Wyjazd do Mönchengladbach

Tutaj znajdziecie wszelkie informacje na temat zlotów organizowanych przez serwis LFC.pl a także innych spotkań.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Wyjazd do Mönchengladbach

Postprzez AirCanada » 14 kwi 2010, o 19:07

Wczoraj pojawiła się informacja na stronie głównej, że 31 lipca gramy z Naszymi Braćmi z Mönchengladbach! Nie zakładałbym teraz tego tematu, ale z ciekawości odpaliłem sobie oficjalkę niemieckiego klubu (http://www.borussia.de/en/borussia_news ... 79245.html) a tam informacje, że 24 kwietnia już rusza sprzedaż biletów :shock: W związku z tym musimy tutaj wspólnie jakieś decyzje Kochani podjąć. Terminarz sparingów rok temu ogłoszono pod koniec maja /początek czerwca. No i co robimy? Możemy czekać i liczyć, że zagramy jeszcze gdzieś blisko, co może niekoniecznie wypalić, ale wtedy może już być po kaczakach na stadionie Borussii.

Stadionu na szczęście nie mają małego, liczy 54 tysięcy miejsc, ale biorąc pod uwagę wzajemną przyjaźń zespołów i to 110 lecie, to podejrzewam, że Borussia Park będzie pełna po brzegi.

Okey, na pewno dalej niż do Berlina czy Wiednia, no ale z drugiej strony i bez przesady. Niemiecką autostradą byśmy migiem przemknęli :)

Czekam na Wasze opinie i to nie przypadkowych osób, ale fanów, którzy bywali na poprzednich wspólnych wycieczkach, czy zlotach i wiedzą, z czym to się je.

Ja jestem niezwykle chętny na to Monchengladbach w każdym razie.
Obrazek
AirCanada
Ojciec Chrzestny

15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership

Re: Wyjazd do Mönchengladbach

Postprzez Alex » 14 kwi 2010, o 19:22

Wyszło mi z google maps, że ze Szczecina jest bliżej niż np. z Wrocławia, a i tak jest jakieś 7-8 godzin jazdy, z obowiązkowymi przystankami to pewnie z 10. Dlatego moim skromnym zdaniem chyba nie obyłoby się bez noclegu na miejscu. Po takiej podróży wytrzep jest konkret jednak, a tu jeszcze trzeba mecz obejrzeć i wrócić, o zwiedzaniu nie wspominając.

No i sama podróż już pewnie sporo więcej wyniesie. Dlatego tym razem tak tanio jak ostatnie dwa razy, to nie będzie.

Inna sprawa, że nie spodziewam się, żeby jakiś sparing był bliżej, przyfarciło się nam ostatnimi razy, dlatego jak już, to trzeba celować tutaj.

EDIT:

interesujące:
After the opening pre-season friendly against Liverpool a huge party will take place for the fans on the BORUSSIA PARK site. Thousands of Borussia supporters and friends are also expected to attend the family day on the Sunday (1100 to 1800).

EDIT2:

szacując na szybko kosztorys wyprawy:

- transport w obie strony ok. 200 zł,
- jeden nocleg ok. 100 zł,
- bilet na mecz ok. 150 zł,
- wydatki różne pewnie ze 100 zł

EDIT 3:

o ile nie mamy kontaktów na miejscu, to chyba niezbędne stanie się złożenie zamówienia na jakieś bilety grupowe, pewnie są jakieś ograniczenia co do ilości biletów na jedną kartę kredytową
Alex

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez BarLiv » 14 kwi 2010, o 19:53

Ja byłbym bardzo chętny :) W końcu nie byłem na żadnym wyjeździe, ani meczu z wami.
Czas zacząć. To zależy tylko i wyłącznie od funduszy :) Ale moim marzeniem jest zacząć spędzać czas z ogromną ilością fanów Liverpool FC* :)
Także propozycja bardzo udana i nic tylko zbierać i jechać. A to że trochę daleko to lepiej, więcej czasu, żeby się poznać, porozmawiać :)

* - wybaczcie za błąd
Ostatnio edytowano 14 kwi 2010, o 20:42 przez BarLiv, łącznie edytowano 1 raz
BarLiv

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez Piciek2206 » 14 kwi 2010, o 20:02

BarLiv napisał(a):fanów FC Liverpool :)

:?

Jedno jest pewne. Gdzieś jechać trzeba. Gdzie kolwiek by to nie było możecie na mnie liczyć.
Piciek2206

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez TJHicks » 14 kwi 2010, o 20:34

Na mnie też możecie liczyć.
Obrazek
''W trakcie swojego życia nigdy nie przestawaj marzyć. Nikt nie może zabrać ci marzeń'' - Tupac Shakur
TJHicks

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez sokół » 14 kwi 2010, o 20:38

Kucze. Z wielką chęcią bym pojechał. Jeśli chodzi o pieniądze, to myślę, że rodzice wsparliby mnie ten ostatni raz, będąc bezpośrednio pod ich skrzydłami 8) . Jednak nie w tym problem... Matura i rekrutacja na studia. W tej chwili nie mogę w żaden sposób się zadeklarować, bo nie wiem co mi życie przyniesie... Nie wyobrażam sobie nawet, co by było, gdybym nie dostał się na jedyne studia jakie planuję, a miałbym jechać na mecz.

Wiedeń we mnie rozbudził straszne pragnienie podążania za Liverpool'em, muszę się przyłożyć do nauki :lol: :lol: .
Za wcześnie rusza ta cholerna sprzedaż biletów :dry: .
Z LFC od 1998 r.
"...Bramkarz może grać znakomicie, a zawiedzie jeden raz... i jest winowajcą." Ian Rush
last.fm
twitter
sokół

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez Masacra » 14 kwi 2010, o 20:47

Jak najbardziej można mnie umieścić na liście. W końcu to dla takich chwil warto żyć.
Alex - moja karta kredytowa oczywiście do naszej wspólnej dyspozycji jakby co.

Chyba rzeczywiście Wrocław byłby lepszym punktem zbornym niż Szczecin, z całym szacunkiem rzecz jasna. Mówie to nie dlatego że mi do stolicy Dolnego Ślaska blisko ale dlatego, że tak jest w istocie. Pamiętajmy o naszych przyjaciołach z Rzeszowa, Tarnowa czy Przemyśla.
Dla nich podróż do Szczecina i późniejszy powrót to jednak ogromny i chyba niepotrzebny wysiłek.
Ostatnio edytowano 14 kwi 2010, o 21:30 przez Masacra, łącznie edytowano 1 raz
Masacra

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez Alex » 14 kwi 2010, o 21:08

Jacku, się zobaczy ;)

Jednak tak jak pisał Adrian, proponuję ograniczyć aktywność w tym wątku do konsultacji dot. całej wyprawy, a nie zgłaszania chęci wyjazdu. Na to jeszcze przyjdzie czas ;)

Wypowiedzcie się, kochani, co do noclegu na miejscu, bo to jak dla mnie jest najważniejsza kwestia.

Druga rzecz - skąd wyjazd. W grę wchodzą chyba tylko Szczecin i Wrocław. Pierwszy jest najbliżej Mönchengladbach spośród większych miast Polski, natomiast Wrocław byłby lepszym punktem zbornym, jednak jest ok. 120 km dalej.
Alex

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez 007 » 14 kwi 2010, o 21:31

W sumie to już po wyprawie do Wiednia rozmawialiśmy tak luźno z Adrianem, że przy kolejnym ewentualnym wypadzie moznaby pomyśleć o jakimś motelu, żeby się przespać choć kilka godzin, wykąpać, ogarnąć i tak dalej. Spanie w autobusie i mycie zębów na stacjach benzynowych, czy McDonaldsie ma niezaprzeczalnie swoje uroki, ale łóżko i prysznic to zawsze jednak łóżko i prysznic :) Niby trochę dalej, niż do Wiednia, ale tak jak Adrian pisze - jak wpadniemy na autostradę to przejedziemy przez całe Niemcy nim zdąrzymy się wygodnie rozsiąść. Co do miejsca ewentualnej zbiórki - mnie jako mieszkańcowi centralnego centrum kraju jest w sumie wszystko jedno, jednak osobiście bym optował mimo wszystko za Wrocławiem. Większa częśc uczestników zlotów i poprzednich wojaży jest raczej z południa - okolice Wrocławia, Krakowa, Katowic itp i nawet, że jeśli nie wszyscy, to pewnie zdecydowana większość będzie również chętna na tegoroczny wyjazd, więc myslę, że powinnismy patrzeć głównie pod ich kątem. No bo co z tego, że ze Szczecina będziemy mieli 100 km bliżej, skoro 3/4 potencjalnych uczestników będzie musiała wcześniej zapierdalać 400 km przez całą Polskę i to bynajmniej nie autostradami :D

No i sprawa najważniejsza, która podejrzewam może się okazać równocześnie najtrudniejszą do przeskoczenia - bilety. Rezerwacji internetowej podobno nie ma, wtyki żadnej też w Mönchengladbach nie mamy, będzie trzeba kombinować... Ale jestem dobrej myśli i pełen nadzieji. Do zobaczenia 31 lipca :)
007

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez Asieńka » 14 kwi 2010, o 21:56

Ja oczywiście najchętniej jeśli byśmy już ruszali byłabym za Szczecinem, ale do Wrocławia też chętnie się wybiorę, jednak....
1. koszty jak Alex zauważył są dużo większe
2. Cała podróż trwa dużo dłużej. Mecz jest w sobotę, więc jest kilka opcji z noclegiem a)wyjechać trzeba w piątek już do Mönchengladbach, sobota docieramy, mecz, nocleg i domek w niedzielę b)w piątek rano jedziemy, nocleg, mecz, do domu (dojazd do Wrocławia trzeba by było w niektórych wypadkach rozpocząć w czwartek), albo opcja z dwoma noclegami w Mönchengladbach(wtedy koszty droższe). We wszystkich wersjach podróż trwa ok 4 dni(bo wrócić też trzeba)
Trzeba teraz zastanowić się, czy stać ludzi na to, i czy mogą na tyle pojechać(ja osobiście nie wiem, czy 2 dni wolnego w miesiącu będę mogła poświęcić, bo to drugi miesiąc mojej pracy i nie wiem, czy urlop dostanę).
Asieńka

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez TJHicks » 14 kwi 2010, o 21:59

Jeśli chodzi o wyjazd to oczywiście Wrocław, do Szczecina mam naprawdę kawał drogi a do Wrocka niecałe 50 km.
Obrazek
''W trakcie swojego życia nigdy nie przestawaj marzyć. Nikt nie może zabrać ci marzeń'' - Tupac Shakur
TJHicks

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez 007 » 14 kwi 2010, o 22:00

2 noclegi raczej odpadają - jeśli już, to chyba lepszą opcją byłoby wyjechac w piątek wieczorem żeby w sobotę rano być na miejscu, połazić trochę po mieście, pózniej mecz, nocleg i w niedzielę rano wyjazd, tak żebyśmy w okolicach wieczornych byli w Polsce...
007

Postprzez Alex » 14 kwi 2010, o 22:11

TJHicks napisał(a):Jeśli chodzi o wyjazd to oczywiście Wrocław, do Szczecina mam naprawdę kawał drogi a do Wrocka niecałe 50 km.

miałem nadzieję, że pod uwagę będą brane wszystkie argumenty, nie tylko "bo mi jest bliżej i wygodniej"... :/

Ostatecznie chyba jednak zadecyduje ilość osób z poszczególnych regionów Polski.

Nocleg to raczej tylko jeden, jednak z piątku na sobotę. Chodzi o to, by jak najszybciej być w Polsce, żeby wszyscy złapali jeszcze pociągi do swoich miast. Wrocek jednak też trochę na uboczu leży.
Alex

Postprzez Daga » 14 kwi 2010, o 22:15

Adrian, przeglądałam newsy ostatnimi czasy i ten o wszystkich meczach sparingowych ukazał się 6 maja. Jak dla mnie moglibyśmy poczekać i zobaczyć czy nie będzie jakiegoś meczu na skalę stadionów w Berlinie i Wiedniu. Chyba że się upieramy koniecznie na to Mönchengladbach.
Fajnie to wszystko Dominik ujął. Jeśli chodzi o miejsce startu to jak dla mnie Wrocław. Osobiście uważam, że nocleg w tym roku to już konieczność. Ja bym proponowała też 1 nocleg, ale raczej z pt na sob. W piątek przyjeżdżamy, śpimy, mecz i powrót do Polski przez noc i na rano jesteśmy we Wrocławiu. Chciałabym, żeby zastanawiać się na poważnie kto jedzie, bo deklaracji zaraz będzie milion pięćset sto dziewięćset, a na mecz pojedzie mały procent z tego. Poza tym trzymamy poziom na takich wyjazdach i chciałabym, żeby to się nie zmieniło, zwłaszcza jeśli ten nocleg wchodzi w rachubę. Gdziekolwiek byśmy jechali, już teraz apeluję do Was o rozwagę.

Poza tym z Wami to "na koniec świata i jeszcze dalej!" :)
Obrazek
Daga

Postprzez Asieńka » 14 kwi 2010, o 22:21

próbowałam znaleźć gdzieś jakiś hostel w tej miejscowości, żeby sprawdzić ceny (ostatnio nocowałam pod Brukselą i Paryżem i w obu miejscowościach płaciliśmy ok 18 euro ze śniadaniem) niestety nie udało mi się....Jakby ktoś coś znalazł, to niech da znać....

poza tym, jeśli chodzi o miasta, to trzeba policzyć, jak firmy transportowe policzą sobie w poszczególnych miastach za przewozy, i wtedy zastanowić się też skąd jechać(jeśli duża różnica będzie)...
Asieńka

Następna strona

Powrót do Spotkania fanów