AustralianMagic

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 14 maja 2017, o 19:30

Czy dysponuje ktoś statystyką ile goli Origiego odmieniło losy spotkania? Ja mam takie wrażenie (żeby nikt zaraz nie toczył piany, mam wrażenie, a nie jestem powien), że on strzela gole, które niewiele znaczą. Jego wejścia nie odmieniały losów spotkania, nie potrafi wziąć ciężaru gry na siebie kiedy drużynie nie idzie. Jak kogoś gnębimy to i Origi dorzuci swoje 3 grosze, za to jak nam nie idzie, to Origi nie pomoże - pytanie czy takie ma być zadanie rezerwowego napastnika? Nie stanowi ani wzmocnienia, ani planu B. Nie rozumiem jak ludzie mogą np. narzekać, że jako drużyna "kopiemy się poczole, nie mamy jaj, charyzmy, nie mamy planu b, jesteśmy przewidywalni" itd i jednocześnie bronić Origiego, który dosłownie charakteryzuje się tymi wszystkimi określeniami.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

Postprzez LyzwaLFC » 14 maja 2017, o 19:40

Gol na 2-2 z WBA w doliczonym czasie gry(skończyło się 2-2), Gol na 1-0 z BVB(1-1), gol kontaktowy na 2-1 z BVB(4-3), dwa gole ze Stoke na 3-1 i 4-1 przy nerwówce(4-1). Gol na 1-0 z Sunderlandem, gdy cały mecz biliśmy głową w mur(2-0).
Gol na 2-2 z WHU (2-2). Gol na 2-1 z Bourmenouth (2-2).

Także 8, no 7, bo ten z Bournemouth nie bardzo się liczy, dość ważnych trafień na 21. Nie najgorzej jak na młodego napastnika, który nic nie potrafi.
Ostatnio edytowano 14 maja 2017, o 19:48 przez LyzwaLFC, łącznie edytowano 3 razy
LyzwaLFC

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 14 maja 2017, o 19:41

PyrkaLFC napisał(a):Czy dysponuje ktoś statystyką ile goli Origiego odmieniło losy spotkania? Ja mam takie wrażenie (żeby nikt zaraz nie toczył piany, mam wrażenie, a nie jestem powien), że on strzela gole, które niewiele znaczą. Jego wejścia nie odmieniały losów spotkania, nie potrafi wziąć ciężaru gry na siebie kiedy drużynie nie idzie. Jak kogoś gnębimy to i Origi dorzuci swoje 3 grosze, za to jak nam nie idzie, to Origi nie pomoże - pytanie czy takie ma być zadanie rezerwowego napastnika? Nie stanowi ani wzmocnienia, ani planu B. Nie rozumiem jak ludzie mogą np. narzekać, że jako drużyna "kopiemy się poczole, nie mamy jaj, charyzmy, nie mamy planu b, jesteśmy przewidywalni" itd i jednocześnie bronić Origiego, który dosłownie charakteryzuje się tymi wszystkimi określeniami.

Wszystkich jego bramek nie pamiętam, ale był jeden mecz na Anfield, gdy tłukliśmy głową w mur i nic, aż w końcu Divok wziął piłkę na skraju pola karnego, minął jednego gościa i wkręcił po długim załatwiając nam 3 punkty gdzieś w okolicach 70'.
AustralianMagic

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Ralf088 » 27 sie 2017, o 19:41

a z tym Panem co się dzieję? Oj, coś mi się wydaje że dni Belga są policzone na Anfield... A szkoda, bo chłopak ma talent, aczkolwiek jest momentami strasznie irytujący,
Ralf088

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery