Optymalny/podstawowy skład

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Optymalny/podstawowy skład

Postprzez Bartek84 » 5 lut 2019, o 19:06

Ten optymalny/podstawowy skład to w takich meczach jak wczoraj można sobie wsadzić w 4 litery. Trochę sobie po meczu poczytałem komentarzy na twitterze i natknąłem się przypadkiem na listę piłkarzy nieobecnych w drużynie West Hamu i to są takie nazwiska: Arnautovic, Yarmolenko, Nasri, Lanzini, Sanchez, Wilshere, Balbuena i Reid. Oni mieli jeszcze więcej braków w składzie niż my. Tymczasem mówimy o zespole, który nie gra w Europejskich rozgrywkach i walczy o maksymalnie 7 miejsce w tabeli. Myślę, że przynajmniej takie były ich cele przed rozpoczęciem sezonu. Po dwóch piłkarzy na każdą pozycję. Frederics i Zabaleta - prawa obrona, Creswell i Masuaku - lewa obrona, Arnautovic, Chicharito, Perez i Carroll - środek ataku, itp. itd. Owszem mamy mocniejszy 1 skład, ale ławkę to już niekoniecznie. Bez silnej ławki rezerwowych praktycznie nie ma szans na tytuł, zwłaszcza w tak wymagającej lidze jaką jest Premier League. Wyjątek w ostatnich latach stanowi Leicester, ale oni wygrali ligę zdobywając zaledwie 81 pkt i wykorzystując bardzo słabą dyspozycję wszystkich drużyn z tzw. Top 6. Licząc od sezonu 2001/02 tylko w kampanii 2010/11 mistrz Anglii zdobył mniej punktów. To był Manchester United, który wygrał wtedy ligę z dorobkiem 80 pkt. Leicester miało poza tym bardzo dużo szczęścia między innymi do braku kontuzji, no i nie grali w Europie.

Tymczasem jaką my mamy kadrę. 2 bramkarzy - ok. Lewa obrona: Robertson i tragiczny Moreno, prawa obrona: TAA i nikt więcej. 4 środkowych obrońców, z czego jeden aktualnie połamany i wygląda na to, że jak wypadł na początku grudnia tak może wróci w połowie marca. Środek pomocy: Keita, Fabs, Hendo, Gini, Milner i Lallana - tutaj jest w porządku. Atak: Mane, Salah, Bob, Shaq, Origi i Sturr. Dwaj ostatni spędzili jak dotąd na boisku w Lidze łącznie 357 minut i strzelili 3 gole. Jeszcze tutaj zahaczę o Moreno, który zagrał w 2 spotkaniach i to było dokładnie 156 minut. Można jeszcze dorzucić Oxa, ale on na razie nie zagrał ani minuty. Jeżeli założymy, że Klopp kompletnie nie ufa Moreno, Sturridge'owi i Origiemu, a nie ufa im, to wychodzi, że mamy 2 bramkarzy, 6 obrońców, 6 pomocników i 4 napastników. Kadra zamyka się w 18 piłkarzach, wliczając Gomeza. Teraz wystarczyło 5 kontuzji (Hendo, Gini, TAA, Dejan i Gomez) i musieliśmy grać chorym Milnerem, który nawet autobusem nie pojechał do Londynu z resztą drużyny żeby nikogo nie zarazić, na ławce znalazło się 2 juniorów, a Klopp, pomimo niekorzystnego wyniku, dokonał tylko 2 zmian w trakcie meczu co jeszcze raz pokazało, że całkowicie nie ufa już Sturridge'owi. To po co ta ławka rezerwowych? Po co oni są skoro i tak będziemy orać cały sezon Robertsonem na lewej obronie gdzie chłopak jest już ewidentnie zajechany. Problem nawet nie leży do końca w ilości tych zawodników w kadrze, ale w różnicy w jakości pomiędzy tymi podstawowymi, a tymi którzy powinni z nimi rywalizować.

To co mnie irytuje to ten ciągły minimalizm. Kiedy pojawia się największa szansa od dawien dawna na tytuł to my w okienku styczniowym wypożyczamy Clyne'a. Sprzedaż Solanke to akurat racjonalna decyzja. Nie mam problemu z tym, że Klopp nie cenił Clyne'a. Tylko skoro tak było to czemu nie kupiliśmy latem innego prawego obrońcy? Teraz zimą oczywiście też zero transferów. Ciągle mówimy, że zima to nie najlepsza pora na transfery, ale potem latem też nie potrafimy zaadresować głównych problemów. Rok temu sprzedaliśmy najlepszego piłkarza do Barcelony. Teraz Ajax sprzedał do Barcy de Jonga, ale potrafił go zatrzymać u siebie jeszcze do końca sezonu. My nie potrafiliśmy uzgodnić podobnego dealu. Z pieniędzy za Coutinho kupiliśmy Virgila i Alissona, co oznacza, że w ostatnich 2 latach wydaliśmy poważną kasę tak naprawdę tylko na Oxa, Salaha, Keitę i Fabinho. Robertsona i Shaqiriego sprowadziliśmy za grosze. W międzyczasie jednak sprzedaliśmy także wielu piłkarzy uzyskując czasami naprawdę niezłe sumy. Pieniądze nie powinny być problemem przy takich dochodach jakie generuje ten klub zwłaszcza dorzucając tutaj występy w Lidze Mistrzów. Minimalizm i ryzyko! To się rzuca w oczy. Ciągłe powtarzanie, że jakoś to będzie, że przesuniemy pomocnika na prawą obronę albo, że ten i tamten pociągną cały sezon na pełnym gazie, a potem to się kończy tak, że nie potrafimy awansować nawet do drugiej rundy w obu krajowych pucharach i to już drugi rok z rzędu. Nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazić, że teraz mielibyśmy jeszcze grać w Pucharze Ligi i FA Cup. Smutne to jest. Może wygramy jeszcze tą ligę, może w Lidze Mistrzów też zajdziemy daleko. Wszystko jest tak naprawdę w rękach i nogach piłkarzy i trenerów Liverpoolu. Natomiast ciężko jest pogodzić się z tym, że zawsze kiedy pojawia się szansa aby wykonać ten krok do przodu i wygrać coś w końcu to ten klub sam sobie utrudnia życie i potem kończy się to jak zawsze czyli porażką na ostatniej prostej.
Bartek84

1 year of membership

Postprzez Yvette » 24 lut 2019, o 18:48

Według mnie Fabinho i Wijnaldum są w wystarczająco dobrej formie aby ogarnąć środek pola we 2 i aż się prosi o powrót do ustawienia 4-2-3-1, bo 4-3-3 przestało działać już jakiś czas temu. Mój skład na Watford:

A.Becker - TAA, Matip, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Wijnaldum - Salah, Keita, Mane - Origi
lub
A.Becker - TAA, Matip, Van Dijk, Robertson - Fabinho, Wijnaldum - Shaqiri, Keita, Mane - Salah
Yvette

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 26 sie 2019, o 20:03

Fragment wypowiedzi Fabinho:
- Przede wszystkim musiałem zachować cierpliwość. Starałem się uczyć od trenerów i kolegów z zespołu, którzy grali w drużynie trochę dłużej. Tutaj mając piłkę przy nodze masz znacznie mniej czasu na reakcję. Zawsze masz na plecach rywala lub dwóch. We Francji mogłem spokojnie obrócić się z piłką po przyjęciu, tutaj reakcja musi być bardzo szybka.

Stawiam, że właśnie dlatego odpuściliśmy temat Fernandesa (o ile w ogóle taki był). Oglądałem dzisiaj video z jego asysty, przyglądałem się również jego wspanialym golom zdobytym w Lidze Portugalskiej - on zawsze dostaje od groma czasu na przygotowanie strzału czy podania. Wiem, że u Naby'ego z możliwością gry to różnie, ale obserwując go, mam wrażenie, że Keita podejmuje decyzje w ułamku sekundy. Czasami potrafi poprowadzić piłkę między rywalami przez 20-30m, przechodzi do akcji niemal od razu jak otrzyma piłkę. Oby tylko zdrowie zaczęło mu dopisywać.

Mam nadzieje, że obecny rok jest ostatnim dla Milnera i Lallany - oni nie ogarniają gry na takim poziomie. Milly jeszcze ma końskie płuca, więc pomimo tego, że każdy go bierze na raz i tak wróci za gościem, więc no jako opcja z ławki jest jeszcze do zniesienia, natomiast Lallana jak dla mnie jest bezwartościowy. Oby do czegoś się przydał w pierwszych fazach rozgrywek pucharowych. Klopp nieźle doje*ał z tym "Lallana gra jak Jorginho", coś czuje że mocarz był tam palony przed wywiadem.

Nie moge wyjść z podziwu na tym jak obecne rozgrywki zaczął Firmino - co za kot. Nie dość, że wszędzie go pełno na boisku, to to co ostatnio gra to jest Bobby F w najlepszym wydaniu. Ten wolej w meczu z Armatami, czy ta mijanka troche w stylu Bergkampa. Niesamowite połączenie wysokiej jakości, ciężkiej pracy i brazylijskiej fantazji. Póki co Firmino i Fabinho robią na mnie najlepsze wrażenie od początku sezonu. I jeszcze słówko o Salahu - to jest niemożliwe jak on ma obcykany strzał na dalszy słupek, zdobył tak już masę bramek i wygląda na to, że ten typ strzału w repertuarze Egipcjanina jest najskuteczniejszy. A Firmino mu często wykłada te piłki jak na tacy. To jest świetna sprawa, jak Jurgen organizuje zespół w taki sposób, żeby korzystać z najbardziej podstawowych zagrań. Przecież to jest jak lewy prosty w boksie. To mi się podoba w obecnym Liverpoolu - maksymalizowanie najprostszych środków. Dośrodkowania z skrzydeł do wbiegających zawodników, oraz kreowanie sytuacji do uderzeń na dalszy słupek. Przy czym same konstruowanie ataków, to nie sa jakieś tam proste lagi byle do przodu. Widać, że akcja jest konstruowana tak długo, aż wszyscy nie znajdą się w najbardziej odpowiednich pozycjach, do wykonania najskuteczniejszych zagrań. Dodać do tego gegenpressing oraz zabójcze kontry - tak się buduje kombajn.

