Czarny sport

Tutaj możemy się wypowiadać o innych sportowych dyscyplinach takich jak chociażby koszykówka, siatkówka czy skoki narciarskie.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Czarny sport

Postprzez dede » 10 cze 2005, o 19:45

Jezeli kto� z Was sie interesuje zuzlem, to z pewno�ciš wiecie, ze jutro (sobota 11 czerwiec) na stadionie w Cardiff (tak ten sam co final FA i CC) odbedzie sie jeden z turnieji Grand Prix (zuzlowych indywidualnych mistrzostw �wiata).

Mialem przyjemno�c do�wiadczenia tego na moje wlasne oczy w zeszlym roku i miejmy nadzieje, ze jutro tez tak bedzie. Chociaz rok temu Gollob i spolka nie pokazali nic nadzwyczajnego to i tak dopingowalem ich glo�nie w mojej koszulce Polski :wink: Rok temu bilety kupilem przed stadionem o godzinie 13:00, dokladnie 6 godzin przed rozpoczeciem zawodow. Miejmy nadzieje, ze teraz tez mi sie uda, bo jak nie to do domu bede wracal bardzo rozczarowany :( [Reszte na ten temat napisze po�niej]

Oprocz Grand Prix jest jeszce przeciez polska Ekstraliga i nic dodac nic ujšc jedna z 3 najlepszych lig zuzlowych na �wiecie o ile nie najlepsza. Wiec tu natacza mi sie pytanie chodzicie na zuzel ?? Czy w waszym mie�cie/miejscowo�ci jest zespol zuzlowy ?? Nigdy na ten temat nikt nie wspominal, a bardzo bylbym zaskoczony, jezeli nikt nie jest fanem czarnego sportu. Takze piszcie (przeciez kto� na pewno mieszka we wroclawiu, toruniu, tarnowiu, gdansku, zielonej gorze, bydgoszczy lub czestochowie...albo gdzie� w 2-giej lidze.

Osobi�cie kibicowalem mojemu lokalnemu STARTOWI GNIEZNO, jak jeszcze byli w EKSTRALIDZE. Ale zuzel to nie zaden wyjštek i tutaj tez zšdzi kasa. Niestety tej brakowalo i klub byl na skraju bankructwa + okropna kontuzja naszego najleszego zuzlowca Cegielskiego, wiec po tem byly walkowery i spadek. Obecnie Start jest w 3-ciej lidze, ale wchodzimy do drugiej i zobaczymy jakto bedzie. Chcialbym jeszcze kiedy� usišd� pomiedzy tymi 13 tysišcami ludzi (cale miasto ma tylko 70) i dopingowac czarno-czerwonych w Ekstralidze :wink: c.d.n. pozdro
Obrazek
dede

15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership

Postprzez ZAPI » 10 cze 2005, o 20:17

Mnie ten sport malo bawi czasami ogladam ale to jak masakrycznie nie mam co robic DEDE ja dopiero teraz zajarzylem ze mieszkasz za granica byles kiedys na meczu LFC??
ZAPI

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez warchlak » 10 cze 2005, o 21:14

Ja lubilem zuzel jak u mnie w Ostrowie byl klub Iskra Ostrow, byli dobrzy ale potem przerodzilos sie to w cos innego, a teraz to nie wiem co sie tam dzieje. Owszem na stadionie sa jakies treningi i byc moze gdziej w jakiejs 3 lidze jest jakis klub z OSW :D
Obrazek
warchlak

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez AcRoSs » 11 cze 2005, o 14:39

U mnie w moim mieœcie Rzeszow, jest klub "czarnego sportu", ktory zwie sie "Marma Polskie Folie Rzeszow"(Stal Rzeszow :wink: ), ktora wlaczy aktualnie o awans do Ekstraligi. Znajdujemy aktualnie drugie miejsce w ligowej tabeli i jesteœmy jednymi z glownych kandydatow do awansu. Mamy w swoim skladzie kilku naprawde znakomitych zuzlowcow takich jak; Piotr Winiarz(ktory niestety po bardzo przykrej kontuzji, nie moze wrocic do pelni sprawnoœc, jednak wierze z calego serca, iz mu sie to uda :arrow: Piotrek zawsze bedziesz naszym kapitanem), Maciej Kuciapa, Tomasz Rempala czy Mikael Max. W poprzednim roku zespol z Rzeszowa pozyskal naprawde solidnego i duzego sponsora, jakim jest Marma Polskie Folie Rzeszow, ktory w koncu rozkrecil biznes na dobre w Rzeszowie, co owocuje w znakomite wystepy i coraz wieksze szanse na awans do Ekstraligi, w co gor¹co wierze :wink: . Nie jestem jakimœ zagorzalym kibicem zuzla, jednak bardzo lubie ogl¹dac tych œcigajacych sie ludzi na swoich rumakach, ktorzy nie boj¹ sie niczego(naprawde podziwiam ich odwage). Pamietam jeszcze czasy jak Nasi zuzlowcy jeŸdzili pod nazw¹ Van Pur Rzeszow, wtedy zdobyli br¹zowy medal Polski(ach te pamietne mecze z Bydgoszcz¹, Lesznem czy Pil¹, oj dzialo sie dzialo, na kazdym meczu komplet widzow na stadionie, zawsze 15 tys, oj piekne czasy :arrow: ) mam nadzieje, iz za rok poczujemy tu w Rzeszowie prawdziwy smak zuzla, awansuj¹c do Ekstraligi :) .

Pozdrawiam AcRoSs
"Niektórzy ludzie uważają, że piłka nożna jest sprawą życia lub śmierci.
Jestem bardzo rozczarowany takim podejściem. Mogę zapewnić, iż jest o wiele, wiele ważniejsza." Bill Shankly
AcRoSs

Postprzez czorny150 » 11 cze 2005, o 15:17

Jak przystalo na obywatela miasta Tarnowa interesuje sie zuzlem. Nie w¹tpliwie ciesz¹ mnie ostatnie sukcesy Tarnowskich zuzlowcow. Na stadion ogl¹dac zuzel w Moœcicach chodze raczej regularnie, przynajmniej staram sie. Mam nadzieje, ze tym razem w Cardiff pojdzie Polskim i tarnowskim :wink: zuzlowcom duzo lepiej niz poprzednio. Jakich "moja" Unia ma zawodnikow raczej wymieniac nie musze :wink: Dodam tez, ze mam nadzieje, iz uda nam sie obronic zdobyty przed rokiem tytul mistrza Polski. Pamietam jaka w tedy byla feta w mieœcie i stadionie :roll: :wink: Licze na powtoreczke :)

Pozdro!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
czorny150

15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership

sĂŞdziowanie....

Postprzez korek303 » 11 cze 2005, o 21:47

Niestety musze to napisac:to co wyczynia nasz rodak w Cardiff,Artur Wojaczek zasluguje na poslanie jemu ch... w ...Wypacza zawody,niestety ktoryœ raz z kolei...... :?
korek303

Cardiff Grand Prix

Postprzez dede » 12 cze 2005, o 13:58

Cardiff Grand Prix

Siedze przed komputerem, zaspany, oczy mi sie zamykaj¹, w uszach mi jeszcze szumi - ale jestem szczeœliwy

Wyjechaliœmy z domu o 10:00. Zamkneli nam autostrade, wiec podroz sie przedluzyla i w Cardiff byliœmy na godzine 14:30. Teoche zdenerwowani poszliœmy do budki z biletami, ulzylo nam jak facet powiedzial nam, ze jeszcze s¹ bilety. Kupilismy 3 (1 dorosly +2 dzieci) plac¹c coœ okolo 50 funtow (jezeli kupowalbym na necie to zaplacilbym okolo 100 ). Bramy otwieraj¹ sie o 17:00, wiec poszliœmy na miasto. Kupilem bycz¹ polsk¹ flage i tr¹bke. O godzine 17:30 udalismy sie na stadion. ZnaleŸliœmy nasze mijsca bez problemu, podobnie jak rok temu doœc wysoko na drugiej prostej, chociaz stadion jest tak dobrze zaprojektowany, ze widok byl znakomity. Na scene weszli jacyœ ludzie przebrani za Abbe i œpiewali chyba z godzine, troche mi sie nudzilo, wiec przeczytalem caly program.
O godzinie 17:01 zgasly œwiatla na tor wjechala ogromna limuzyna, wszyscy zaczeli robic zdjecia itp. Zrobili koleczko i zmyli sie do parkingu maszyn (w œrodku byli oczywiœcie zuzlowcY). NA STADIONIE PADÂL REKORD PUBLICZNOÂSCI ÂZUÂZLOWEJ MIANOWICIE 38.460 ludzi ostatni raz na zuzlu tyle ludzi bylo w 1989 roku na stadionie olimpijskim w monachium gdzie triumpfowal Hans Nielesen O godzinie 17:10 rozpocz¹l sie pierwszy wyœcig.

Dodam ze w tym roku zmieniono zasady, poniewaz kazdy zuzlowiec jedzie co najmniej 5 wyœcigow. Potem 8 zawodnikow z najlepszymi dorobkami punktowymi przechodzi do polfinalu. Oto punktacj¹ po 20 wyœcigach: 1) Tony Rickardson 12pkt SWE
2) Jaroslaw Hampel 12 pkt POL
3) Andreas Jonsson 12 pkt SWE
4) Hans Andersen 10 pkt DEN
5) Scott Nichols 9 pkt UK
6) Bjarne Pedersen 8 pkt DEN
7) Antonio Lindback 8 pkt SWE
Tomasz Gollob 8 pkt POL
------------------------------------------
9) Tomasz Chrzanowski 7 pkt POL
10) Leigh Adams 7 pkt AUS
11) Nicki Pedersen 6 pkt DEN
12) Greg Hancock 6 pkt USA
13) Lee Richardson 5 pkt UK
14) Jason Crump 4 pkt AUS
15) David Norris 4 pkt UK
16) Ryan Sullivan 2 pkt AUS

Jak widac Hampel jezdzil œwietnie, Gollob bardzo slabo poniewaz ledwo co wszedl do polfinalu. Chrzanowski spisal sie bardzo dobrze poniewaz brakowal mu tylko 1 punkt do miejsca w polfinale. Oto polfinaly:
Antonio Lindback SWE
Bjarne Pedersen DEN
Hans Andersen DEN
Andreas Jonsson SWE

Tomasz Gollob POL
Scott Nichols UK
Jarek Hampel POL
Tony Rickardson SWE

Drugi polfinal byl wyraŸnie trudniejszy od pierwszego, i Jarek Hampel wygral , drugie miejsce zajšl Tony Rickardson. Tomasz Gollob zajšl trzecie miejsce, Scott Nicholls zostal wykluczony.
W pierwszym polfinale Dunczykowie pojechali na "5-1" i oboje zapewnili soboe miejsce we finale. FINAÂL:

Pierwszy tor: Bjarne Pedersen DEN
Drugi tor: Hans Andersen DEN
Trzeci tor: Jarek Hampel POL
Czwarty tor: Tony Rickardson SWE

We finale Szwed zamknšl wszystkich na pierwszym luku i nie oddal prowadzenia az do konca zawodow. Hampel wyszedl ze startu na 3 pozycji ale wykorzystal blšd jednego z Dunczykow i finiszowal na drugim miejscu. Trzeci byl Bjarne Pedersen.

W tych zawodach bylo wszystko: wykluczenia, troche walki, duzo upadkow, defekt (gollob), i œwietna atmosfera - rekord frekfencji. Na stadionie bylo tak gloœno, ze trzeba bylo krzyczec do osoby siedzi¹cej obok Ciebie a i tak oni nic nie slyszeli Moze jeszze skombinuje jakieœ obrazki poŸniej, podzroooo ----_- < < < o/-o _-_- _ <<< o/-o >o/-o
Obrazek
dede

Postprzez AirCanada » 7 sie 2005, o 11:32

No to polscy zuzlowcy dali wczoraj czadu zmyslom :!: ZajeŸdzili przeciwnikow na Druzynowych Mistrzostwach ÂSwiata i w pieknym stylu zdobyli zlote medale. Imponuj¹ce...hart ducha, walka o kazdy najmniejszy punkcik. Coœ wspanialego. Nawet Szwedzi, ktorzy ostatnio rz¹dzili w tej dyscyplinie, nie mieli nic do powiedzenia przy kapitalnie dysponowanych polskich zuzlowcach.

Brawo brawo Polacy :!:
Obrazek
AirCanada
Ojciec Chrzestny

Gollob

Postprzez Mati » 28 sie 2005, o 18:31

No Tomek w Bydgoszczy pokazal ze jeszcze umie jeŸdzic. Wygral 4 raz z rzedu na swoim bylym torze. Przesun¹l sie w klasyfikacji generalnej do pierwszej 8 na 7 miejsce. Wkurza mnie troche goœc, bo pokazuje ze jak chce to moze duzo, ale jakoœ mu dziwnie nie idzie.
Zawiodl na pewno Hampel - tylko 6 pkt. Szkoda ze w dwoch turniejach nie jechal, bo teraz stracil pozycje w pierwszej 8. No ale mam nadzieje ze w ostatnich zawodach pokaze sie lepiej i dojdzie do finalu :)
No ale Rickardsson pokazal sie z niesamowitej strony. Byl praktycznie niepokonany. Przegral tylko 2 razy z Crumpem i raz z Gollobem. Gratulacje Tony! Nalezalo ci sie :P
Pozdrawiam :wink:
Obrazek
Liverpool - Home is where the heart is...
Mati

Postprzez czorny150 » 25 wrz 2005, o 13:49

Dziœ rozstrzygnie sie czy moja kochana Unia zostanie Mistrzem Polski poraz drugi z historii i z zrzedu. Odczuwam lekki stresik przed tym spotkaniem, jednak jestem prawie pewny, ze wygramy. Mamy dobr¹ zaliczke (pierwszy mecz 56:34) i mam nadzieje, ze nie stracimy jej, a wrecz powiekszymy. Zaciskajmy kciuki za Tarnowian :wink: Licze na dobry wystep naszego Indywidualnego Mistrza Polski Janusz Kolodzieja. Januszku skoncz juz z tymi defektami :wink: o Tomku Gollobie tutaj nie wspomne. Rickardson...no panie "Tosiek" przed zapowiadan¹ za rok emeryturk¹ postaraj sie pan zdobyc te mistrzostwo. Licze na wystep godny mistrza calego zespolu. Poprostu:

DO BOJU JASKÓÂLKI

Pozdro!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
czorny150

Postprzez AcRoSs » 13 paź 2005, o 23:05

Serdeczne gratulacje dla rywalii zaa miedzy, dla Uni Tarnow za zdobycie drugiego z rzedu Mistrzostwa Polski na zuzlu :wink:

Ja natomiat jestem szczeœliwy z innych wzgledow, mianowicie takich, iz klub zuzlowy z mojego miasta, Stal Rzeszow(aktualnie nosz¹cy nazwe Marma Polskie Folie Rzeszow) awansowal do Ekstraligi ÂZuzlowej i w przyszlym roku w Rzeszowie zacznie sie œciganie na najwyzszym poziomie. Widac, iz wlaœciciele klubu, trenerzy, sponsorzy i zuzlowcy nie rzucali slow na wiatr przed sezonem, przekonuj¹c i zapewniaj¹c kibicow o awansie do Ekstraligii, za co Im wielka chwala i serdeczne dzieki :P . Teraz przerwa zimowa, mam nadzieje, ze do Rzeszowa uda sie sprowadzic dobrych zawodnikow, ktorzy podnios¹ potencjal druzyny, ze uda sie przekonac sponsorow do tego, aby wspolpracowali z druzyn¹ Rzeszowsk¹, bo jak wiadomo w Ekstralidze trzeba posiadac znacznie wiekszy budzet pieniezny, ale to zostawmy dla dzialaczy i kierownikow klubu, a My cieszmy sie z Czornym :) , ze w przyszlym roku bedziemy mieli œwietny pretekst do spotkania sie i wypicia zimnego piwka w sielskiej atmosferze, przy ryku motorow :roll: ahhh, nieprawdaz :wink: ?

Pozdrawiam AcRoSs
Jestem bardzo rozczarowany takim podejściem. Mogę zapewnić, iż jest o wiele, wiele ważniejsza." Bill Shankly
AcRoSs

Postprzez czorny150 » 17 paź 2005, o 18:40

AcRoSs napisał(a):Serdeczne gratulacje dla rywalii zaa miedzy, dla Uni Tarnow za zdobycie drugiego z rzedu Mistrzostwa Polski na zuzlu :wink:

a My cieszmy sie z Czornym :) , ze w przyszlym roku bedziemy mieli œwietny pretekst do spotkania sie i wypicia zimnego piwka w sielskiej atmosferze, przy ryku motorow :roll: ahhh, nieprawdaz :wink: ?

Za gratulacje dziekujemy :wink: :wink: Rozniez Marmie gratulujemy, a piweczko no wypije sie :wink: Sie doczekac nie moge bedzie ku*** jazda :D :D Zejd¹ sie w jedno miejsce takie dwa szajbusy<olaboga> :wink: :D Straszne Tarnow, Rzeszow, moj DOM STRZEÂZCIE SIÊ! Panie Pieter...ale dostaniesz pan na meczu wpierdol, tak jak twoj zespol :wink: Oczywiœcie zartuje, choc jak coœ wypijemy, no kto wie co sie bedzie dzialo :wink:

UNIA TARNÓW!!!!

A co do kolejnego mistrzostwa. Kibice zuzla w Tarnowie s¹ wspaniali! Mecz jak wiadomo byl rozgrywany na stadionie w Bydgoszczy a nasz stadion w Moœcicach byl zapelniony! Bardzo podoba mi sie taka postawa, sam osobiœcie nie bylem na trybunach, poniewaz wybralem polsat sport, kilku kolegow i kolezanki, noi PIWKO..bym o zonie zapomnial :lol: :wink: Ale radoœc byla nie mniejsza niz na stadionie. Frekwencje na zuzlu mamy wspaniale.

Teraz licze na pozostanie Gollobow(Across nie puszcze ich do was, NIE :wink: ) Mam nadzieje, ze paka nam sie nie rozleci, staniemy sie silniejsi i znow bedzemy wlaczyc o tytul w kolejnym sezonie, juz po zimie.

PS ALe przy okazji tego spotkania u mnie w miescie, prawda...za tony papieru(kto wie ten wie jakiego :D :D ) bedziesz mi musial zwrocic, bo zbankrutuje przez ciebie panie Across :wink:

Pozdro!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
czorny150

Postprzez AcRoSs » 16 lis 2005, o 18:57

czorny150 napisał(a):Panie Pieter...ale dostaniesz pan na meczu wpierdol, tak jak twoj zespol :wink: Oczywiœcie zartuje, choc jak coœ wypijemy, no kto wie co sie bedzie dzialo :wink:

Oj chyba Pan kpisz, swojego brata byœ uderzyl?! No wiesz :) .

czorny150 napisał(a):PS ALe przy okazji tego spotkania u mnie w miescie, prawda...za tony papieru(kto wie ten wie jakiego :D :D ) bedziesz mi musial zwrocic, bo zbankrutuje przez ciebie panie Across :wink:

Z tym papierem to mnie rozjebaleœ :lol: . Co ja na to poradze, tak poprostu natura mnie stworzyla i musze z tym zyc :lol: . A Ty nie pisz na forum, tylko zacznij odkladac pieni¹zki na niego :wink: .

Pozdrawiam AcRoSs
AcRoSs

Postprzez Liber » 19 lis 2005, o 01:10

Kolejna durna decyzja PZM- jeden obcokrajowiec w skladzie <sciana> to tylko zabija Polski zuzel gwiazdy takie jak Puszakowski beda osiadaly na laurach i zadaly ogromnych stawek za punkt :| ale nie ma sie czemu dziwic wkoncu Bucowski sypnal kasa i ma regulamin taki jaki chcial. Szkoda tylko ze nie pomyslal o dobru calego speedway'a :(

Rozniez Marmie gratulujemy

STALI !!! :twisted:
Liber

.....

Postprzez korek303 » 19 lis 2005, o 10:48

Tutaj akurat zgadzam sie z poprzednikem o nicku Liber....napewno przy zmniejszonej konkurencji w klubach, poziom sie przez to nie podniesie.......z kolei slabsze finansowo kluby zrownaj¹ sie jako-tako poziomem :? ,a ja w swojej naiwnoœci, zawsze myœlalem,ze rowna sie do najlepszych :roll:
Pozdro!
Obrazek
NienawidzĂŞ wegetarian,poÂżerajÂą Âżarcie mojemu Âżarciu....
korek303

Następna strona

Powrót do Inne dyscypliny