Dejan Lovren

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Dejan Lovren

Postprzez bugi » 13 lis 2019, o 10:46

Mam wrażenie, że cała drużyna zrobiła dwa kroki do przodu a Lovren został w miejscu, zatrzymał się gdzieś 2-3 sezonuy temu..
Mocno rzuca się w oczy, że nie za bardzo pasuje do naszego stylu gry, nie radzi sobie z presją, nie rozgrywa podaniami tylko wykopuje na pałę do przodu albo po autach.
Jest dobrym obroncą, potrafi zagrać solidnie ale wyprowadzanie piłki, gra krótkimi podaniami, wyjście spod presji leży całkowicie. Co nie zmienia faktu, że to dość wartościowy zmiennik, lepiej go mieć w składzie niż nie mieć.
Obrazek
bugi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez roberthum » 13 lis 2019, o 11:28

Dejan nie jest super obrońcą, ale lepszego od niego na ławkę nie mamy. Matip i Gomez to szklanki, więc Chorwat na lawce jest nieocenionym wsparciem. Gratuluję tym co żałowali braku transferu do Romy. Na obronie pomykałby Van der Berg i byłoby 3:1 ale dla City. Jak latem wzmocnimy środek obrony to tak, Dejan powinien odejść. Jeśli skupimy się na innych formacjach to liczę, że zostanie na kolejny sezon jako backup z ławki
roberthum

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez akhrem9 » 13 lis 2019, o 12:07

Schemat z zeszłego roku się powtarza. Dzięki tym małym kontuzjom, każdy z naszych środkowych obrońców jest w ruchu. Dejan ma już swój wiek i trzyma go tu też dobry kontrakt. Ma umowę do 2021 i myślę, że wypełni ją do końca, po czym podpisze z kimś nowym jako wolny zawodnik otrzymując dobry bonus. Liverpoolowi, nie będzie się opłacać sprzedawać go w czerwcu 2020 bo zostanie mu rok. Jakiś tam poziom zapewnia, mimo ciągłej krytyki. Zaliczył kilka finałów. Nie jest aż tak słaby i pechowy jak ludzie myślą, ale łatka kozła ofiarnego została mu przypisana i tak już zostanie.
Klub dobrze postąpił z Clynem, równie dobrze zaparł się śmiesznym włoskim warunkom wypożyczenia Lovrena. Dużo mądrych decyzji podejmują tam na górze. Super wzmocnienia też nie były potrzebne. Klopp jednak miał rację, że aktualnie ma kompletny skład.
Żal mi jedynie Dijka, bo musi orać, podczas gdy pozostała trójka z obrony się wymienia. Liga, puchary, odradzająca się reprezentacja. Nie ma chwili wytchnienia, odpoczynku stąd też nieco opóźnione reakcje i słabsza forma. Podobnie jak Glik, pierwszy sezon wyśmienity w Monaco, pozostałe rozegrał jako jeden z najgorszych. A to wszystko przez najwięcej rozegranych minut, był pod tym względem w czołówce w Europie. Oby Holender trochę wypoczął. Nikt nie wyobraża sobie pary Gomez, Lovren lub Fab ale powinien przyjść taki czas.
akhrem9

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Zyska » 24 lis 2019, o 00:36

Bardzo anonimowy mecz Lovrena, co w tym przypadku jest bardzo pozytywnym świadectwem. W zasadzie pamiętam go tylko z jednej sytuacji, jak łatwo odebrał piłkę gdzieś w rejonie Arnolda, w drugiej połowie. A w razie minięcia Zaha miałby dużo miejsca i w zasadzie korytarz do bramki.

Podoba mi się ostatnio Lovren. Wprawdzie o wyniki Liverpoolu nie drżę od początku tego sezonu (wyjątki to AV i MU) ale obawiałem się że po kontuzji Matipa mogę drżeć częściej. Chorwat póki co nie daje jednak powodów do narzekań. Mam wrażenie że wział przykład z kameruńczyka. Do tej pory ZAWSZE miałem wrażenie, że Lovren czuł się tym je&&nym liderem defensywy którym namaścił go Brendan i strasznie stara się pokazać jakim to nie jest kozaczkiem. Na ogół się spalał i podejmował często beznadziejne pomysły, gubił krycie i ogólnie sprawiał jakby był myślami w innym miejscu.
Teraz gra jakby skupiał się tylko na tym, na co ma wpływ, co ma do wykonania na boisku. Nie zależy mu na fejmie publiczności, nie robi zbędnych podań do przodu byle nie wyjść na Lucasa Leive i grać w poprzek, o cudowaniu i robieniu jakiś przekładanek na środku boiska (kiedyś dryblował w jakimś meczu na Anfield :lol: ) nie ma mowy.
No zobaczymy co z tego wyjdzie w dalszej fazie sezonu. Wprawdzie Lovren miewał serie 3-4 dobrych meczów, ale wtedy cały czas grał w ten sam sposób a dobre mecze wynikały na ogół z tego, że miał łatwego rywala albo poprostu farta. Teraz mam wrażenie że gra w inny sposób, dużo bardziej asekuracyjny i spokojny(a nonszalancja u środkowego obrońcy W OGÓLE nie jest potrzebna). Nie napiszę że czekam na więcej, ale niech będzie tak jak jest teraz i to wystarczy :D
Obrazek
Zyska

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Redzik90 » 24 lis 2019, o 03:03

@Zyska bardzo trafna wypowiedź. W przypadku Dejana cisza na forum znaczy właśnie to, że robi dobrze swoją robotę. Świetnie, że został w klubie, bo kontuzji Matipa (niestety) można było się spodziewać tak jak śniegu w grudniu. Nawet jak odwali jakiegoś babola, nawet jak będą bolały od niego oczy, to Lovren jest po prostu BARDZO DOBRYM obrońcą, który bardzo się jeszcze przyda. Gość jest wicemistrzem świata, wicemistrzem Anglii... W maju będzie mistrzem :) Tego jemu i Wam wszystkim z całego serca życzę. Znakomite uzupełnienie składu, a przy tym sympatyczny, normalny człowiek. Wspierajmy zamiast narzekać.
Redzik90

2 years of membership2 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 24 lis 2019, o 13:42

Redzik90 napisał(a):@Zyska bardzo trafna wypowiedź. W przypadku Dejana cisza na forum znaczy właśnie to, że robi dobrze swoją robotę.

Albo że jechanie tego leszcza stało się już tak nudne, ze nikt nawet nie zagląda do jego wątku :P. Przy golu dla CP pojedynek 1 na 1 wygrał z nim truchtający Benteke.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Radbug » 24 lis 2019, o 18:29

Jak komentarz wyżej. Zabawne, że 2-3 mecze bez KONKRETNEGO błędu z wyłącznie jego winy sprawiły, ze znów podnoszą się głosy o liderze z 6 na plecach, bardzo dobrym obrońcy, wicemistrzu ligi i top 5 obrońców na świecie, bo grał w finale mundialu. Do czasu. Kibice będący z klubem dłużej niż 2 lata wiedzą, że formę Lovrena liczy się od babola do babola. Chorwat to tykająca bomba i nawet dobre pół roku tego nie zmieni. Dla mnie nigdy nie miał nawet tak długiego okresu dobrej gry nie ukoronowanej błędami i stratami bramek z jego winy. Gomez i Matip złapali kontuzje i drobne urazy, to ok, wszedł jako 4 obrońca. Lepsze to niż junior z akademii lub nastoletni Holender Berg. Ale nic więcej. Przy sytuacji ze stratą bramki 2 metrowy Benteke minął go na raz jak tyczkę, jakby sam był zwrotnym napastnikiem o wzroście 160 cm.
Nie mam na co narzekać. Coś Ty zrobił Kloppie?!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia
Radbug

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez OWeN » 24 lis 2019, o 18:45

Z Lolvrenem przyjęło się, ze jak czegoś mocno nie spieprzy w meczy to już mu się należą pochwały i trzeba w tym temacie to odnotować
Obrazek
OWeN

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Fanlive94 » 24 lis 2019, o 19:23

Cóż, Dejan przyzwyczaił nas do takich standardów, że jak nie zrobi spektakularnego babola, to jest wychwalany pod niebiosa. Taki Klavan zapchajdziura wciągał go nosem, ale jak widać nie wszyscy to pamiętają. Prawda jest taka, że dawno nie powinno Lovrena być w klubie.
Fanlive94

1 year of membership

Postprzez ynwa19 » 24 lis 2019, o 19:43

Od lat pracuje z pewnym Chorwatem,ktory "co nieco " :P na temat futbolu wie a teraz zacytuje jego zdanie odnosnie Dejana po MS w Rosji w odpowiedzi na moje pytanie "jak ocenia jego wystep podczas mistrzostw oraz jego role w zespole".
Cytat:ten tytul wicemistrza urodzil nam sie w bolach a Lovren...no coz nie zaszlismy tak daleko dzieki niemu lecz dlatego,ze pare jego fatalnych decyzji na szczescie nie doprowadzilo do goli rywali".
Taka ocena(subiektywna rzecz biorac) naszego gracza.

A dla mnie obecna sytuacja jest bardzo prosta:Dejan gra wiadomo dlaczego i narazie "nie odwalil" niczego strasznego ale w kazdej chwili,jak to on,moze.
Wiec cieszmy sie z aktualnego stanu rzeczy i oby Joel powrocil jak najszybciej.
Przez życie idź z uśmiechem na twarzy
ynwa19

Postprzez Dynksu91 » 5 gru 2019, o 01:45

Pierwsza bramka na jego konto. Ja nie rozumiem jak można trzymać tak słabego obrońcę w klubie.
RD
Dynksu91

Postprzez adamne » 5 gru 2019, o 02:27

Obie bramki na jego konto (pierwsza wspólnie z Adrianem). Przy drugiej próbował nogą wybijać piłkę lecącą na wysokości ok. 190 cm, głową by spokojnie dał radę ale szpagatu pionowego w tym wieku jakoś nie wyciągnął :D
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson
adamne

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Juluz » 5 gru 2019, o 02:44

Przed strzeleniem bramki (przy której zaliczył asystę) na 3:1 popisał się też świetną interwencją. Popełnia błędy, ale dostrzegajmy też pozytywy.
Zapraszam na discord lfc-> klik!
Juluz
Moderator

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez CzerwonyBartek » 5 gru 2019, o 03:31

Juluz napisał(a):Przed strzeleniem bramki (przy której zaliczył asystę) na 3:1 popisał się też świetną interwencją. Popełnia błędy, ale dostrzegajmy też pozytywy.

Oczywiście można to tłumaczyć dziełem przypadku, ale Lovren to najbardziej hejtowany zawodnik który zaliczył finał mistrzostw świata, ligi mistrzów i uefa. Trzeba sobie zadać pytanie, czy gdyby był faktycznie taki fatalny to byłby wstanie to osiągnąć? Chociaż czepialscy pewnie powiedzą, że wszystkie w których grał to przegrał. :lol:
The world is yours
CzerwonyBartek

Postprzez MILF » 5 gru 2019, o 07:39

Ciekawe czy krytycy Lovrena byli tak samo aktywni w wątku o Virgilu...? :oops:
"Jestem najlepszym trenerem w Anglii, ponieważ nigdy nikogo nie oszukałem. Złamałbym mojej żonie nogi, jakbym grał przeciwko niej, ale nigdy bym jej nie oszukał." (Bill Shankly)
MILF

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery