Jürgen Klopp

Wszystko o The Reds.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Jürgen Klopp

Postprzez Kaczorro » 11 paź 2019, o 08:25

Aldor napisał(a):
consigliere napisał(a):bywał chamski, ale głównie wobec przygłupów i sezonowych kibiców. przede wszystkim jednak miał wiedzę i bardzo dobrą intuicję. lepszą niż 99% komentujących tu osób. wystarczy przypomnieć sobie co pisał o van Dijku gdy był on szerzej nieznanym stoperem Celticu. banowanie takich ludzi, albo zamykanie niektórych tematów (np polityka) to imo zły kierunek, ale to już temat na inną dyskusję.

Mial "wiedze" i "bardzo dobra" intuicje jak kazdy na tym forum. Prawdziwa wiedze mial Jetzu, Damian czy Sohal i kilka innych osob, dla ktorych pilka i ten sport to bylo cos wiecej niz hobby. Chociaz od czasu do czasu sledzac twittera Jetzu zaczalem sie nad tym zastanawiac. Szostie mial taka wiedze i intuicje, ze hołubił Lallane, Markovica czy innego Lovrena oraz kilku innych im podobnych czempionow.

Nie ma to jak opowiadać bzdury o osobach, które nijak nie mogą się do tego odnieść. Szostie był zwolennikiem Lallany i Lovrena? Kiedy po transferze Chorwata my się jaralismy jego pewną grą po 4:0 z BVB i tym, że krzyczał najgłośniej po treningach, on starał się nas przekonać, że Lovren to ch** amator a nie lider.

Zgadza się. Masz dobrą pamięć i już wcześniej pisałem o tym, że ktoś tu się myli w tej sprawie ale
intuicja Szostiego była "różna". Nie lubił Lallany i Lovrena ale hołubił Markovica :) / Szpieg1
Kaczorro

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez NavyBlue » 11 paź 2019, o 11:41

Mam pytanie.
Kiedy będzie rozstrzygnięcie nagrody Managera miesiąca września w PL?

Bo Jurek główny kandydat do zwycięstwa.
Mamy już 11 października a tu dalej cisza. Matip już dawno wybrany najlepszym piłkarzem.
NavyBlue

Postprzez welna20 » 11 paź 2019, o 12:04

NavyBlue napisał(a):Mam pytanie.
Kiedy będzie rozstrzygnięcie nagrody Managera miesiąca września w PL?

Bo Jurek główny kandydat do zwycięstwa.
Mamy już 11 października a tu dalej cisza. Matip już dawno wybrany najlepszym piłkarzem.

Chyba Frank Lampard zgarnął nagrodę za wrzesień, ale ręki nie dam sobie uciąć.

Dobrze, że tej ręki nie dałem sobie uciąć. Wyniki chyba będą dzisiaj. :wink:
"The fans’ vote will then be combined with those of a panel of football experts to decide the winner, who will be announced on Friday."
welna20

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez july600lfc » 11 paź 2019, o 13:02

Klopp menadżerem miesiąca w Premier League :)
Mówicie i macie :P
july600lfc

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez RedEscelios » 20 paź 2019, o 19:01

Zero. Zero wyciagnietych wniosków po ostatnim meczu na Old Trafford.
Brak jakiegokolwiek pomysłu na ustawienie zespołu-kto wchodzi z ławki, gdy trzeba gonić wynik? Lalana..
Mecz się nie skończył, ale mimo wszystko. Mija 70 minut podawania sobie piłki do boju przez nas
Obrazek
RedEscelios

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Fanlive94 » 20 paź 2019, o 19:36

No i Lallana uratował mecz, niedowiarku :P
Fanlive94

1 year of membership

Postprzez RedEscelios » 20 paź 2019, o 19:50

Co nie zmienia w żaden sposób mojej wypowiedzi. Pojechaliśmy na OT z trzema atakującymi w podstawowym składzie, dla których nie było żadnego zmiennika. Rok temu brakowało nam środka pola i rozegrania. A dzisiaj Jurgen zafundował nam powrót do przeszłości.
Jak kocham Kloppa, tak dzisiaj złe decyzję, zły pomysł (brak?) na to spotkanie
Obrazek
RedEscelios

Postprzez Zyska » 20 paź 2019, o 20:19

Nie ma co krytykować Jurgena. Miał na pewno też świetny pomysł na ten mecz, ale nie wyszło. Nas kibiców zaskoczył Manchester, zaskoczył on także Kloppa. Też chciałem Oxa w podstawie, żeby rozruszał i łączył nasze formacje, ponieważ na dużych boiskach, gdzie przestrzenie są większe gra się nam dużo ciężej (zawsze na OT i Camp Nou w zeszłym sezonie). Poprostu odległości pomiędzy naszymi piłkarzami są za duże i nawet przeciwnik nie musi nas rozdzielać, bo siłą rzeczy już na starcie jesteśmy rozdzieleni.
Nie ma co krytykować Kloppa, ponieważ skąd mamy pewność ze nasze pomysły były by lepsze? Raczej by nie były patrząc na jakość naszego trenera :)

Mam tylko nadzieję, że takich zmian będziemy oglądać więcej. Nawet w podstawowej jedenastce. Nie ma sensu zawsze grać żelazną trójką w pomocy. Mamy jakościowych szczególnie Oxa i Keitę a i Adaś, ma swoje walory. Tutaj oczekuję dużej rotacji od Kloppa.

Jedyne co mnie boli, poza tym debilnym pajacem z gwizdkiem i VARem to gra Hendersona na prawej pomocy. Straszna lipa. Skoro już nie było Salaha i zszedł Origi, nic nie stało na przeszkodzie, żeby zagrać diamentem.

-----------Fabinho----------
----Henderson------Gini
--------------Oxlade
---------Mane-Firmino

Mane i Firmino jedną klepką potrafią całą drużyne rywala zostawić, a jeszcze jakby tam latał Oxlade to już w ogóle mogłoby fajnie wyjść. Przy grze bez piłki oczywiście Gini i Hendo wspomagają bocznych obrońców gdy jest taka potreba.

No ale cóź, szkoda że tego nie zobaczyłem. Ale tak jak wspomniałem wcześniej nie mogę dać gwarancji, ze mój pomysł byłby lepszy od Kloppa ;] Po fakcie mogę stwierdzić, że gorszy raczej by nie był.
Obrazek
Zyska

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez wicked93 » 21 paź 2019, o 08:57

W ogóle jak wy widzicie nasze ustawienie?
Oczywiście w idealnym świecie bez kontuzji ja bym to widział w ten sposób:
https://gifyu.com/image/kFnV
Obrony z bramkarzem według mnie nie trzeba tłumaczyć. Dochodzimy jednak do pomocy i myślę, że część z nich trzeba wyjaśnić. Fabinho jest oczywistym wyborem, bo potrzebny jest zawodnik, który przecina podania przeciwnika, świetnie czyta grę oraz zgarnia dużo drugich piłek. Jego obecność jest dla nas bezcenna i myślę, że nie ma co tutaj deliberować nad sensem posiadania jednego z najlepszych CDM-ów w Europie. Tutaj dochodzimy do obsadzenia dwóch kolejnych pozycji w centralnej części boiska. Nie będę ukrywał, że fanem Wijnalduma, Hendersona oraz Milnera nie jestem, jednak uważam, że Wijnaldum z tej trójki jest po prostu najlepszy i najbardziej potrzebny, a repertuar jego zagrań jest tym czego nam najbardziej potrzeba w moim zestawieniu trójki środkowych pomocników. Wczoraj pokazał to czego od niego oczekiwałem czyli: gra 1na1, pomocny przy pressingu, aktywny w obronie jak i ataku. Czyli podsumowując środek pola - mamy jednego świetnego CDM, drugiego box-to-boxa i kogo brakuje? No według mnie rozgrywającego. Zawodnika, który pokazuje się do gry i nie boi się posłać prostopadłego podania. Oczywiście, nie będzie też pchał bez sensu piłki do przodu, wtedy kiedy trzeba ją chwilę przetrzymać. Moim zdaniem jedynym piłkarzem w obecnej kadrze, który spełnia te wymagania jest Naby Keita. Wczorajszy mecz pokazał, że mimo iż nie był to długi występ, to właśnie kogoś takiego nam brakuje. Kultura gry Gwinejczyka, te dopieszczone podania, kontrola piłki oraz krótkie prowadzenie futbolówki jest czymś, co cechuje wybitnych środkowych pomocników. Jedyne czego mu brakuje to uderzenie z dystansu, bo właśnie zawodnika o charakterystyce Coutinho nam brakuje w meczach z United czy Sheffield, gdzie jeśli nie idzie w ataku pozycyjnym, to trzeba czasami kropnąć z dystansu.
Tercet ofensywny też jest dość oczywisty. Firmino zawsze pomoże w pressingu i przejdziemy w para-diament z Firmino na 10tce, a Mane i Salah na środku ataku. Wyjściową formacją jest oczywiście 4-3-3, z którego możemy płynnie przechodzić we wcześniej wspomniany diament.
wicked93

Postprzez Napoleoni » 21 paź 2019, o 14:17

-Mając 20 lat, moje życie na zawsze się zmieniło. Czułem się dzieciakiem, a sam zostałem ojcem. To nie był odpowiedni moment, muszę przyznać. Grałem amatorsko w piłkę i studiowałem. Musiałem pracować żeby płacić za szkołę. Sypiałem po pięć godzin dziennie. Stałem się poważną osobą jak na swój wiek. Gdy znajomi zapraszali mnie na piwo, chociaż każda cześć mojego ciała miała na to ochotę, odmawiałem. Nie żyłem już tylko dla siebie, bo wiedziałem że dziecka nie obchodzi czy jesteś zmęczony albo niewyspany.

Kiedy zrozumiesz co to troska o taką małą istotę, wiesz że problemy na boisku piłkarskim są tak naprawdę niczym. Czasami ludzie pytają mnie dlaczego się ciągle uśmiecham, nawet po przegranych spotkaniach. Kiedy urodził się mój syn, zrozumiałem że futbol to nie jest kwestia życia i śmierci. Nie ratujemy niczyjego życia. Futbol powinien być źródłem przyjemności i rozrywki, a nie stresu. Osobiste historie takich piłkarzy jak Mo Salah, Sadio Mane czy Roberto Firmino są niezwykłe. Trudności jakie spotykają młodego Niemca są niczym w porównaniu do tego co oni przeżyli. Mieli dziesiątki momentów zawahania, ale nigdy się nie poddali. Nie doszli do tego miejsca bo są bogami, ale dlatego że nie zrezygnowali ze swoich marzeń. Futbol moim zdaniem polega na umiejętności poradzenia sobie z porażką, i szukania przyjemności.

Źródło: https://www.facebook.com/146481272632042/posts/466850507261782/?app=fbl
Napoleoni

1 year of membership

Postprzez Lapiduszek » 10 lis 2019, o 20:35

Ktoś wie co Jurgen mówił do kamery po meczu? Był wyraźnie zdenerwowany. Sytuacja na murawie kiedy szedł dziękować kibicom.
Lapiduszek

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Wrubel84 » 10 lis 2019, o 20:42

Już któryś raz z rzędu narzeka na kamerę kiedy chce z kibicami krzyknąć potrójne yeah yeah yeah . Szkoda, bo bardzo fajne to było, a kamery to trochę mu psują.
Wrubel84

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Sektor51 » 10 lis 2019, o 20:53

Czeka z tym na mistrza 😜
Sektor51

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Pistolerro » 10 lis 2019, o 21:22

Akurat czytam książkę o Niemcu i przytoczę taki oto cytat przyjaciela Kloppa, niejakiego Martina Quasta:
" Po tym jak trenował Borussię, gdzie wyżej mógłby pójść?. W Niemczech została mu tylko reprezentacja. Każde inne posunięcie, nawet praca w Bayernie oznaczałoby krok w tył. Praca Kloppa opiera się na emocjach, empatii, kontakcie z fanami i byciu częścią czegoś naprawdę wielkiego. Bayern tego tak naprawdę nie oferuje. Widziałbym go za granicą, np w klubie takim jak Liverpool".

Kilka miesięcy później Klopp zawitał na Anfield :) Taka ciekawostka
Pistolerro

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez LiverpoolIsRed » 10 lis 2019, o 22:26

Dlatego nie ma sensu by od nas odchodził hehe. Nie ma takiego drugiego klubu jak Liverpool. Nie ma i nie będzie. Bycie fanem Liverpoolu przeistoczyło sie w cos wiecej niz zwykle kibicowanie naszemu klubowi. To styl zycia. Nigdy sie nie poddawaj to nasza pierwsza i najistotniejsza zasada. Ten klub nalezy do pieprzonych mentalnych twardzieli. Jurgen pasuje do nas i juz jest wsrod najlepszych. Wszyscy go kochaja i chca by pozostal. Mysle ze za rok-dwa jednak przedluzy kontrakt. The Reds to jego rodzina. Jego stac na to by zrownac sie z Fergusonem. Jedynie zeby nadal mial taka motywacje i checi do dalszych sukcesow.
LiverpoolIsRed

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Liverpool FC