Dejan Lovren

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Dejan Lovren

Postprzez Tindr » 21 sty 2017, o 16:02

3 bramki na jego konto.. TRAGEDIA.
Hell is empty and all the devils are here...
Tindr

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez pitero » 21 sty 2017, o 16:04

Czy ja dobrze widziałem, ze Carroll minął Dejana zwykłym zamachem w prawą stronę? :D
Obrazek
pitero

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Rahk8 » 21 sty 2017, o 16:05

Ale jak to? Przecież to ludzie się na niego uparli, a tak naprawdę to świetny obrońca. Oszukujcie się dalej.
Rahk8

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez LyzwaLFC » 21 sty 2017, o 16:07

No, ale to nie jego wina, że ma takich słabych partnerów do gry w obronie...
LyzwaLFC

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez jon » 21 sty 2017, o 16:21

Przecież bronimy jako drużyna...
Nie czepiajmy się jednego zawodnika...
😉
jon
jon

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez MenToS » 21 sty 2017, o 16:31

Mam nadzieję, że to był dla was ostateczny i wystarczający dowód i już nikt nie będzie próbował mnie przekonywać, że z naszą obroną wszystko jest OK

Szkoda, że właśnie w taki sposób muszą ludzie się o tym przekonywać
"Steven Gerrard has not won a premier league but he won something bigger and thats our hearts"
“When I die, don't bring me to the hospital. Bring me to Anfield. I was born there and I will die there.”
MenToS

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Asahi » 21 sty 2017, o 16:39

Starałem się być "wierzącym". W klub, sztab, zawodników.
Ten typ jest niereformowalny, szkoda patrzeć. Dawać tyle szans, a ten ciągle nic. Dramat.
Obrazek
Asahi

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Tindr » 21 sty 2017, o 16:44

Jego błędy to nie jest nawet poziom polskiej Ekstraklasy, to są zachowania z amatorskich gier na orliku gdzie dwóch zbieg sie do jednego, pójście "na raz".
Co najwyżej 4 obrońca na Puchar Ligii i pierwsze rudny FA Cup.
Hell is empty and all the devils are here...
Tindr

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez licznerek » 21 sty 2017, o 21:13

AustralianMagic napisał(a):
licznerek napisał(a):Kasuje się bilety, ale jak powiem, że Lovren skasował przeciwnika, to każdy zrozumie o co chodzi. Tutaj jest tak samo, nie wiem o co Ci chodzi. Gdyby piłka leciała do zawodnika na pozycji spalonej, a Klavan zrobiłby to, co zrobił, spalonego by nie było.

O czym Ty mówisz? Nie ma znaczenia czy piłka adresowana do zawodnika na spalonym była po drodze odbita od obrońcy.
Jeżeli stoję na 30m spalonym, a ktoś poda do mnie piłkę, którą po drodze np taki Klavan zamiast wybić do przodu, przedłuży głową do tyłu, nadal jest spalony, chyba że rozmyślnie poda do zawodnika na spalonym.

Gdyby Lovren nagle nie zwariował i nie cofnął się kilka metrów, a Klavan zrobiłby to co zrobił, mielibyśmy spalonego.

PS
Doskonale zrozumiałem o co Ci chodzi, ale Ty nie zrozumiałeś, że pisząc "Przecież nie ma czegoś takiego jak "skasowanie spalonego"." miałem na myśli dokładnie to o czym mówisz.

AustralianMagic napisał(a):
jusup napisał(a):Był chyba kiedyś moment, że interpretacja przepisów zalecała większość sytuacji z przypadkowym odbiciem piłki traktować jako nową akcję - co "kasowało" spalone (a może tak nie było, tak podawali kilka lat temu dziennikarze, ale mogli to źle interpretować, jak nie sprawdzałem wtedy)
Później mówiono o cofnięciu się z tymi zasadami - i teraz jest to sformułowane tak:

Zawodnik nie osiąga korzyści, jeśli przebywając na pozycji spalonej, otrzyma piłkę od przeciwnika, który w sposób rozmyślny zagrywa piłkę (poza rozmyślną paradą obronną).
„Parada obronna” ma miejsce wtedy, gdy zawodnik próbuje wybić piłkę lecącą do bramki lub bardzo blisko bramki i używa do tego jakiejkolwiek części ciała z wyłączeniem rąk (poza bramkarzem we własnym polu karnym).

Czyli dotarcie piłki do gracza na pozycji spalonej po wszelkich przypadkowych zagraniach, a także zagraniach rozmyślnych, ale będących "paradą obronną" wg definicji powyżej, oznacza zawsze spalonego.

Otóż to.

Edamskiser napisał(a):Przeciez jak przedluzy glowa to nie ma spalonego, co innego jesli go trafi pilka w glowe i sie odbije, wtedy bedzie spalony. Ale jak wykona ruch to nie bedzie spalonego.

"Parada obronna". Klavan wykonał właśnie paradę obronną.

Parada obronna to innymi słowy blokowanie strzału. W tamtej sytuacji piłka nie leciała ani do bramki, ani blisko bramki, obojętnie jakbyś się nie gimnastykował, nie można tego podpiąć pod paradę obronną. To było zwykłe podanie, które Klavan próbował rozmyślnie przeciąć. Robiąc to, trafiając w piłkę, "skasował" spalonego. To było rozmyślne zagranie:

Rozmyślne zagranie
1. Poza oczywiście rozmyślnymi zagraniami, ma ono miejsce zawsze wtedy, kiedy zawodnik drużyny broniącej wykonuje ruch w kierunku piłki całym ciałem i zagrywa ją dowolną jego częścią: nogą, głową, klatką piersiową itp.
2. Jakość zagrania ani jego kierunek nie mają znaczenia dla uznania, że piłka została rozmyślnie zagrana. Wystarczy dostrzegalne dotknięcie piłki.

Sam jeszcze do niedawna sędziowałem i sytuacje tego typu przerabiałem wielokrotnie na szkoleniach. Wracając do pierwszego cytatu i sytuacji, o której mówisz. Jeśli stoisz na 30-metrowym spalonym, kolega poda Ci piłkę, a Klavan po drodze podbije ją lekko głową, próbując to przeciąć, nie ma mowy o spalonym. Spalony w tej sytuacji byłby wtedy, gdybyś Ty będąc na spalonym przeszkadzał mu w tej interwencji. Piszesz, że spalonego nie ma, jak zawodnik rozmyślnie poda do przeciwnika będącego na pozycji spalonej. Tu akurat racja, ale jeszcze nie widziałem sytuacji, by zawodnik celowo podawał do przeciwnika.

Przez dzień babci nie mogłem oglądać całego meczu, ale z tego, co widziałem, to środek naszej obrony tworzyli dzisiaj Flip i Flap. Potrzebujemy dwóch nowych środkowych obrońców, żaden z nich nie może być naszym pierwszym zmiennikiem na środek obrony, jeśli chcemy na poważnie bić się o tytuł.
Don't worry about a thing, cause with Jurgen Klopp is gonna be alright!
licznerek

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez Gonzo » 24 sty 2017, o 19:03

Dejan Lovren will sign a new contract, as well as Philippe Coutinho and Adam Lallana.

Nawet tego nie skomentuje... Osobiście patrzeć na typa nie mogę a Ci mu nowy kontrakt podsuwają... Może ja faktycznie na piłce kopanej się nie znam i powinienem więcej siatkówki oglądać...?
"Tu chodzi o wszystko. Honor naszego klubu. Dumę naszego miasta. Naszą reputację jako jednego z największych klubów na świecie. Mógłbym występować prawie w każdej innej drużynie i nie byłoby tak samo" - Pepe Reina
Gonzo
Moderator

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez ManiacK » 24 sty 2017, o 19:10

Gonzo napisał(a):Dejan Lovren will sign a new contract, as well as Philippe Coutinho and Adam Lallana.

Nawet tego nie skomentuje... Osobiście patrzeć na typa nie mogę a Ci mu nowy kontrakt podsuwają... Może ja faktycznie na piłce kopanej się nie znam i powinienem więcej siatkówki oglądać...?

Nie tylko Ty.
ManiacK

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez eryk97 » 24 sty 2017, o 19:23

Syndrom kasztana ciągle się trzyma tego klubu, niebywałe. Nawet Jureczek zaczyna tym przesiąkać, biedny chłop.

Obrazek
Obrazek
eryk97

Postprzez Robertos » 24 sty 2017, o 20:45

Dramat. Wolałbym żeby tu Balotellego z Poulsenem ściągnęli na powrót.
Robertos

Postprzez MarcelB » 24 sty 2017, o 20:58

Nie popadajmy ze skrajności w skrajność.
MarcelB

1 year of membership

Postprzez Rudek666 » 28 sty 2017, o 15:48

Masakra ten Lovren, co on robi w tym meczu. Pierwsza i druga bramka na jego konto bo nie zablokował obu strzałów.
Rudek666

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery