Czego oczekujecie w nowym sezonie?

Wszystko o The Reds.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Czego oczekujecie w nowym sezonie?

Postprzez OWeN » 26 wrz 2016, o 00:03

Szpieg1 napisał(a):
Kaczorro napisał(a):Zeby pojawiły sie posty użytkownika @werbatim.

Chyba werbatin :P

I tak wiadomo o kogo chodzi :D

Jedynie jego posty dawały nam dalsze nadzieje na mistrzostwo. Nawet jak już było wiadomo, że i tak będzie chu****, to jego posty przywracały nadzieje. Super czasy :D
Obrazek
OWeN

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez cryptic » 27 wrz 2016, o 13:12

Już się zaczyna, eksperci już pitolą o mistrzostwie.. Nie chcę myśleć o tym co się stanie jak MU też zbierze swoją porcję wpierdolu.. Nie lubię czegoś takiego, przecież to dopiero kilka pierwszych kolejek.
cryptic

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Shinoda » 27 wrz 2016, o 14:11

Moje skromne oczekiwania: Top 4, najlepiej z bezpośrednim awansem do LM, krajowe trofeum, zatrudnienie w końcu dyrektora sportowego. To ostatnie to bardziej zadanie władz klubu, nie związane z grą piłkarzy.
Shinoda

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez RedJcoB » 27 wrz 2016, o 14:54

Coraz mniej mi się podoba to pompowanie balonika. Minęło dopiero kilka pierwszych kolejek i nie zdziwiłbym się gdybyśmy dostali kubeł zimnej wody w postaci straty punktów ze Swansea. Pożyjemy zobaczymy :)
"We have to change from doubters to believers - NOW!"
RedJcoB

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez LyzwaLFC » 27 wrz 2016, o 15:23

Zwyczajowy, "liverpoolowy" kubeł z wodą dostalibyśmy w meczu z Hull, ale może w końcu coś się zmieniło :wink:
Sytuacja jest jaka jest, nie ma LM ani LE, LFC ma dość szeroką i wyrównaną kadrę jak na grę w lidze i w dwóch krajowych pucharach, których nie należy odpuszczać, bo taki klub jak Liverpool powinien puchary wygrywać, a od 5 lat niczego nie zdobył. Liverpool notuje najlepszy start sezonu od czasów Beniteza, a konkretniej od 2008 roku, gdy mieliśmy 14 punktów po 6 kolejkach. Osobiście uważam, że możemy powalczyć o miejsce w pierwszej trójce i napsuć krwi bogatszym i lepszym klubom. Byli piłkarze, trenerzy, kibice itp. mogą sobie pompować bylebyśmy nie byli świadkami gadania zawodników o walce o mistrza. Pamiętam ile razy Gerrard lub Carra jarali się po 3-4 wygranych z rzędu i od razu po tym sprowadzało nas na ziemię jakieś Hull, Stoke czy inne Middlesbrough. W sezonach 2008/09 i 2013/14 siedzieli cicho, tonując nastroje i dużo lepiej na tym wychodzili. Jurgen przypilnuje chłopaków, żeby nie odpłynęli.
Fajnie byłoby w końcu coś wygrać :wink:
LyzwaLFC

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez MichaLFC » 27 wrz 2016, o 15:29

Identyczny start zaliczyliśmy w pamiętnym sezonie 2013/2014. Narazie nie ma co tu podniecać, to dopiero pierwsze kolejki. Faktem jest, że nasza gra wygląda naprawdę nieźle, ale tez nie ma co pompować balonika, przyjdzie głupia wpadka i zaraz zacznie się płacz.
Obrazek

MichaLFC

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez josif » 27 wrz 2016, o 16:01

U nas teraz Swansea, a potem United i praktycznie do 17 kolejki mamy teoretycznie drużyny, z którymi nie wypada tracić punktów. Zobaczymy jak to będzie wyglądać po 8 kolejce, bo np. City grają teraz z Tottenhamem a potem z Evertonem. A niechby stracili kilka pkt bo mają za dobrą passę. :)
War. War never changes
josif

Postprzez july600lfc » 27 wrz 2016, o 17:45

josif napisał(a):U nas teraz Swansea, a potem United i praktycznie do 17 kolejki mamy teoretycznie drużyny, z którymi nie wypada tracić punktów.

Czy ja wiem?
IMO mecze z takim Crystal Palace, czy Southampton na wyjeździe to wcale nie będą spacerki. :P
july600lfc

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez albert77 » 31 paź 2016, o 18:36

Ja wierzę, że mistrzostwo będzie nasze. Wszystko jest na dobrej drodze, herr Klopp układa wszystkie klocki bardzo umiejętnie i z niezłym wyczuciem, a każdy mecz czyni nas silniejszymi.
"Nigdy nie zwątpimy, gdyż jesteśmy Liverpoolem. To nasz charakter i droga, którą sobie obraliśmy"

- Pepe Reina
albert77

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez John » 7 lis 2016, o 10:52

Nie mamy meczów w środku tygodnia, tak jak Chelsea. Do tego mamy całkiem niezłą drużynę. :wink: Są powody do optymizmu - w top4 będziemy, w walce o mistrzostwo może nam jedynie przeszkodzić fakt posiadania krótszej ławki od Chelsea, City czy Arsenalu. Nawet nie tyle całej ławki, a braku odpowiedniej klasy zmienników na poszczególnych pozycjach.
Nie powiem, serce mi lekko zadrżało, jak zobaczyłem grymas na twarzy Mane po wejściu Holebasa wczoraj. Sadio jest absolutne kluczowy ze swoją dynamiką na skrzydle, bo daje nam coś, czego nie mają inni w kadrze. Nie bardzo jest go kim zastąpić o podobnej charakterystyce w naszym teamie. Taka Chelsea ma Hazarda, Williana, Pedro...,nawet Mosesa który zaczął grać naprawdę dobrze. Wszystko zawodnicy szybcy, mogący rozciągać defensywę ekipy tylko i wyłącznie broniącej całą drużyną na 20 metrze od bramki. U nas jeden Mane. Gdyby wczoraj coś mu się poważnego stało, byłoby z nami słabo.

Biorąc pod uwagę to co napisałem, życzyłbym sobie skrzydłowego w styczniu, ale jak wiemy zimą ciężko o rozsądną cenę. Nie chcę w żadnym wypadku Insigne, o którym pełno plotek (oby tylko) w sieci. Liczyłem na El-Ghaziego latem. Na zmiennika Mane byłby jak znalazł, a cena przystępna.

Może się okazać, że żadni zmiennicy nie będą nam potrzebni i uda się Kloppowi zagrać cały sezon praktycznie tymi samymi, jak Ranieriemu w sezonie 15/16. Furę szczęścia do tego będzie potrzeba, czego nam wszystkim życzę.
"Steven Gerrard, he's a player who kisses the badge and means it."
John

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez stu94 » 17 kwi 2018, o 13:16

To niesamowite że można sprzedać takiego piłkarza jak Coutinho a mimo to stać się lepszą drużyną. Bo chyba śmiało każdy przyzna już po tylu spotkaniach że bez Cou Lfc stal się drużyna lepszą... Myślę że głównym powodem jest to że rzeczywiście z Coutinho wyglądało to tak że często zawodnicy grali na Cou z nadzieją że on coś tam fajnego z piłką zrobi. A jak ktoś wyłączył z gry Coutinho to mieliśmy problem duży problem szczególnie z drużynami z dołu tabeli.
stu94

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez jusup » 17 kwi 2018, o 16:07

stu94 napisał(a):To niesamowite że można sprzedać takiego piłkarza jak Coutinho a mimo to stać się lepszą drużyną. Bo chyba śmiało każdy przyzna już po tylu spotkaniach że bez Cou Lfc stal się drużyna lepszą... Myślę że głównym powodem jest to że rzeczywiście z Coutinho wyglądało to tak że często zawodnicy grali na Cou z nadzieją że on coś tam fajnego z piłką zrobi. A jak ktoś wyłączył z gry Coutinho to mieliśmy problem duży problem szczególnie z drużynami z dołu tabeli.

A moim zdaniem to wyciąganie wniosków na siłę 8) Równie dobrze może być tak, że po prostu forma przyszła. A Liverpool z Coutinho byłby jeszcze mocniejszy (pomijam to rozważania, że jak Coutinho zostałby, to van Dijk by nie przyszedł - zakładam, że są van Dijk i Cou).
Nie mówię, że to co piszesz jest niemożliwe, ale na ogól prawdziwymi okazują się teorie prostsze, bardziej naturalne.
jusup

Postprzez michall » 17 kwi 2018, o 19:41

Z Cou często graliśmy tak jakbyśmy mieli jednego gracza mniej w ataku. Strasznie dublowali się z Mané, obaj lubią grać zarówno ze środka jak i z lewej strony. Przyjście VVD było niezwykle ważne, tak samo wysoka forma Kariusa, ale nie da się zaprzeczyć temu, że drużyna jest teraz bardziej zbalansowana zarówno w pomocy jak i w ataku. Ciężko było po prostu zmieścić wszystkich czterech na boisku w jednym momencie, mając Oxa za Coutinho zespół stracił trochę kreatywności w środku pola, ale za to jest dużo więcej pracy w destrukcji i jeszcze więcej dynamiki z przodu.
michall

Postprzez Mitchell » 17 kwi 2018, o 22:47

Ja uważam odejście Cou za duże osłabienie. Może nawet bardzo duże tylko rozmyte przez wyjątkowo sprzyjające nam okoliczności.
Jakie plusy tego wymuszonego transferu?
-Czynnikiem dla mnie nie do przecenienia jest atmosfera i chemia w szatni. Nie przypadkiem właśnie od tego zacząłem. Zostali zawodnicy którzy chcą tu grać. Chcą z różnych zapewne powodów ale czują, że każdemu obok zależy co najmniej tak samo. I będą biegać, pruć żyły oraz naprawiać cudze błędy tylko dlatego, że lubią ze sobą współpracować i świetnie się bawią grając obok siebie.
-Jak wcześniej ktoś zauważył - odpowiedzialność za ofensywę rozłożyła się teraz głownie na trójkę z przodu. To dobra wiadomość, bo nie da się przykleić plastra trzem napastnikom jednocześnie. Wcześniej krótkie krycie samego tylko Coutinho poważnie ograniczało naszą kreatywność. Reszta zawodników była od niego w dużym stopniu uzależniona.

Minusów niestety widzę więcej:
-Najważniejszym argumentem jest brak zmiennika dla Sadio/Mo w stosunku 1:1. Tylko Filip dawał jakość porównywalną z dwójką naszych skrzydłowych. Walory nieco inne ale jakość ta sama. Co najmniej ta sama.
-Drugą rzeczą jest obecny brak ultraofensywnej opcji z fab four z przodu. Ox to nie ten kaliber piłkarza. Ustawienie to było rzadko stosowane lecz kilka razy go pamiętam. Z drużynami które niezbyt chętnie walczą o środek pola tylko grzecznie się ustawiają na 25-tym metrze broniąc wyniku było naszą najlepszą opcją na złamanie obrony. Gra na małej przestrzeni Roberto z Philippe była już klasyką w tym klubie.
-Tu płynnie można przejść do kolejnego punktu jakim jest strzał z dystansu w przypadku drużyn głęboko broniących. Nie mamy obecnie bezstratnego zastępstwa dla małego Brazylijczyka. Alex próbuje, czasami nawet mu wychodzi jednak do strzałów Coutinho jeszcze mu daleko. I to się pewnie nie zmieni.
-Rzuty wolne. Ogromna strata. Nikt nawet nie może się zbliżyć do poziomu który mieliśmy w składzie wcześniej. Ani Salah, ani Firmino czy Trent. Wielka szkoda dla drużyny. Chciałbym aby Klopp w wakacje zagospodarował bardziej ten teren czy to nowym transferem czy też szczególnym naciskiem na treningu jednego/dwóch graczy.

-I last but not least. Trudno powiedzieć czy powinienem zapisać to do plusów czy minusów. Skłaniam się raczej do tej drugiej opcji.
Od stycznia gramy w ataku praktycznie bez rotacji. Sytuacja nieco wymuszona, ryzykowna ale... wspaniale podziałała na zgranie tych trzech chłopaków. Urośli i wzięli wspólnie odpowiedzialność za niszczenie rywali. Rozumieją się, bawią grą, tyle samo radości sprawia im bramka co asysta. Zostało tak niewiele spotkań, że może uda się dociągnąć ten wózek do końca sezonu. Jednak na dłuższą metę to samobójstwo. Pół roku bez kontuzji to już fura szczęścia. Zupełnie inne byłyby dziś nastroje gdyby Mane lub Firmino wylecieli na miesiąc albo dwa. Nie mamy nikogo nawet zbliżonego poziomem do ofensywnej trójki. Ox na boku gra słabo lub bardzo słabo. Tylko w środku zdarzają mu się dobre i bardzo dobre mecze.
I to jest moje główne oczekiwanie na nowy sezon. Backup dla Firmino (Lamela? taki niedoceniany i nieumiejętnie eksploatowany zawodnik o podobnym stylu) oraz koniecznie skrzydłowy w miejsce utraconego Brazylijczyka.
Są i inne istotne potrzeby kadrowe ale już nie chcę się o nich rozpisywać. Cenniejsze dla mnie jest zabezpieczenie w wakacje tej młockarni z przodu przed poważniejszą awarią.

Być może coś mi umknęło lub nie dostrzegam tego co inni. Chętnie poczytam.
Na pewno jednak nie powiem, że jesteśmy silniejszym zespołem bez Cou. Mamy teraz nieco inne walory i... dużo szczęścia.
Chat o Liverpoolu, klubach Premier League i ciekawych meczach.
Zapraszam
Mitchell

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez DrGh0st » 30 maja 2018, o 00:14

Jak myślicie, co z opaską? Obstawiam dostanie ją Van Dijk,bo na Hendo miejsca w pomocy to już nie będzie a na pewno w sensie regularnie nie będzie
"I wtedy Klopp rzekł:
Ty jesteś Virgil czyli opoka a na tej opoce zbuduje Liverpool mój, a przeciwnicy go nie przemogą."
DrGh0st

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Liverpool FC