Formula 1

Tutaj możemy się wypowiadać o innych sportowych dyscyplinach takich jak chociażby koszykówka, siatkówka czy skoki narciarskie.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Formula 1

Postprzez LfcManiak » 26 mar 2011, o 16:57

Keishi napisał(a):Trochę śmierdzi mi trochę tym, że Rusek dostał bolid Kubicy, bo spisał się powyżej oczekiwań i była duża przepaść pomiędzy nim, a tym Niemcem, co mu Robert załatwił robotę.

A czym się różni bolid Kubicy i Pietrowa, poza balansem związanym z różną wagą? Heidfeld zawalił, bo miał problemy z KERS, co w tym sezonie razem z DRS będzie dawało całkiem sporo ułamków sekundy na okrążeniu (czego akurat mu zabrakło w kwalifikacjach). Co nie zmienia faktu, że mocno rozczarował i mam nadzieję, że jutro spisze się co najmniej solidnie.
Up the Irons! \o/
http://www.lastfm.pl/user/Edentrail
http://www.filmweb.pl/user/edentrail
https://twitter.com/Edentrail

"Football is a simple game complicated by idiots."
Bill Shankly
LfcManiak

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez snajper » 13 kwi 2011, o 16:51

Robert Kubica, który 6 lutego uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu, zaczyna powoli chodzić -poinformował w środę PAP ortopeda, doktor Francesco Lanza, który go operował. Według lekarza być może niedługo polski kierowca Formuły 1 będzie mógł opuścić szpital.
"Nigdy nie zwątpimy, gdyż jesteśmy Liverpoolem. To nasz charakter i droga, którą sobie obraliśmy"
snajper

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez krzysiekmysliborz » 13 kwi 2011, o 19:31

niech zdrowieje nasz Robercik i niech jak najszybciej wraca do bolidu, bo Formuła bez niego to nie to samo...
YOU'LL NEVER WALK ALONE!
nick na stronie : krzysieklfc
krzysiekmysliborz

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Zuru » 7 maja 2011, o 14:12

Po baaardzo długiej przerwie znów można było pooglądać zmagania na torze- liczyłem, że w Europie rywalizacja stanie się bardziej zacięta, jednak po ty, co pokazał w kwalifikacjach do GP Turcji Sebastian Vettel moje nadzieje bardzo szybko się rozwiały- praktycznie w ciemno można typować go jako zwycięzcę klasyfikacji generalnej, a jutro chyba tylko pech bądź Webber mogą pozbawić go zwycięstwa.

Aha- po dzisiejszej transmisji na Polsacie dołączam oficjalnie pana Borowczyka do grona moich ulubionych twórców śmiesznych/dziwnych powiedzonek (palmę pierwszeństwa ma niezastąpiony Szpakowski), za zdanie "jest i pechowiec Barichello- już był w ogródku, już witał się z gąską, a tu niedobry Heidfeld pozbawił go miejsca w Q3" :lol:
Zuru

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez guodzilla » 8 maja 2011, o 16:30

Chyba tylko jakiś kataklizm może odebrać Vettelowi mistrzostwo...! A tak przy okazji, o wiele korzystniej wygląda w nowej fryzurze, jak to gdzieś określono, "nie jest już Kudłatym ze Scooby-Doo" :D Ale gratuluję Alonso, ciekawe kto za dwa tygodnie zajmie miejsce na podium poza Vettelem i Webberem... Jakieś propozycje? Moja to Felipe Massa (a co! 8) ).
guodzilla

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez LfcManiak » 8 maja 2011, o 22:06

guodzilla napisał(a):Chyba tylko jakiś kataklizm może odebrać Vettelowi mistrzostwo...! A tak przy okazji, o wiele korzystniej wygląda w nowej fryzurze, jak to gdzieś określono, "nie jest już Kudłatym ze Scooby-Doo" :D Ale gratuluję Alonso, ciekawe kto za dwa tygodnie zajmie miejsce na podium poza Vettelem i Webberem... Jakieś propozycje? Moja to Felipe Massa (a co! 8) ).

