Koszykówka

Tutaj możemy się wypowiadać o innych sportowych dyscyplinach takich jak chociażby koszykówka, siatkówka czy skoki narciarskie.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Postprzez 007 » 15 lip 2006, o 10:13

voyteck3 napisał(a):Czy rzeczywiscie nia ma nikogo kto by sie basketem tez interesowal ? ;/

Obczaj sobie moja sygnaturke i sam sobie odpowiedz na to pytanie :D
007

15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership

Postprzez voyteck3 » 16 lip 2006, o 14:13

To jest nas juz dwoch tylko, ze ja Slask Wroclaw i Chicago Bulls ;]
Obrazek
voyteck3

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez Kolongi » 2 wrz 2006, o 13:37

Czesc, jeszcze ja siê interesuje basketem, ale tylko w wydaniu pó³nocno-amerykañskim. Pamiêtam, ¿e bardzo interesowa³em siê NBA w latach 1996-2000, wtedy to zbiera³o siê karty, kupowa³o albumy no i mo¿na bylo sobie poogladac mecze na ogólno dostêpnych kana³ach. Potem niestety moje zainteresowanie os³ab³o, w sumie nie wiem do koñca dlaczego. Ale na szczêscie gdzie¶ od 2 lat moje zainteresowanie koszem prze¿ywa renesans. Pozna³o siê nowe gwiazdy ligi itd...Kiedy¶ za bajtla kibicowa³em bardzo Orlando Magic. Podoba³a mi siê ich paczka: Shaq, Penny, Nick Anderson, Horace Grant, Bo Outlaw czy Brian Shaw. Obecnie nie mam w NBA dru¿yny której bym bardzo mocno kibicowa³. Teraz kibicuje poszczególnym graczom a tym samym 3mam kciuki za ich teamy. Do moich ulubieñców nale¿±: LBJ, T-Mac, D-Wade i z tych starszych to KG. Z tych mniej znanych lubie Jamaala Magloirea.

To tyle ode mnie, pozdro dla fanow basketu:)
only god can judge me now..
Kolongi

15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership

Postprzez michal.lfc » 13 lis 2008, o 15:37

Ja ostatnimi czasy zaczalem sie interesowac basketem nawet nie na krajowym, lecz regionalnym podworku. Pochodze z okolic Krosna i szczerze mowiac do niedawna malo mnie interesowalo jak sobie radzi II ligowy MOSIR KROSNO, lecz gdy ten awansowal na bezposrednie zaplecze Dominet Bank Ekstraligi i wygrywajac mecz za meczem z bezimiennego beniaminka stal sie jednym z glownych kandydatow do wywalczenia miejsca premiowanego awansem do najwyzszej klasy rozgrywkowej zaczalem sie tym troche interesowac. Atmosfera na meczach jest genialnia, preznie dzialajacy Klub Kibica zapewnia oprawe meczow "w domu" i zorganizowane wyjazdy do mniej odleglych miast.
Nie wiem tylko, czy awans nie przeroslby wlodarzy i sponsorow klubu, bo jak wiemy czesto plany wielu ludzi "biora w leb", bo nie ma, jakze potrzebnych w tych czasach sponsorow, a bez sponsorow nie ma gry na najwyzszym poziomie.
Bill Shankly
He made the people happy

„Ta drużyna ma niezwykłą duszę – nieważne, jak wysoko przegrywamy, zawsze walczymy do końca.” Steven Gerrard

http://www.my-kop.blogspot.com- blog kibica "The Reds".
michal.lfc

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Re: Koszykówka

Postprzez Billy » 12 kwi 2009, o 23:51

Mnie bardziej kręci damska koszykówka.Kibcuje Lotosowi PKO BP Gdynia 8) W tym roku MISTRZ POLSKI musi być dla Lotosu !
Billy

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez 007 » 7 wrz 2009, o 15:40

Za godzinę rozpoczynają się w Polsce Mistrzostwa Europy w koszykówce, a u nas oczywiście cisza jak makiem zasiał :) Więc pozwolę sobie odświeżyć lekko temat, z nadzieję, że nie umrze śmiercią naturalną już dzisiejszego wieczoru :)

No więc sprawa podstawowa - czyli reprezentacja biało-czerwonych. W końu po wielu latach udało się namówić i zebrać do kupy wszystkich naszych najlepszych zawodników z Gortatem, Lampe i Ignerskim na czele. Dodają do tego naturalizowanego Logana, mającego za sobą sezon życia Koszarka, walecznego Szewczyka, doświadczonego Wójcika i paru młodych gniewnych, z drużyny, która od Eurobasketu z 1997 roku była w głębokiej dupie powstała nam całkiem niechcący ekipa, która może okazać się czarnym koniem rozgrywek :D Nikt stara się o tym głośno nie mówić, ale w połączeniu z grą na własnych obiektach i kibicami, którzy na pewno stworzą fenomenalną atmosferę, walka o medale jest naprawdę możliwa. Tymbardziej, że wszystkie eurupejskie potęgi przyjeżdzają w dość okrojonych składach. No, poza Hiszpanią rzecz jasna, która chce zmyć plamę na honorze po Mistrzostwach rozgrywanych 2 lata temu u siebie, gdzie zdobyli 'tylko' srebrny medal i która jest zdecydowanym i jedynym faworytem nadchodzących rozgrywek. I tak Litwa zagra bez Jasikeviciusa, Siskaukasa i Kaukenasa, Niemcy bez Nowitzkiego i Kamana, obrońcy tytułu Rosjanie bez J.R. Holdena i Kirilenki, Grecy bez Papaloukasa, a Serbowie przyjeżdzają w ogóle bez graczy z NBA :badhappy: Każdemu, kto choć trochę interesuję się koszykówką w/w nazwisk nie trzeba bliżej przedstawiać, a tych, którzy się nie interesują zapewniam, że to pierwszy garnitur europejskiej koszykówki:) To w ogóle mogą być bardzo ciekawe mistrzostwa, bo w obliczu braku gwiazd w zespołach, które od lat są faworytami każdych rozgrywek niejako 'z urzędu', może dojśc do kilku niespodzianek ze strony tych, których nikt jeszcze parę lat temu nie brał na poważnie - Łotwy, Macedonii, Izraela, czy też przede wszystkim Polski.

Grupa trafiła nam dość trudna i w miarę wyrównana - zagramy z Litwą, Turcją i Bułgarią. Z Turcją w meczu przedsezonowym (grając bez Gortata) przegraliśmy w IV kwarcie na własne życzenie, a porażki z Bułgarią nikt nie bierze nawet pod uwagę, chociaż na pewno łatwo nie będzie, zwłaszcza, że na trenerskiej ławce zasiada u nich legenda europejskiej trenerki - Phini Gershon, który zawsze potrafił przygotować swoje drużyny do wielkich turniejów i wykrzesać z zawodników 110% umiejętności. Wszystko może się w naszej grupie zdarzyć, możemy wyjść do dalszych gier z kompletem zwycięstw, jak i zakończyć rozgrywki już na tym szczeblu z 3 porażkami... Zakończmy więc teoretyczne rozważania, zasiądźmy o 18 przed telewiorami (transmisja w TVP2)i trzymajmy kciuki za Naszych. Jedno jest pewne - będzię się działo!

EUROBASKET 2009 czas zacząć !!
007

Postprzez openmind » 7 wrz 2009, o 16:19

Rzeczywiście, kilka spraw przemawia za nami, nawet w kontekście medali. Mieszanka rutyny z doświadczeniem, dobra atmosfera, tak w zespole jak i na trybunach, lecz jednocześnie spora presja, do jakiej nasz zespół przyzwyczajony nie jest. Cała nadzieja w Katzurinie, musi się zabawić w psychologa i tonować nastroje, jednocześnie podtrzymując ducha walki. Dzisiejszy mecz z Bułgarią, zespołem teoretycznie dużo słabszym może zaważyć na dalszych meczach. Obyśmy weszli w EuroBasket lekko, łatwo i przyjemnie, tak jak siatkarze.
Obrazek
"The most important people at Liverpool Football Club are the people who want to be here."
openmind

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez Sheva » 7 wrz 2009, o 16:32

Fajnie, że jest Wójcik - dobry duch zespołu, wzór dla młodych i solidny zmiennik. Ale nie ma co ukrywać, że siła Polski to C i PF - Gortat jako główny obrońca, świetny rebounder, który potrafi jednak się przebić i zdobyć punkty pod koszem. No i ma genialnie opanowane wsady, nieźle rzuca wolne, dobrze blokuje. Lampe - taki polski Dirk Nowitzki z zachowaniem proporcji - pierwszy strzelec, gorszy w obronie, ale od czego ma Marcina.

Podoba mi się też rozgrywający Szubarga, bo ma chłop polot i fantazję. Jak Ignerski i Szewczyk się wstrzelą za 3 to możemy pokonać i Litwę.

Nie mogę się doczekać meczu, bo będzie świetny show, a dawno w Polsce nie było takiego hype na koszykówkę.
Obrazek Obrazek Obrazek
Chicago Cubs, New York Knicks, Chicago Bears
Sheva

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez TJHicks » 7 wrz 2009, o 20:57

Dobry mecz Polaków no i ważne zwycięstwo.jesteśmy gospodarzami i oczekiwania są wielkie.

Szczególnie urzekł mnie Logan i Gortat.
Narzekali na Logana i jego skuteczność a chłopak rzucił dosyć sporo tych punktów.

Oby tak dalej.Jutro spotkanie z Litwą myślę że znowu wygramy w dobrym stylu.
Obrazek
''W trakcie swojego życia nigdy nie przestawaj marzyć. Nikt nie może zabrać ci marzeń'' - Tupac Shakur
TJHicks

Postprzez Adam_LFC » 7 wrz 2009, o 21:00

Cieszy zwycięstwo, ale... Wszystko było ok aż do IV kwarty. Nie wiem co się stało, ale w grze naszej reprezentacji wyraznie coś się zacięło. Nasza przewaga stopniała z bagatela 18 do 7pkt. Takie błędy w defensywie nie mogą się nam przytrafić w kolejnych spotkaniach, bo dzisiaj graliśmy z teoretycznie najsłabszym rywalem z grupy i udało nam się wyjść na prostą, w meczu z Litwą czy Turcją już tak kolorowo wcale być nie musi. :wink:

Co do zawodników: wielkie brawa dla Ignerskiego, świetny występ Polaka. Gortat, Lampe i Logan(a te jego asysty :D ) wcale niegorzej. Małe błedy w obronie, ale mało znaczące dla losów meczu. :happy: Zmartwiła mnie trochę postawa Szubargi w defensywie. Pod koniec zupełnie nie potrafił upilnować Rowlanda. Na szczęście Bułgar w końcówce meczu opadł z sił i jego skuteczność zdecydowanie zmalała.
Bohater meczu: według mnie Gortat, sporo punktów, zbiórek no i pare efektownych bloków :D
Antybohater: zdecydowanie Chyliński. Chłopak nie potrafił się zgrać z drużyną... jak na moje krzywe oko, bardzo nieudany występ Michała :wink:

Good luck!
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE :) YNWA!
Obrazek
"You are not alone."
Adam_LFC

Postprzez Sheva » 7 wrz 2009, o 21:21

Logan nadaje tej drużynie tempo i dynamikę. Uwielbiam oglądać jego kozioł i agresywny drybling. Dzisiał grał bez strat, dużo (9) asyst i najwięcej punktów, więc dla mnie Man of the Match.

Fajnie zagrały dwie wieże, Lampe rzucił swoje, Marcin dołożył 16 punktów i 10 zbiórek, ale najważniejsze, że miał 5 bloków i odstraszył kompletnie Bułgarów od ataku na nasz kosz. Świetnie się rozwija ten gracz, oby grał więcej minut w NBA.

Polacy dziś wybitnie w ataku, dużo trójek, choć Bułgarzy słabo bronili też trzeba przyznać. Niepokoi mnie średnia obrona Polaków, bo za dużo było łatwych podań i spokojnych punktów.

Czekam co pokażą jutro, ale zaczęło się dobrze, so let's go
Obrazek Obrazek Obrazek
Chicago Cubs, New York Knicks, Chicago Bears
Sheva

Postprzez 007 » 7 wrz 2009, o 22:05

a ja mam szczerze mówiąc mieszane odczucia po meczu i w zbytnią euforią bym nie popadał...

cyferkowo w ataku zagraliśmy całkiem fajnie, podstawowi zawodnicy zaliczyli dwycyfrowe zdobycze punktowe + Gortat wyczyścił deskę, Lampe powbjał parę razy Bułgarów w ziemię, Logan jest jak wysokoprężny silnik diesla, a Koszarek niewiadomo kiedy i niewiadomo gdzie mało co, a otarłby się o triple-double :D jednak martwi mnie nasza gra w obronie, nie oszukajmy się - Bułgaria koszykarskim tytanem nie jest, a wybzykali nas kilka razy na pick and rollach niczym swoje bułgarskie ulicznice... Oglądam teraz 1 okiem mecz Turków z Litwinami i jak widzę jakie tam pod koszem idą podania z jednej i drugiej strony i w jakim to odbywa się tempie, to naprawdę jestem pełen obaw przed jutrzejszym i środowym spotkaniem :dry: bułgarzy zrobili nam dziś w pomalowanym jesień średniowiecza, a nasi kolejni rywale grają dokładnie tak samo... z tym, że 2 razy szybciej i bardziej kombinacyjnie :roll: Gortat po meczu wspominał coś o brakach w komunikacji, mam nadzieję, że coś z tym zrobią i modlę się, aby jutro nasza defensywa dorównała potencjałowi w ataku, bo w przeciwnym wypadku naprawdę może być ciężko... ale - bądźmy dobrej myśli :D
007

Postprzez k0la » 7 wrz 2009, o 22:39

Jak to się mówi pierwszy mecz jest najważniejszy. Ja jestem dobrej myśli. Mimo paru serii straconych punktów to my cały czas kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Widać, na pewno, że Gortat gra w najlepszej lidze na świecie, bardzo dobrze chłopak gra :lol: . Mam takie wrażenie, że gdybyśmy potrzebowali konkretnej ilości punktów to zdobylibyśmy ją bez problemu. Ignerski i Logan siekali rzutami z dystansu, bardzo dobra broń naszej reprezentacji. Jestem spokojny i do jutrzejszego meczu podchodzę ze spokojem. POLSKA do boju :!: :!: :P
Ira odium generat concordia nutrit amoren KSC&GKS
k0la

Postprzez openmind » 8 wrz 2009, o 13:11

Potrzebna jest stabilizacja i więcej (momentami dużo więcej) odpowiedzialności. Na tle wszystkich zawodników wyróżniał się Gortat - imponował właśnie spokojem i mądrością - przemyślanymi, odpowiedzialnymi decyzjami, szczególnie w obronie. Wpływ NBA widoczny. Podobał mi się Ignerski i Lampe - solidni i skuteczni. Logan - dłuuugo się wgrywał w mecz, nie zachwycał od początku, na szczęście później pokazał klasę. Nieźle Koszarek, lepiej niż nierówny i nieco chaotyczny Szubarga. Chyliński słabiutko, nie udźwignął. Szymon Szewczyk dawał dobre, mocne zmiany. Martwię się o kondycję naszych zawodników - Gortat wytrzyma, nie wiem jak inni - Lampe sporo odpoczywał.

Słowem, ważne zwycięstwo, które jednak było oczekiwane. Schody zaczną się dzisiaj, Katzurin musi uczulić naszych, że sam Gortat w obronie nic nie zrobi. Więcej odpowiedzialności, mniej przestojów i będzie dobrze.
Obrazek
"The most important people at Liverpool Football Club are the people who want to be here."
openmind

Postprzez Death Magnetic » 8 wrz 2009, o 21:45

Jak tam wrażenia po meczu ? Co by nie powiedzieć, ograliśmy czwarty zespół IO i trzeci zespół poprzednich ME. Zwycięstwo tyleż radujące całą koszykarską Polskę, co nieco nieoczekiwane. Przed ME wydawało się, że Litwa to murowany kandydat do pierwszego miejsca, a tu po dwóch meczach klops. Jutro będą mieli nóż na gardle i jednak powinni sobie poradzić. A gdyby tak jeszcze udałoby się nam wygrać z Turkami... Wtedy to na 80 % uzyskalibyśmy awans do ćwierćfinału (wystarczyłoby jedno zwycięstwo w 3 meczach drugiej fazy), co jest naszym głównym celem, a wspomniana wygrana na pewno pozoliłaby też uzysakć lepszą pozycję wyjściową po II rundzie, by nie wpaść od razu na, przykładowo, Francję czy Chorwację. Sami zawodnicy liczą po cichu na półfinał, ale będzie ogromnie ciężko. Dodatkowym utrudnieniem jest krótka ławka rezerwowych, gdyż jednak trudno jest zastąpić Gortata, Lampego czy Logana na boisku, a jak chłopaki będą grać po 30 i więcej min. w każdy meczu, to w końcu nie wytrzymają kondycyjnie. Ale póki co, jest bardzo dobrze. A jutro wspomniany mecz z Turkami, o bardzo dużą stawkę, z małym smaczkiem na parkiecie - Gortat kontra Hedo Turkoglu czyli dwaj koledzy z poprzedniego sezonu z Orlando.

DO BOJU POLSKA !
====================================================================================
Kompilacja: JAKUB BŁASZCZYKOWSKI w barwach BORUSSI DORTMUND: DRYBLINGI, AKCJE, ASYSTY, BRAMKI:
http://www.youtube.com/watch?v=WURQG9J5h4U (CZAS TRWANIA - PONAD 7 MIN) ZAPRASZAM !!!

====================================================================================
Death Magnetic

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny