Strona 1 z 3

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - organizacja

PostNapisane: 5 lip 2009, o 14:47
przez Wieviór
Ważna sprawa.

Nie jedziemy do Uroczej, jedziemy do ośrodka, który z Uroczą sąsiaduje - ośrodka Partner. Standard w domkach jest nieco chyba niższy, ale z kolei, każdy domek w Partnerze ma lodówkę i czajnik.

Spada też nam cena za dobę. Z 30 na 20 zł. Cena zlotu jednak nie spadnie. Właściciele ośrodka Partner wymagają wykupienia obiadów. Na szczęście udało mi się ich nakłonić, by raz zrobić obiad, a dwa razy, porządne - przez nich organizowane, ognicho.

Mieliśmy jechać za 90 zł, w wypadku MEGA fajnych ognisk pojedziemy za 125 zł. W tym mamy dwa ogniska z kiełbasa, karkówką, kaszanką, smalcem, chlebkiem, napojami jakimiś plus jeden obiad (porządny dwudaniowy).

Troszkę zaoszczędzimy na koszulkach, bo te będą najmniej 5 zł tańsze niż zapowiadana kwota 20 złotych.

Pytanie pozostaje - co mówi społeczność zlotowa na takie zmiany?

Ja jestem jakby co bardzo za. Unikniemy problemów organizacyjnych związanych z jedzeniem. Zjemy porządnie, za cenę wcale nie większą, niż jakbyśmy decydowali się na jedzenie w barach pobliskich (których nie ma za dużo).

Nie oszukujmy się - dopłacamy 35 zł i mamy trzy obiady - tego nie pobijemy.

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - organizacja

PostNapisane: 5 lip 2009, o 14:56
przez Brewka
Jak najbardziej za. Ciekawa propozycja z posiłkami, a dopłaty dużej nie ma.
Lodówka też dobra sprawa :)

EDIT:
Po zobaczeniu zdjęć mój entuzjazm nieco zmalał. Co prawda drugi Sulejów to chyba nie będzie ( mam nadzieję), ale tak jak już tu wspomniano - zmiana lokalizacji z centralnej Polski na skrajne krańce naszego kraju spowodowana miała być właśnie zwiększeniem komfortu.
No ale trudno, miejmy nadzieję, że pogoda chociaż zajebista będzie.

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - organizacja

PostNapisane: 5 lip 2009, o 15:00
przez bizzy
Lodówka to marzenie każdego zlotowicza :D

E:
ale podpisuję się pod to co napisali ludzie poniżej
:(

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - organizacja

PostNapisane: 5 lip 2009, o 15:03
przez Sochal
http://www.partnerturuta.pl/

Urocza wygląda 1000x lepiej, ale z tego co widzę, to już zadecydowane.

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - organizacja

PostNapisane: 5 lip 2009, o 15:03
przez Masacra
Ja tam w ciemno akceptuję wszelakie zmiany, a jeśli są to zmiany na naszą korzyść (w tym przypadku jak najbardziej są) to już w ogóle podpisuję się pod nimi rękoma i nogami.
Fajnie to załatwiłeś Paweł; przynajmniej nie będziemy musieli włóczyć się po okolicy w poszukiwaniu jakiejś ciepłej strawy nie mówiąc już o tym, że takie wspólne biesiadowanie o wiele bardziej służy odświeżeniu starych znajomości i nawiązywaniu nowych. Po prostu przy ognisku łatwiej się integrować.

Dobra robota. Dzięki. :)

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - organizacja

PostNapisane: 5 lip 2009, o 15:11
przez majki
Ja jestem ciekaw jak oni tam zrobią ognisko na blisko 100 osób, ale ok.
Szkoda, że nam standard spada, bo to było chyba głównym kryterium aby tłuc się prawie na Białoruś ale wieżę, że czerwona kompania zrekompensuje to wszystko.

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - organizacja

PostNapisane: 5 lip 2009, o 15:42
przez Mitchell
Skąd te zmiany ?

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - organizacja

PostNapisane: 5 lip 2009, o 17:05
przez 007
No to ja się lekko szczerze mówiąc wkurwiłem w tym momencie... i żeby nie było, bron Boże nie chodzi mi tutaj o naszych organizatorów, bo podejrzewam, że akurat oni są Bogu ducha winni, ale na kierownictwo Uroczej... Wszystko zaklepane, do zlotu został miesiąć, a tutaj taki wałek? Kasa jest akurat najmniejszym problemem (mówię chwilowo w swoim imieniu, bo nie wiem jak tam u innych), z tymi posiłkami sumą sumarów też źle nie wyszło, bo zaoszczędzi nam to bałaganu, ale jak zobaczyłem zdjęcia tego całego nowego ośrodka gdzie mamy stacjonować, to mi się scyzoryk otworzył w kieszeni... Wyjątkowo w tym roku przenieśliśmy miejsce naszego spotkania z centralnej Polski na wygwizdajewo pod samą granicą wschodnią, głownie z tego powodu, że trafiła nam się zajebista miejscówka z luksusami za rozsądne pieniądze, atrakcjami tpu spływy itd., wszyscy zaakceptowali z mniejszymi lub większymi bólami, a tutaj wychodzi niespodzianka, że trafimy jednak do "wczesnogierkowskiego ośrodka". Wiem, że najważniejsi są ludzie, atmosfera i tak dalej, no ale myślę, że większość się ze mną zgodzi, że coś jest nie halo... Takich "kurortów" w centralnej Polsce to na pęczki można znaleźć...

no dobra, wyżaliłem się trochę, ale tak ostatecznie, to brawa dla Pawła za szybką reakcję i za to, że udało się zorganizować cokolwiek, bo gdyby zlot w ogóle miałby się nie odbyć, to dopiero wtedy bym się pochlastał...

Będzie fajnie :D :D

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - organizacja

PostNapisane: 5 lip 2009, o 18:17
przez Daga
007 napisał(a):No to ja się lekko szczerze mówiąc wkurwiłem w tym momencie...

Ja też.
007 napisał(a):Kasa jest akurat najmniejszym problemem (mówię chwilowo w swoim imieniu, bo nie wiem jak tam u innych), z tymi posiłkami sumą sumarów też źle nie wyszło, bo zaoszczędzi nam to bałaganu, ale jak zobaczyłem zdjęcia tego całego nowego ośrodka gdzie mamy stacjonować, to mi się scyzoryk otworzył w kieszeni... Wyjątkowo w tym roku przenieśliśmy miejsce naszego spotkania z centralnej Polski na wygwizdajewo pod samą granicą wschodnią, głownie z tego powodu, że trafiła nam się zajebista miejscówka z luksusami za rozsądne pieniądze, atrakcjami tpu spływy itd., wszyscy zaakceptowali z mniejszymi lub większymi bólami, a tutaj wychodzi niespodzianka, że trafimy jednak do "wczesnogierkowskiego ośrodka". Wiem, że najważniejsi są ludzie, atmosfera i tak dalej, no ale myślę, że większość się ze mną zgodzi, że coś jest nie halo... Takich "kurortów" w centralnej Polsce to na pęczki można znaleźć...

Popieram 007 w 100%, lecz nie podzielam jego optymizmu. 2 lata temu, kiedy byłam na zlocie domki wyglądały lepiej niż na zdjęciach, nie wspominając o łazienkach. Teraz już na zdjęciach widać jak tam będzie, według mnie może być tylko gorzej. Wybaczcie mój pesymizm, ale jestem strasznie zła! :x Standard był najsłabszym punktem zlotu, liczyłam na to, że się to w tym roku zmieni... Wiem, że zamierzenia były dobre, bo Urocza się bardzo dobrze zapowiadała, myślałam, że będzie lepiej :( Tak jak napisał Dominik, taki ośrodek można znaleźć wszędzie! Minusem Uroczej była lokalizacja, ale jeśli komfort był w porządku można było to znieść. Jednak teraz jest za dużo rzeczy, które mi przeszkadzają. I "Partnerowi" mówię stanowcze nie, choć nie wiem czy to coś zmieni... Obiady i cięcie kosztów mnie nie przekonują, bo jestem w stanie dać więcej $ by nie wzdrygać za każdym razem, kiedy chcę iść do toalety. Nie powinniśmy cenić się tak nisko, pamiętajmy, że dla niektórych to jest też urlop, a trudno się wypoczywa w takich warunkach.

Co się w ogóle stało, że Urocza odpadła?? :(

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - organizacja

PostNapisane: 5 lip 2009, o 19:06
przez Sochal
Też się ciekawię skąd ta zmiana, czy to takie widzimisię Pawła, bo kiełbaski w gratisie (mam nadzieję, że nie), czy zawaliła Urocza...

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - organizacja

PostNapisane: 5 lip 2009, o 20:03
przez Juras
Szczerze jak patrzę na te zdjęcia to wygląda to jak połączenie Grotnik z Sulejowem czyli tak nie ciekawie . Lipa że to nie będzie ośrodek Urocza bo wychodzi na to, że będziemy płacić 40 zł więcej za 2 grille i obiad a odpadają nam atrakcje czyli kajaki i inne, a na dodatek pogarsza się standard zamieszkania . Szczerze mówiąc jakby była taka możliwość to wolałbym już Sulejów tam przynajmniej mieliśmy atrakcje w postaci huraganów , pijanych barmanów i Haliny .

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - organizacja

PostNapisane: 5 lip 2009, o 20:38
przez 007
"CICHO SZUMI W LETNI WIECZÓR WODA BUGU
RZEKI PIĘKNEJ I NIEUJARZMIONEJ
DZIKIE PTACTWO PODRYWA SIĘ DO LOTU
I ZATACZA KOLEJNE KRĘGI DO SWYCH LEGOWISK.
A PO ROSIE NIESIE SIĘ DALEKIM ECHEM DZWON KOŚCIELNY
DZWON Z ZAKONU KAPUCYNÓW
OBWIESZCZAJĄC ŚWIATU, ŻE MINĄŁ KOLEJNY DZIEŃ
DZIEŃ SPOKOJU, MIŁOŚCI I ODPOCZYNKU.
A OBOK WŚRÓD STARYCH DRZEW SOSNOWYCH
WSPANIAŁEGO MIKROKLIMATU , OSIADŁ OŚRODEK 'PARTNER'
BĘDĄCY ŁĄCZNIKIEM LUDZI SPRAGNIONYCH
CISZY, SPOKOJU I DZIKIEJ PRZYRODY..."

mnie ten tekst z ich strony głównej przekonał w 100% - zdecydowanie jedziemy do 'Partnera' :lol: :lol:

jeżeli tam faktycznie wszyscy w okolicy są miłośnikami przyrody, ciszy, spokoju i ku*** w dodatku dzikiego ptactwa,to mam poważne obawy, że po naszym przybyciu mogą zacząć się żegnać w prawą stronę... :roll: :roll:

Re: 5 zlohttp://lfc.pl/forum/postit fanów z LFC.pl - organizacja

PostNapisane: 5 lip 2009, o 20:51
przez rossmann
Szkoda, że standard niższy ale trudno, akurat nie to mnie najbardziej interesuje.... Chociaż z drugiej strony tak jak Mitchell zastanawiam się skąd te zmiany? Trochę to dla mnie dziwne, że ludzie z ośrodka Urocza wypinają się na tak dużą grupę mimo, że chyba wszystko było już zaklepane. Jakby dało się sprawę naświetlić było by fajnie :)

Nurtuje mnie trochę inna kwestia - cena wszystkiego będzie wynosiła 125 zł; noclegi będą po 20 zł czyli 3x20=60 zł ( łączna cena noclegów ); obiad + 2 ogniska to 65 zł, przy czym ze strony ośrodka wiemy, że obiad dla klientów indywidualnych kosztuje 15 zl. Czyli 2 ogniska kosztują od głowy 65 - 15 = 50 zl...

Na miejscu organizatorów zastanowił bym się poważnie czy nie lepiej zrobić 3 obiady , czyli 3x15 = 45 zl ( przy czym może, biorąc pod uwagę dużą liczbę osób dało by się stargować cenę jednego obiadu o kilka zł ). Przy trzech obiadach cena wyjazdu to 60 zł ( noclegi ) + 45 zł ( obiady ) = 105 zł ( każdemu zostaje w kieszeni 20 zł za co można spokojnie zrobić ognisko na własną rękę - 20x90 [ilość uczestników w przybliżeniu ] = 1800 zł - za to da się kupić tyle szamy żeby dla wszystkich wystarczyło, alkoholu nie liczę bo i tak nie był w cenie ).

Dlaczego lepsze obiady niż organizowane przez tych ludzi ognisko? Majki już przedstawił główny powód:
majki napisał(a):Ja jestem ciekaw jak oni tam zrobią ognisko na blisko 100 osób, ale ok.


To jest realny problem. Obawiam się, że może być tak że zapłacimy niemało za te ogniska ( 50 zł [ cena za 2 ogniska ] x 90 osób = 4500 zł ) a zostaniemy przez właścicieli ośrodka oszukani ( tzn. dostaniemy mniej kiełbasy niż można by za ta kwotę kupić, mniej napojów itp. itp. )... Ognisko to dobra okazja do robienia przekrętów, a obiad wiadomo - każdy z nas będzie miał gwarancję, że dostanie tyle samo co każdy inny uczestnik zlotu - dla nikogo nie zabraknie...

Rreasumując, jeśli już właściciele upierają się, że musi być szama to weźmy 3 obiady ( z tym, że wypadało by zapewnić kilka porcji jarskich, bo niektórzy spośród nas mogą być wegetarianami ), zaoszczędzimy po 20 zł a ognisko zrobimy sobie sami.

Boh zdarov!

Edit:

że po naszym przybyciu mogą zacząć się żegnać w prawą stronę... :roll: :roll:


007 - wiesz to wschód Polski, tam jest dużo prawosławnych - oni i tak się żegnają w prawą stronę 8) 8)

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - organizacja

PostNapisane: 5 lip 2009, o 20:52
przez Alex
Tak czy siak - wybór mamy tylko między zlotem w "Partnerze" a brakiem zlotu, czy tak?

Jeszcze dwa miechy, a nuż się uda coś jeszcze zabajerzyć...

Re: 5 zlot fanów z LFC.pl - organizacja

PostNapisane: 5 lip 2009, o 21:03
przez Juras
007 napisał(a):"CICHO SZUMI W LETNI WIECZÓR WODA BUGU
RZEKI PIĘKNEJ I NIEUJARZMIONEJ
DZIKIE PTACTWO PODRYWA SIĘ DO LOTU
I ZATACZA KOLEJNE KRĘGI DO SWYCH LEGOWISK.
A PO ROSIE NIESIE SIĘ DALEKIM ECHEM DZWON KOŚCIELNY
DZWON Z ZAKONU KAPUCYNÓW
OBWIESZCZAJĄC ŚWIATU, ŻE MINĄŁ KOLEJNY DZIEŃ
DZIEŃ SPOKOJU, MIŁOŚCI I ODPOCZYNKU.
A OBOK WŚRÓD STARYCH DRZEW SOSNOWYCH
WSPANIAŁEGO MIKROKLIMATU , OSIADŁ OŚRODEK 'PARTNER'
BĘDĄCY ŁĄCZNIKIEM LUDZI SPRAGNIONYCH
CISZY, SPOKOJU I DZIKIEJ PRZYRODY..."

mnie ten tekst z ich strony głównej przekonał w 100% - zdecydowanie jedziemy do 'Partnera' :lol: :lol:

jeżeli tam faktycznie wszyscy w okolicy są miłośnikami przyrody, ciszy, spokoju i ku*** w dodatku dzikiego ptactwa,to mam poważne obawy, że po naszym przybyciu mogą zacząć się żegnać w prawą stronę... :roll: :roll:


Ja nie za bardzo interesuje się ornitologią i jakoś nie jara mnie szum lasu bo mam go na co dzień bo w lesie mieszkam. Byłem za Uroczą bo ośrodek miał fajny standard a tak to jazda pod wschodnią granicę żeby mieszkać w takich samych domkach jak w Sulejowie i na dodatek za większą kasę trochę mija się z celem .