Georginio Wijnaldum

Spekulacje i inne ciekawostki związane z Liverpoolem i kadrą zespołu.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Georginio Wijnaldum

Postprzez strastage » 8 maja 2019, o 00:14

Wieczór jest dzisiaj cudowny, jak występ Wijnalduma, dlatego w dobrym tonie jest pochwalić zawodnika po takim występie. Wiedziałem, że biali nie potrafią skakać, lecz nie wiedziałem, że Wijnaldum potrafi, i to aż tak wysoko. :) Gratulacje dla niego i całego zespołu.
strastage

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez kariok » 8 maja 2019, o 00:23

Ktoś ma jakiś filmik z porównaniem obok siebie bramek inspirujących comeback Gerrard'05 i Wijnaldum'19? :D
kariok

1 year of membership

Postprzez Aldor » 8 maja 2019, o 00:44

PyrkaLFC napisał(a):Kolejne 2 gole o olbrzymim znaczeniu! I to jak nawinął dwóch piłkarzy Barcelony w środku pola... ma ktoś gifa? Jak tu gościa nie kochać :)

@Down Thx Bruh ;)

Nie wiem dlaczego tak bladzilem. :lol:
Ja juz zlego slowa nie powiem moze sobie nawet do konca zycia grac jak Poulsen nawet i tak bede zachwalal bo takie wiczory, takie mecze zdarzaja sie maksymalnie 2-3 razy w zyciu.
No chyba, ze jest sie kibicem Liverpoolu. :lol:
Obrazek
Aldor

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 19 maja 2019, o 01:46

Aldor napisał(a):
PyrkaLFC napisał(a):Kolejne 2 gole o olbrzymim znaczeniu! I to jak nawinął dwóch piłkarzy Barcelony w środku pola... ma ktoś gifa? Jak tu gościa nie kochać :)

@Down Thx Bruh ;)

Nie wiem dlaczego tak bladzilem. :lol:

Błądzić jest cechą ludzką, grać jak Wijnaldum - Boską ;)

Uwielbiam tego zawodnika,co za prze kozak, to wejście z Barceloną, to jest jakiś wyższy level grania w piłkę :)
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez kapelos » 25 cze 2019, o 19:24

Zastanawiam się dlaczego nic nie słychać o przedłużeniu kontraktu dla Giniego?
Coś ktoś może wie? :o
kapelos

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Sokrates20 » 4 sie 2019, o 18:10

Gini robi dobrą robotę w środku pola, ale jakieś mocniejsze podanie/strzał to on ma tak tragiczne, że aż głowa boli.
Sokrates20

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez MrmmYnwa » 4 sie 2019, o 18:14

A ja się nie zgodzę z tą robotą w środku pola. Niewidoczny, brak podania prostopadłego, czasami można zapomnieć, że wgl jest na boisku. Chwała mu za mecz z Barceloną i parę innych istotnych goli ale w mojej opinii Wijnaldum to nie poziom na pierwszą jedenastkę. W pierwszej połowie zagralibyśmy lepiej gdyby zamiast Giniego w środku biegał Keita czy Ox którzy potrafią pociągnąć piłkę do przodu i zagrać jakieś niekonwencjonalne podanie.
MrmmYnwa

Postprzez PonuryGrabarz » 4 sie 2019, o 18:18

gdyby nie bezjajecznie wykonywany karny to nie wiedziałbym, że Gini jest na boisku ewentualnie pomyślałbym, że to ktoś inny spierdolił.
PonuryGrabarz

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez ZGRDWR » 6 wrz 2019, o 22:53

Wijnaldum z asysta i bramka. Jak widać lepiej mu idzie gra z przodu aniżeli w środku pola. Zawodnik meczu z Szwabami
ZGRDWR

