NBA

Tutaj możemy się wypowiadać o innych sportowych dyscyplinach takich jak chociażby koszykówka, siatkówka czy skoki narciarskie.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: NBA

Postprzez deebo » 7 lip 2017, o 08:05

Bardzo ciekawy off-season. Najciekawsza sprawa to oczywiście CP3, Paul George i Jimmy G Buckets :) Na zachodzie jest tyle talentu że będzie płacz przy ASG z racji nie załapania się do składu.

Ptaszki ćwierkają, że Air Canada dołącza do swojego kumpla i spędzi przyszły sezon w Sacramento. Gdzieś tam po cichu liczyłem, że załapie się do Warriors i dostanie pierścień, no ale trudno.

Podobnie jak Ty wskakuję w tym sezonie do bandwagonu T-wolves. Masa talentu w pierwszej piątce, jak nie będzie playoffów to będzie skandal. Na wschodzie trzymam kciuki za Bucks oraz Sixers i o ile nie kręci mnie Fultz to czekam na to co pokaże Simmons.

No i pick #3 robi niesamowite wrażenie w Summer League, mam nadzieję, że będzie dostawał rozsądną liczbę minut a nie jakieś ochłapy.
life is too short to dance with fat chicks ;)
Obrazek
deebo

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez PePe » 23 sie 2017, o 01:59

Koniec sagi pod tytułem "Gdzie będzie grał Kyrie Irving w nadchodzącym sezonie". Irving do Bostonu za Thomasa, Crowdera, Zizica i pick Nets 2018. WOW!!! Fajnie to wygląda, będzie ciekawie. :D
PePe

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez era » 23 sie 2017, o 10:07

PePe napisał(a):Koniec sagi pod tytułem "Gdzie będzie grał Kyrie Irving w nadchodzącym sezonie". Irving do Bostonu za Thomasa, Crowdera, Zizica i pick Nets 2018. WOW!!! Fajnie to wygląda, będzie ciekawie. :D

Win-win situation dla obu stron mam wrażenie. Celtics pozbyli się dylematu max kontraktu dla IT, który za rok będzie miał 29 lat i cięzko powiedzieć czy w wieku 32,33 lat będzie wart te ~30 mln per season, tym bardziej, że on nie broni i jest defensywnym utrapieniem. I to będzie teraz problem Cavs. Dostali również genialny kontrakt Crowdera no i pick Nets, który może być top#5, ale niekoniecznie musi.

A dla Celtics, hmm, mają prawie skompletowany skład, chociaż brakuje klasowego centra, ale w erze smallballu, będą przesuwać Horforda na 5. Będzie interesująco.
era

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez repcaK » 23 sie 2017, o 10:25

era napisał(a):A dla Celtics, hmm, mają prawie skompletowany skład, chociaż brakuje klasowego centra, ale w erze smallballu, będą przesuwać Horforda na 5. Będzie interesująco.

A Horford przypadkiem nie jest klasowym centrem? I w Atlancie i tutaj wychodził jako podstawowy center. Co prawda jest taki sobie w obronie i świetny poza polem 3 sekund, ale w papierach ma wpisane Center :)

Według mnie Boston trochę sobie wychudził kadrę, trochę gorzej wygląda ta głębia składu niz przed sezonem, ale jezeli Brown będzie grał tak jak grał, a Tatum tez pokaze się z dobrej strony to zapowiada się ciekawie.

A Cavs? Walczą o wszystko w tym sezonie. Krązą plotki, ze Wade wykupi swój kontrakt z Chicago i dołączy do Jamesa i ekipy, ale później juz nie wygląda to tak kolorowo. Mówi się, ze LeBron odejdzie po tym sezonie, Thomasowi skończy się kontrakt, a w druzynie nadal będą przepłaceni Smith i Thompson (Ten drugi jest dobry, ale uwazam, ze mimo wszystko zarabia ciut za duzo). Myślę, ze powinni zacząć wtedy przebudowę od zatrudnienia nowego trenera, takiego z prawdziwego zdarzenia, bo z Lue raczej duzo nie ugrają.
repcaK

Postprzez Mufi » 23 sie 2017, o 10:42

Wymiana NA TEN MOMENT dla Cavs, mają równie utalentowanego PG co Irving (obaj nie potrafią bronić więc na 0 wychodzi) Crowdera co jest mega wzmocnieniem słabej defensywy Cavs i ciekawy pick za rok , tyle że kon. wschodnia w tym roku jest tak słaba że nawet Nets stać na Play-Offy. Cavs ma większy potencjał w tym roku na pokonanie GSW niż w ubiegłym sezonie a jak dołączy Wade to myślę że Cavs pokonają Golden.
Za to ZA ROK to będzie koniec Cavs, LeBron na 90% odejdzie do Lakers, Cavs nie stać dać maxa Thomasowi więc też pewnie odejdzie, zostaną z Love'em, JR i przepłaconym Thompsonem. :) I pickiem w drafcie który niekoniecznie musi być TOP 5.
Mufi

Postprzez PePe » 23 sie 2017, o 13:25

Naprawdę jaram się Celtami podobnie zresztą T-Wolves i OKC. Pytanie jeszcze gdzie wyląduje D Wade, strasznie mnie to interesuje tym bardziej, że to mój ulubiony zawodnik od samego początku jego gry w NBA. Ten sezon będzie mega ciekawy. Na inaugurację, Cavs - Celtics, przypadek? :D W tym momencie marzy mi się finał Celtics - OKC będę za nich trzymał kciuki. No i klątwa okładki NBA2K trwa nadal... :lol:

down

Raczej nikt, ale konkurencja duża. Houston, San Antonio, OKC, LA Clippers powinni powalczyć. :wink:
Ostatnio edytowano 23 sie 2017, o 15:13 przez PePe, łącznie edytowano 1 raz
PePe

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Mufi » 23 sie 2017, o 14:30

Nie ma szans że ktoś na zachodzie w tym sezonie pyknie GSW :)
Mufi

Postprzez Wnuko » 23 sie 2017, o 17:22

1. Nie rozumiem tej narracji, że odejście Lebrona z Cavs po sezonie jest pewne lub bardzo prawdopodobne. Jeśli zakładamy, że jego głównym celem jest zdobywanie pierścieni (a chyba jest), to gdzie ma największe szanse na ich zdobycie? Wykluczając opcję Lebron w GSW (gdzie chyba musiałby podpisać minimum dla weterana), to która organizacja zapewni mu większe szanse niż Cavs? Lakers, gdzie niewiadomą jest Ball, gdzie może (ale nie musi) przyjść Paul George? Nawet w przypadku, gdy te wszystkie "jeśli" się spełnią, to wciąż nie widzę, żeby Lakersi z miejsca stali się lepsi od Cavs. OKC? Ja osobiście nie widzę drużyny, w której Lebron będzie miał większe szanse na pokonanie GSW.
2. Nawet jeśli scenariusz z odejściem Lebrona się spełni, to wielki plus dla Cavs za tą wymianę (i mimo wszystko za podpisanie Różyczki za 2 mil), bo praktycznie utrzymują ciągłąść w byciu poważnym graczem na Wschodzie (wysoki pick od Nets, fajne możliwości wymiany - choć tutaj można się o kilka elementów kłócić jak np. wartość Love na rynku).
3. Co do tego zarzutu, że Lord Isiah nie broni, to się zgadzam, ale Irving też jest minusowym obrońcą. Więc... zobaczymy.
Wnuko

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez pdg90 » 23 sie 2017, o 18:05

Wnuko napisał(a):1. Nie rozumiem tej narracji, że odejście Lebrona z Cavs po sezonie jest pewne lub bardzo prawdopodobne. Jeśli zakładamy, że jego głównym celem jest zdobywanie pierścieni (a chyba jest), to gdzie ma największe szanse na ich zdobycie? Wykluczając opcję Lebron w GSW (gdzie chyba musiałby podpisać minimum dla weterana), to która organizacja zapewni mu większe szanse niż Cavs? Lakers, gdzie niewiadomą jest Ball, gdzie może (ale nie musi) przyjść Paul George? Nawet w przypadku, gdy te wszystkie "jeśli" się spełnią, to wciąż nie widzę, żeby Lakersi z miejsca stali się lepsi od Cavs. OKC? Ja osobiście nie widzę drużyny, w której Lebron będzie miał większe szanse na pokonanie GSW.

Może NYK? :D Gdzieś ostatnio czytałem, że jakiś grajek z NBA mówił coś o LBJ i NYK.
pdg90

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez PePe » 23 sie 2017, o 18:13

Kyrie będzie grał z numer "11" w Bostonie. Co ciekawe dwaj nowi All Stars, czyli Hayward i Irving obchodzą urodziny tego samego dnia, 23 marca. To daje do myślenia i coś oznacza. :D
PePe

Postprzez Mufi » 23 sie 2017, o 18:18

Po tym deal'u to odejście LeBrona po sezonie (a jeszcze w przypadku braku mistrzostwa*) jest pewne. Cavs nie stać na maxa LBJ i Thomasa (chyba że wytransferują Thompsona ale mało prawdopodobne że jakiś klub weźmie jego kontrakt). Lakers już w tym sezonie robią miejsce w salary na 2 All-Star , George jest dogadany z Lakers co nie jest tajemnica, zresztą żeby nawiązać walkę z GSW OKC potrzebuję jeszcze 1 AS co w przypadku podpisania maxa George'a będzie niemożliwe (kontrakt Westbrooka). LeBron jeszcze nie wybrał ale myślę że Lakers to idealne miejsce dla Brona, obwód Ball - George - LBJ + Lopez pod koszem, ławka z Ingramem i Caldwell-Pope'em na czele - ta ekipa ma realne szanse na pokonanie GSW. Jednak osobiścię myślę że tegoroczne Cavs ma jeszcze większe szanse niż przyszłe Lakers. Ich skład jest teraz mega mocny, mają świetnego defensora od Bostonu , potencjał ofensywny Thomasa jest taki sam jak Irvinga (imo) tu nic nie tracą a w dodatku jeszcze otrzymali centra do pomocy pod koszem (nie widziałem w akcji ale czytałem że świetnie broni) i zamienny pick draftu (najprawdopodobniej wysoki) .
Thomas - JR - LBJ - Love - Thompson
Bench : Rose , Jefferson , Crowder , Shumpert , Korver , Frye , Zizic , Green , Calderon

Imponujący roster :)

* napisałem "a jeszcze w przypadku braku mistrzostwa" - Jeżeli Cavs wygrają tytuł myślę że LBJ zjechał by z kasą jak Durant i podpisał na rok jeszcze z opcja maxa za 2 , Thomas dostaje maxa za rok + konieczność transferu Thompona , ekipa świetna. Wszystko zależy od tegorocznych poczynań Cavs, bo naprawdę obecny roster stać na pokonanie GSW w PO .
Mufi

Postprzez Mufi » 23 sie 2017, o 18:23

pdg90 napisał(a):
Wnuko napisał(a):1. Nie rozumiem tej narracji, że odejście Lebrona z Cavs po sezonie jest pewne lub bardzo prawdopodobne. Jeśli zakładamy, że jego głównym celem jest zdobywanie pierścieni (a chyba jest), to gdzie ma największe szanse na ich zdobycie? Wykluczając opcję Lebron w GSW (gdzie chyba musiałby podpisać minimum dla weterana), to która organizacja zapewni mu większe szanse niż Cavs? Lakers, gdzie niewiadomą jest Ball, gdzie może (ale nie musi) przyjść Paul George? Nawet w przypadku, gdy te wszystkie "jeśli" się spełnią, to wciąż nie widzę, żeby Lakersi z miejsca stali się lepsi od Cavs. OKC? Ja osobiście nie widzę drużyny, w której Lebron będzie miał większe szanse na pokonanie GSW.

Może NYK? :D Gdzieś ostatnio czytałem, że jakiś grajek z NBA mówił coś o LBJ i NYK.

Nie wiem kogo jeszcze NYK musieliby dobrać do LeBrona i Porzingis'a żeby w ogóle zagrozić Celtics na wschodzie :) .
Mufi

Postprzez repcaK » 23 sie 2017, o 19:32

Tu nie chodzi o szanse LeBrona na mistrzostwo tylko o właściciela Cavs. Wygrał 1 pierścień i juz nie chce płacić podatku od luksusu, który jest dosyć spory, a to oznacza, ze najlepsi free agenci tam nie pójdą. Na dodatek zwolnił GM'a gdy ten kombinował jak zgarnąć Butlera albo George'a do Cleveland. Tu są problemy na poziomie kierownictwa i dlatego LeBron moze chcieć odejść.
repcaK

Postprzez Wnuko » 24 sie 2017, o 13:36

Dalej nie czuję się przekonany, co do tej przeprowadzki (owszem jest ona prawdopodobna), ale piszecie np. o nieciekawej sytuacji kontraktowej w Cavs tj. że po sezonie IT będzie chciał maxa, a Cavs takiej kasy na stół nie rzucą (BARDZO prawdopodobne), że mają nienajlepszy kontrakt Tristiana Thompsona i wszystko to racja, ale chyba przeceniacie trochę Lakers.
1. Fakt podpisali Caldwella-Pope`a, ale tylko na rocznym kontrakcie - wcale nie jest powiedziane, że go utrzymają w składzie (gość może mieć przełomowy rok, ale równie dobrze może mieć meeeeh rok).
2. Mają w składzie Brooka Lopeza (tego Brooka Lopeza, który jest w ostatnim roku kontraktu i pewnie będzie rozglądał się za ostatnimi dużymi pieniędzmi w karierze)
3. Dodali obiecującego debiutanta w osobie Balla. Prawdopodobnie największy upside w tegorocznym drafcie, ale to dopiero upside, to jeszcze nawet nie rozegrany jeden sezon w NBA, byłbym bardzo zaskoczony jeśli grałbym w tym sezonie bardzo dobrze - zwłaszcza, że przy jego nazwisku również widnieje kilka znaków zapytania (atletyzm, to że jest graczem na piłce i w przypadku przyjścia Brona musiałby nauczyć się grać bez niej i nawet taka głupota jak jego ojciec, który już zdążył mieć spiny z Jamesem). A jeśli nawet spełni pogładane w nim nadzieję, to jego prime przyjdzie w czasie, gdy Lebron już zakończy karierę lub jego rola w NBA będzie nieporównywalnie mniejsza (Bron ma 32 lata i wiem, że jest kosmitą, ale nie ma możliwości, żeby grał na obecnym poziomie jeszcze przez 5 lat - obecnie już stracił trochę ze swojego niesamowitego atletyzmu).
4. Ingram? Podobna sytuacja, to wciąż prospekt, który pierwszy sezon miał mimo wszystko waaaaay poniżej oczekiwań.
5. Paul George? Dogadany z Lakers? Napewno? Na sto procent? Nie. Niby dlaczego? W sporcie póki nie masz kogoś na kontrakcie, to nie obchodzi mnie co piszę Broussard, czy o czym donosi A. Smith, tylko to ... że nie masz kogoś na kontrakcie. Jeszcze wieleeee rzeczy się tutaj może zmienić i nie takie rzeczy widział już świat sportu, my kibice Liverpoolu chyba powinniśmy o tym wiedzieć.

Piszę to, bo nie rozumiem jak w tym stanie rzeczy, w którym jest tyle niewiadomych, można pisać o sporcie z takim przekonaniem. Jest tu zwyczajnie zbyt dużo luźnych elementów. I oczywiście w ten sam sposób można podejść do Cavs i znaleźć wiele argumentów przemawiających za tym, że Lakers są dla Brona dobrym miejscem, ale mimo wszystko:
- Powtarzam - Cavs już jedno mistrzostwo zdobyli, a zdobywanie pierścieni jest priorytetem dla Jamesa i każdy to wie (mają niezłą organizację, w przypadku Lakers jest dużo więcej niewiadomych) - to że właściciel już mistrzostwo zdobył i nie zamierza płacić podatku od luksusu wkładam między bajki,
- W tym sezonie mają świetny skład (nie powiedziane, że Lebron, żeby zostawić IT w składzie nie zrobi jak Durant w tym sezonie i nie weźmie mniejszego kontraktu),
- Lebron nie ma czasu na robienie kolejnego projektu po Miami i Cavs,
- obecny GM Cavs pokazał, że potrafi robić wymiany i realnie wzmocnić organizację

Ale nic, poczekamy zobaczymy.
Wnuko

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez era » 24 wrz 2017, o 12:52

Hi Hi Hi. Oklahoma City Thunder wraca jako contender po stracie przyszłegoo hall of famera, dzięki panu Presti. Ja wiem, że to może być biznes all in, ale kurcze, chyba każdemu fanowi Thunder i koszykówki ogólnie, cieszy się morda :) Jak Westbrook, George i Anthony będą grali z takim team spirit jak w team USA, to będzie naprawdę frajda i wielka wielka szansa. Gorzej jak offseason okaże się ciekawszy niż sam season :D
era

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Poprzednia strona

Powrót do Inne dyscypliny