Brendan Rodgers

Wszystko o The Reds.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Brendan Rodgers

Postprzez Hansav » 30 maja 2012, o 21:09

Stało się. Swansea potwierdziła, Irlandczyk jest naszym nowym menedżerem. Mnie to bardzo cieszy, miło się patrzyło na ich grę. Potrzebujemy takiego taktyka z młodą krwią i o aktualnym piłkarskim sposobie myślenia. Poza tym dobrze mu z oczu patrzy. :) Wygląda na kogoś, komu piłkarze nie wejdą na głowę.
Hansav

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Re: Brendan Rodgers

Postprzez AustralianMagic » 30 maja 2012, o 21:17

Ajjjj zostałem uprzedzony, bo sam pisałem temat :D Trudno :) Wkleję już wszystko tutaj:

A wiec stało się. Swansea oficjalnie poinformowała o odejści Brendana do nas, co siłą rzeczy wymaga nowego wątku :)

Moją pierwsza myślą zaraz po zwolnieniu Dalglisha była chęć przywitania u nas Brendana. Zaimponowała mi Swansea w tym sezonie. Tylko 5pkt za nami, ale pasuje podac więcej statystyk.

Otóż Rodgers w 90+ meczach uzyskał średnią 1,55pkt/m. Jeżeli chodzi o całą "karierę" (w " " ze względu na ledwo 3 letni okres pracy w pełni samodzielnej) to procentowo wyniki jego prezentują się nastepująco: 41,33 % Wins, 21,33 % Draw, 37,33 % Loss.
Całkiem dobrze biorąc pod uwagę że drużyny które prowadził nie były potęgami. Dla porównania, Roy przychodził do nas ze średnią 1,41ptk/m, jednak miał zdecydowanie gorszą statystykę jeżeli chodzi o bramki zdobyte i stracone. Roy: 1,19:1,16, Rodgers:1,46:1,14 (Z/S), a odnośnie W/D/L to: 38,14 % Wins, 24,92 % Draw, 36,94 % Loss. Warto wspomnić o ilości podań wykonanych przez Swansea. Była ona równa ilości podań wykonanych przez ManU i ManC a celność była jedną z najlepszych w Europie.

Fakt, że lepiej od Rodgersa wypada Lambert - 1,74 pkt/m, ale też teoretycznie Norwich wydaje mi się mocniejsza drużyną. takie moje odczucie.

Pozostaje trzymać kciuku, że Rodgers poprowadzi nas do sukcesów!

PS. Oglądałem chyba ich pierwszy mecz w sezonie z ManC. Fakt, ze przegrali bodajże 4:0, ale do przerwy było 0:0 i momentami nie widać było która drużyna do beniaminek a która jest zbudowana za setki milionów. Później ManC wbiło kilka bramek, ale tylko dzięki niesamoiwtym umiejętnościom Aguero a nie słabej grze Swansea.

Jutro mam ciężki egzamin i zamiast siedzieć i się uczyć to cholera siedzię, ale przed kompem i czekam cały czas na jakieś nowe info :lol:
Ostatnio edytowano 30 maja 2012, o 21:33 przez AustralianMagic, łącznie edytowano 2 razy
AustralianMagic

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Hohlik7 » 30 maja 2012, o 21:26

Ja na początku chciałem Martineza, ale jak poczytałem na forum innych portali o nim aż się zdziwiłem. :o
Teraz powoli dochodzi to do mnie że to on poprowadzi Liverpool Football Club w następnej odsłonie.
Mam wielkie nadzieje w nim i należy mu się teraz wsparcie o 100% fanów LFC, trzeba trzymać kciuki i patrzeć pozytywnie w przyszłość. :badhappy:
YNWA! BRENDAN RODGERS!!!!!!!! :P :D :) :roll: :lol: :badhappy:
Pain is temporary, glory...lasts forever!
Obrazek
Hohlik7

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez kristoflfc » 30 maja 2012, o 21:27

W sondzie na LFC głosowałem na Martineza,ale Swansea też zrobili na mnie duże wrażenie w minionym sezonie.Jestem dobrej myśli na następne sezony.
kristoflfc

Postprzez Hansav » 30 maja 2012, o 21:29

@philmcnulty
Rodgers: "I say to the players about retaining a composure and relaxation with the ball. We do a series of exercises to release pressure."

Stary cytat z Rodgersa, ale to kolejna rzecz, która wskazuje na to, że możemy być dobrej myśli. Z presją nie radziło sobie w tym sezonie wielu piłkarzy Liverpoolu, nie mówiąc o pewności siebie. Carroll zaczął ją zyskiwać pod koniec sezonu, ale jeszcze wiele jest w tej kwestii do zrobienia.
Hansav

Postprzez polik » 30 maja 2012, o 21:34

To wielkie wyzwanie dla Brendana. Musi sprostać nie, tylko zmianie klubu na większy, ale także oczekiwaniom kibiców i zarządu. Wiadomo też że nie od razu otrzyma on wspracie bo wiele zwolenników naszej drużyny nie chciało zwolnienia Kennyego.
Cięszę się z tego wyboru. Rodgers to młody menadżer jednak z drugiej strony nie wygląda na człowieka którym mieliby rządzić zawodnicy. W Swanse wprowadził fajną filozofię miejmy nadzieje, że powtórzy to u nas. Pomimo tego że jest Brytyjczykiem miał trochę wspólnego z takimi postaciami jak chociażby Mourinho czy Van Gaal.
Bardzo podoba mi się jest styl w stosunku do prasy. Utrzymuje dobre kontakty z dziennikarzami, lecz jednocześnie nie rozpowiada o planach transferowych wszystkim do okoła jak Harry.

Ktoś pisał że pokrzywdzony jest Martinez. Troszkę w tym racji jednak jeśli zrobił mniejsze wrażenie na właścicielach to dlaczego mieli go wybrać?

Na końcu warto dodać że brawa należą się FSG za podjęcie dobrej i stosunkowo szybkiej decyzji.
Zobaczymy kto jako następny wzmocni sztab szkoleniowy :)
Ostatnio edytowano 30 maja 2012, o 21:34 przez polik, łącznie edytowano 1 raz
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "
polik

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez BRX » 30 maja 2012, o 21:34

Korki i dres zamienione na garnitur. To znak że może być tylko lepiej!
BRX

Postprzez w0rst » 30 maja 2012, o 21:39

Cieszę się z wyboru.
Początkowo wybór był na AVB ale po głębszym przemyśleniu to nie. Ten koleś by odszedł przy pierwszej okazji.
Potem walka Martinez kontra Rodgers. Ostatecznie byłem za Irlandczykiem. Praca z Mourinho na pewno wiele go nauczyła a też Swansea prezentowało się niewyobrażalnie dobrze.
Statystyki podań tej drużyny są nie wyobrażalne ale też warto zwrócić uwagę na ilość czystych kont. 13 lub 14 chyba.

Liczę ,że to będzie trener na lata, że mu się uda dokonać tego co dokonał Paisley albo i więcej? :? :roll:
Nie osądzajmy i nie oczerniajmy go za szybko. Dajmy mu czas, bo nie można na niego naciskać. Musi czuć presję ale bez przesady. Liczę na mądre transfery z jego strony i na to ,że obudzi ze snu zimowego naszego Stjułarta.]

Celem na następny sezon powinno być ułożenie gry. Wprowadzenie nowego stylu, a jeżeli damy rade to zrobić szybko i będziemy grać przynajmniej solidnie to TOP4 powinno wpaść.
Jak zajmiemy 5 lub 6 miejsce tylko dlatego ,że inne zespoły nie miały kryzysu a nam mało brakowało bądź graliśmy przyzwoicie a inne zespoły były po prostu lepsze to nie będę zły. Ale czuję ,że ten sezon będzie inny niż ostatnie!
Ostatnio edytowano 30 maja 2012, o 21:46 przez w0rst, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
w0rst

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez ddc17 » 30 maja 2012, o 21:39

Nasz pierwszy transfer za bagatela 5 mln ! Mam nadzieję że będzie jednak trafnym zakupem co w ostatnim czasie było rzadkością.

Pozostaje życzyć powodzenia i sukcesów. Oby chłop odpalił jak Klopp !
Our day will come
ddc17

Postprzez Heskey18YNWA » 30 maja 2012, o 21:39

Ja mam tylko nadzieję, że Rodgers odciąży Gerrarda z gry defensywnej i ustawi go tuż za napastnikami, by dawał nam jeszcze wiele radości jego pięknymi bramkami. I oby wyciągnął coś jeszcze z naszego Stu... jestem dobrej myśli.
Obrazek
Heskey18YNWA

Postprzez guodzilla » 30 maja 2012, o 21:40

Witamy na pokładzie Brendanie :). Wiele jest do roboty w tym klubie, mam nadzieję, że podoła, znajdzie wspólny język z piłkarzami i stworzy wspaniałą drużynę. O mistrzostwie nie mówię, ale wiadomo, Top 4 to mus. Chciałabym też zobaczyć 2, 3 nowe twarze w drużynie, które z miejsca coś wniosą, bo nie mam już siły patrzeć na te domniemane talenty, którym po prostu brakuje szczęścia czy też się spalają psychicznie. Nie za dużo wiem o Rodgersie, ale skoro chwali go sam Mourinho, to coś jest na rzeczy. Wykonał w Swanseą naprawdę godną podziwu pracę, w Livepoolu będzie miał o wiele więcej środków do realizowania celów, więc powinno być dobrze. Młody, pewny siebie trener, z określoną wizją gry, a z drugiej strony jeszcze nie odkrył wszystkich kart - tego nam chyba trzeba. Chcę znowu zobaczyć pięknie grający Liverpool i te wtoki i środy z Ligą Mistrzów. A ponad wszystko chcę zobaczyć, jak to jest, gdy Liverpool zdobywa mistrzostwo... :roll: Rozmarzyłam się, ale pora ku temu całkiem dobra. A więc - jeszcze tylko oficjalne oświadczenie Liverpoolu i rozpoczynamy sezon letni, heh :)
guodzilla

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez antistar » 30 maja 2012, o 21:43

No to czas zacząć tworzyć historię na nowo. Zostawmy to co było i skupmy się na przyszłości. Powodzenia Brendan, powodzenia Liverpool, powodzenia fani the Reds na całym świecie.
Obrazek
antistar

Postprzez lingo1 » 30 maja 2012, o 21:44

Welcome Brendan.
Jest to najlepszy wybór z możliwych, którzy chcieli u nas pracować.
Teraz czekam na uzupełnienie kadry trenerów, ds.piłki nożnej i reszty ;)
Ciekawy jestem też czy Van Gaal dojdzie do nas czy jednak nie?
Na razie cieszyć się i wspierać nowego trenera. Liczę na pracowite lato i efekty w nowym sezonie;)
Obrazek
lingo1

Postprzez roboR » 30 maja 2012, o 21:46

No to teraz ci co kibicuja Liverpoolowi i Realowi M. beda musieli przelknac gorzaka pigulke, Liverpool bedzie grał niemal identycznie jak Barcelona - Rodgers to fanatyczny wyznawca tiki-taki prezentowanej przez Barcę, zaczynamy grac w tysiac podan (jak ktos ogladal Swansea chyba wie o czym mowie - Swansealona :)
roboR

Postprzez hulus » 30 maja 2012, o 21:47

Jego statystyki nic nie znaczą względem tego co osiągnął z małą Swansea, szczególnie jeśli chodzi o sposób gry tego zespołu. Jeżeli swoją filozofię będzie potrafił przenieść na Liverpool jesteśmy na drodze powrotnej do elity. Posiadanie piłki, pressing, cierpliwość, odwaga i spokój. To widziałem w ostatnim meczu jak pod naszym pseudopressingiem Walijski zespół swobodnie operował piłką już od własnego bramkarza. Reina plus nasza obrona będą zachwycone z pracy z nim, gdyż grają właśnie w taki sposób. Przed Rodgersem trudne, ale ekscytujące zadanie zbudowania najważniejszej formacji pomocy, która polubi grę z piłką przy nodze. Naprawdę w naszej grze wszystko co złe wynikało ze słabej gry pomocy, która bez Lucasa piłki nie posiadała. Tutaj widzę kluczową sprawę do naprawy a Rodgers ze swoją filozofią jest w stanie osiągnąć coś dużego tam.

Na dzień dzisiejszy to najlepszy wybór. Czekam na potwierdzenie końcowe z naszej strony, ale tutaj już niespodzianki nie będzie. Szkoda Martineza, ale to Whelan to tak upublicznił i to do niego może mieć pretensje. Jednak to już nie nasza sprawa. Miał być młody trener i jest. Jest ambitny, nowoczesny i niezwykle zaangażowany. Myślę, że większość obserwatorów Premier League się zgodzi, że to świetny wybór z naszej strony. Bardzo dobrze, że nie zachowujemy się asekuracyjnie inwestując w uznanego i pełnego sukcesów trenera jak Capello. Na ten moment jedynie chyba mocniej ucieszyłby mnie Klopp, ale Rodgers ma przewagę w tym, że zna dobrze ligę.

Z naszej strony niedługo zaczniemy działać. Trzeba ustalić kogo się pozbywamy, komu dajemy kontrakt, kogo ściągamy i rozpoczynamy zabawę. Myślę, że presja będzie wielka jak zawsze, ale Rodgers musi skupić się na własnej filozofii i być jej wiernym. Musimy robić postęp w grze a jak będziemy to czynić to i wyniki się poprawią. To musi być długofalowy projekt wymagający wsparcia. Zobaczymy jak poradzi sobie on z tzw. gwiazdami. W sumie u nas gwiazdorstwa nie ma, ale jest różnica pomiędzy naszymi milionerami a skromnymi chłopakami ze Swansea.

Wielkie brawa dla Swansea za dyskrecję i pozwolenie Liverpoolowi na rozmowy. Duża klasa. To powinien być standard panie Whelan.
hulus
Redaktor

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Następna strona

Powrót do Liverpool FC