1 year of membership

Postprzez Miki92 » 7 wrz 2019, o 12:25

Jak ma więcej wolności na boisku to pokazuje trochę inną twarz niż u nas.
Przy tej akcji bramkowej poszedł za akcją jak rasowy napadzior i taki dynamit w nogach włączyć w doliczonych czasie gry...
Jurgen kocha piłkarzy wszechstronnych. U nas Gini gra głęboko, a przed przyjściem Fabinho grał nawet głębiej a gość strzelił w karierze seniorskiej w ligowych rozgrywkach 100bramek! Myślę że to wiecej niż Hendo, Keita i OX razem wzieci.
W naszych meczach często jak się włącza w akcje to widzimy anemiczne strzały ale myślę że to kwestia bardziej psychiczna i tego że nie ma u nas tej pewności siebie w oensywie bo zazwyczaj ma po prostu inne zadania.
Jakby Jurgen mu powiedział Gini grasz w tym sezonie jako ofensywny pomocnik to myślę że tyko kwestią czasu byłyby regularne bramki i asysty ale Jurgen ma inny pomysł na niego a jak trzeba to potrafi się odpalić jak z Barcą i przypomnieć sobie że w takim Newcastle potrafil wsadzic 4bramki w jednym meczu.

MEEEEGAAAA niedoceniany piłkarz na tym forum a tymczasem moim zdaniem to jeden z najwszechstronniejszych, najbardziej pracowitych i najsprawniejszych technicznie, taktycznie, fizycznie i w ogóle piłkarsko ludzi w tej drużynie.

remiecha na światowym poziomie
Miki92

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Bartek84 » 7 wrz 2019, o 14:28

Ten mecz Niemcy - Holandia to w ogóle było kapitalne widowisko. Wijnaldum zwłaszcza w drugiej połowie zagrał fenomenalnie. Genialna asysta przy golu na 3:2 i bramka na 4:2 po kilkudziesięciometrowym sprincie praktycznie w ostatniej minucie meczu. Co on tam wystartował, normalnie wow! Ja już od dłuższego czasu próbuję sobie analizować grę Wijnalduma i to co mi się u niego niesamowicie podoba to gra z piłką przy nodze i gra bez piłki w fazie bronienia. Natomiast uważam, że Gini ma ciągle trochę do poprawy w grze bez piłki, ale w fazie atakowania czyli kiedy nasz zespół jest w posiadaniu futbolówki. Z piłką przy nodze moim zdaniem to jeden z najlepszych zawodników na świecie jeśli chodzi o osłanianie piłki ciałem, chronienie dostępu do niej oraz zastawianie się. Czasami wydaje się, że jemu po prostu nie da się odebrać futbolówki. Jest bardzo dobry technicznie, ta asysta z wczoraj jest tego świetnym przykładem. Taktycznie też jest bardzo dobry. Rozumie jakie są jego zadania, wie gdzie ma biegać, wie kiedy może pójść do przodu, a kiedy musi zostać i asekurować na przykład bocznego obrońcę. Potrafi zagrać na każdej pozycji w drugiej linii, 6-ka, 8-ka, 10-ka. Nie widzę go natomiast na skrzydle, tam wygląda kiepsko. Właśnie z uwagi na wysoką świadomość taktyczną oraz doskonałe przygotowanie fizyczne i kondycyjne jest kluczowy dla Liverpoolu jeśli chodzi o stosowanie pressingu i grę w fazie obronnej. Ten sprint wczoraj w 90 minucie meczu to było coś fantastycznego. Skąd on miał jeszcze siły żeby tak ruszyć... Na koniec to co według mnie mógłby jeszcze poprawić czyli wychodzenie na pozycję i pokazywanie się do gry. Ma w reprezentacji kolegę, który robi to absolutnie genialnie czyli Frenkiego de Jonga. Zdecydowanie za często Gini znika z pola widzenia. Ma nawet ksywę duch. Właśnie tego mi u niego brakuje, wychodzenia na pozycję i pokazywania się do podań. Żeby nie chował się za przeciwnikiem tylko aktywnie uczestniczył w rozgrywaniu. Żeby był większym liderem na boisku bo naprawdę ma ku temu warunki.
Bartek84

1 year of membership

Postprzez Yvette » 7 wrz 2019, o 14:35

Problem z Wijnaldumem jest taki, że na 3 mecze zagra 2 bardzo dobre i jedno słabe, brakuje mu regularności w występach na najwyższym poziomie, kwestia wyłącznie psychiki i problemu z szybkim i właściwym podejmowaniem decyzji na boisku, bo piłkarsko jest świetny. Najlepsze mecze Wijnalduma to te z wielkimi drużynami, gdy nikt się nie spodziewał po nim nie wiadomo czego.
Yvette

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Mufi » 13 paź 2019, o 18:56

Dwie bramki do przerwy. Druga pięknej urody.
Mufi

2 years of membership2 years of membership

Postprzez art64 » 13 paź 2019, o 20:08

Pamiętam czasy młodości Wijnalduma. Gdy przychodził do Newcastle, mówiło się że to duży talent. Przez pewien czas może nawet zapomniano jak duży, by po czasie wejść na najwyższy poziom pod skrzydłami Kloppa. Gini może nie porusza się z piłką jak ryba i często pracuje w ukryciu. Ogromna inteligencja tego piłkarza i praca dla zespołu sprawiła, że osiągnął światowy poziom. Doskonała technika użytkowa, przygotowanie fizyczne oraz umiejętności decyzyjne sprawują, że Holender piłki nie traci, a w dodatku bardzo szybko przekazuje ją tam gdzie trzeba. Strzela ważne bramki. By unaocznić zalety tego zawodnika potrzeba także zawodników o innym profilu. Pomoc złożona z Giniego, Hendo oraz Milnera nie gwarantują fajerwerków, ale spokój.
Przy Fabinho, Wijnaldum gra trochę wyżej, gdzie pokazuje swoje walory.

Oczywiście zdarzają mu się mecze, gdy narzekamy na jego kreatywność. Wijnaldum nie schodzi jednak z pewnego poziomu. Nie zawsze jest wspaniałą wartością w ofensywie. Trzeba zaznaczyć jednak, że nigdy nie przeszkadza, pomagając partnerom z zespołu. Wydaje się, że nie obchodzi go osobisty sukces, a dba po prostu o to, żeby dzięki jego wkładowi po prostu łatwiej było wygrać spotkanie.

Może to charakteryzuje zespół Kloppa. Każdy zawodnik chce piekielnie wygrać mecz, a ambicja nie pozwala im odpuścić ani na chwilę. Być może Klopp ściągnął Fabinho także dlatego, aby przesunąć po prostu naszą 5 i 14 wyżej i Kloppo wiedział, że transfer Brazylijczyka to tak naprawdę trzy nowe opcje w pomocy.

Wspaniale być kibicem w czasach Giniego Wijnalduma i każdego zawodnika tego zespołu. Każdego z tych chłopaków zapamiętamy bardzo długo i docenimy nie raz, gdy zawieszą buty na kołku.
art64

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez adamne » 13 paź 2019, o 23:09

Myślę że po rewanżu z Barceloną nikt nie ma wątpliwości jak przydatny jest to zawodnik. Szczególnie jeśli da mu się grać bardziej z przodu, ma dobrą skuteczność zarówno nogami jak głową i świetnie potrafi się utrzymać przy piłce, chyba najlepiej się zastawia w całym Liverpoolu. Dał dowód tego dzisiaj, kiedy ściągnął na siebie w polu karnym 5 zawodników Białorusi, nie dał sobie odebrać piłki i podał to będącego na czystej pozycji Malena, który zmarnował okazję ale powinna być to asysta dla Giniego.
Dla mnie nasza pomoc obecnie to po pierwsze Fabinho, po drugie Wijnaldum a po trzecie któryś z pozostałych,
Nas się nie skreśla.
Andy Robertson
adamne

2 years of membership2 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kadra i Transfery