Póki co, nie wesoło wygląda dyspozycja Hendersona. Finisz poprzedniego sezonu miał bardzo dobry, natomiast początek tego - ilość strat jest moim zdaniem za wysoka. Do tego sytuacja w której odpuścił Torreire - to nie powinno mieć miejsca. Póki nie wróci Keita najchętniej widziałbym coś takiego: Adrian - Taa, Matip, Vvd, Robbo - Fab, Gini, Ox - Trójca Święta. Chciaż znajoć Kloppowe umiłowanie do długodystansowców raczej nie ma szans na podstawowy skład bez Milnera i Hendersona.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Zyska » 2 lis 2019, o 19:29

Salah ostatnim czasem jest tragiczny. Niechlujny, nie czuje tempa akcji, nie wyważa nogi przy podaniu czy podejmuje złe decyzje. Strzały beznadziejne. Takiej bramki jak strzelił z Romą na Anfield raczej już nie zobaczymy. Nie wiem na ile jest to uwarunkowane urazem kostki, ale to bez znaczenia. Póki co nie jest w swojej formie optymalnej i Klopp powinien rozważyć ustawianie wyjściowej jedenastki bez Egipcjanina. Trzeba dać mu odpoczać niezależnie od jego zdrowia. Nie mamy naturalnego zmiennika dla niego (kontuzja Shaqa) więc prawdopodobnie trzeba będzie zmienić nieco ustawienie. Szkoda byłoby wstawiać Mane na prawe skrzydło i wpuszczać Origiego na lewe. Ox też nie za bardzo mi się widzi na prawym skrzydle, ponieważ traciłby szanse na swoje strzały zza pola karnego, a nawet gdy nie ma okazji do strzału to sam fakt że umie strzelać sprawia, że ktoś do niego wyskakuje i robi się za jego plecami miejsce.

Ciekawy byłby wariant diamentu (skoro mamy takich bocznych obrońców, to skrzydła i tak będą chodzić) w takiej postaci:
------------Fabinho--------------
--------Keita--Hendo-----------
-------------Oxlade-----------
--------Mane----Firmino

Teraz mecz z Genkiem, gdzie pewnie wyjdziemy troche zmienionym składem, a potem City więc na eksperymenty nie będzie miejsca. W każdym razie po City mamy jeszcze w cholere meczów i skoro Salah jest pod formą to tak czy siak prędzej czy później trzeba będzie reagować.
Obrazek
Zyska

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Paviola » 2 lis 2019, o 20:13

Chciałbyś posadzić Salaha. On ma sextaśmy na Kloppa, nawet jak na początku sezonu przez ileś spotkań z rzędu grał gówno to i tak grał. Teraz gra kolejne spotkanie bardzo słabo, ok nie był do końca zdrowy, ale i tak pewnie by znów nic nie pokazał. Uważam, że z niego jest więcej szkody niż pożytku. Chłopaki tylko biegają za jego akcjami i tracą siły, bo ten przeważnie wali w obrońcę bądź na trybuny. I to już 2 sezon. Niech księgowi policzą jak wejdzie nowa umowa z Nike jego marketingową wartość, bo nie wiem czy po tym sezonie nie lepiej byłoby dla klubu rozstać się z Salahem. Na transfermarkt jest wyceniony od 3 lat na 150 mln, a Firo 80. Biorąc pod uwagę ile daje jeden i drugi to Egipcjanim powinien być wyliczony na 50 z taką grą. Za jego wartość można byłoby potężnie się wzmocnić. Chyba, że odzyska blask z 1 sezonu. Wtedy ani rusz z klubu. Jednak tak jak nie wierzę w Keite u nas, nie wierzę też, że Salah wróci do swojej gry z 1 sezonu. Zbyt wysoko postawił poprzeczkę.
Paviola

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez erni9292 » 2 lis 2019, o 20:23

Serio? Sprzedać? xD czas odpocząć od forum bo rak oczu gwarantowany.
erni9292

Postprzez Wrubel84 » 2 lis 2019, o 20:44

Ja już dawno przestałem brać na poważnie te opinie pewnych ludzi o sprzedaży Kloppa, Salaha, Keity. To po prostu beznadziejny trolling. Szkoda czasu, aby to komentować. Najlepiej zwalić winę na Salaha, ale przy takich podaniach jakie dostaje lub nie dostaje od partnerów to już ludzie nie widzą.
Wrubel84

2 years of membership2 years of membership

Postprzez don_daniello_lfc » 2 lis 2019, o 21:29

Za jego wartość można byłoby potężnie się wzmocnić. Chyba, że odzyska blask z 1 sezonu. Wtedy ani rusz z klubu.

Typowe. Gra słabiej- won z klubu, zaraz strzeli parę goli - "a nie sorry, Salah król"
"Najważniejszymi ludźmi w Liverpool Football Club są Ci, którzy chcą tu być"
don_daniello_lfc

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Poprzednia strona

Powrót do Kadra i Transfery