Autobiografie "Czerwonych"

Wszystko o The Reds.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Autobiografie "Czerwonych"

Postprzez maciex1995 » 11 lis 2012, o 20:58

Niedawno postanowiłem zabrać się za autobiografię Jamiego Carraghera wydaną 4 lata temu.
Zajęła mi trochę czasu, jednak szybko postanowiłem sięgnąć po więcej. Kilka dni temu dotarła do mnie autobiografia Robbiego Fowlera(2005/2006). Zainteresowałem się tematem i chciałbym zaopatrzyć się w kilka innych, zanim zapał mógłby przedwcześnie opaść.
Chciałbym dowiedzieć się, które z poniższych książek macie i które możecie polecić.(Jeżeli nie ma tytułu, to tytułem jest samo "My Autobiography/My Story/Imię i nazwisko).
Kevin Keegan
SHANKLY(by Bill Shankly)
Pepe Reina
Kenny Dalglish
Ian St. John
John Barnes
Ian Rush(1985, 1995, 2008)

Rafa Benitez: Champions League Dreams
Kenny Dalglish: My Liverpool Home
Kenny Dalglish: Liverpool's Year
Joe Fagan: Reluctant Champion
Bob Paisley: The Real Bob Paisley
Graeme Souness: The Management Years

John Aldridge: My Story
Stan Collymore: Tackling My Demons
Peter Crouch: Walking tall: My Story
Jerzy Dudek: Do przerwy 0:3: Uwierzyć w siebie
Steven Gerrard: My autobiography
Steven Gerrard: My Liverpool story
Steven Gerrard: My Captains book(Secrets behind the armband)
Bruce Grobbelaar: More Than Somewhat: Autobiography
Dietmar Hamann: The Didi Man: My Love Affair With Liverpool
Alan Hansen: A matter of opinion
Emlyn Hughes: Crazy Horse
Roger Hunt: Hunt for goals
Sami Hyypia: From Voikkaa to the Premiership
Alan Kennedy: Kennedy's Way
Steve McMahon: Macca Can!
Steve McManaman: El Macca - Four Years With Real Madrid
Jan Molby: Jan The Man
Phil Neal: Life at The Kop
Phil Neal: Attack from the Back
Michael Owen: In Person
Michael Owen: Off The Record
Neil Ruddock: Hell Razor
Ian Rush: My Italian diary
Tommy Smith: I did the hard way
Tommy Smith: Anfield Iron
Phil Thompson: Stand Up Pinocchio
Fernando Torres: El Nino: My Story
Ronnie Whelan: Walk on my life in red
maciex1995

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Re: Autobiografie "Czerwonych"

Postprzez maciex1995 » 24 sie 2013, o 21:50

Jeżeli kogoś nie odstrasza czytanie książek po angielsku, to mogę doradzić autobiografie Carraghera i Robbiego Fowlera. Naprawdę bardzo dobre. Udało mi się też kupić i już przeczytać książkę Petera Croucha i jestem zadowolony, że udało mi się poznać niektóre rzeczy, o których wcześniej nie wiedziałem, ale oceniam ją znacznie niżej niż dwie wcześniej wymienione.
Teraz zabieram się za pierwszą z autobiografii Stevena Gerrarda, a po nim postaram się znaleźć na najnowsze jak na razie wspomnienia Kennego Dalglisha.

Niedawno wyszła też nowa autobiografia naszego bohatera "The Reds", Jerzego Dudka. Czytał ktoś? Warto?
maciex1995

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez PawcioZ » 24 sie 2013, o 21:53

Jeśli chodzi Ci o książkę Jurka "Pod presją" to według mnie bardzo fajna, ale nie jest to w żadnym stopniu jego autobiografia :)

Pozdrawiam
Ohh ! what's a goal... Only Steven Gerrard can do that
PawcioZ

Postprzez maciex1995 » 24 sie 2013, o 22:07

Właśnie o tą książkę mi chodziło. Byłem przekonany, że to zwykła autobiografia, ale nie szukałem nic na jej temat, po prostu widziałem kiedyś na sklepowych półkach.
Jak nie autobiografia to co, mógłbyś coś więcej o tej książce napisać :) ?
maciex1995

Postprzez ynwa87 » 3 wrz 2013, o 10:46

Witam !

Mógłby ktoś mi napisać kto napisał oraz jaki noi dokładny tytuł biografia Billa Shanklyego ?

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)
Nigdy nie zwątpimy, gdyż jesteśmy Liverpoolem. To nasz charakter i droga, którą sobie obraliśmy. - Pepe Reina

Nie muszę być na 100 % zdrowy aby grać ! Muszę być na 100 % kontuzjowany, żeby nie grać - Jamie Carragher !! - Człowiek, który odda wszystko dla swojego klubu !
ynwa87

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez pziolkowski9 » 3 wrz 2013, o 11:05

Obrazek

Bill Shankly: It's Much More Important Than That
autor: Stephen F Kelly

Wie ktoś czy jest polskie tłumaczenie?
"Kiedy schodzisz na przerwę i przegrywasz 0:3 nie możesz wierzyć w cuda. Musisz wierzyć w siebie." Jerzy Dudek
pziolkowski9

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez maciex1995 » 3 wrz 2013, o 22:15

"SHANKLY(by Bill Shankly)" to mi przyszło na myśl, to wspomnienia Billa Shankly'ego, ale spisane po jego śmierci przez kogoś, komu opowiedział wiele tych historii i wydarzeń. Nie czytałem, więc nie wiem czy warto się zabrać.
Pziolkowski9 - mogę się założyć o piwo, że nie :(
maciex1995

Postprzez PhillieO » 3 wrz 2013, o 23:15

Jedyna przetłumaczona na polski książka związana z naszym klubem to biografia Dudka -,-

@Mersey
No, mi o oficjalne wydania chodziło, ale o tych zapomniałem, mój błąd :)
Ostatnio edytowano 3 wrz 2013, o 23:27 przez PhillieO, łącznie edytowano 1 raz
PhillieO

Postprzez Flaszek » 9 sie 2014, o 21:32

Na Merlin.pl pojawiła się ciekawa promocja na książkę Jurka Dudka "Uwierzyć w siebie. Do przerwy 0:3". W większych miastach jest możliwość bezpłatnego odbioru osobistego, więc cena zamyka się w nieco ponad 9 złotych.
Flaszek

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Paroos » 9 sie 2014, o 21:50

Dzięki za info! Dodatkowo zamówiłem sobie "Futbol obnażony", który też jest w przystępnej cenie ;)
Paroos

Powrót do Liverpool FC