Silownia

Tutaj możemy się wypowiadać o innych sportowych dyscyplinach takich jak chociażby koszykówka, siatkówka czy skoki narciarskie.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Silownia

Postprzez grunwald » 19 lip 2016, o 09:07

Zamiast spalacza proponuje johimbine, tylko tu ważne jest jak ja przyjmować, by była efektywna. Jednak jeśli zależy Ci na zdrowiu, to skupiłbym się na kupowaniu lepszego jakościowo jedzenia i z pobudzaniem skończył na kawie.

Z kreatyna też nie musisz startować. Po przerwie robi się progres jak z bajki, a później to już wedle uznania. Drogie to nie jest, ale fajnie działa, szczególnie na psyche.

Białko - no dla mnie obowiązkowo, szczególnie jeśli jak ja nigdy nie masz czasu. Najbezpieczniej wybrać coś z treca. Najtaniej nie jest, ale przez to, że rynek suplementów jest regulowany jak nogi osiemnastolatki, to lepiej dołożyć te parę groszy i kupować bezpiecznie.

Też wracam po podobnej przerwie właśnie. Na razie dźwigam jak dziewczyna :lol:
Jurgen ufam Tobie.
grunwald

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez ElFirmino » 19 lip 2016, o 09:13

Jak chcesz trochę przypakować to wiadomo, że białko koniecznie, lecz przy dobrym odżywianiu nie jest Ci potrzebne takie z pudełka :). Musisz wejść na tzw. Redukcję czyli jeść mniej niż potrzebuje Twój organizm - musisz obliczyć ile potrzebujesz kalori, a potem od tego trochę odjąć. Poczytaj o redukcji, tam wszystko jest wyjaśnione. Kreatyna nie jest Ci potrzebna, bo po co? Dopiero zaczynasz ćwiczyć i już kreatyna? Bez sensu, kreatyne się bierze jak już nic nie idzie, bo pierwszy cykl kreatynowy jest zawsze najlepszy, a potem coraz słabsze i szkoda to wykorzystać na początku ćwiczeń, gdy mięśnie rosną nawet bez diety. Znam jednego naturalnego spalacza tłuszczu- jest to taka dieta, z tym że przy tej diecie można schudnąć nawet kilka kg dziennie i spalany jest tylko tłuszcz. Jest to dieta (nie wiem jak ją nazwać) tłuszczowa (?) Czyli je się same tłuszcze, po czym organizm przestawia się na nie i jeśli organizmowi brakuje dostarczanych tłuszczy (ma brakować, na tym to polega) to spala zasoby własne, czyli tłuszczyk z ciałka.
Edit: Nie rozumiem Was, co Wy z tym białkiem? Rozumiem, że ktoś nie ma czasu, ale co to jest zjeść w ciągu dnia dwa razy mięso i przed spaniem, trochę białego sera.
Ostatnio edytowano 19 lip 2016, o 09:16 przez ElFirmino, łącznie edytowano 1 raz
ElFirmino

2 years of membership2 years of membership

Postprzez PyrkaLFC » 19 lip 2016, o 09:14

HappyBlancik napisał(a):Panowie!

Przez kontuzję ponad półtorej roku imprezowałem, siedząc na dupie i wpieprzając czipsy z wódą, dlatego też ostro się zapuściłem.
No ale chciałbym zakończyć ten tryb życia i przejść w zdrowszy.
Ogólnie łapsko mam, bo kiedyś coś tam ćwiczyłem, z resztą też nie ma tragedii, ale przykryte jest to warstwami tłuszczu.

Jest mi ktoś w stanie polecić jakiś bardzo dobry spalacz tłuszczu, kreatynę oraz biało? I czy jest sens zażywania tych dwóch ostatnich w procesie przede wszystkim chudnięcia?

Raczej powinieneś zapytać, czy jest sens używania tego pierwszego. Kreatynę niektórzy polecają jako antykatabolik przy redukcji (nie wiem, nie robiłem nigdy redukcji, raczej mam odwrotną sytuacje), białko prawie nie ma kalorii więc nie zaszkodzi. Jeśli masz zbędny balast zajdź z węgli, wcinaj częściej a mniej i ruszaj się. No i powiedz papa czipsom, wódzie i cukrowi. I pij wodę.
"Wstać rano, zrobić przedziałek i się odpieprzyć od siebie. Czyli nie mówić sobie: muszę to, tamto, owo, nie ustawiać sobie za wysoko poprzeczki i narzucać planów, którym nie można sprostać."
PyrkaLFC

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 19 lip 2016, o 09:37

Ja nie widzę sensu w spalaczach, a białko ewentualnie jako uzupełnienie braków.
Sam bez żadnej specjalnej diety i spalaczy zrzuciłem 8kg w 3 miesiące. Jedyne co potrzebowałem to 40-50min odpowiednich ćwiczeń codziennie (czasami co drugi dzień) i w miarę rozsądne podejście do jedzenie.
AustralianMagic

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Szpieg1 » 19 lip 2016, o 09:49

To też się wtrącę do tematu ale troszkę inaczej. Nie mam problemów z tkanką tłuszczową (płaski brzuch itd)
Nie ważę też dużo (między 54, a 55kg)Jem zdrowo, regularne posiłki (ciemny makaron, pieczywo, ser głównie owczy, troszkę żółtego, ciemne pieczywo, w obiedzie szpinak, a także inne warzywa) , nie palę, nie piję, nie zażywam używek.
Ćwiczę sobie kilka podstawowych ćwiczeń na hantle ale dość amatorsko
głównie z filmików https://www.youtube.com/watch?v=1Q6vxWU9eFE ale troszkę mniej hardcorowo

Potrzebna mi pomoc w tym by przybyło mi koło 5-6 kg i głównie by to były mięśnie... :)
Jakieś pomysły ? Czy czeka mnie trener personalny.

Edit: Może być plan na 2 lata ale siłownia przynajmniej na razie odpada.
Wszyscy widzę mają jakiś problem ze schudnięciem, ja za to za za nic nie mogę przytyć : ) Abstrahując nawet od mięśni : P

Edit2: elfirmino witaj w klubie : ) Ale Ty jeszcze masz czas na to, a ja już się starzeję szybko hehe.
Nagle jak napisałem posta to 2 osoby chcą przytyć :D

elfirmino - ale Tobie pomagają te rady, które podałeś ? Przybrałeś cokolwiek ?
Ostatnio edytowano 19 lip 2016, o 11:09 przez Szpieg1, łącznie edytowano 4 razy
Szpieg1
Moderator

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez AustralianMagic » 19 lip 2016, o 10:35

5-6kg i to głównie mięśnie? To brzmi jak plan na najbliższe 2 lata, a nie kilka miesięcy :P
Ja bym przede wszystkim zwrócił się ku siłowni i ciężarom.
AustralianMagic

Postprzez ElFirmino » 19 lip 2016, o 10:53

Szpieg1
Mam to samo co Ty 54kg wagi i masa za bardzo nie chce iść, zresztą teraz ze względu na sport jaki uprawiam nie mogę przybrać na masie. Jedz dużo białka (mięsa) i węgli, ważne jest żebyś jedł trochę więcej niż potrzebujesz. Ja Ci polecam kalistenikę jeśli nie masz dostępu do siłowni, na nogi możesz robić pistolety (mi od nich nogi "idą" lepiej niż od przysiadów z sztangą), a pompki polecam okinawskie i oczywiście ćwiczenia robić na masę, a nie na siłę.
ElFirmino

Postprzez kokso » 19 lip 2016, o 10:56

Chciałbym żebym był hmmm , pulchniejszy? :D Ważę 65 kg , mam 182 cm wzrostu.. i za chu.. nie mogę przytyć , dodam tylko tyle że lubię Sobie popalić ziółko, podobno ma to wpływ na metabolizm ale ile w tym prawdy sam nie wiem , a chciałbym wrzucić masę tak +15 kg , dodam do tego że czasem jadam tyle posiłków dziennie że sam w szoku jestem jak potem to przemyślę , ale też nie pomaga.. po prostu ani w górę ani w dół nie idzie.. można rzec że moja budowa, jest hmmm szczupła.. Chudy strasznie jestem , i chciałbym coś w Siebie wbić a potem to jakoś zredukować czyt. masa mięśniowa.. Tyle że sam jeszcze nie wiem jak to zrobić ;<
Obrazek
kokso

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez ElFirmino » 19 lip 2016, o 11:11

Kokso
Właź na masę, potem redukcja i tak po kilku latach się dochodzi do 120kg i 4% tkanki tłuszczowej ;). 15Kg no to może być trudno, bo tak naprawdę, gdy przytyjesz te 5-10Kg na masie to jesteś już dzikiem, ale jest w tym trochę tłuszczu i trzeba robić redukcje i z tego wszystkiego Ci zostanie kilka z 5kg, więc po dwóch masach będziesz wyglądał już nieźle, ale to chwilę potrwa. Zioło nie ma tutaj nic do rzeczy raczej, kumpel popala i to ostro i jakoś mu to nie przeszkadza, chociaż też zależy co tam popalasz, indyjke czy sativke? Niektóre przyspieszają metabolizm, a to przez właśnie szybki metabolizm trudno jest przytyć. I pamiętaj na masie, jak najmniej tłuszczu, bo będzie słaby efekt i mordercza redukcja.
Wiesz możesz zjeść i 10k kalorii, ale jak to spalisz to nie przytyjesz.
ElFirmino

Postprzez AustralianMagic » 19 lip 2016, o 11:37

Ale powiem Wam, że miałem znajomego, który dzień w dzień pił piwo, przegryzał pizzą, frytkami, chipsami, a suchy był jak cholera. Nie, że chudy i flakowaty, bo widać mu było każdy mięsień (z chudości) tylko gość po prostu ani grama tego tłuszczu nie miał.

Do tej pory jest dla mnie zagadką jak mógł tak jeść i ani grama tłuszczu nie mieć.
AustralianMagic

Postprzez Papilarny » 19 lip 2016, o 11:59

Potwierdzam. Chyba każdy po pewnym czasie uczęszczania na siłownię odkrywa wśród swoich znajomych takich genetycznych potworów. Po cichu można jedynie liczyć, że kiedyś uderzy ich sprawiedliwość w postaci odwróconego metabolizmu i to oni będą patrzeć z zazdrością na normalnych zjadaczy chleba. Chlip.
Papilarny

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez kokso » 19 lip 2016, o 13:31

@ElFirmino kocham Sativki , fajnie w mózg wjeżdzają zazwyczaj w trakcie dnia.. zapalę , Indyjki wieczornie zazwyczaj na uziemienie , ale Hybrydy też się zdarza ogólnie lubię można rzec :D Ale mam już 20 lat , a wyglądam jak patyczek więc pora coś ze Sobą zrobić.. Co prawda nie od razu Rzym zbudowali , ale no do końca roku chociaż jakiś mały widoczny rezultat chciałbym zobaczyć :)
Obrazek
kokso

Postprzez ElFirmino » 19 lip 2016, o 14:21

kokso
Usypiająca indyjka ma raczej wpływ na spowolniene metabolizmu, lecz działa to raczej w małym stopniu. Sativki są w przeciwieństwie do indyjek pobudzające, jednak one mają oddziaływanie bardziej na psychikę niż na ciało, więc wpływ na metabolizm jest znikomy. Tak jak pisałem wcześniej; wejdź na masę i po problemie, na forum sfd masz dużo takich tamatów jak, co i ile jeść, znajdziesz tam też kalkulatory potrzebnych kalorii.
AustralianMagic
Są trzy rodzaje metabolizmu jakieś tam ekro... itd. i osoby z najszybszym metabolizmem mają problemy z przytyciem, bez względu na to co jedzą dodatkowo jak uprawiają jakiś energochłonny sport to jest już masakra. Polega to na tym, że to co dany osobnik zje to szybko spala, a jeśli spali już wszystko to przechodzi na zasoby własne i tak sobie siedząc przed telewizorem spala tłuszczyk.
ElFirmino

Postprzez tyszek » 24 lip 2016, o 20:18

Panowie, problem mam.
Za tydzień przechodzę na masę. Niby wszystko fajnie, życie stanie się piękniejsze, ale... lubię biegać. Jak wiemy to nie jest wskazane kiedy chcemy wrzucić parę kilogramów, ale nie chcę z tego rezygnować. Chciałbym utrzymać kondycję, a poza tym bieganie jest chyba najlepszą alternatywą jeśli chodzi o trening nóg. Genetycznie mam je dość masywne i nawet jak odpuszczałem ich trening to wyglądałem dobrze, a jak zacząłem biegać to już w ogóle super.
Tak więc zwracam się do was z pytaniem: jak biegać żeby nie stracić na wadze?
Wiem, że istnieje coś takiego jak google, ale jeśli chodzi o takie tematy jak siłownia to wolę zapytać się kogoś kto ma jakieś doświadczenie a nie czerpać informacje ze stron internetowych, gdzie na każdej jest napisane co innego.

@edit: czyli wychodzi, że zadałem jedno z głupich pytań :D Dzięki za pomoc :)
Ostatnio edytowano 24 lip 2016, o 20:57 przez tyszek, łącznie edytowano 2 razy
- Nie uważam, że musisz być w 100 procentach zdrowy, by grać. Muszę być w 100 procentach kontuzjowany, żeby nie grać. - Jamie Carragher
tyszek

Postprzez AustralianMagic » 24 lip 2016, o 20:40

Po prostu zjedz o tyle więcej, o ile spalisz podczas biegania.
AustralianMagic

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny