Tour de France

Tutaj możemy się wypowiadać o innych sportowych dyscyplinach takich jak chociażby koszykówka, siatkówka czy skoki narciarskie.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Postprzez AirCanada » 24 lip 2005, o 12:39

Wreszcie moge sie tu wpisac, bo forum trybi :)

Tak wiec tez ogl¹dalem wczorajsz¹ czasowke. Trasa byla strasznie techniczna i trudna, dlatego niedoœwiadczonym i mlodym kolarzom jak Dunczykowi sprawila mase problemu. W ogole jego spec od sprzetu powinien dostac jak¹œ nagane. Fatalnie mu rowery przygotowal i przez to stracil sporo cennego czasu.

Oczywiœcie mocno wierzylem, kto wczoraj wygra i nie zawiodlem sie :)

Pete napisał(a): Po Valverde tez sie wiecej spodziewalem :(

Czego konkretnie Pete :?: Do momentu pechowej kontuzji jechal bardzo dobrze w Tourze. Moglbyœ czarnym koniem tej imprezy. Moze za rok...

Pete napisał(a): Oby tylko Armstrongowi nie przyszlo do glowy za rok wystartowac. Patrzšc na dzielšcš ich roznice to kto wie... Chociaz... hm... moze wtedy ktoœ zdetronizuje krola ? Zaryzykuje Lance ? Jak myœlicie ?

Ja to mam jakieœ przedziwne przeczucie, ze Teksanczyk za rok tez wyst¹pi, co bardzo by mi sie podobalo. Moze powie teraz na dniach, ze konczy kariere, ale w grudniu zmieni zdanie :) Jeœli wystartuje to NIKT GO NIE ZDETRONIZUJE.

Moze za 3 lata... :wink:

Obrazek
AirCanada
Ojciec Chrzestny

15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership

Postprzez Gość » 24 lip 2005, o 21:04

No i wszystko jasne!!! Od poczštku wierzylam w Lanca i baaardzo mocno mu kibicowalam .
Dla mnie Armstrong jest niesamowitym sportowcem ale przede wszystkim niesamowitym czlowiekiem. Podziwaiam Go za to, za po tak powaznej chorobie potrafil wzi¹c sie w garœc i nadal jezdzic i przede wszystkim zwyciezac!!!! Brawo Lace!!!!! :):):)
Szkoda mi tylko Rasmussena :( Pecha mial wczoraj nie da sie ukryc, i wielka szkoda ze nie stanšl na podium !!!! Ale co najgorsze i czego nie moge przezyc to trzecie miejsce Ullricha :x Tak to nie mialo byc no... :!:
Gość

Postprzez Daniel » 24 lip 2005, o 21:22

Ja napisze krotko bo poprostu brak mi slow:

SZACUNEK PANIE ARMSTRONG

i wielkie brawa za taki niesamowity wyczyn.
Nie s¹dze, aby Lance wystepil w przyszlorocznym tourze. On chce poœwiecic sie juz rodzinie i nadrobic ten stracony dla nich czas.

POZDRO.
Proud to be RED.
"The most important thing that we all must remember is that this football club is much more important and bigger than anybody." Kenny Dalglish
Daniel
Honorowy Moderator

15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership

Postprzez AirCanada » 24 lip 2005, o 21:35

Daniel napisał(a):Nie sšdze, aby Lance wystepil w przyszlorocznym tourze. On chce poœwiecic sie juz rodzinie i nadrobic ten stracony dla nich czas

A Ty jakiœ agent LA :?: :) Onetem sie nie sugeruj :) Michael Jordan tez juz konczyl kariere i zdecydowal sie wrocic. Armstrong nie musial startowac juz w tegorocznym Tourze bo mial pobity rekord 6 zwyciestw z rzedu, wiec dalej go œrobowal. Ponadto widzial, ze znowu z latwoœci¹ pokonal przeciwnikow, jest silny takze wszystko przed nim 8) Przemyœli sobie sprawe i byc moze np. w grudniu zmieni decyzje :) Zobaczymy no...

Ja tam chce, zeby znowu wystartowal :wink:
Obrazek
AirCanada
Ojciec Chrzestny

Postprzez Daniel » 24 lip 2005, o 21:41

No z tego co wiem to definitywnie zakonczyl juz kariere i dowiedzialem sie o tym na eurosporcie :wink: Ja nie mam nic przeciwko aby zdecydowal sie jeszcze troche pojeŸdzic.
Sam On najlepiej bedzie wiedzial. Decyzji napewno sam nie bedzie podejmowal, wiec roznie to moze byc.

Ja tez chcialbym zobaczyc Go w kolejnym Tour de France.

Na dzien dzisiejszy koncy kariere, a co bedzie poŸniej to sie zobaczy :wink:

POZDRO.
Proud to be RED.
"The most important thing that we all must remember is that this football club is much more important and bigger than anybody." Kenny Dalglish
Daniel
Honorowy Moderator

Postprzez Olka1 » 24 lip 2005, o 23:03

Hmmm no i sie ualo po raz kolejny!!!
Brawo Lance jesteœ niesamowity :D Dla mnie to niezwykly czlowiek i sportowiec, podziwiam Go ze nie poddal sie chorobie :!: Na prawde wielki RESPECT :)
Szkoda mi tylko Rasmussena :( Na prawde mial pech no!!! I ten Ullrich :x NIe zebym nie lubila Niemcow... ale tego nie lubie !!!!
"The greatest thing You'll ever learn is just to love and be loved in return "- Moulin Rouge
Olka1

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Re: Tour de France

Postprzez Qemists » 16 sty 2013, o 17:57

Odkopałem trochę temat. Pewnie każdy, kto interesuje się kolarstwem wie, jak wygląda teraz sprawa z Lance'em Armstrongiem. Wczoraj udzielił 2,5 godzinnego wywiadu dla BBC, podczas którego przyznaje się do korzystania z "pomocy medycznych". Wywiad ma być puszczony w dwóch odcinkach, w czwartek i w piątek. Wie ktoś, gdzie będę mógł oglądnąć ten wywiad po polsku? Jestem bardzo ciekawy, co stary mistrz? powiedział.

Podczas tej całej akcji wychodzi powoli oszustwo. Jest kilka pytań, na które chcialbym znać odpowiedź. Jak wiadomo, Lance podczas swojej kariery był niejednokrotnie sprawdzany, wiec jak to jest możliwe, że przez tyle lat nie wykryto u niego w organiźmie dopingu? Pojawiają się spekulacje, że Międzynarodowa Unia Kolarska(ta, która odebrała Lance wszystkie zwycięstwa w TdF etc) pomagała w tuszowaniu oszustwa Armstronga. Wzamian za to, amerykański kolarz przeznaczył 1,5 mln dolarów na "walkę z dopingiem".

Zastanawia mnie też to, dlaczego Armstrong, który przez kilka ostatnich miesięcy bronił się przed oskarżeniami, nagle przyznaje się do oszustwa? Wydaje mi się, że Lance powoli zacznie sypać ludzi, którzy uczestniczyli w całej tej akcji. Dlaczego? Odpowiedź moze byc jedna- aby uniknąć większej kary.

Jeszcze jeden aspekt chcialbym poruszyć. Wizerunek Armstronga jest juz zniszczony, a był bardzo dobrze zbudowany. Tyle sukcesów, choroba, walka, pomoc innym, fundacja... To wszystko wpływało na to, że Lance cieszył się szacunkiem w całym środowisku kolarskim, ale też w środowisku osób chorych. Ciekaw jestem, jak teraz te dwa środowiska będą traktować Armstronga. Środowisko kolarskim wiadomo- oszust, ale chorzy, którym jego fundacja pomogła, mogą go dalej traktować jako bohatera. "Livestrong".

Bardzo martwią mnie głosy, jakoby kolarstwa miałoby być usunięte z programu IO do czasu, aż dyscyplina ta się nie oczyści.

Może wybrałem zły temat, aby poruszyć dyskusje ma ten temat, ale nie chciałem zakładać nowego o kolarstwie.
Unia Tarnów&Liverpool Football Club supporter.
Qemists

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Re: Tour de France

Postprzez Timberwolf » 4 lip 2013, o 15:40

Halooo, jest tu jakiś fan kolarstwa?

Nie minęła jeszcze połowa touru, a tegoroczny wyścig już fascynuje mnie jak żaden od dobrych kilku lat. Wreszcie mamy realną szansę na to, aby jakiś Polak mógł w końcu namieszać w czołówce. Oczywiście trudno oczekiwać, aby Michał Kwiatkowski miałby wygrać Tour de France, ale wg mnie czołowa siódemka, może nawet piątka jest jak najbardziej osiągalna. "Flowerman" jeździ w jednej z najsilniejszych ekip w stawce, bo za taką trzeba uważać Omegę Pharmę Quick-Step, jest otoczony świetnymi zawodnikami, jak Chavanel i Cavendish, także myślę, że możemy się spodziewać, że Kwiatek dojedzie z białą koszulką najlepszego młodzieżowca aż do samego Paryża.

Przy okazji pozdrowienia dla panów Jarońskiego i Wyrzykowskiego za wspaniały komentarz. Dzięki Wam chce się oglądać ten wyścig!

Pozdro dla wszystkich fanów kolarstwa
"Nigdy nie jest za późno na szczęśliwe dzieciństwo..." - Angus Young
Timberwolf

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Poprzednia strona

Powrót do Inne dyscypliny