Łucznictwo

Tutaj możemy się wypowiadać o innych sportowych dyscyplinach takich jak chociażby koszykówka, siatkówka czy skoki narciarskie.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Łucznictwo

Postprzez hjk95 » 4 lip 2016, o 12:02

Witam,
czy któryś z forumowiczów uprawia łucznictwo? Oczywiście nie chodzi o zawodowe, tylko rekreacyjne :)
hjk95

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Re: Łucznictwo

Postprzez AustralianMagic » 4 lip 2016, o 13:46

Ja, z tym, że w moim przypadku jest to łucznictwo historyczne... Te wszystkie współczesne łuki nie mają w sobie tej magii co klasyczne, nie wspominając o tym, że łuk robi połowę roboty za łucznika.
AustralianMagic

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez hjk95 » 4 lip 2016, o 14:14

AustralianMagic napisał(a):Ja, z tym, że w moim przypadku jest to łucznictwo historyczne... Te wszystkie współczesne łuki nie mają w sobie tej magii co klasyczne, nie wspominając o tym, że łuk robi połowę roboty za łucznika.

Rozumiem, brzmi super. Ja jestem totalnym Januszem, jak byłem mały uwielbiałem strzelać z takiego łuku za 30 zł z odpustu i dzisiaj nudząc się w pracy wpadłem na pomysł, żeby pobawić się znowu.

Zacząłem trochę czytać i właśnie nie bardzo chce kupić łuk bloczkowy tylko wolałbym łuk klasyczny.

Zastanawiałem się czy udać się na lekcje łucznictwa czy od razu samemu zacząć strzelać i czy np. taki łuk za 150 zł - klasyczny nie rozwali się po pięciu strzałach

CZY KTOŚ Z WARSZAWY/OKOLIC STRZELA? :D
hjk95

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez RedJcoB » 4 lip 2016, o 14:37

Do 15stki trenowałem łunictwo. Fajna sprawa od Apacz, przez Orliki do zawodowych łuków. Ale przyszło liceum i wiecej obowiązków co nie zmienia faktu ze nadal lubię i miło wspominam ten sport :)
"We have to change from doubters to believers - NOW!"
RedJcoB

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Powrót do Inne dyscypliny