Nie ma to jak rozstrzygać kto wygra mistrzostwo świata po 4 z 20 wyścigów (Bahrajn prawdopodobnie jednak się odbędzie). :roll: Pomijam już kwestie wyglądu kierowców, które nie mają nic wspólnego z poziomem umiejętności czy formą zespołu...

Tak czy inaczej, dzisiejszy wyścig pokazał prawdziwą moc dwóch nowinek (właściwie to jednej) - tylu wyprzedzeń na okrążenie jeszcze nie widziałem odkąd śledzę F1 (nie jest to zbyt długo, ale mimo wszystko parę lat). Jeden wciska KERS, drugi dorzuca DRS i go wyprzedza, na następnym kółku sytuacja się odwraca i to wyprzedzony korzysta z ruchomego skrzydła... Do tego dodać 3/4 pit stopy i wychodzi na to, że non stop coś się dzieje, czy to w czołówce, czy w środku stawki. Wow. Muszę przyznać, że dość negatywnie podchodziłem do opon Pirelli po zimowych testach, ale okazuje się, że dodają widowisku więcej emocji i nieprzewidywalności.

Co do zespołów i szans na cokolwiek...

Nie ma zaskoczenia, Red Bull wciąż dominuje. Ponad jeden wyścig w zapasie Vettela mówi wszystko, chociaż wydaje mi się, że Byki nie mają już takiej ogromnej przewagi jak w Azji. McLaren standardowo czai się tuż za plecami ze świetnym KERS, ale bliżej doskoczyły również Ferrari i Mercedesy. O Renault nie ma co dużo mówić, konkretnie trzymają się w dziesiątce. Pietrow usilnie próbował wyeliminować się z wyścigu, ale tym razem się nie udało. :)

Jak zwykle największe pakiety zmian szykowane są na Barcelonę, wtedy dopiero jasno okaże się kto gdzie stoi. Póki co, mimo braku Roberta, sezon jak najbardziej na plus.
Up the Irons! \o/

Bill Shankly
LfcManiak

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez guodzilla » 8 maja 2011, o 22:40

Wygląd rzeczywiście nie ma nic wspólnego z umiejętnościami, po prostu mi wypadło :D Oczywiście nie oceniamy po kilki wyścigach, ale jeśli utrzyma taką dyspozycję, to niedługo może być pozamiatane. Ja liczę jednak na przebudzenie reszty.. :roll: Niech Kubica wraca, mógłby coś namieszać w tej czołówce... :(
guodzilla

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez dagonet » 8 maja 2011, o 22:59

jak 2 lata temu dominowały Brawny to modliłem się, zeby Red Bull ich pocisnał - nie udalo sie a od 2 sezonów cisną wszystkich jak diabli :D teraz za to chciałbym zeby ktos zacząl ich zrzucać z tego podium bo moze byc w połowie sezonu juz po zawodach :( dzisiaj liczyłem na Hamiltona i Jensona ale niestety Lewis spartolił start a Jenson obrał złą taktykę. Wyscig uratował Alonso, który pokazał, ze po mimo słabszego bolidu jest w stanie się poscigac z Vettelem i Webberem. Liczę na Ferrari - niech skoncza modernizowac ten tunel aerodynamiczny i biora sie do roboty!
dagonet

Postprzez mersey » 8 maja 2011, o 23:19

W Formule 1 co rok wprowadzane są zmiany. Rozumiem powody dla których zastosowano system KERS w zeszłym sezonie i tym bardziej te, dla których zaczęto korzystać z ruchomego tylnego skrzydła w obecnym. DRS w końcu służy do tego, do czego w teorii przeznaczony był KERS, który okazał się jednaj zdecydowanie bardziej defensywny od tego, czego po nim oczekiwano. Na pewno liczba wyprzedzeń, jakie dzisiaj oglądaliśmy robiła wrażenie i była bardzo atrakcyjna. Uważam jednak, że mimo tak wielu zmian jakie zaszły na torze, roszad w stawce, pit stopów itp. wyścig był dość ubogi. Nie pod względem oczywiście tego, co się działo – działo się wiele – wyjątkowo, jak na wyścig F1 – być może do tego trzeba przywyknąć. Wyprzedzanie jest jednak sztuką, sztuką, którą się podziwia, którą ja podziwiam. Nie podoba mi się zatem, że została ona zredukowana do wciśnięcia guzika, naciśnięcia pedału gazu i przejechania obok rywala. Wiem, że mocno to upraszczam, ale powiedzmy sobie szczerze, właśnie to dzisiaj widzieliśmy. W poprzednim sezonie pomiędzy zawodnikami rozgrywała się walka, napięcie, czajenie się gdzieś w lusterkach itp. Szkoda, że tego dzisiaj zabrakło. Nie ma co jednak narzekać, kiedy jest tak wiele innych pozytywów. Na wielki plus postawa Ferrari. Teamowi z Maranello nie wiodło się ostatnio tak, jak wielu jego kibiców by chciało (w tym ja). Cieszy więc trzecie miejsce. Cieszy to, że znalazł się ktoś, kto nie miał starty do lidera wynoszącej 40 sekund tylko 10. To jakoś rokuje na przyszłość dla tej rywalizacji.

Ale ileż było wyścigów, w których jak wystartowali - tak dojechali?

Otóż to LfcManiak, dlatego ja nie przepadam za torami ulicznymi. A co do KERSu, to pal licho kiedy go wprowadzili, a kiedy wycofali. Był on obecny w zeszłym sezonie z tym, że nie wszystkie zespoły go używały. Wtedy to była porażka i cieszy, że w końcu się z nim uporali.
Ostatnio edytowano 9 maja 2011, o 00:01 przez mersey, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
mersey

Postprzez LfcManiak » 8 maja 2011, o 23:40

mersey napisał(a):Wyprzedzanie jest jednak sztuką, sztuką, którą się podziwia, którą ja podziwiam. Nie podoba mi się zatem, że została ona zredukowana do wciśnięcia guzika, naciśnięcia pedału gazu i przejechania obok rywala. Wiem, że mocno to upraszczam, ale powiedzmy sobie szczerze, właśnie to dzisiaj widzieliśmy.

Owszem, wyprzedzanie "na czysto" jest rewelacyjne - pojedynek Massy z Kubicą z przed paru lat jest chyba najlepszym przykładem. Ale ileż było wyścigów, w których jak wystartowali - tak dojechali? Poza pit stopami w takich widowiskach nie było prawie żadnych emocji. Teraz zrobiło się odrobinę ciekawiej. Wiele razy oglądaliśmy sytuacje, w których kierowca dochodził tego przed sobą, jednak nie mógł go wyprzedzić bo miał bolid na podobnym poziomie/tyle samo paliwa (co już nie ma znaczenia)/starsze opony etc. I tak się, jak to określiłaś, czaili, czaili przez dziesięć okrążeń aż w końcu któryś z nich popełnił błąd/zjechał do boksu. Dziś takie pojedynki są (mimo wszystko, bo fan zawsze z ciekawością ogląda) ciekawsze i bardziej żywiołowe, bo nawet jeśli kierowca zostanie wyprzedzony przez innego, to na następnym okrążeniu to on ma szansę skorzystać ze skrzydła i wyprzedzić drugiego. Do tego obaj muszą starać się wycisnąć z jazdy 120%, by 1. uciec na ponad sekundę, a 2. utrzymać się za wyprzedzającym.

Być może nie jest to idealne rozwiązanie, jednak próba uatrakcyjnienia F1 przez Ecclestone'a chyba się powiodła. Oby tylko pomysł zraszaczy na torze okazał się jego głupim żartem. :)

PS. KERS'u w zeszłym roku nie było, wprowadzony do Formuły 1 został dwa lata temu.

~PS2. Właśnie nie, dwa lata temu nie każdy zespół z niego korzystał, co widać dzisiaj po kłopotach w Red Bullu (Newey mimo całego swojego geniuszu nie może się z tym uporać, szok). Po tamtych tragicznych problemach zespoły zdecydowały, że dadzą sobie rok na usprawnienie i nie korzystały z niego w 2010. Rok temu furorę robił F-duct.
Up the Irons! \o/

Bill Shankly
LfcManiak

Postprzez krzysiekmysliborz » 9 maja 2011, o 16:37

Vettel wygrywa bo nie ma Kubicy... cwaniak jeden... ;)
niech poczeka tylkto aż Robert wróci... zobaczymy czy dalej będzie tak kozaczył...
a tak na poważnie, to nie mogę uwierzyć co ten młody Niemiec wyprawia w tym sezonie... 3 wygrane wyścigi na 4... jeżeli wygra następne 3 z 4 to daję karton wódki, że zostanie Mistrzem...
YOU'LL NEVER WALK ALONE!
nick na stronie : krzysieklfc
krzysiekmysliborz

Postprzez Zuru » 22 maja 2011, o 16:29

Dzisiejszy wyścig w Barcelonie umocnił mnie w przeświadczeniu o tym, że poza McLarenem nikt nie ma szans odebrać zwycięstwa zawodnikom Red Bulla- próbował Alonso, dość długo prowadził, ostatecznie był piąty. Przed kierowcami, a raczej bardziej przed zespołami ogromnie trudne zadanie- spróbować zbliżyć się do Red Bulla choćby na tyle, na ile dziś zbliżył się Lewis Hamilton- dopiero wówczas możliwa jest walka z Vettelem (Webber prezentuje znacznie słabszą formę i - jak zawsze- psuje starty).

Należy pochwalić Heidfelda, który z ostatniego miejsca na starcie przebił się aż na ósmą pozycję- szczerze mówiąc choć jasne było, że znajdzie się wyżej niż ostatnie miejsce, to spodziewałem się, że "Quick Nick" będzie 13-17, a tu taka pozytywna niespodzianka.
Zuru

Postprzez mersey » 22 maja 2011, o 20:50

Fenomenalny start Alonso (po takim starcie powinno się wygrać), jak zwykle wygrał Vettel. Cieszę się, że na tym torze „magiczny guzik” nie odegrał znaczącej roli, ale cztery pit stopy to już jakieś szaleństwo. Kiedyś wyczynem było zrobić jeden postój, dzisiaj były to trzy. Pirelli nie zawodzi – nikt nie spodziewał się po tych oponach dobrych rezultatów, taki obrót sprawy zdecydowanie jednak nie przypada mi do gustu. Wyścig bardzo ciekawy, ale rozczarowała mnie postawa Hamiltona na ostatnich okrążeniach. Wiem, że ważne dla niego było bezpieczne dowiezienie drugiego miejsca, liczyłam jednak, że bardziej pociśnie Niemca, nawet na takim torze jak Catalunya. Na plus Button i jego stratedzy, na minus Webber i Massa. (Brazylijczyk zawodzi już kolejny sezon. Ferrari powinno rozstać się z nim i zatrudnić jakiegoś młodego, perspektywicznego kierowcę, który będzie wspierał i uczył się od Alonso, który przedłużył swój kontrakt do 2016 roku).
Obrazek
mersey

Postprzez Zuru » 22 maja 2011, o 21:38

mersey napisał(a): na minus Webber i Massa. (Brazylijczyk zawodzi już kolejny sezon. Ferrari powinno rozstać się z nim i zatrudnić jakiegoś młodego, perspektywicznego kierowcę, który będzie wspierał i uczył się od Alonso, który przedłużył swój kontrakt do 2016 roku).

Zdecydowanie Massa zawodzi na całej linii zarówno przed wypadkiem na Węgrzech, jak i po nim- a ten sezon kompletnie mu nie wychodzi- czuję, że w przyszłym sezonie na jego miejscu może jeździć perspektywiczny Rosberg, lub nawet...di Resta :)

Choć może jeszcze za wcześnie, by gdybać o ruchach transferowych w F1 :happy:
Zuru

Postprzez LfcManiak » 22 maja 2011, o 21:53

Ja się boję, że to samo może być z Robertem w przyszłym roku, jeśli w ogóle wróci do ścigania. Massa po wypadku to już nie ten kierowca, bijący się do przedostatniego zakrętu sezonu o mistrzostwo. Jakby w podświadomości wciąż siedziała ta śruba i brak mu było tego ostatniego elementu pozwalającego znów wygrywać. Obym się mylił.

~Poza tym, czym Was dzisiaj Massa zawiódł? Awarią skrzyni biegów? Praktycznie niemożliwą jazdą na twardych oponach? Opanujcie się czasem.
Up the Irons! \o/

Bill Shankly
LfcManiak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne dyscypliny