Jordan Henderson

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Jordan Henderson

Postprzez Juluz » 25 wrz 2019, o 10:28

Jordan nie obróci się z piłką jak Firmino, ani nie przedrybluje rywala jak Bernardo Silva, takim zawodnikiem miał być Naby, ale się połamał. Jego głównym atutem i kluczowym dla naszej drugiej linii są jego niespożyte siły. Nie potrafimy w każdym spotkaniu zdominować rywala odcinając całkowicie od posiadania piłki tak, jak robi to Manchester City, więc staramy się go zabiegać.

Inną kwestią jest, że Henderson odciążony od zadań defensywnych wygląda bardzo świeżo (o czym napisał już @RedEscelios) i nie dziwię się, że czasem ma pretensje o niedokładne podanie, bo doskonale zdaje sobie sprawę ile wysiłku trzeba włożyć w odzyskanie futbolówki.
Zapraszam na discord lfc-> klik!
Juluz
Moderator

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez consigliere » 25 wrz 2019, o 18:19

Juluz napisał(a):Inną kwestią jest, że Henderson odciążony od zadań defensywnych wygląda bardzo świeżo (o czym napisał już @RedEscelios) i nie dziwię się, że czasem ma pretensje o niedokładne podanie, bo doskonale zdaje sobie sprawę ile wysiłku trzeba włożyć w odzyskanie futbolówki.

pomocnicy głównego rywala (Man City) też muszą włożyć dużo wysiłku żeby to piłkę odzyskać a mimo to ich statystyki podań wyglądają o niebo lepiej niż u Jordana. wskaźnik na poziomie ok. 75% to jest b słaby wynik, zwłaszcza gdy mówimy tu o zawodniku który nie gra na ryzyku. nie wydaje mi się aby rzeczywiście byłaby to kwestia systemu, bo pamiętam że na ostatnim mundialu Henderson podawał na podobnie słabym poziomie. jeżeli ten zespół ma wejść na wyższy poziom (a moim zdaniem jest to możliwe) to powinno się ten proces zacząć od eliminacji takich zawodników jak JH.
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..
consigliere

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez endless » 2 paź 2019, o 22:25

Amatorka dzisiaj. Jak stracimy punkty to będzie w dużej mierze wina kapitana. Strasznie niechlujny, mnóstwo strat. Jeden z najgorszych meczy Hendersona jakie widziałem.
endless

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez leonlevinsky » 20 paź 2019, o 21:04

Zmieniony w 70 min meczu z ManU. To chyba największe poniżenie jakie może spotkać kapitana LFC. Niestety całkowicie zasłużone. Nie chcę się rozpisywać, bo od dawna wiemy, że Hendo nie zastąpi nigdy SG, ale to jak ten piłkarz jest przerażony odpowiedzialnością, którą ma sobie, jasno pokazuje, że już dawno opaskę powinien nosić ktoś inny. Nie będę już wspominał o jakości piłkarskiej.

Do Hendo pasuje mi jedno określenie. Anonimowość. Coś tam krzyknie, gdzieś podbiegnie, ale generalnie jest wpływ na zespół jest bliski zeru.

Nie sądzę, że się nie nadaje do układanki Kloppa, ale jak dla mnie rola kapitana zupełnie do niego nie pasuje.
leonlevinsky

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez bugi » 20 paź 2019, o 21:14

Szkoda, ze dzisiaj nie zagrał Milner. Kto jak kto, ale doświadczony Anglik czuje takie mecze.
Obrazek
bugi

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez AlbertRiera » 20 paź 2019, o 21:27

Nie pozbywałbym się kogo i nie żegnał - można go solidnie wykorzystać. Niemniej jednak uważam, że nie nadaje się do pierwszej jedenastki, a na kapitana, to już w ogóle. Jurgen go pieści, ale rzadko kiedy Jordan zagra dobry mecz. Idealny zmiennik przy 2/3-0, żeby zabetonować środek pola. Albo na rewanżowy mecz LM, w którym pierwszy wygraliśmy 2-0/3-1 - wtedy widziałbym go w starting eleven albo jakiś Puchar Anglii czy Carabao.
AlbertRiera

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Spejson » 20 paź 2019, o 22:04

Te ważne mecze bardzo miernie gra nasz kapitan. Nie wymagam od niego bycia Stevenem bo drugiego takiego nie będzie. Mimo to jako kapitan powinien dac coś więcej niż pare pyskowek i dużo biegania. Ciągle nie mogę sie oswoić z myślą że takiego gościa jak Steven Gerrard już nie bedzie 😟
- Najlepszy obrońca, z którym grałem w Liverpoolu i najgorszy strzelec, z jakim kiedykolwiek grałem! - Stevie Gerrard na temat Carraghera
Spejson

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez akhrem9 » 21 paź 2019, o 03:30

Jest przeciętny jak Karius na bramce. Brakuje mu tylko poważnej wpadki, która wykresliłaby go z tego klubu. Stary Milner narkrywa go czapką i mimo stałego wyrazu twarzy i niezmiennej pozy ma więcej charakteru i jakości.
Trudno go bronić, gdy ma za sobą Fabinho, powinien więcej dawać w ofensywie. Zaczyna odbiegać nawet w defie od samego Giniego. O przewadze w walorach technicznych i ataku nawet nie chcę już pisać.
Bardziej rozumiałem i bronilem go, gdy grał na pozycji Fabinho, bo przynajmniej miał jasno określoną rolę. Teraz poza bieganiem i faulami nie robi zbyt wiele. Jak słaby musi być Keita, tak świetny statystycznie w odbiorach i dryblingu w Niemczech skoro gra Hendo. Widzę, tu główny atut Anglik - kondycja i siła fizyczna. Tym się jeszcze broni. Chociaż to wciąż nie to co żelazny Milner.
akhrem9

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez zawad2 » 21 paź 2019, o 10:14

akhrem9 napisał(a):Jest przeciętny jak Karius na bramce. Brakuje mu tylko poważnej wpadki, która wykresliłaby go z tego klubu. Stary Milner narkrywa go czapką i mimo stałego wyrazu twarzy i niezmiennej pozy ma więcej charakteru i jakości.
Trudno go bronić, gdy ma za sobą Fabinho, powinien więcej dawać w ofensywie. Zaczyna odbiegać nawet w defie od samego Giniego. O przewadze w walorach technicznych i ataku nawet nie chcę już pisać.
Bardziej rozumiałem i bronilem go, gdy grał na pozycji Fabinho, bo przynajmniej miał jasno określoną rolę. Teraz poza bieganiem i faulami nie robi zbyt wiele. Jak słaby musi być Keita, tak świetny statystycznie w odbiorach i dryblingu w Niemczech skoro gra Hendo. Widzę, tu główny atut Anglik - kondycja i siła fizyczna. Tym się jeszcze broni. Chociaż to wciąż nie to co żelazny Milner.

Po tym wpisie zupełnie inaczej patrze na ubiegły sezon.
W 10 osobowym składzie wykręciliśmy wygrana w LM i +90 pkt w PL. Jest to wręcz szokujący rezultat.
zawad2

1 year of membership

Postprzez leonlevinsky » 21 paź 2019, o 11:47

zawad2 napisał(a):
akhrem9 napisał(a):Jest przeciętny jak Karius na bramce. Brakuje mu tylko poważnej wpadki, która wykresliłaby go z tego klubu. Stary Milner narkrywa go czapką i mimo stałego wyrazu twarzy i niezmiennej pozy ma więcej charakteru i jakości.

Po tym wpisie zupełnie inaczej patrze na ubiegły sezon.
W 10 osobowym składzie wykręciliśmy wygrana w LM i +90 pkt w PL. Jest to wręcz szokujący rezultat.

Nie radziłbym patrzeć w ten sposób. Z Kariusem też do tego finału dotarliśmy. Z Lovrenem również. To, że ktoś jest częścią drużyny nie sprawia z automatu, że jego osoba ten finał zapewniła. Z całym szacunkiem, ale wyniki z zeszłego sezonu zapewniamy przede wszystkim VVD i magicznej trójce z przodu. Zresztą nie chcę umniejszać roli Henderson w poprzednim sezonie. Był i jest częścią drużyny. Zapewne daje z siebie wszystko i zostawia na boisku serce. Jak dla mnie to jednak nie do końca wystarcza. Zdecydowanie do roli kapitana. Teraz, gdy jest przesunięty wyżej, aż kłuje w oczy jego brak kreatywności i zagubienie. W większości przypadków woli oddać piłkę Trentowi, który jest o wiele młodszy, ale nie boi się podejmować odważnych decyzji. Jak dla mnie to jednak za mało na kapitana.
leonlevinsky

Postprzez everlast » 22 paź 2019, o 13:40

Dziś czytałem, że Hendo ma 0.27 expected goals i 0. 12 expected assist. No i 8 kluczowych podań w 10 meczach. Trochę słabo jak najbardziej ofensywnego z trójki. Może jednak powinien zostać zastępstwem dla Fabinho a ktokolwiek inny z Fabinho i Ginim w środku powinien grać. Myślę, że nawet szwagier byłby wstanie dużo lepsze liczby wykręcić. Tymbardziej, że biegać i zakładać pressing potrafi.
everlast

2 years of membership2 years of membership

Postprzez AlbertRiera » 22 paź 2019, o 13:51

Też odniosłem wrażenie, że Lallana oprócz gola parę razy zachował się solidnie - nawet jego kółeczka, aż tak nie irytowały, bo po nich próbował albo grał do przodu! Zyskiwał chociaż teren i nie spowalniał akcji. Henderson niestety, nawet jak gra z przodu i ma za plecami Fabinho jako DM-a, boi się gry. Nie podejmuje ryzyka. Wynika to z faktu, że on w ogóle nie ma ani dryblingu, ani nie umie się zastawić (po tylu latach mógłby się tego od Wijnalduma chociaż nauczyć). Po prostu oddaje najbliższemu koledze, z reguły najbezpieczniej, ale DO TYŁU. Z tak zakopanym na własnej połowie przeciwnikiem, jak United w niedzielę, to duży problem. I też dlatego do jego zmiany wyglądaliśmy słabo w tym meczu, grając jak polskie drużyny z Ekstraklasy - długo laga i niech się dzieje.

Nie wiem, też co miało dać jego ustawienie na skrzydle. Jak jeszcze dośrodkować umie (ale jak ma dużo czasu, z piłki stojącej, nie w pełnym biegu), to przez brak dryblingu, bezjajeczność i powolność kompletnie się tam nie nadaje :D
AlbertRiera

Postprzez AustralianMagic » 22 paź 2019, o 14:52

Z Hendersonem jest zasadniczy problem. Nie jestem w niczym dobry, a we wszystkim jest solidny. Nie ma siły, nie ma dryblingu, nie ma przeglądu pola, nie ma zwinności, nie ma szybkości, nie ma uderzenia. Nie ma nic z umiejętności technicznych, które określiłyby jego charakterystykę. Stara się to nadrobić mentalnością (chociaż jak porównać zdolności przywódce Hendo a Gerrarda czy Carry to przepaść) i taktyczną odpowiedzialnością. I tu jest problem, bo mimo braku grania pierwszych skrzypiec, jest kapitanem i nie bardzo jest z nim co zrobić. Posadzić stale na ławkę? Nie wypada, bo kapitan. Sprzedać? Nie wypada, bo kapitan. Więc tak sobie gra w kratkę, raz lepiej, raz gorzej już kolejny rok. Zawodnik w sam raz dla West Hamu czy innego Crystal Palace, który będzie u nas grał co najmniej do 31-32 roku.
AustralianMagic

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Aldor » 22 paź 2019, o 16:03

Jakos moja naiwnosc nie potrafi sprawic bym wierzyl, ze trzyma sie w klubie chlopa dlatego, ze "jest kapitanem" :lol:
W zasadzie wg. mnie jest w wiekszosci tak jak Australian mowi. Henderson to taki Milner v2, nie gra pierwszych skrzypiec, nie jest w niczym genialny, ale we wszystkim solidny, wybiegany i zawsze daje z siebie wszystko. Chlop od noszenia fortepianu. Jego problemem nie jest to, ze jest jaki jest - jego problemem jest to, ze jest nastepca Gerrarda i kazdemu marzy sie by gral na takim samym poziomie jak on. Drugi problem to wystawianie go w zestawieniu z Fabsem i Wijnaldumem. Wg. wielu (nie wg. Kloppa), w tym mnie zestawienie Fabs-Hendo-Milner i Fabs-Hendo-Gini lub Fabs-Milner-Gini nie ma sensu bo dwojka wyzej ustawionych jest zbyt podobna do siebie. Jednak z jakiegos powodu Klopp forsuje takie zestawienie od dawna i nie chce wkladac tam Oxa, Keity, Shaqa czy chocby Lallany. Nie chce tez eksperymentowac z ustawieniem Firo na 10 i Origim z przodu. Jakies powdody ku temu ma i wg. mnie niewiele bedzie sie w najblizszych (2-3) latach u nas w srodku zmienialo. Wyglada na to, ze srodkowi pomocnicy u Kloppa sa wlasnie od tego - od harowki, biegania i podawania do najblizszego kolegi z zespolu, a nie kreowania sytuacji czy kontrolowania tempa gry. Kazdy chcialby zeby kazda formacja byla max ofensywna, ale tutaj trzeba znalezc balans. To nie jest gra komputerowa. Inne zespoly moga miec bardziej ofensywne zestawienie w srodku, ale czy ktos inny ma rownie ofensywne zestawienie bokow jak TAA-Robertson-Salah-Mane? Nie sadze, ktos na nich musi pracowac i taka wydaje mi sie jest metoda Kloppa.
Obrazek
Aldor

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez consigliere » 22 paź 2019, o 19:02

nie wiem jak inni, ale ja nigdy nie patrzyłem na Hendersona przez pryzmat "następcy Gerrarda". w moich oczach zawsze był tylko tymczasowym kapitanem. Trent jest ciągle za młody, van Dijk ma zbyt krótki staż na Anfield więc opaska przypadła w udziale zawodnikowi który wprawdzie nie jest liderem z krwi i kości, ale to jeden z najbardziej zaufanych żołnierzy Kloppa. a sam Niemiec już taki jest, że do zawodników zostawiających serce na boisku się przywiązuje, w Borussii miał Grosskreutza, w Liverpoolu Hendersona.
sportowo oceniałem go wg tych samych kryteriów co pozostałych 10 piłkarzy pierwszego składu. problemem Hendersona nie jest to że nie jest liderem na miarę Stevena Gerrarda, tylko to że odstaje od praktycznie całego zespołu. regularnie zmieniany po godzinie gry, bojaźliwy, elektryczny z piłką przy nodze, pasywny. podejrzewałem że przesunięcie go do przodu bardziej uwypukli jego mankamenty, niż uwolni domniemane talenty ofensywne i póki co tak to właśnie wygląda. w mojej opinii nawet rola tego który ma fortepian dźwigać go przerasta, bo takimi zawodnikami są Robertson czy Fabinho a Henderson to jedna, jeśli nie dwie półki niżej.
Ostatnio edytowano 22 paź 2019, o 22:29 przez consigliere, łącznie edytowano 2 razy
w mojej głowie błękit niech się nie skończy..
consigliere

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery