Kondycja, bieganie

Tutaj możemy się wypowiadać o innych sportowych dyscyplinach takich jak chociażby koszykówka, siatkówka czy skoki narciarskie.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Kondycja, bieganie

Postprzez rafalqu » 5 kwi 2018, o 21:46

Ja mam ten rower
http://allegro.pl/2017-solindy-szybki-c ... ml#thumb/2

Co prawda kupiłem w 2016 i za 300zł taniej -.- nie wiem czemu tak podrożały, ale mogę polecić w stu procentach jeśli interesuje Cię soszówka
Obrazek
rafalqu

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez GUNS » 5 kwi 2018, o 21:49

To tak rower bardziej na asfalt czy do lasu? Jak na asfalt to niech ręka boża chroni od grubych opon chyba, że chcesz zmęczyć się podwójnie :D Biały fajny ale ze zdjęcia widzę, że przerzutki raczej średnie ( miałem taki rodzaj kilka lat temu i długo nie działały może to przez to, że rower z biedry :D ) hamulce tarczowe to chyba tylko taki bajer żeby ładniej wyglądało bo tradycyjne hamulce też dają radę.

https://www.kross.pl/pl/trekking/trans-siberian

Ja mam ten ale to już inna cena, tylko że tu jest cały osprzęt a w tych co podałeś nie ma za bardzo dodatków typu błotnik itd.
GUNS

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Ralf088 » 5 kwi 2018, o 21:56

no w sklepie tez slyszalem ze grube opony na jazde tak po asfalcie to nogi do wymiany ;D Nie chce drogiego, rower ma mi sluzyc tylko zeby sie gdzies przejechac, pojechac do sklepu i tyle ;D A ze wiosna juz jest, ladna pogoda, to tez fajna forma sportu :) No biały taki zwykly faktycznie, te przerzutki moze miec nieco gorsze, no ale czy od razu sie moga zepsuc?:) No sam nie wiem, 500 zl to inaczej niz 900 , z roweru bede korzystal 2-3 w tygodniu :D
Ralf088

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez GUNS » 5 kwi 2018, o 22:02

Ralf088 napisał(a):no w sklepie tez slyszalem ze grube opony na jazde tak po asfalcie to nogi do wymiany ;D Nie chce drogiego, rower ma mi sluzyc tylko zeby sie gdzies przejechac, pojechac do sklepu i tyle ;D A ze wiosna juz jest, ladna pogoda, to tez fajna forma sportu :) No biały taki zwykly faktycznie, te przerzutki moze miec nieco gorsze, no ale czy od razu sie moga zepsuc?:) No sam nie wiem, 500 zl to inaczej niz 900 , z roweru bede korzystal 2-3 w tygodniu :D

Skoro tak to się nie zastanawiaj, bierz tańszy. Przerzutki od razu się nie rozwalą ale gdyby nawet zawsze można zamontować inne ;)

A tak wgl. co do tematu biegania, zastanawiam się nad rozpoczęciem przygody z bieganiem ale jestem pewien, że nie przebiegnę nawet 2km, rowerem zrobię 30/40 i jest spoko z bieganiem mam problem a największy z nich to żeby zacząć biegać :D ale jak nadejdzie ta wiekopomna chwila... jak zacząć biegać żeby wyrobić kondycję i zacząć pokonywać dłuższe dystanse? jakie porady na początek?
GUNS

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez rafalqu » 5 kwi 2018, o 23:05

Zagryźć zęby, pobiec w fajne miejsce jakiś park, założyć słuchawki z ulubioną muzyką i spokojnym truchtem pobiec ile dasz rady.

Nastepne razy będzie lżej dopiero wtedy zastanawiaj się jak szybko biegniesz i ile km. Na poczatku to nie ma znaczenia grunt to zacząć
Obrazek
rafalqu

Postprzez benekol » 6 kwi 2018, o 09:54

Początki biegania będą trudne... ale poźniej będzie z górki. Najpierw lekki trucht, bez patrzenia na prędkość biegu itd, organizm sam ci pokaże pierwsze granice :) możesz zaczynać od naprzemiennego truchtu i szybszego marszu (np 2 min biegu, 1min marsz). Takie coś tydzień lub dwa (na początku 2-3 razy w tygodniu jak się ruszysz będzie ok, skoro jeździsz na rowerze to próchno nie jesteś).
Poźniej zacznij dłużej biegać, aż całkiem wyeliminujesz marsze :)
benekol

2 years of membership2 years of membership

Postprzez Kospas332 » 19 maja 2018, o 13:31

jak dla mnie to aby biegać to muszę mieć różne otoczenie, jakis park się super sprawdza. Dodatkowo energetyczna muzyka i mogę długo biegać,
Kospas332

1 year of membership

Postprzez PyrkaLFC » 19 maja 2018, o 14:18

GUNS napisał(a):A tak wgl. co do tematu biegania, zastanawiam się nad rozpoczęciem przygody z bieganiem ale jestem pewien, że nie przebiegnę nawet 2km, rowerem zrobię 30/40 i jest spoko z bieganiem mam problem a największy z nich to żeby zacząć biegać :D ale jak nadejdzie ta wiekopomna chwila... jak zacząć biegać żeby wyrobić kondycję i zacząć pokonywać dłuższe dystanse? jakie porady na początek?

