Simon Mignolet

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Simon Mignolet

Postprzez AustralianMagic » 1 sty 2018, o 19:02

Co prawda straciliśmy gola, ale chciałbym zwrócić uwagę na jedną zasadniczą rzecz. Simon w statystykach wypada blado jeżeli chodzi o liczbę obronionych strzałów w stosunku do puszczonych goli, ale dzisiaj widać było jak na dłoni to, co wyprawia się u nas w obronie od dłuższego czasu.

2 obronione główki. Pierwsza prosta, druga nieco trudniejsza biorąc po uwagę opadanie w kozioł, deszcz i śliską piłkę (aż miałem przed oczami Reine wpuszczającego babola pod pachą).
Gol, tutaj bez szans. Dośrodkowanie odchodzące, a potem wbicie z najbliższej odległości, ALE...

Burnley miało dwie świetne okazje, gdy piłka przeleciała tuż obok długiego słupka. W pierwszej połowie strzelał Arfield, w drugiej już nie pamiętam kto. Gdyby te piłki leciały w bramkę, Simon nie miałby nic do powiedzenia i nawet De Gea by tutaj nie pomógł.

I właśnie, zastanawiał się ktoś kiedyś dlaczego w meczach z nami drużyny przeciwne z taką łatwością mają te sytuacje nie do obrony? Dzisiaj nam się upiekło z tymi dwoma strzałami, ale w zasadzie w każdym meczu można wskazać sytuacje, w których ani Neuer, De Gea czy Oblak zapewne nie byliby w stanie zatrzymać piłki.

Na moje oko jest to wynik braku klasycznego DMa, który by zabezpieczał tyły na 16-30m bo to właśnie z tym rejonie rodzi się najwięcej tych sytuacji.
AustralianMagic

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez FootballClub » 1 sty 2018, o 19:09

Dokładnie, jak bramkarz ma mieć wysoki poziom obron, jak defensywa dopuszcza do takich sytuacji jak dzisiaj czy z Leicester. Rywal ma może ze 2 okazje na mecz, z czego jedna wypracowują mu nasi zawodnicy.
FootballClub

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Mufi » 1 sty 2018, o 19:12

AustralianMagic napisał(a):
Na moje oko jest to wynik braku klasycznego DMa, który by zabezpieczał tyły na 16-30m bo to właśnie z tym rejonie rodzi się najwięcej tych sytuacji.

Nie tyle klasycznego, co DM top class. Każdy zespół, nad nami w lidze, ma na tej pozycji gracza z światowej czołówki, oprócz nas oczywiście. A jak ważną pozycją jest DM to pokazuję każdy czołowy klub na świecie :)
Mufi

2 years of membership2 years of membership

Postprzez michaello724 » 16 sty 2018, o 11:37

michaello724

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez LukasLFC » 16 sty 2018, o 11:55

Nie wiem czy Simon kojarzy bramkarza Chelsea, Courtois. Jest w miarę dobry i być może to nie Simon będzie bronił! Niespodzianka!
LukasLFC

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez benekol » 16 sty 2018, o 13:56

swoją drogą, trochę to "małojajeczne" z jego strony. Klopp powiedział po meczu, że Karius póki co to nr1, a ten za pare dni odpala że się musi zastanowić nad swoją przyszłością w klubie. Wolałbym graczy, którzy chcą walczyć o skład, niż od razu odpuszczać
benekol

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Edamskiser » 16 sty 2018, o 14:00

Ja tam mu sie nie dziwie. Z jego punktu widzenia Klopp usuwa go ze skladu za straszna bombe Xhaki i wstawia czlowieka, ktory zagral jeden poprawny/dobry mecz w ciagu 1,5 roku i ma chyba najwiecej puszczonych szmat w historii ligi. Tez bym sie ostro wkur***. A jeszcze decyzja ta zapada po tragicznym meczu Kariusa z City..
Edamskiser

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez haQ » 16 sty 2018, o 14:15

Straszną bombę Xhaki, którą wybroniłoby 90% bramkarzy PL gdyby tylko nie robili kretyńskiej, jednoręcznej parady gdy piłka zmierza prosto w nich.

Pokazał, że nie tylko na przedpolu potrafi minąć się z łatwą piłką.
Zresztą grał mnóstwo, z mizernym skutkiem, statystyki nie kłamią. Nie mówię, że Karius jest lepszy, sam wolałbym zobaczyć jak szansę dostaje Ward, któremu w piękny sposób zastopowaliśmy rozwój, jednak trzymanie na siłę Mingsa w bramce to nie rozwiązanie.
Na stronie: BiałyWilk
haQ

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Aldor » 16 sty 2018, o 14:25

haQ napisał(a):Straszną bombę Xhaki, którą wybroniłoby 90% bramkarzy PL gdyby tylko nie robili kretyńskiej, jednoręcznej parady gdy piłka zmierza prosto w nich.

No na przyklad Petr Cech, prawda? :roll: :roll: :roll:
Obrazek
Aldor

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez haQ » 16 sty 2018, o 14:31

Błyskotliwe porównanie, za jego pomyłki w meczu z Bournemouth? Zestawienie tych dwóch bramkarzy już jest policzkiem dla Cecha, mimo jego ciągle słabnącej dyspozycji. Ale tak, myślę że Cech również by to wyjął, bo był to strzał, który zwyczajnie nie powinien wpaść do bramki.
haQ

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez july600lfc » 16 sty 2018, o 14:36

@Up
Chyba chodziło o to, że w tamtym meczu Cech wpuścił być może jeszcze gorszą bramkę po strzale Firmino xd
Ogólnie regress jaki zaliczył Petr jest niesamowity. Mimo tego wciąż kapkę lepszy od naszego magicznego duo.
july600lfc

Postprzez Aldor » 16 sty 2018, o 14:38

haQ napisał(a):Błyskotliwe porównanie, za jego pomyłki w meczu z Bournemouth? Zestawienie tych dwóch bramkarzy już jest policzkiem dla Cecha, mimo jego ciągle słabnącej dyspozycji. Ale tak, myślę że Cech również by to wyjął, bo był to strzał, który zwyczajnie nie powinien wpaść do bramki.

Nie, choc wiem, ze dla takiego Cecha podobne wystepy sa standardem.
Bardziej chodzilo mi o dokladnie ten sam mecz, w ktorym Miniole sie popisal. :roll: :roll: Widze natomiast, ze Ty jednak nie dysponujesz az taka blyskotliwoscia by na to wpasc. :lol: Badz co bardziej prawdopodobne nie ogladales nawet tego meczu. :)

Nie chce mi sie wlaczac w szersza dyskusje o bramkarzach, po prostu wytknalem glupotke, ktora ktos napisal. Apropos tych wszystkich wypowiedzi zaczynanych od "Kazdy wie, ze (...)"; "Kazdy inny by (...)"; "90% zawodnikow by (...)".

Peace out homefry.
Obrazek
Aldor

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez haQ » 16 sty 2018, o 14:52

Ciekawe domysły, tak oglądałem tylko finał w 2005 roku i mecz z City. :)

Sorry nie widzę podobieństwa między bramkami. Cech zaliczył interwencję niefortunną, wręcz mi osobiście ciężko by wytknąć mu rażący błąd. A Simon zwyczajnie głupią, po błędnej (efekciarskiej) decyzji. Strzał też był oddawany z innej odległości i na reakcję czasu miał więcej. Cóż jeśli znowu mówimy o innej bramce, to nie pamiętam. Wybacz podobno my i Manchester strzelamy ich tak dużo, że ciężko pamiętać każdą jedną.
haQ

Postprzez AustralianMagic » 16 sty 2018, o 16:40

Pozwolę sobie sam siebie zacytować:

AustralianMagic napisał(a):Average saves per goal

Karius: 0.50 (1.07 rok temu)
Mignolet: 1.21 (1.53)

Average saves per game:
Karius: 0.50 (1.50 rok temu)
Mignolet: 1.53 (1.64)

Nie wiem jak rozumieć "average claim success" czy do tego zalicza się każde wyjście do piłki i jej złapanie, nieważne czy na ziemi czy w powietrzu, czy tylko w powietrzu, ale:

Karius: 75% (75% rok temu)
Mignolet: 89% (85%)

Lepszy jest w udanych piąstkowaniach:
Karius: 50% (30% rok temu)
Mignolet: 32% (46%)

Zachowanie Mgnoleta jest w pełni zrozumiałe. Chce jechać na MŚ, a do tego musi grać. Jeszcze pół biedy, gdyby po prostu był słabszy i faktycznie Karius pokazywał się z lepszej strony. Problem w tym, że Karius jest jeszcze gorszy i nie ma żadnych przesłanek by robić z niego w połowie sezonu nr 1
AustralianMagic

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez kacor20 » 16 sty 2018, o 17:23

Czy Mignolet czy Karius - dla mnie zadna roznica. Byc moze Nimiec teraz lapnie troche luzu psychicznego dostajac taka szanse od Kloppa i pokaze sie z lepszej strony. Napewno nic nie tracimy bo obydwoje w tym momencie sa slabi.

A tak na marginesie - to Klopp jest z nimi codziennie na treningach i to on widzi jak sie zachowuja jakie maja podejscie itd. Wiec mysle ze warto mu zaufac.
kacor20

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery