Simon Mignolet

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Simon Mignolet

Postprzez Jetzu » 25 cze 2013, o 14:52

Może troszkę przedwcześnie, ale nie chciałem zaśmiecać tematu ze spekulacjami, a trwa właśnie webchat z dziennikarzem który jest kibicem Sunderlandu - udziela on odpowiedzi na pytania o naszego nowego bramkarza.

Podejście Mignolet:

W tej kwestii jest bardzo podobny do Jordana Hendersona, profesjonalista pełną gębą, zawsze imponował tym innym.

Mocne strony:

Zdecydowanie obrona strzałów jest jego najmocniejszym atutem, jest bardzo zwinny i w przeszłości dokonywał wielu znakomitych interwencji. To prawdziwy atleta. Jest również bardzo odważny, jeśli przyjrzysz się dokładnie jego zdjęciom zobaczysz, że ma ma trochę wykrzywiony nos - to dlatego że czasem wskakuje tam, gdzie inni się boją. Złamał swój nos w zeszłym sezonie, udowodnił wtedy że jest już dojrzałym bramkarzem.

O jego odejściu:

Myślałem, że Sunderland zrobi więcej żeby go zatrzymać. Zbliżające się Mistrzostwa Świata oraz fakt, że Belgia ma dwóch świetnych bramkarzy odegrały ważną rolę, transfer do Liverpoolu da Simonowi więcej rozgłosu niż gra w Sunderlandzie.

O rozprowadzaniu piłki:

Powiedziałbym, że to jedyny element gry w którym musi się poprawić. Nie wydaje mi się, żeby był w tym aspekcie tak dobry jak Reina. Jednak Sunderland nie gra w taki sposób jak Liverpool więc będziemy musieli poczekać i zobaczyć. Wydaje mi się jednak, że kibice nie powinni się tym zbytnio martwić.

O charakterze piłkarza:

Mignolet bardzo lubi rozmawiać i potrafi wziąć na siebie odpowiedzialność kiedy coś się nie układa. Co ciekawe, podczas swojego pobytu w Sunderlandzie zdobył korespondencyjnie dyplom z nauk politycznych. Potrafi również posługiwać się aż pięcioma językami - angielskim, flamandzkim, francuskim, niderlandzkim i niemieckim.

O jego wartości dla Sunderlandu:

Powiedziałbym, że w zeszłym sezonie on sam był wart 10 punktów dla Czarnych Kotów - bardzo kluczowa liczba w kontekście walki o utrzymanie. Sunderland był nastawiony dość defensywnie, tak więc zachowanie czystego konta było bardzo ważne. Sunderland nigdy nie został przez nikogo sponiewierany tak, że Mignolet musiał grać na linii z obroną przed nim - na pewno ułatwi mu to dostosowanie się do Liverpoolu, potrafi zachować koncentrację podczas gdy nic się nie dzieje na jego połowie.

O błędach Mignolet:

Nie potrafię sobie przypomnieć zbyt wielu błędów które popełnił, może jeden przeciwko Fulham po którym bardzo siebie krytykował, jednak szybko się po tym odbił co dużo mówi na temat jego podejścia.

O statystykach:

W zeszłym sezonie wykonał około 150 interwencji, to bardzo dużo, jest on jednak bardzo dobry w kluczowych sytuacjach.

Wpływie Mignolet w szatni:

Określiłbym to jako "cichy autorytet", na pewno nie jest tak wokalną postacią jak Pepe Reina. Jest młodszy co oczywiście robi różnicę, jednak woli on pozostać trochę spokojniejszy i uważnie obserwować co się dzieje wokół niego.

O znoszeniu presji:

Grał przed pełnymi trybunami kibiców Sunderlandu, którzy potrafią być bardzo fanatyczni. Piłkarze którzy sobie z tym nie radzą nie zostają tutaj na długo. Posiadanie Reiny obok byłoby dla niego dobre, jestem pewien że presja takiego bramkarza na pewno podziałałaby na niego motywująco. Zdecydowanie nie będzie się niczego obawiał, nie przyszedł do Liverpoolu żeby być numerem 2 w bramce.

Podsumowanie:

Spodziewam się, że Mignolet będzie sobie w Liverpoolu radził bardzo dobrze. Liverpool pozyskuje znakomitego profesjonalistę i prawdopodobnie jednego z najlepszych młodych bramkarzy na świecie. Ma on dopiero 25 lat i z czasem będzie stawał się tylko lepszy, to transfer z którego powinieneś się cieszyć jeśli jesteś fanem Liverpoolu.
Jetzu

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Re: Spekulacje transferowe

Postprzez Asahi » 25 cze 2013, o 21:47

http://www.liverpoolfc.com/news/latest- ... ool-switch

Gorące :D
Wrzuciłbym do jego tematu, no ale zamknięty, jeśli można przenieść, to byłbym wdzięczny :)
Ostatnio edytowano 25 cze 2013, o 21:47 przez Asahi, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Asahi

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Azazel » 25 cze 2013, o 21:47

Obrazek
Azazel

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Skrystian2009 » 25 cze 2013, o 21:48

#LFC have completed the signing of Sunderland goalkeeper Simon Mignolet:

James Carroll na tweterze
Obrazek

"Nigdy nie będziemy zadowoleni z remisu, z kimkolwiek byśmy nie grali, zawsze cieszą nas tylko wygrane" - Kenny Dalglish

Na stronie mam nick "Izzy"
Skrystian2009

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez perchal » 25 cze 2013, o 21:48

perchal

Re: Simon Mignolet

Postprzez LiveFan » 25 cze 2013, o 21:51

A więc mamy nowego bramkarza. Ciekaw jestem czy sobie poradzi. Nie oglądałem zbytnio Sunderlandu w tym sezonie, ale po opiniach innych osób można stwierdzić, że jest w top 3 bramkarzów BPL. Oby się sprawdził i nie popełniał takich baboli jak Reina w ostatnich 2 sezonach. Powodzenia SImon!
LiveFan

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez maciex1995 » 25 cze 2013, o 21:53

Obrazek
ELEGANCKO!

Różne teorie tu się przewijają w kontekście Mignoleta i Reiny. Trzeba to ująć krótko. W kontekście zbliżającego się Mundialu, w którym Belgia prawie na pewno zagra, tak dobry bramkarz jak Mignolet nie oddawałby rywalizacji o miejsce w bramce reprezentacji walkowerem. Nie szedłby tam, gdzie nie będzie grał.
maciex1995

Postprzez dannydt » 25 cze 2013, o 22:01

Jestem zachwycony tym jak szybko działamy na rynku transferowym. Do tej pory Simon to nasze największe wzmocnienie i liczę na niego. Strzeż dzielnie bramki !
Obrazek

Robiąc byle co, stajesz się byle kim !
dannydt

Postprzez Hills » 25 cze 2013, o 22:10

Nie poznaję Liverpoolu w tym okienku transferowym. I to wcale nie znaczy, że jest źle. Wręcz przeciwnie. Nareszcie szybko reagujemy i kupujemy grajków wartościowych, a nie jak do tej pory przereklamowanych. Myślę, że jak dobrze przepracujemy okres przygotowawczy to odpalimy na porządnym poziomie. Roszady na ławkach trenerskich u największych rywali powinny tylko i wyłącznie nam pomóc.

Co do samego Simona... Super sprawa! Kilka razy widziałem go w akcji i jestem dumny z tego, że będzie bronił naszej bramki. Choć, jak typowy i wiecznie niezadowolony Polak, muszę stwierdzić, że najważniejsza jest szczelna obrona i to musimy na chwilę obecną potraktować jako PRIO-RY-TET.

Witamy na pokładzie! Ruszyła maszyna, już nic jej nie.......
.... dobra, odstawiam drinka i idę spać :oops:

;)
Hills
Moderator

Postprzez Edwinho » 25 cze 2013, o 22:14

Hulus ma w końcu tego swojego wymarzonego Belga :P pewnie większość sądziła, że będzie nim Alderweireld, a tu taka niespodzianka. Cieszę się, że to akurat Mignolet przyszedł do nas a nie np. Begovic. Cenię go sobie wyżej niż zawodnika Stoke, jest tańszy i wydaje mi się, że lepszy.

Teraz czas na Henka, Pape i może w międzyczasie Iloriego. Trzeba jeszcze coś posprzedawać, bo kasa się kończy :P
Edwinho

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez pinki » 25 cze 2013, o 22:14

Bardzo cieszę się z tego transferu.To bramkarz o dużych umiejętnościach i predyspozycjach do stania się jednym z najlepszych w swoim fachu.Liczę na niego.Mam nadzieję,że Pepe Reina zostanie i jak przystało na solidną ekipę będziemy mieć 2 równorzędnych bramkarzy.Koniec drżenia o kontuzje i w końcu na tej pozycji będzie jakaś rywalizacja.
pinki

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez mazi » 25 cze 2013, o 22:18

Super wiadomość dzisiaj z tym oficjalnym potwiedzieniem, niby od dawna było wiadomo ale wiadomo jak z tym wiadomo bywa: ) Ale żeby nie było totalnego podjarania poczekam na pierwszy mecz a w zasadzie na pierwsze mecze. Wiadomo presja nowe otocznie, problemy z aklimatyzacją. Oby go te piłkarskie plagi ominęły.
TAK
mazi

Postprzez polik » 25 cze 2013, o 22:21

Bardzo interesujący transfer. Brendan nadal podtrzymuje, że Mignolet przychodzi jako konkurent Reiny, nie zastępca. Zobaczymy jak to będzie w rzeczywistości.
W każdym razie, powodzenia Simon!
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "
polik

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez przemoc28 » 25 cze 2013, o 22:42

Cause your mouth's writing checks that your ass can't cash...
przemoc28

Postprzez HappyBlancik » 25 cze 2013, o 22:42

oo, naprawdę się cieszę z tego transferu, tylko ciekawe co z Reiną? baardzo mi go szkoda, mam tylko nadzieję, że Mignolet tak mu wejdzie w dupę, że ten zacznie bronić jak dwa sezony temu.

niemniej, powodzenia Simon!
Jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jesteś drugi - jesteś nikim.
HappyBlancik

Następna strona

Powrót do Kadra i Transfery