Biegaj na czas - zawsze godzinę. Nie ważne jaki dystans, jakie tempo - na początek zawsze godzinę, takim tempem, żebyś wydolnościowo dał radę tą godzinę ubiec. Z czasem zwiększaj tempo biegu, na tyle żeby łapać oddech bez zatrzymywania się. Dystans urośnie sam.
"Grało się non stop, od samego rana.
Nie płaciłem hajsem tylko bólem w kolanach"
https://streamable.com/j3pcz?fbclid=IwA ... s9stQEFQiU ;)
PyrkaLFC

Postprzez KasiaMazuurk » 16 wrz 2018, o 18:23

ja biegam codziennie
KasiaMazuurk

2 years of membership2 years of membership

Postprzez baranik88 » 17 paź 2018, o 09:42

Ja biegam rekreacyjnie, nie troszcząc się o tempo i dystans - po prostu ruszam przed siebie :)
baranik88

1 year of membership

Postprzez okruch » 18 paź 2018, o 16:58

GUNS napisał(a):A tak wgl. co do tematu biegania, zastanawiam się nad rozpoczęciem przygody z bieganiem ale jestem pewien, że nie przebiegnę nawet 2km, rowerem zrobię 30/40 i jest spoko z bieganiem mam problem a największy z nich to żeby zacząć biegać :D ale jak nadejdzie ta wiekopomna chwila... jak zacząć biegać żeby wyrobić kondycję i zacząć pokonywać dłuższe dystanse? jakie porady na początek?

Sam zacząłem biegać niedawno (w lipcu chyba). Mój sposób to:
1. Szybki marsz (ostatnio wyeliminowałem marsz i zaczynam od 2.)
2. Lekki trucht (szybkość porównywalna z marszem)
3. W miarę upływu czasu ten lekki trucht przechodzi w zwykły trucht.
4. Dalej tempo jest już dostosowane na poziomie odpowiedniego cardio, żeby zbyt szybko nie odpaść, ale też się nie wlec.
5. Końcówka do celu - ile sił w nogach.

Ja wyznaczam sobie trasę i próbuję ją przebiec, jak mi pozwala dzień to cisnę dalej, jak nie to kończę trening przed założonym celem. Raczej nie polecam biegania codziennie, mięśnie potrzebują regeneracji i łatwiej o kontuzję. Sam biegam co drugi dzień, a w "dni wolne" staram się robić jakieś podstawowe ćwiczenia typu: kilka serii pompek, brzuszków, przysiadów.

W ostatni miesiąc moje średnie tempo biegu z 8km/h wzrosło do 10km/h. Wczoraj zrobiłem 3km w 17min co mnie niezmiernie cieszy.

Wiem, że wartości są śmieszne dla kogoś kto więcej biega, czy startuje w biegach, ale z moją wagą i dotychczasową kondycją to dla mnie mały sukces ;)
Obrazek
okruch

Postprzez AustralianMagic » 18 paź 2018, o 17:19

Skoro o bieganiu mowa, mam takie pytanie... Po co w ogóle biegacie?
Pytam poważnie, bo nie rozumiem tego fenomenu :P Jestem w stanie zrozumieć gdy ktoś mówi, że lubi. Ale poza tym? Dla kondycji? Odchudzania? Czegoś innego?
AustralianMagic

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez liverpoolek » 18 paź 2018, o 17:24

AustralianMagic napisał(a):Skoro o bieganiu mowa, mam takie pytanie... Po co w ogóle biegacie?
Pytam poważnie, bo nie rozumiem tego fenomenu :P Jestem w stanie zrozumieć gdy ktoś mówi, że lubi. Ale poza tym? Dla kondycji? Odchudzania? Czegoś innego?

Jest wiele powodów:
- lepsze samopoczucie
- kondycja
- odchudzanie też
- towarzystwo

No a poza tym to cholernie wciąga.
Obrazek
Modlić się to pójść na spacer z Bogiem po to, by uzgodnić wspólne marzenia.
Pracuj w ciszy, niech sukcesy robią hałas.
liverpoolek

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez Ralf088 » 18 paź 2018, o 17:56

Od kwietnia sobie biegam, niedużo bo niedużo, te 5 km, tak 2-3 razy w tygodniu, + w miarę czyste jedzenie i z 96 kg spadłem na 84 kg, więc ja efekty widzę, a nie biegam zbyt długo, te 20 minut, a co mnie motywuje?:D Choćby to że kiedyś dystans kilometra robiłem w 6:30 minuty, a teraz 5:00, i wiem ze moglbym czasami lepiej :D
Ralf088

Postprzez AustralianMagic » 18 paź 2018, o 19:41

Zastanawia mnie to po prostu w kontekście tego, że:
1. Są lepsze i szybsze sposoby na odchudzanie (zwłaszcza, że bieganie spowalnia metabolizm)
2. Są lepsze sposoby na zrobienie kondycji
3. Jak się biega to się nie gada cały czas :D
4. Osobiście dla samopoczucia wolę pójść grać w piłkę :P

Ja mam tak, że jak już od święta pójdę biegać to 3km i... koniec. Nie chce mi się, nogi mnie bolą etc, ale gdy raz na rok mam dzień, że chce mi się, zrobię i 12km, a grając półtorej godziny w piłkę robię średnio 6 km i nie czuję zmęczenia. Bieganie mnie po prostu cholernie nuży i męczy psychicznie i o ile rozumiem, że ktoś może lubić, tak trudno mi zrozumieć chęć monotonnego biegania w celu schudnięcia/kondycji, gdy istnieją ciekawsze, różnorodne, szybsze i bardziej złożone aktywności.
AustralianMagic

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny