Londyn 2012

Tutaj możemy się wypowiadać o innych sportowych dyscyplinach takich jak chociażby koszykówka, siatkówka czy skoki narciarskie.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Londyn 2012

Postprzez Przemko » 7 sie 2012, o 08:24

Mamy Rosję w ćwierćfinale siatkówki.

Będzie ciężko, ale ja mam odczucie, że wygramy to. Limit błędów został wykorzystany! :)
Obrazek
Przemko

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Tindr » 8 sie 2012, o 21:29

Jak zwykle w kluczowych momentach zamiast walić ile fabryka dała to nasi siatkarze zaczynaja kombinować....
A tak wogole to w meczu z Rosja jakiś środkowy grał? Bo ruskie na środku robią co chcą....
Hell is empty and all the devils are here...
Tindr

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Eskimos » 8 sie 2012, o 21:57

ehhh liczyłem że się podniosą po tym meczu z Australią le nic trudno :(
Obrazek
Eskimos

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Lfciorek » 8 sie 2012, o 22:09

Taka była pompa na tych siatkarzy, o mało się nie zesrali w tej TVP, ale jak zwykle szybkie sprowadzenie do parteru. Wszędzie pitolenie, jacy to nie jesteśmy zajebiści i jak to wszystkich deklasujemy. Nie znam się zbytnio na tym sporcie, ale widząc taką postawę, to zdecydowanie mnie to nie satysfakcjonuje. Niby tak wszystkich ogrywaliśmy, niby jesteśmy tacy nieosiągalni, a jednak nie potrafimy przenieść dobrej dyspozycji, na tak ważną imprezę jaką są Igrzyska Olimpijskie. Przegrać z Rosją to chyba nie wstyd, ale ulec przykładowo Australii, to niezła klapa. Zawiedli siatkarze, ale moim zdaniem to dobrze. Nie lubię, kiedy na kogoś jest taka nagonka medialna. Telewizja i internet praktycznie wyniosły naszych chłopców pod niebiosa, a teraz wielkie rozczarowanie. Nie ma to jak napompować balonik do maksimum, a potem się zawieść.

Jesteśmy takim dużym krajem, a medali jak na lekarstwo. Zauważyliście dziwną zależność, że głównie zdobywamy medale, w jakiś łódkach i sportach siłowych (zapasy, podnoszenie ciężarów). Widać, że Polska, słowiański kraj kiboli. Jak można nie mieć żadnego potentata w biegach, triathlonie, pływaniu, skokach w dal/wzwyż, nie wspominając już o sportach drużynowych.

Zaimponowali mi tylko siatkarze plażowi. Byli debiutantami, a zaprezentowali się znakomicie, przegrywając punktem, z takimi mistrzami jakimi są Brazylijczycy. Prudel & Fijałek pokazali klasę, walczyli i za to im nalezą się ogromne gratulacje. Siatkarze halowi, powinni uczyć się od nich ducha walki, bo chłopaki pokazali serce do gry.
Obrazek
"Honor to stroma wyspa bez brzegów, nie można na nią wrócić, gdy ją już się opuściło."

"Niech wiatr zawsze wieje ci w plecy, a słońce świeci w twarz. Niech skrzydła przeznaczenia zaniosą cię do nieba, byś zatańczył z gwiazdami. " - Fred Jung
Lfciorek

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Dzwoniec » 8 sie 2012, o 22:20

Ja wolę piłkarzy. Po pierwsze po nich sie można spodziewac przegranej,a po drugie maja lepszych kibiców, bo siatkarskie pikniki milkna jak jest naprawdę źle.
Dzwoniec

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez Danny07 » 8 sie 2012, o 22:21

Zanim zacznie się krucjata na siatkarzy apeluję: "Nie niszczy naszych bogów dzisiaj, jeśli czciliśmy ich..." przed dwoma tygodniami. Napaliliśmy się na medal, jak szczerbaci na suchary, ale w coś trzeba wierzyć. Liga Światowa należała do nas, graliśmy świetne, chyba zbyt wcześnie. Ekspertem od siatkówki nie jestem, ale przyznać trzeba, że nasi grali fatalnie. Przegrać z przeciętną Bułgarią, słabą Australią, to wstyd. Rosja, jak to Rosja. Mocna zagrywka, która odrzuciła nas od siatki i świetnie grany nasz atut - środek, który u nas dzisiaj nie istniał. Szkoda jedynie mi Bartmana, który chciał walczył do końca.

Mam nadzieję, że nie wyrzucą Anastasiego, bo w Polsce to lubią tak zrobić. Nie wyjdzie jedna impreza, to nara...
Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.
Danny07

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez polik » 8 sie 2012, o 22:21

Lfciorek-Ale siatkarze halowi też walczyli :) Nie udało się trudno, mieliśmy dużo pecha. Powinno być lepiej ale nie będzie i nie powinniśmy się pastwić na naszych siatkarzach. Być może była na nich zbyt duża presja?
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "
polik

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez 007 » 8 sie 2012, o 22:27

Nasi ten mecz przegrali już wychodząc na boisko. Jak zobaczyłem minę Kurka, gdy wbiegał na plac gry, to stanął mi przed oczami obraz samego siebie przed pierwszą spowiedzią w 2 klasie podstawówki... Strach zajrzał im w oczy tak głeboko, że coniektórym już uszami prawie wychodził. Środkowi zero przez duże 'Z', ale i okazji do wykazania się nie mieli zbyt wiele, bo Żygadło to WYSTAWIACZ, a nie rozgrywający, czasami mam wrażenie jakby miał klapki na oczach i widział tylko albo jedno, albo drugie skrzydło - zero polotu, zero finezji... Jedynym któremu dzisiaj widać było, że się chce, to Bartman, za którym de facto niezbyt przepadam, bo jak na niego patrzę, to mam dziwne wrażenie, że ilorazem inteligencji niewiele odbiega od orzeszka ziemnego, ale trzeba przyznać, że dziś wyjątkowo nie walił na oślep i nawet czasem te dwie komórki się w mózgu zderzyły i coś zatrybiło... Niemniej jednak cały czas liczę na powrót Wlazłego, co niby na nastąpić po IO. Niech mówią co chcą, że gwiazdor, że Judasz, ale spójrzny prawdzie w oczy, to jest nasz najlepszy atakujący, który drużynie daje więcej, niż Bartman i Jarosz razem wzięci. Idę o zakład, że gdyby był w kadrze, to meczu z Australią byśmy nie przegrali...
007

15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership

Postprzez RemigiouLFC » 8 sie 2012, o 22:29

Tak to jest jak ludziom wkładają w tyłek, wentylek i pompują do granic możliwości. Polacy są całkiem - całkiem w siatkę, ale są lepsi. Tak samo z Radwańską.
Obrazek
RemigiouLFC

Postprzez obein » 8 sie 2012, o 22:30

no nic- trudno - nie dorośli jeszcze nasi siatkarze do wygrywania, do prawdziwej walki - ani na moment nie mieli szans - tak samo było na Final Four Pucharu Mistrzów w Łodzi - finał, kilka meczboli, Rosjanie naprzeciwko - i Skra przegrała bo ręce drżały - może za 4 lata dorosną: mniej chwalenia się, mniej gwiazdowania, więcej treningu i woli walki - popatrzcie Rosjanie czy Bułgarzy - wychodzą jak do walki bokserskiej, serwują z całej siły, ścinają z całej siły, walczą, wystawy dokładne, środek aktywny cały mecz - a ci? sam Bartman meczu nie wygra - reszta znów wymiękła - może za 4 lata dorosną: mniej chwalenia się, mniej gwiazdowania, więcej treningu i woli walki - czasy 'nic się nie stało, Polacy nic się nie stało' już dawno powinno się za sobą zostawić - i DOROSNĄĆ do wygrywania

a co do tvp to samo typowanie polskich siatkarzy jako faworytów do złota po wygraniu turniejów, które połowa światowej czołówki potraktowała jedynie treningowo świadczy o 'fachowości' albo o chęci nabicia kasy grając na nosie nam,kibicom - znów wielu z nas się nabrało
obein

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez Wizzy » 8 sie 2012, o 22:48

Jak się ma atakującego, który wszystko napierdala na siłę i większość to ślepaki, to nie można oczekiwać cudów. Oprócz jego Żygadło też się nie popisał przez cały turniej. Po jednym słabym spotkaniu powinien wskoczyć za niego Paweł Zagumny, tyle w temacie.
Wizzy

Postprzez Dalomor » 8 sie 2012, o 22:52

Obein
No tak bo wygrana w mistrzostwach świata to nic. Rzeczywiście nie dorośliśmy do wygrywania.
Dalomor

Postprzez lucasiu » 8 sie 2012, o 22:55

Nasi siatkarze zagrali na tych igrzyskach tak naprawdę tylko jedno dobre spotkanie - z Włochami. Później przyszedł czas na porażke z Bułgarami i po tym meczu wszystko się posypało. Nawet wygrana z dość mocną Argentyną 3:0 mnie nie przekonała bo graliśmy bez polotu i energii. Bardzo żałuję, że nie udało się pokonać Ruskich ale prawda jest taka, że byli o wiele lepsi. Być może nasi chłopacy byli już mocno zmęczeni i stąd wzięła się ta słaba i powolna gra w Londynie. W końcu wygrali Ligę Swiatową co jest ogromnym sukcesem, a przecież wtedy byliśmy absolutnie bezkonkurencyjni. Teraz taka Brazylia czy Rosja wymiatają a my nie graliśmy na takim poziomie jaki prezentowaliśmy w LŚ. Może na następnych igrzyskach się uda. Przecież to są jeszcze młodzi chłopacy (z drobnymi wyjątkami).

@obein
Wybacz, ale takich głupot dawno nie czytałem. Rok temu zdobyliśmy brąz w LŚ a w tym roku ją wygraliśmy. Zaloze się, że jarałeś się tym jak mała myszka plasterkiem sera. Teraz piszesz, że nie dorośliśmy do wygrywania. Moim zdaniem to kwestia zmęczenia po ciężkim sezonie a nie błędów taktycznych czy problemami z mentalnością.Gdybyśmy nie dorośli do wygrywania to nic byśmy do tej pory nie osiągnęli a przecież ostatnie dwa, trzy lata to rewelacyjny okres dla naszej męskiej siatkówki.
Ostatnio edytowano 8 sie 2012, o 23:13 przez lucasiu, łącznie edytowano 2 razy
Jeśli jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jeśli jesteś drugi - jesteś nikim. - Bill Shankly
lucasiu

Postprzez obein » 8 sie 2012, o 22:56

Dalamor wg mnie tak właśnie jest - ten skład, ta pierwsza szóstka (+ rezerwowi) nie była szóstką mentalnie i taktycznie - i co dziwniejsze także pod koniec niektórych meczów fizycznie - przygotowana na grę o medale

dodatkowy przykład: żadna z szanujących się drużyn nie wymienia praktycznie w każdym meczu rozgrywających czy nawet środkowych - w połowie tak często jak robiła to nasza drużyna

to ja tyle - szkoda moim zdaniem i kropka

pozdrawiam
obein

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez zakrzev » 8 sie 2012, o 22:59

Wizzy napisał(a):Jak się ma atakującego, który wszystko napierdala na siłę i większość to ślepaki, to nie można oczekiwać cudów. Oprócz jego Żygadło też się nie popisał przez cały turniej. Po jednym słabym spotkaniu powinien wskoczyć za niego Paweł Zagumny, tyle w temacie.

Odniosę się do tych rozgrywających. Chyba każdy wie, że Zagumny jest lepszy od Łukasza Żygadły. Niestety Paweł nie gra zbyt często gdyż nie jest tak wygodnym zawodnikiem jak Żygadło. Chodzi oto, że jeżeli Anastasi powie na przerwie do Łukasza zagraj krótką, to on zagra krótką, itd. Natomiast Zagumny nie lubi, gdy ustawia mu się akcję, dlatego też mniej grywa za kadencji Andrei.
„Liverpool FC istnieje, żeby być źródłem dumy dla swoich kibiców. Nie ma żadnych innych powodów".
zakrzev

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny