IO 2008

Tutaj możemy się wypowiadać o innych sportowych dyscyplinach takich jak chociażby koszykówka, siatkówka czy skoki narciarskie.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Postprzez xabi » 7 sie 2008, o 13:26

Nasz mlody Brazylijczyk zagral przecietnie, ale to nie byla do konca Jego wina. Selekcjoner reprezentacji Canarinhos ustawil Lucasa bardzo defensywnie, zawodnik rzadko przekraczal linie srodkowa, byl skupiony w calosci na obronie, przez co nie mogl wykorzystac swoich atutow: kreatywnosci, przegladu pola, techniki i calkiem niezlego strzalu. Musial pracowac z tylu na Diego, Ronaldinho i Andersona, co chyba nie do konca mu odpowiadalo.

Teraz czekamy na mecz Holandii z Nigeria i wystep Ryana Babela. Bardzo jestem ciekawy dyspozycji Holendra po wyleczeniu kontuzji. Mam nadzieje, ze sie dobrze zaprezentuje i wroci z dobra forma po Igrzyskach do Melwood. Transmisja tego meczu na Eurosport o 13:45.
xabi

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez adam_25 » 7 sie 2008, o 13:36

xabi93 napisał(a):Nasz mlody Brazylijczyk zagral przecietnie, ale to nie byla do konca Jego wina. Selekcjoner reprezentacji Canarinhos ustawil Lucasa bardzo defensywnie

zagral dobrze, bo wykonal powierzone mu zadania, rozumiem ze wedlug Ciebie zeby zaliczyc dobry mecz, trzeba grac dobrze z przodu.

w samym turnieju podoba mi sie gra Wlochow, moze nie grali z wymagajacym przeciwnikiem, ale i tak bardzo dobrze. Szczegolnie podobala mi sie gra niedoszlego reprezentanta Polski Aquafresci.

nie mozna tez zapomniec, o turnieju kobiecym, ale tu duzo nie powiem, bo poczatkowo o nim zapomnialem, i nic nie ogladalem :( ;)
"W ciągu całej historii piłki, ludzie zmieniali kluby. Najważniejszą rzeczą jednak, którą musimy zapamiętać jest to, że to klub piłkarski jest znacznie ważniejszy i większy od każdego człowieka." - King Kenny
Obrazek
adam_25

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez Alex » 7 sie 2008, o 13:47

Olimpiada to wg tradycyjnej nomenklatury, ktorej historia siega czasow antycznych, okres pomiedzy kolejnymi Igrzyskami Olimpijskimi. Zatem ten watek powinien nazywac sie wlasnie 'Igrzyska Olimpijskie' - szczegol, ale istotny

// Tylko czekalem, az ktos to napisze :D / W

No kurde, porzadek musi byc :P / Alex
Ostatnio edytowano 7 sie 2008, o 15:20 przez Alex, łącznie edytowano 1 raz
Alex

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez LfcManiak » 7 sie 2008, o 14:47

A Messi, tak bardzo sciagany z powrotem do Barcy, juz strzela w pierwszym meczu na Igrzyskach :) Bardzo ladnie wykonczyl swietne podanie http://www.d1g.com/video/show/?id=2167187
Up the Irons! \o/
http://www.lastfm.pl/user/Edentrail
http://www.filmweb.pl/user/edentrail
https://twitter.com/Edentrail

"Football is a simple game complicated by idiots."
Bill Shankly
LfcManiak

Postprzez xabi » 7 sie 2008, o 15:52

adam_25 napisał(a):
zagral dobrze, bo wykonal powierzone mu zadania, rozumiem ze wedlug Ciebie zeby zaliczyc dobry mecz, trzeba grac dobrze z przodu.

Nie chodzilo mi o to, ze trzeba dobrze zagrac z przodu. Mialem na mysli to, ze Lucas ma wieksze umiejetnosci w ofensywie niz w defensywie. Zostal ustawiony na pozycji DM, gdzie dawal sobie rade, ale to nie byl wystep na jego miare. Lucas ograniczajacy sie do samego odbioru pilki i podania do najblizszego zawodnika nie wykorzystuje do konca swego potencjalu. Nie mogac grac na swojej ulubionej pozycji zagral gorzej, niz potrafi. Co nie zmienia faktu, ze rozegral poprawny mecz.

Pozdrawiam
xabi

Postprzez adam_25 » 7 sie 2008, o 22:43

xabi93 napisał(a):Zostal ustawiony na pozycji DM

moze sie myle, ale jesli dobrze pamietam, to bedac zawodnikiem Gremio gral wlasnie na tej pozycji, i do Liverpoolu przychodzil wlasnie jako glownie defensywny pomocnik. Dopiero Rafa pozwolil mu na wiecej gry z przodu.

A sam turniej, to postawa holendrow mnie rozczarowala, a tak to z tego co widzialem po skrotach, to Argentynczycy moga obronic tytul.
"W ciągu całej historii piłki, ludzie zmieniali kluby. Najważniejszą rzeczą jednak, którą musimy zapamiętać jest to, że to klub piłkarski jest znacznie ważniejszy i większy od każdego człowieka." - King Kenny
Obrazek
adam_25

Postprzez LiverpoolMan » 7 sie 2008, o 23:09

adam_25 napisał(a):moze sie myle, ale jesli dobrze pamietam, to bedac zawodnikiem Gremio gral wlasnie na tej pozycji, i do Liverpoolu przychodzil wlasnie jako glownie defensywny pomocnik. Dopiero Rafa pozwolil mu na wiecej gry z przodu.

Osobiscie wydaje mi sie, ze odwrotnie - byl ofensywnym pomocnikiem, a Rafa transmutowal go na defensywnego. :)

To sorry wielkie, cos sobie ubzduralem. Zwracam honor Adam i dzieki za sprostowanie mnie Gumier.
:wink:
Ostatnio edytowano 7 sie 2008, o 23:25 przez LiverpoolMan, łącznie edytowano 5 razy
LiverpoolMan

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez Gumierpool » 7 sie 2008, o 23:13

LiverpoolMan napisał(a):Mi sie zdaje, ze odwrotnie - byl ofensywnym pomocnikiem, a Rafa transmutowal go na defensywnego. :)

Jak ktos tak powiedzial, to moja pani od polskiego zawsze ripostowala: "Misie to juz dawno spia". :D

A poza tym to raczej zle Ci sie wydaje. Lucas gral w Gremio jako defensywny pomocnik, wiec Benitez przy nim akurat nic nie majstrowal. A to ze chlopak ma tez zapedy do rozgrywania pilki to naturalna kolej rzeczy - w koncu to Brazylijczyk. :wink:
Gumierpool

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez hulus » 7 sie 2008, o 23:29

Lucas zagral przecietnie. Popelnil jeden spory blad, ale nic z tego Belgom nie udalo sie zrobic. Jako defenswyny pomocnik gral poprawnie, dobrze podawal, ale tempo meczu bylo zdecydowanie za wolne, nikt tak na dobra sprawe sie nie wyroznial. To byl bardzo slaby mecz.
Mascherano zagral jak to Mascherano. W Argentynie ma prosta role, Riquelme rozgrywa i kazda akcja przechodzi przez niego, a Mascherano ma robic wszystko, zeby zagwarantowac mu luz. Zagral poprawnie i tyle mozna o jego wystepie powiedziec.
Jednak najbardziej ciekawy bylem formy Babela i ... mocno sie zawiodlem. Albo mial slabszy dzien, albo po prostu nie jest w pelni zdrowy. Zadnej dynamiki, kompletnie nieaktywny, jak mial pilke to tylko staral sie jej nie stracic i oddawal do tylu. Zadnej checi gry, strzalow, dryblingow, kompletnie nic! Nie jestem zadowolony z tego co widzialem. Mam nadzieje, ze w ciagu kilku tygodni sie to poprawi, bo z taka gra to on w Liverpoolu sie nie przebije! Mam cicha nadzieje, ze Holandia odpadnie po trzech meczach i Babel szybciej wroci, a jak juz bedzie w Melwood to bede spokojniejszy o jego forme.
hulus
Redaktor

13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership13 years of membership

Postprzez MaG » 8 sie 2008, o 20:14

"Maja rozmach, skurwisyny"
jak mawial Siara Siarzewski... :D

przed ceremonia otwarcia kazdy sportowy kibic wiedzial, ze to co sie wydarzy w Chinach bedzie czyms dotad niespotykanym.
i tak rzeczywiscie bylo. szczegolow opisywac nie bede, kto nie widzial na pewno na youtube znajdzie, kto widzial-wie.
jestem pewien, ze przez kilka nastepnych IO czegos podobnego nie zobaczymy.
przez cala pierwsza czesc mial ciarki na calym ciele.
najbardziej mi sie podobal ten moment z bebniarzami (ci co mieli swiecace paleczki :P ) i te stopy z fajerwerkow.

widownia tez raczej nie do doscigniecia...podobno ponad 4mld ludzi ogladalo ceremonie, z czego 1mld w samych Chinach.

cos niesamowitego... :roll:

nie rozumiem pytania - co to ma do rzeczy?
Ostatnio edytowano 8 sie 2008, o 20:38 przez MaG, łącznie edytowano 1 raz
MaG

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez Sochal » 8 sie 2008, o 20:22

MaG... a Ty w tv ogladales?!
FORM IS TEMPORARY, CLASS IS PERMANENT
"Football is a simple game complicated by idiots."
Bill Shankly
Sochal

14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership14 years of membership

Postprzez Jack92 » 8 sie 2008, o 20:37

Macie racje.. Chinczycy bardzo pieknie wykonali ceremonie otwarcia :) Bardzo fajnie wymyslili z tym obrazem co najpierw dzieci rysowaly rzeke i gory, a nastepnie sportowcy z roznych krajow depczac po obrazie utworzyli lake :) . Ceremonia przyblizyla takze wiele rzeczy do kultury chinskiej. Tak jak wczesniej napisal MaG, mi rowniez podobal mi sie pokaz z swiecacymi paleczkami :D . To jest cos pieknego. Kupa ludzi wykonuje staranne ruchy w tym samym czasie. Musi to swiadczyc o sile fizycznej i skupieniu jakie oni posiadaja, bo np. gdybym ja mial tak robic to bym sie polamal :lol: . Szczerze mowiac to obawialem sie duzej ilosci Chinskich smokow, ale jakos ich nie zauwazylem... Jezeli ktos jakiegos zauwarzyl to niech mnie poprawi.. A wiec przed nami 14 dni emocji na stadionach w Chinach. Mam nadzieje ze Polska reprezentacja wywiezie mnostwo medali :D

Pozdro!! :wink:
Jack92

Postprzez adam_25 » 8 sie 2008, o 20:57

Jack92 napisał(a):A wiec przed nami 14 dni emocji na stadionach w Chinach.

16 nie liczac wczesniej zaczetego turnieju pilki noznej :]

a tak ogolnie, to nie zeby cos tego, ale chyba mialo byc o turnieju pilkarskim :]
Obrazek
adam_25

Postprzez Magda » 8 sie 2008, o 20:58

.
Ostatnio edytowano 14 mar 2013, o 15:46 przez Magda, łącznie edytowano 1 raz
Magda

Postprzez Kaki » 8 sie 2008, o 22:40

Co cztery lata staram sie ogladac ta ceremonie otwarcia i za kazdym dzieje sie tak samo...a mianowicie, po jakies 1,5 h zasypiam i budze sie pod sam koniec :lol: I z tego co mi wiadomo, to jedyna nie jestem. Moze i ta cala oprawa robi wrazenie, ale moim skromnym zdaniem trwa zdecydowanie za dlugo, bo naprawde, zeby wysiedziec przed telewizorem przez te bite 4 godziny, to trzeba miec troche samozaparcia. Tak, ze w zasadzie z tego otwarcia kojarze tylko tych bebniarzy, pozniej to cos o produkcji papieru, jeszcze cos latajacego mi przemknelo przez ekran, a pozniej przemarsz reprezentacji. Doceniam caly wysilek wlozony w przygotowania tego przedstawienia, a musial on byc naprawde potezny, na zywo z pewnoscia robi niesamowite wrazenie, jednak przed telewizorem na dluzsza mete to troche nudnawe (albo to ja jestem jakas skrzywiona :? ).
Kasy w tym zostalo utopione niesamowicie duzo, do tego przez te wszystkie fajerwerki, ktorych dosc sporo, zatruli sobie srodowisko, jakby im tego codziennie produkowanego smogu bylo malo...no ale z drugiej strony, taka tradycja, uroczyste otwarcie musi byc, a wiadomo, ze kazdy kraj probuje przescignac w pomyslach poprzednikow. Czy to dobrze, czy zle, nic na to nie poradzimy.

No, to trzeba bedzie sie przemoc i od jutra wstawac przed 12-sta ;)

Z postem to moze i sie zgadzam. No moze poza tym "co roku" ;p // HM

Oho...i od razu wychodzi, ze blondynka :lol: Juz poprawiam, moze nikt wiecej nie zauwazy :P ;)

A ja dalej sie z tym "co roku" nie zgadzam :D Ojj teraz to jestem juz spalony na osiedlu, co? ;p
Sie czepiac bedzie bezbronnej niewiasty.. :badhappy: :P
Kaki

Następna strona

Powrót do Inne dyscypliny