Boks

Tutaj możemy się wypowiadać o innych sportowych dyscyplinach takich jak chociażby koszykówka, siatkówka czy skoki narciarskie.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Boks

Postprzez Anty » 23 wrz 2016, o 10:54

Dzięki, chłopaki! Jestem po pierwszym treningu dla początkujących i na tle osób, które są tam od ok 2 miesięcy czułem się jak lamus. ;) Generalnie podstawy - solidna rozgrzewka, lewe proste z krokiem w przód/tył/prawo/lewo przed lustrem i tarczowanie z partnerem. Najgorzej z pracą nóg, ale to chyba do ogarnięcia. W razie W ogarnę coś indywidualnie, by nadgonić. Tylko rękawicę trzeba kupić, bo pożyczone dziś dryfią tak, że łap nie idzie domyć :D

Wracając jeszcze do detali - samozaparcia mam sporo, od kilku lat siłownia 3-4 razy w tygodniu ok. 6:40 - 50 (pobudka o 5:30), już 31 na karku, więc treningi przed pracą o wiele bardziej mi leżą (tym bardziej, że w korpo nadgodziny bywają normą i nie wyrabiałbym na trening o 18-18:30).

Jedyny rebus, jaki mam w tej chwili, to proporcje, tj. 2x boks i 3x siłka, czy odwrotnie. Przy redukcji chyba jednak lepiej postawić na większość SW, a na siłowni katować wielostawowe z dużymi ciężarami. :)
Obrazek
Anty

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez kokosso » 23 wrz 2016, o 11:40

Ja mam 35 i trenuje czasami, jeśli masz dobrego trenera to nie będziesz miał siły na siłkę jak chcesz chodzić 3 razy w tygodniu na treningi.
Obrazek
kokosso

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez S47 » 29 kwi 2017, o 18:23

Siemanko! Podrzuciłby ktoś później jakiegoś streama na dzisiejszą walkę Kliczko? Z góry wielkie dzieki:)
"Zawsze jak gdzieś szedłem to biegłem" F. G.
S47

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez ElFirmino » 29 kwi 2017, o 22:49

Jakby ktoś chciał to na freelive365 jest dobry acestream. Wystarczy wybrać polski telewizorek i kanał Polsat sport.
ElFirmino

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez PonuryGrabarz » 30 kwi 2017, o 12:47

Brawo AJ. Po tylu latach, wreszcie mistrz świata, który oprócz młotka w ręce potrafi zaprezentować ciekawy i atrakcyjny boks.
PonuryGrabarz

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez PonuryGrabarz » 16 lip 2017, o 09:42

Brawo Kownacki! Szpilka wraca do Polski zbiera łomot od Zimnocha a później od Diablo i kończy swoją "wielka" karierę.
PonuryGrabarz

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez PonuryGrabarz » 4 mar 2018, o 11:54

W nocy Wilder wygrał przez TKO z Ortizem. Świetna walka i szkoda, że King Kongowi nie udało się wykończyć Dzikusa a miał ku temu okazję, bo trafił i rywal ładnie pływał i tutaj Amerykaninowi pomogły ściany, bo dostał dodatkowe 15 sekund odpoczynku dzięki interwencji lekarza. Generalnie na punkty Ortiz by tego nie wygrał mimo iż był aktywniejszy i lepszy do momentu nokautu to sędziowie i tak punktowali dla Wildera. Obaj udowodnili, że mają naprawdę twarde szczęki i charakter. Szkoda, że do walki nie doszło 2-3 lata teamu kiedy Ortiz był ciut młodszy, ale wtedy Wilder nie miałby szans więc uwalili go w doping. Podobnie zresztą było z Powietkinem, który miał być rywalem Wildera, ale jego promotorzy nie chcieli tej walki bo rusek był za grozny. Niestety dziś w nocy na koksowany był tylko jeden...
Generalnie nie wiem co myśleć o Wilderze...z jednej strony: świetne warunki fizyczne, dynamika i potężny cios a z drugiej: technika na poziomie pijanego Janusza z pod remizy, brak obrony i to że walczy z samymi bumami (dopiero w 40 walce miał dobrego rywala). Moim zdaniem nie ma większych szans walce z AJ. AJ jest młodszy, szybszy, silniejszy i mocniej bije niż Ortiz a technicznie jest lepszy o lata świetlne od Wildera, ma lepsze nogi i do tego bije kombinacjami w różnych płaszczyznach. Na dodatek będzie mógł sobie kosowac do woli, bo Hearn nie pozwoli na żadne badania antydopingowe. Jedyna szansa Wildera na wygranie tego pojedynku to jakiś przypadkowy cep (swoją drogą sędziowie powinni napominać Wildera, bo często uderza nasadą rękawicy), innych argumentów nie ma.
PonuryGrabarz

Postprzez PyrkaLFC » 4 mar 2018, o 15:09

Wilder ma ryj z kamienia (Przetrwanie 7 rundy z Ortizem robi wrażenie) i świetne warunki naturalne, szkoda, że macha łapami jak tenisista, bo cały ten twardy łep trzyma odkryty. Za często daje się udeżać. Do Joshuy bez dodatkowych 10 kilo mięsa, w ogóle nie powinien podjeżdżać, bo go Anthony zabije.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez licznerek » 4 mar 2018, o 22:13

Przed walką stawiałem na Ortiza, że wyboksuje Wildera i jak dla mnie wygrał siedem rund z dziewięciu. Wilder oddawał już rundy Szpilce czy Washingtonowi, ale z pewnością ma czym przyłożyć. Czyha na kontrę i usypia do snu. Wczorajsza walka była podobna do AJ-Kliczko. Ortiz w ósmej rundzie powinien natrzeć na Wildera, bo gołym okiem było widać, że Amerykanin nie doszedł wtedy jeszcze do siebie. Gdy już pozwolił mu dojść, popełnił jeden błąd nieuwagi i było po nim. Dla boksu to lepiej, że wygrał Deontay, jego walka z Joshuą czy Furym będzie ogromnym wydarzeniem. Jeśli dojdzie do walki z Joshuą, to jak dla mnie, nie potrwa to dłużej niż dwie rundy. Wilder ma słabą defensywę i jak Joshua ruszy z serią, to załatwi go tak, jak wcześniejszych przeciwników. Druga możliwość jest taka, że Joshua ruszy z serią, ale nie trafi, Wilder go skontruje z prawej i będzie po zawodach. Nie potrafię sobie wyobrazić, by ich walka miała trwać pełen dystans. Więcej szans daję Anglikowi, ale Wilder jest niesamowity. Nigdy nie widziałem tak znakomitego pięściarza, który zarazem miałby tak duże braki.
Don't worry about a thing, cause with Jurgen Klopp is gonna be alright!
licznerek

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez baranik88 » 17 paź 2018, o 09:44

Nigdy nie zrozumiem fenomenu tego sportu, ale trudno nie docenić pracy nad techniką i szybkością wszystkich pięściarzy :)
baranik88

1 year of membership

Postprzez werbatin » 17 paź 2018, o 12:19

baranik88 napisał(a):Nigdy nie zrozumiem fenomenu tego sportu, ale trudno nie docenić pracy nad techniką i szybkością wszystkich pięściarzy :)

Przecież boks to najbardziej prawilna i klasyczna forma walki. Od zarania dziejów walki ludzi, kogutów etc przyciągały tłumy, a sporty walki są jednymi z najbardziej dochodowych dziedzin sportu wszech czasów, a Ty nie rozumiesz fenomenu tego sportu? :lol: A jak dwóch kolegów w szkole się biło to nie leciałeś tego zobaczyć w ciekawości kto wygra? 8) .
Obrazek
werbatin

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez Kodi » 17 paź 2018, o 13:06

Jak można nie rozumieć "fenomenu" boksu, a rozumieć dlaczego 22 gości biega po trawce, za okrągłą piłką próbując wkopać ją do prostokątu z zawieszoną siatką ? :wink:

Come on
I just asked José Mourinho if I can have the keys to his bus. He said What are you talking about James? I said Well it's still on the pitch.
#Boring James Milner
Kodi

Postprzez dzondzo » 17 paź 2018, o 13:22

Może chodzi o fenomen boksu jako walki przy użyciu jedynie pięści? Owszem, to prawilna, klasyczna forma z korzeniami w antyku.
Dla mnie znacznie ciekawsze są walki MMA (nie mylić z 'walkami wieczoru KSW'), gdzie przekrój jest znacznie szerszy: stójka/parter, kopnięcia, uderzenia kolanem, duszenia, dźwignie...

//EDIT
@akhrem9, właściwie nawet nie oglądałem. Idea całkiem ciekawa, chciałbym zobaczyć tam np. polityków.
Na co dzień toczą potyczki słowne, a właściwie chciałbym zobaczyć jak jeden drugiemu daje po mordzie. Zapłaciłbym nawet sporo, żeby to zobaczyć.
Ostatnio edytowano 17 paź 2018, o 15:33 przez dzondzo, łącznie edytowano 1 raz
dzondzo

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez akhrem9 » 17 paź 2018, o 15:23

Przyszłość to fameMMA, walki celebrytów i youtuberów
akhrem9

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez PonuryGrabarz » 3 gru 2018, o 15:17

Co tu tak cicho? W weekend odbyła się walka na szczycie HW a po 12 rundach sędziowie orzekli remis i Wilder zachował pas WBC. Taki werdykt to skandal, ale umówmy się w boksie takie wałki już nikogo nie dziwią. A ten sędzia co sędziował 115:111 dla Wildera to już w ogóle odpłynął i to powinna być jego ostatnia sędziowana walka.
Fury mimo iż zaliczył 2 razy deski spokojnie wygrał tą walkę. Robił Wildera jak dziecko, obnażył wszystkie jego braki i jeszcze wstał po bombach w 12 rundzie. A Wilder nie potrafi nic poza lewym prostym i prawym cepem. Nie pamiętam mistrza o tak słabych umiejętnościach bokserskich. No ale ma ciężka łapę, parasol ochronny od federacji WBC i WADA, był/jest ostrożnie prowadzony. Powiem szczerze że nie lubię typa, bo oprócz tego że jego boks jest słaby to w dodatku intelektem może równać się z naszym gitem. Te akcje z Breazeale, maskotką albo tym youtuberem...
Jeśli dojdzie do ich rewanżu to Fury zrobi jeszcze lepszą formę i ogra dzikusa do 0. Wilder nie pokaże nic innego, bo zwyczajnie poza cepami nie potrafi nic innego. Żeby nie było, nie jestem fanem Furego, ale nie sposób nie docenić tego jak zaprezentował się w tej walce po 2,5 roku ćpania i chlania na tle groźnego punchera.

A Wy co sadzicie o tej walce?
PonuryGrabarz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny