Spekulacje transferowe

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: zoltoczerwony, dymos, Daniel, Jetzu, Gonzo, Jaszczur91, AirCanada, Ibiz

Re: Spekulacje transferowe

Postprzez szpilu97 » 11 lut 2017, o 21:47

A my to czasem napastnika nie szukamy? :o

Obrazek

29 meczy - 35 bramek. Wiek - 27lat.
szpilu97

2 years of membership2 years of membership

Postprzez ManiacK » 11 lut 2017, o 21:52

Sądzę, że w 6 lidze ten wynik robiłby wrażenie u przynajmniej 7 lat młodszego zawodnika, a najlepiej 10.
Tak, wiem - przykłady Jamiego Vardyego czy innych zawodników. Tylko, że takie coś dzieje się tak rzadko, jak rzadko trafić można na perełki pokroju Sterlinga, Alliego czy Zielińskiego (szkoda, że w tym wypadku po zainteresowaniu wszystkimi ściągnęliśmy koniec końców tylko jednego).
ManiacK

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez florczak112 » 16 lut 2017, o 15:57

Jako, że od naszych ostatnich transferów minęło już sporo czasu, chciałbym ich ocenić (1-10) i krótko zaprezentować, jakie wrażenie na mnie wywarli.

Marko Grujic – Red Star Belgrade 5/10

Widziałem go na żywo w meczu z Barceloną i wywarł na mnie wielkie wrażenie, skoczny silny środkowy pomocnik, to czego nam trzeba, tymbardziej nie rozumiem braku szans gry i często nawet nie pozostawiania miejsca na ławce dla naszego giganta

Joel Matip – Schalke 8/10

Chyba nasz najlepszy tranfer, oczywiście obok Giniego i Mańka. Świetny z piłką jak i bez niej, jedyny godny środkowy obrońca w naszej drużynie. Przypomina mi trochę Aggera ze swoich najlepszych lat. Transfer jak najbardziej na plus.

Loris Karius – Mainz 6/10

Pomimo paru wpadek, ciąglę wierze, że to może być wiodąca postać naszej drużyny w przyszłości. Dobry refleks, skoczność i odwaga w przedpolu. Chciałbym go jeszcze w tym sezonie zobaczyć, bo myślę że stać go na wiele więcej niż nam pokazał.

Sadio Mane – Southampton 9/10

Transfer, którego potrzebowaliśmy. Przebojowy, szybki i bramkostrzelny. Tutaj chyba nic dodawać nie muszę, bo obecnie to nasz najlepszy zawodnik.

Ragnar Klavan – Augbsurg 6/10

Estończyk pokazał się z dobrej strony w niemal każdym meczu, w którym dostał szansę gry. Widać pewne braki w technice, rozgrywaniu i grze pod presją, ale na ławkę jak znalazł.

Georginio Wijnaldum 9/10

Gini jest po prostu genialny. Jego ciężka praca w defensywie, ciągłe wystawianie się na pozycjach, walka, oddanie i bramki.. To jest zawodnik, który powinien być przykładem dla każdego zawodnika z naszej drużyny.. Trzon zespołu, nie żałuję ani jednego funta, którego na niego wydaliśmy.

Całe okienko uważam za udane i mam nadzieje na (conajmniej) powtórkę w lecie.
In the middle of every difficulty lies opportunity.
-Albert Einstein
florczak112

1 year of membership

Postprzez ramar » 16 lut 2017, o 16:21

florczak112 napisał(a):Marko Grujic – Red Star Belgrade 5/10

Widziałem go na żywo w meczu z Barceloną i wywarł na mnie wielkie wrażenie, skoczny silny środkowy pomocnik, to czego nam trzeba, tymbardziej nie rozumiem braku szans gry i często nawet nie pozostawiania miejsca na ławce dla naszego giganta

Spróbuj zagrać z kontuzją kolana, to zrozumiesz czemu Marko nie gra i nie ma go na ławce. :dry:
ramar

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez MrWaszek » 16 lut 2017, o 16:26

florczak112 napisał(a):Jako, że od naszych ostatnich transferów minęło już sporo czasu, chciałbym ich ocenić (1-10) i krótko zaprezentować, jakie wrażenie na mnie wywarli.

Marko Grujic – Red Star Belgrade 5/10

Joel Matip – Schalke 8/10

Chyba nasz najlepszy tranfer, oczywiście obok Giniego i Mańka. Świetny z piłką jak i bez niej, jedyny godny środkowy obrońca w naszej drużynie. Przypomina mi trochę Aggera ze swoich najlepszych lat. Transfer jak najbardziej na plus.

Loris Karius – Mainz 6/10

Pomimo paru wpadek, ciąglę wierze, że to może być wiodąca postać naszej drużyny w przyszłości. Dobry refleks, skoczność i odwaga w przedpolu. Chciałbym go jeszcze w tym sezonie zobaczyć, bo myślę że stać go na wiele więcej niż nam pokazał.

Sadio Mane – Southampton 9/10

Transfer, którego potrzebowaliśmy. Przebojowy, szybki i bramkostrzelny. Tutaj chyba nic dodawać nie muszę, bo obecnie to nasz najlepszy zawodnik.

Ragnar Klavan – Augbsurg 6/10

Estończyk pokazał się z dobrej strony w niemal każdym meczu, w którym dostał szansę gry. Widać pewne braki w technice, rozgrywaniu i grze pod presją, ale na ławkę jak znalazł.

Georginio Wijnaldum 9/10

Gini jest po prostu genialny. Jego ciężka praca w defensywie, ciągłe wystawianie się na pozycjach, walka, oddanie i bramki.. To jest zawodnik, który powinien być przykładem dla każdego zawodnika z naszej drużyny.. Trzon zespołu, nie żałuję ani jednego funta, którego na niego wydaliśmy.

Całe okienko uważam za udane i mam nadzieje na (conajmniej) powtórkę w lecie.

Biorąc pod uwagę że Grujić ma 20 lat, Karius 23, a Klavan miał być w domyśle rezerwowym, oraz to, że żaden z nich nie kosztował więcej jak 6mln - okieno można podsumować jako idealne :D
Mimo wszystko czegoś brakuje :(
MrWaszek

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Radbug » 16 lut 2017, o 16:35

Manninger 10/10.
PROBLEMEM JEST ACHTERBERG
Radbug

1 year of membership

Postprzez Ultrasow » 16 lut 2017, o 16:38

Wijnaldum ma 9/10 bo strzelił gole z Chelsea i City, a zaliczył asystę z Kogutami? Mi on cały czas jakoś szczególnie nie zaimponował by dawać 9. Na pewno coś wniósł, ale 9/10 to ma Mane, bez którego nasza ofensywna gra dosłownie płakała.
Ultrasow

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez pawi1 » 16 lut 2017, o 16:48

Okienko bardzo udane , powiedziałbym że najbardziej od lat . Warto też przypomnieć ile szrotu i za jaką kasę się pozbyliśmy .
Jedyne co troszeczkę zawiodło to , to że Karius nie potrafił od raz wygryźć migsa i nie okazał się zbawcą na już . Tutaj wierzę w przemianę jak u Ter Stegena . O co więcej można było się pokusić przed sezonem ? jedynie LO byłby wtey racjonalnym transferem . Nie można było kupić 3 ŚO ani nikogo innego przy obecnej kadrze . To było do nadrobienia zimą kiedy wyszły potrzeby w trakcie sezonu , nie udało się ... trudno . Trzeba walczyć o TOP 4 a w lecie porządnie się wzmocnić . Marzy mi się ta LM :(
pawi1

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Yvette » 16 lut 2017, o 16:50

Mane 9/10, ale z Matipem i Wijnaldumem to przesadził. Ja na razie więcej słyszę o tym jaki to Matip jest dobry, ale jakoś tej dobrej gry z jego strony jest nie za wiele. Biorąc pod uwagę to, że przyszedł za darmo to był to dobry transfer. Transfer Giniego na ten moment to takie 6,5/10, ale widać że z formą u niego coraz lepiej.
Yvette

Postprzez florczak112 » 16 lut 2017, o 17:14

Ultrasow napisał(a):Wijnaldum ma 9/10 bo strzelił gole z Chelsea i City, a zaliczył asystę z Kogutami? Mi on cały czas jakoś szczególnie nie zaimponował by dawać 9. Na pewno coś wniósł, ale 9/10 to ma Mane, bez którego nasza ofensywna gra dosłownie płakała.

Nie bo strzelił 2 gole, za to co wnosi do gry, szczególnie w defensywie. Daje balans i płynność w przechodzeniu z obrony do ataku, walczy jak nikt, sama jego postawa jest godna podziwu. Śmiem twiedzić, że na dzień dzisiejszy jest ważniejszą częścią układanki niż Henderson.
In the middle of every difficulty lies opportunity.
-Albert Einstein
florczak112

1 year of membership

Postprzez FootballClub » 16 lut 2017, o 17:27

Tylko, że Henderson ma praktycznie same zadania defensywne, a Gini musi coś dać w przodzie i daje rade w przeciwriństwie do Cana.
FootballClub

Postprzez LewerLFC » 16 lut 2017, o 17:37

Zgadzam się z notą Wijnalduma, od kiedy przyszedł traktowałem go jako upgrade w stosunku do Allena i uważam, że wywiązuje się z zadań łącznika między defensywą a ofensywą bardzo dobrze. widać to szczególnie gdy w śroku grał Can a nie Ginii

http://tnij.org/gini|allen
LewerLFC

1 year of membership

Postprzez Django » 16 lut 2017, o 18:52

Jak można mówić o udanym okienku transferowym, gdzie w defensywie jak była tragedia tak jest dalej, w klubie gra półtora bocznego obrońcy i ćwierć składu gra na nie swoich pozycjach..???
Miłośnik czeskich piw oraz szkockich whisky.
Django

Postprzez july600lfc » 16 lut 2017, o 19:13

Okienko było dobre, bo sprowadziliśmy ludzi, którzy są w stanie prezentować odpowiednią, wymaganą przez klub, jakość.
Jednak w tym przypadku muszę zgodzić się z Django, że dużo roboty dalej jest do wykonania i potrzebujemy przynajmniej kolejnych 4 lub 5 klasowych nazwisk na pozycje wymagające wzmocnienia, aby Liverpool zaczął wyglądać tak, jak wszyscy oczekują.
Przede wszystkim musimy postarać się o to, aby mieć lepszą ławkę i większą głębie składu, bo bez tego ani rusz.
july600lfc

Postprzez ManiacK » 16 lut 2017, o 19:22

july600lfc napisał(a):Przede wszystkim musimy postarać się o to, aby mieć lepszą ławkę i większą głębie składu, bo bez tego ani rusz.

Ławka się przyda w razie kontuzji, które się Nam dosyć często przydarzają, ale.. przydałaby się również zmiana podejścia Jurgena do zawodników na ławce jako możliwość zmiany taktyki, kiedy Nam nie idzie, bijemy głową w mur czy taktyka przeciwnika neutralizuje zupełnie naszą i wpuszczenia kogoś za kogoś nie dającego zupełnie nic i w razie słabej gry ściągnięcia go, a nie czekania na cuda, które nie nadchodzą. Tego na prawdę często brakuje, mimo że siedzą Origi z Danielem, a te 10, w porywach 15min zazwyczaj to zbyt mało czasu.
ManiacK

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery