Koszykówka

Tutaj możemy się wypowiadać o innych sportowych dyscyplinach takich jak chociażby koszykówka, siatkówka czy skoki narciarskie.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Koszykówka

Postprzez Adam_LFC » 8 wrz 2009, o 21:47

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo! Dzisiejszy mecz oglądało mi się o "niebo" lepiej niż wczorajszy. Gra naszych rodaków układała się znakomicie. Początek wyśmienity, zaczęło się od 9:0, Litwini dosłownie nie wiedzieli co się dzieje. Myślę, że nikt z nas, nawet najwięksi optymiści, nie spodziewał się, że taki wspaniały mecz rozegramy z medalistami ME, MŚ i wielu innych imprez.
Pochwaliłem, ale zmartwiła mnie jedna rzecz... znowu ta IV kwarta. Spory dreszczyk emocji zgotowali nam zawodnicy. Mecz rozkręcił się na dobre w ostatniej kwarcie. Gdy przewaga spadła do 7pkt, nie mogłem usiedzieć w jednym miejscu, stałem przed telewizorem i skakałem jak idiota po każdej stracie Logana. Dzięki Bogu, że wszystko skończyło się wręcz wspaniale. Jakby nie patrzeć, jesteśmy już w II rundzie z co najmniej 1 zwycięstwem na koncie (tak, wiem, że wygraliśmy 2 mecze, ale szczerze wątpie, że Bułgaria coś ugra dzisiaj z Turcją :wink: )

Co do zawodników. Michał Ignerski... 3 "trójki" z rzędu pogrążyły przyjezdnych. Zdecydowanie "pióra" im opadły po tej wspaniałej kanonadzie Polaka. Gortat, jak na zawodnika z NBA przystało, idealny występ. Sporo punktów, ogromna ilość zbiórek w defensywie jak i ofensywie. Mur, prawie że nie do przejścia. Logan. Mimo sporej ilości strat w końcówce, według mnie, zaliczył bardzo dobry występ w tym spotkaniu. Jego słabość w końcówce wyraznie była spowodowana ogromnym zmęczeniem. Grał praktycznie cały czas, wprowadzał ożywienie do gry, biegał jak szalony. Wielkie brawa.

Bohater: Michał Ignerski
Antybohater: oświetlenie w Hali Stulecia :wink:

Jutro trzeba pokroić kebaby i będziemy szaleć ze szczęścia :)
DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE :) YNWA!
Obrazek
"You are not alone."
Adam_LFC

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez k0la » 11 wrz 2009, o 12:48

Polska koszykówka na pewno zyska na tym turnieju. Ogólnie jako gospodarze jak dla mnie prezentujemy się bardzo dobrze. Pokonanie Litwinów ( w końcu to nie jaka drużyna ) jak i Bułgarów pokazały, że potrafimy grać w koszykówkę. Ignerski ma bardzo świetny cały turniej, Logan to ogniwo którego nam brakowało, a Gortat to prawdziwy profesor. Lampe również pokazuję, że umie grać w kosza. Teraz 1/4 turnieju i na tym etapie na pewno już trzeba wyeliminować błędy w obronie. Trzeba poprawić ilość zbiórek pod własnym koszem jak i głupie straty, które się zdarzały :). Ogólnie jestem dobrej myśli i wydaję mi się, że drużyna Muliego Katzurina zdobędzie w Polsce medal 8)
Ira odium generat concordia nutrit amoren KSC&GKS
k0la

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez 007 » 14 wrz 2009, o 19:51

jak sobie pomyślę, że jeszcze tydzień temu w towarzyszącym rozpoczęciu mistrzostw boomie poszedłem za głosem tłumu i w głębi serca myślałem o tym, że Polacy wywalczą medal, to sam sobie nie mogę się nadziwić jaki byłem głupi i naiwny... wygrali w męczarniach z ogórkową Bułgarią, pocisnęli Litwę B, a później jak turniej zaczął się na dobre, to wpierdol, wpierdol, wpierdol i pojutrze od Hiszpanii będzie mega wpierdol... Ludzie podniecają się Gortatem, ale co z tego, że my mamy grającego 5-7 minut w meczu NBA Gortata i grzejącego ławkę w Maccabi Lampe, skoro spośród reszty drużyn połowa zawodników gra w NBA, a druga połowa stanowi o sile najlepszych drużyn Euroligi...

żeby chociaż powalczyli, ale oni naprawdę odstają o 2 klasy od reszty... :(
007

15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership

Postprzez k0la » 15 wrz 2009, o 14:08

007 napisał(a):jak sobie pomyślę, że jeszcze tydzień temu w towarzyszącym rozpoczęciu mistrzostw boomie poszedłem za głosem tłumu i w głębi serca myślałem o tym, że Polacy wywalczą medal, to sam sobie nie mogę się nadziwić jaki byłem głupi i naiwny...

Dokładnie to samo sobie pomyślałem po wczorajszym meczu :( 2 pierwsze mecze i co ? Medal ... Niestety rzeczywistość okazała się okrutna. Jesteśmy za słabi. Z taką nieskutecznością, jak wczoraj w 3 kwarcie, to nie wiem jak my pokonaliśmy Litwę i Bułgarię :shock: . Jeszcze czeka nas mecz z Hiszpanią (możliwe, że ostatni), trzeba na prawdę się postarać i poprawić skuteczność i obronę, bo będzie fatalnie.
Ira odium generat concordia nutrit amoren KSC&GKS
k0la

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Sheva » 15 wrz 2009, o 15:08

Nie zapominajcie w jakim miejscu jest obecnie polska koszykówka. Organizacyjnie to wygląda gorzej niż piłka kopana, ligi nie ogląda prawie nikt. Gortat robi tej reprezentacji różnicę do spółki z Loganem/Lampe. Od meczu z Bułgarią to rywale Polaków są cały czas faworytami i to co nasi koszykarze wydrą więcej z Turcją, Serbią, Słowenią i Hiszpanią to taki bonus. Teraz szansa tylko na pokonanie zasygłych, ale jakże niebezpiecznych Hiszpanów (5 z NBA w tym Pau Gasol - wymiatacz nr 1)
Obrazek Obrazek Obrazek
Chicago Cubs, New York Knicks, Chicago Bears
Sheva

Postprzez 007 » 15 wrz 2009, o 15:26

nie przesadzajmy, że poziom polskiej ligi w kosza jest niższy niż kopanej, bo takie stwierdzenie to lekka profanacja :roll: Prokom co roku wychodzi w Eurolidze z grupy, Turów też walczy w Ulebie, a ponadto sytuacja finansowa klubów jest w miarę jasna i przejrzysta - macie określoną kasę to gracie, nie macie to do widzenia i nikt się nie pierdoli z licencjami przy zielonym stoliku... No i paru zawodników grających w PLK wybiło się do solidnych klubów w Europie - Greer, Kelati, Miller + cały zastep Łotyszy, z Polaków Ignerski, a ostatnio Koszarek + Dylewicz. Dodając do tego parę uznanych w koszykarskim świecie nazwisk, które zostały skuszone pracą w polskich klubach, jak Woods, ówczesny kapitan reprezentacji Serbii Milan Gurović czy też Tyus Edney i uznani trenerzy jak Obradović, Sagadin i wychodzi na to, że ta PLK nie jest wcale taka najgorsza... Jestem ciekaw, czy dożyjemy czasów, gdy któryś z zawodników grających w OE przejdzie do Realu, czy Liverpoolu i będzie stanowił poważne wzmocnienie, a polskie kluby trenować będzie Hiddink, Wenger czy Scolari... :roll:
007

15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership15 years of membership

Postprzez Sheva » 15 wrz 2009, o 21:22

Fakt, przegiąłem trochę, bo Prokom i Turów robią, też trzeba przyznać, że nie ma co porównywać proporcji między najlepszymi klubami koszykarskimi, a najlepszymi piłkarskimi. Kluby piłkarskie robią olbrzymie obroty, transfery kosztują kupę kasy.

Na moją opinię wpływa fakt, iż koszykówka ligowa w Polsce jest kompletnie olewana, bo ligę ogląda może z 20 tys. widzów przed TV.
Obrazek Obrazek Obrazek
Chicago Cubs, New York Knicks, Chicago Bears
Sheva

Postprzez majik » 29 sie 2010, o 18:46

myślę, że na czas trwających MŚ w Turcji ten temat można odświeżyć, chyba, że nie ma tutaj aż tylu zapaleńców koszykówki. w każdym bądź razie spróbuję, napiszę, że USA zgodnie z planem po dwóch zwycięstwach z Chorwatami i Słoweńcami, w dość dobrym stylu, nie musieli się zbytnio namęczyć by wygrać, zwłaszcza, że nazwiska w składzie nie powalają na kolana, bądź co bądź każdy z nich to solidny zawodnik NBA, czy nawet gwiazdy drużyny takie jak Rudy Gay i Kevin Durant, którzy w meczu Słowenią wypadli najlepiej. pozytywnie zaskoczyli mnie też Litwini, po których nie spodziewałem się praktycznie nic, w odniesieniu do zeszłorocznego EuroBasketu w Polsce, gdzie oglądałem ich mecze, treningi, no po prostu katastrofa, skład jednak trochę zmieniony i już również 2 wygrane, fakt faktem ze średniakami. Największą niespodziankę sprawili Francuzi rozprawiając się 6 punktami z zeszłorocznymi mistrzami Europy. Spodziewałem się po Hiszpanach czegoś więcej, a tu proszę - psikus. Ja osobiście kibicuję Serbom, pierwszy mecz gładko wygrany z ekipą angoli granicą 50 punktów, także come on Serbia!

a tak a propos zabiera się ktoś dziś za oglądanie meczu o awans Polska - Belgia?
majik

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez zakrzev » 29 sie 2010, o 18:51

Ja chyba obejrzę, ale w obecnej formie obawiam się, że dostaną łomot i będzie pozamiatane.
„Liverpool FC istnieje, żeby być źródłem dumy dla swoich kibiców. Nie ma żadnych innych powodów".
zakrzev

Postprzez majik » 29 sie 2010, o 19:05

myślę, że nie ma co tak pesymistycznie podchodzić do tego meczu, Griszczuk tak się nadaje na trenera kadry, no ale Ludwiczuk okazuje mu pełną aprobatę i nic z tym nie zrobimy. Trzeba dziś wygrać, nie ma innego wyjścia, wygramy wychodzimy, przegrywamy zajmujemy 4 miejsce i auwiderzejen. Moim zdaniem Gortat trochę nabrał doświadczenia jeśli chodzi o mecze pod presją, może przekaże coś chłopakom, nie widzę innego wyjścia jak taktyka na dwie nasze wieże, Koszar 1, Dardan 2, Tomasz 3, Lampe 4, Marcin 5. Ja jeśli bym mógł wystawić pierwszą 5 to z tych graczy, którymi obecnie dysponuje Igor innego ustawienia nie widzę, niech wyjdą tak jak z Bułgarami. No ale o 20:15 okaże się co on wymyśli i jak się spiszą koszykarze :)

EDIT:

Żenada, na własne życzenie nie weszliśmy do ME. Tyle strat, głupich błędów i niewykorzystanych okazji, no ale cóż, nic się nie zrobi. Trzeba będzie pokonać m.in. Włochów żeby za rok udało się wyjść w barażach. Widzę, że marne zainteresowanie tematem, to raczej nie będę się tu rozpisywał :)
majik

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez liverpoolek » 7 sie 2012, o 11:39

Obrazek
Nie wiedziałem, że takie zagranie to zablokowanie wsadu, więc zawodnik zablokował własny wsad ;)
Tego jeszcze nie grali xD
Obrazek
Modlić się to pójść na spacer z Bogiem po to, by uzgodnić wspólne marzenia.
Pracuj w ciszy, niech sukcesy robią hałas.
liverpoolek

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez cezarySP » 13 lip 2014, o 18:22

Mam pytanie - czy istnieje jakiś portal koszykarski podobny do transfermarkt.pl, z tym że oczywiście z danymi koszykarzy?
Obrazek
cezarySP

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez xabi » 13 lip 2014, o 19:04

xabi

Poprzednia strona

Powrót do Inne dyscypliny