Pilka Reczna

Tutaj możemy się wypowiadać o innych sportowych dyscyplinach takich jak chociażby koszykówka, siatkówka czy skoki narciarskie.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Pilka Reczna

Postprzez jusup » 30 sty 2015, o 19:18

Ja tam nie widziałem dziś żadnych poważnych przekrętów sędziowskich. Może z jedna kontrowersja. "Katar" był dziś po prostu sportowo wyraźnie lepszy. Robił w ataku swoje, miał solidne momenty w obronie i świetnego bramkarza. U nas obrona poza momentami II połowy nie istniała, a bramkarze dziś przez cały mecz nic nie bronili. Sportowo do wyniku dzisiejszego meczu nie mam najmniejszych pretensji, sportowo rywale byli lepsi. Budzi niesmak sposób budowania "reprezentacji", ale to jest drużyna umiejętnościami bardzo dobra, która dziś była lepsza od reprezentacji Polski.
jusup

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez grunwald » 30 sty 2015, o 19:19

Chłopaki niestety zrobili to samo co Niemcy, o czym zresztą wspominali komentatorzy na początku spotkania - zamiast grać swoje, skupiali się na decyzjach sędziów.

Nie jesteśmy w finale na własne życzenie.
Jurgen ufam Tobie.
grunwald

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Antares86 » 30 sty 2015, o 19:20

Kupieni kibice, kupieni "reprezentanci", kupieni sedziowie = smierc sportu
Jak FIFA sie nie obudzi tak beda wygladaly Mistrzostwa w noge ;/
Antares86

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Vitinic » 30 sty 2015, o 19:21

Szmal z reguły broni w międzyczasie smażąc frytki i serwując colę, dziś po prostu mu nie poszło.
Narzekamy na obronę, ale zauważcie coś - zaczęliśmy Lovrenować kiedy był dychacz do końca, a sędziowie nie przejawiali zainteresowania sportową rywalizacją. Do tego czasu zawaliliśmy kompletnie koniec 1 połowy i… to tyle. Prościej by mimo wszystko było IHFowi wysłać kopertę z milionami i dopiskiem "nakręcimy serial żebyście mieli co puszczać". Żenada, tylko Euro będzie się od teraz dało oglądać, pod warunkiem, że Luksemburg się nie szarpnie.
Vitinic

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Eskimos » 30 sty 2015, o 19:24

Obrazek
Eskimos

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Rahk8 » 30 sty 2015, o 19:30

Doszukujecie się niepotrzebnie błędów u sędziów. Nasi popełnili w tym meczu co najmniej 10 błędów. Jeśli chce się grać w finale to nie można sobie na to pozwolić, niestety. Widziałem ze 3-4 momenty, w których mogli spokojnie odrobić stratę podczas, których pierdzielili akcję trafiając prosto w bramkarz lub niecelnie podając.

Zachowanie naszych zawodników jest szczytem buractwa. Owszem sędziowie popełniali błędy na naszą niekorzyść trzeba to przyznać, ale już wspomniałem to nie to zadecydowało o porażce.
Rahk8

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez paranormalnY » 30 sty 2015, o 19:31

Dziękuję za walkę, serce i za dotarcie do półfinału. O nim samym nie warto dyskutować, rozszczygnięty był przed ropoczęciem. Chłopaki wychodzili na parkiet mając w głowach przekonanie, że każdy próba twardej gry kończyć się będzie na ławce kar więc jak mieli grać w obronie?

Z drugiej strony może dzięki temu więcej ludzi dołączy bojkotu mundialu 2022.

P.S. Jak kursami u buków na zwycięsców tegoż mundialu? :lol:
love the game hate the business
Obrazek
paranormalnY

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Eskimos » 30 sty 2015, o 19:33

paranormalnY napisał(a):Dziękuję za walkę, serce i za dotarcie do półfinału. O nim samym nie warto dyskutować, rozszczygnięty był przed ropoczęciem. Chłopaki wychodzili na parkiet mając w głowach przekonanie, że każdy próba twardej gry kończyć się będzie na ławce kar więc jak mieli grać w obronie?

Z drugiej strony może dzięki temu więcej ludzi dołączy bojkotu mundialu 2022.

P.S. Jak kursami u buków na zwycięsców tegoż mundialu? :lol:

Na początku turnieju jeśli się nie mylę na sts był na nich kurs 18.00
Obrazek
Eskimos

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez jusup » 30 sty 2015, o 19:36

Vitinic napisał(a):Szmal z reguły broni w międzyczasie smażąc frytki i serwując colę, dziś po prostu mu nie poszło.
Narzekamy na obronę, ale zauważcie coś - zaczęliśmy Lovrenować kiedy był dychacz do końca, a sędziowie nie przejawiali zainteresowania sportową rywalizacją. Do tego czasu zawaliliśmy kompletnie koniec 1 połowy i… to tyle. Prościej by mimo wszystko było IHFowi wysłać kopertę z milionami i dopiskiem "nakręcimy serial żebyście mieli co puszczać". Żenada, tylko Euro będzie się od teraz dało oglądać, pod warunkiem, że Luksemburg się nie szarpnie.

Obrona grał bardzo słabo od początku. Początek meczu to prawie każda akcja rywali kończyła się wyjściem na czystą pozycję. Póki nasi w ataku wykorzystywali wszystko, minimalnie prowadziliśmy. Od kiedy przestaliśmy strzelać, Katar odjechał. To, że polska reprezentacja ma okresy, gdy nie strzela, to stały punkt programu, do tej pory świetnie grała obrona, czego nie można powiedzieć dziś. W I połowie zupełnie nic nie grała, w drugiej połowie miała momenty
Tworzycie chyba mity - może i sędziowie "zadbaliby" o Katar, gdyby była taka potrzeba, takiej potrzeby jednak dziś nie było i ja nie widziałem tego, żeby sędziowie "nie przejawiali zainteresowania sportową rywalizacją"

Przegraliśmy, bo sportowo byliśmy dziś słabsi od rywala.

paranormalnY napisał(a):(...) Chłopaki wychodzili na parkiet mając w głowach przekonanie, że każdy próba twardej gry kończyć się będzie na ławce kar więc jak mieli grać w obronie? (...)

To może być przyczyna i tu się zgodzę. Być może takie nastawienie było - czy trenerskie, czy podświadome w psychice - i to zadecydowało o słabej, mało agresywnej obronie. Ale sędziowie na boisku nie mieli specjalnie okazji się wykazywać. Nie musieli też specjalnie się wykazywać. Może gdyby była potrzeba by zadziałali. Ale wyszło tak, że dziś przekrętu jako takiego po prostu nie było.

Kubasyl napisał(a):(...)
Może i sportowo byliśmy trochę gorsi , zrobiliśmy za dużo głupich błędów i nie widział bym problemu gdybyśmy przegrali sportowo z jakąś normalną reprezentacją ale przegraliśmy z Qatar Handball Club , którego w ogóle nie powinno być w tym półfinale a ich najlepsi zawodnicy to Kubańczyk , Francuz i Bośniak ( mogłem ty się gdzieś pomylić )

Z tym zgoda całkowita. Takie coś jest dla mnie kantem. Nie łamie durny przepisów, ale jest oszukiwaniem.
Ostatnio edytowano 30 sty 2015, o 19:54 przez jusup, łącznie edytowano 1 raz
jusup

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Kubasyl » 30 sty 2015, o 19:47

jusup napisał(a):
Vitinic napisał(a):
Przegraliśmy, bo sportowo byliśmy dziś słabsi od rywala.

[

Może i sportowo byliśmy trochę gorsi , zrobiliśmy za dużo głupich błędów i nie widział bym problemu gdybyśmy przegrali sportowo z jakąś normalną reprezentacją ale przegraliśmy z Qatar Handball Club , którego w ogóle nie powinno być w tym półfinale a ich najlepsi zawodnicy to Kubańczyk , Francuz i Bośniak ( mogłem ty się gdzieś pomylić )
Kubasyl

Postprzez Ronnie » 30 sty 2015, o 20:02

Nasi zagrali dziś bardzo słabo szczególnie od 20 minuty. Ale jasno powiedzmy sobie, że duży był w tym udział sędziów bo zaczęli nas karać normalnie co chwilę w pewnym momencie za byle co. Gdyby to jeszcze zasługiwało to tak no ale... Katar grał ostro a oni nie reagowali, my faulowaliśmy nie brutalnie a oni nas karali. W końcu trzeba było zmienić strategię bo w końcu posypałyby się czerwone kartki. Katar dostawał kary gdy mieli kilka bramek przewagi....

Z drugiej strony trzeba oddać swoje bramkarzowi Kataru który dziś bronił kosmicznie. Błędów sędziowskich było mnóstwo, kilka screenów jest gdzieś na necie, oglądałem ale nie mogę znaleźć ponownie gdzie notorycznie przy rzutach nadeptują linię itp. A ten rzut podparty pod koniec meczu który został uznany to paranoja.

Nie zrobiliśmy dziś dużo aby wygrać. O dziwo w końcówce rzucaliśmy gol za gole, a wcześniej nie można było?
Ronnie

Postprzez aqalfc » 30 sty 2015, o 20:20

Mam nadzieję, że każdy z Was tak protestował jak do kadry Polski wkraczali Thomas Kelati, David Logan, Roger, cała rzesza Chińczyków w ping-pongu, Sebastian Boenisch, Thiago Cionek itd. itd. Nie tacy święci jesteśmy na swoim podwórku jak nam się wydaję :)

Trzeba przyznać po prostu, że Savić bronił praktycznie wszystko, a Szmal niestety aż tak dobrze nie grał. Pomijając tragiczne decyzje sędziów (bo to był kryminał w wykonaniu Serbów i delegatów z Macedonii), w ataku nie mieliśmy praktycznie pomysłu to było widać gołym okiem - chwała Jureckiemu, że dzisiaj grał na światowym poziomie. Wielka szkoda, ale pozostaje nam gra o 3 miejsce. Według mnie trochę więcej mógł zagrać Szyba, choć to moja nic nieznacząca opinia.

Pamiętajcie jeszcze o Di Stefano, Puskasie, Kubali - takie sytuacje były obecne zawsze, niestety.
Ostatnio edytowano 30 sty 2015, o 20:31 przez aqalfc, łącznie edytowano 1 raz
aqalfc

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez MenToS » 30 sty 2015, o 20:25

Może i nasi zawodnicy nie rozegrali fantastycznego meczu.. Gdyby tak było to pewnie byśmy pisali teraz w troszkę innych nastrojach :( Przyczyna była jednak moim zdaniem inna. Świetnie ujął to w swojej wypowiedzi @paranormalnY

Ten obrazek świetnie pokazuje przyczynę.. Pokazuje to, czemu nasi było troszkę "podłamani" psychicznie. W takich sytuacjach po prostu ciężko jest myśleć o zwycięstwie, ciężko grać na 100%:

Obrazek
"Steven Gerrard has not won a premier league but he won something bigger and thats our hearts"
“When I die, don't bring me to the hospital. Bring me to Anfield. I was born there and I will die there.”
MenToS

Postprzez Jaguar » 30 sty 2015, o 20:28

jusup napisał(a):Ja tam nie widziałem dziś żadnych poważnych przekrętów sędziowskich. Może z jedna kontrowersja.

Stary, ty nie ten mecz oglądałeś. Nie jestem z tych, którzy zwalają winę na sędziów, bo faktycznie to katar był dziś minimalnie lepszy, ale w końcówce sędziowie popełnili dwa błędy - przekroczona linia (i również podparty rzut) i rzut karny. Rzadko oglądam ręczną, ale wiem, że to dwa katastrofalne błędy. Przekupiony gość nie przekroczył linii o 0,5cm, tylko raczej wyraźniej , i podparł ten rzut. Pamiętasz? Wtedy było bodaj 22-23? Później rzut karny również przy wyrównanym wyniku. To wyraźne pomyłki i nawet nie pleć bzdur, bo tutaj mógł zaważyć właśnie 1 gol, może dwa.

jusup napisał(a):a bramkarze dziś przez cały mecz nic nie bronili

Faktycznie, bramkarz kataru 47% skuteczności ok. półmetku drugiej połowy
Jaguar

Postprzez MarcinLFC77 » 30 sty 2015, o 20:48

Jaguar napisał(a):jusup napisał(a):
a bramkarze dziś przez cały mecz nic nie bronili

Faktycznie, bramkarz kataru 47% skuteczności ok. półmetku drugiej połowy

Jakbyś zacytował całośc, a nie tylko pół zdania, to byś się zorientował, że mówił o obu polskich bramkarzach, a nie o Szmalu i Saviciu.

A wynik był jaki musiał byc. Chcieliśmy wygrac tak jak ze Szwecją i Chorwacją czyli świetną defensywą, ale to nie miało prawa się udac, z oczywistych przyczyn. Trzeba było zmienic taktykę, bo za dobrą grę defensywną sypałyby się takie kary, że ten mecz by się skończył w 40 minucie, bo nie byłoby szans ich dogonic. A dodając do tego słabą dyspozycję Szmala i fakt, że zawodników Szejki zakontraktowały odpowiednich, to mają finał.

Trzeba powalczyc z Hiszpanią o 3 miejsce, bo szkoda byłoby wracac z turnieju, po takich meczach bez medalu.
“If I didn’t have the character that I have today on the pitch, I don’t think that I would have become the player that I am today." - Luis Suarez
MarcinLFC77

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny