Liga Narodów 2018/19

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Re: Liga Narodów 2018/19

Postprzez wookie » 24 sty 2018, o 13:09

Właśnie rozpoczyna się losowanie grup. Jakieś wymarzone losowanie dla Polaków??

Ja bym chętnie zobaczył:
1.Portugalia
2.Szwajcaria
3. Polska

Wasze typy?

E:
1. Protugalia
2. Włochy
3. Polska

Prawie trafiłem :P Moim zdaniem nie jest źle. Włochy w kryzysie, jeszcze bez trenera.. Portugalia będzie rewanż za Euro :)
Zawsze można było trafić gorzej.. Grupa śmierci jak nic A1 ;)

Jak Wasze odczucia?
wookie

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez mousen23 » 24 sty 2018, o 16:08

Będzie dobrze, mogło być gorzej. A i ponoć w meczu z Portugalią ma być powtórzony karny Błaszczykowskiego :D
mousen23

2 years of membership2 years of membership

Postprzez michaello724 » 24 sty 2018, o 19:41

Teraz zdałem sobie sprawę że właściwie nie będzie już meczów z drużynami spoza naszej grupy (nie bardzo wiem ile jest oficjalnych terminów fifa na towarzyskie, może być tak że zostanie jakiś jeden na towarzyskie spotkanie ale wątpie) w lidze narodów a to jest fatalna sprawa,bo kiedy wpuścić chłopaków z ekstraklasy na jakieś dopięcie składu albo żeby posmakować jakiejś piłki egzotycznej. Przed mundialem gramy z drużynami które odpowiednio dobraliśmy wobec naszych przeciwników i to fajne bo od lat nie graliśmy z drużynami o takiej charakterystyce a teraz to odejdzie. Wszystko zależy od podejścia ekip do tego turnieju bo przy 24 ekipach na euro i 48 na mundialu to uważam że obowiązkiem jest już teraz awansować za każdym razem,a dodatkowo jeśli byśmy się utrzymali w 1 dywizji to jest bardzo wysoka szansa że jak nam sie powinie noga np przed euro a inne drużyny z dywizji awansują to dostaniemy awans w prezencie.Czas oceni
michaello724

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez thevoice » 25 sty 2018, o 10:33

Ciekawy jestem jak bardzo "serio" poszczególne kraje potraktują te rozgrywki. Jeśli nasi rywale się zmobilizują, to (moim zdaniem) szybko zameldujemy się w dywizji B ;)
thevoice

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez BadBoy1920h » 25 sty 2018, o 11:56

thevoice napisał(a):Ciekawy jestem jak bardzo "serio" poszczególne kraje potraktują te rozgrywki. Jeśli nasi rywale się zmobilizują, to (moim zdaniem) szybko zameldujemy się w dywizji B ;)

Podejrzewam, że drużyny poważnie podejdą do tych rozgrywek. Mecze bedą wliczać się oficjalnie do rankingu i będzie można też wywalczy bezpośredni awans, bez kwalifikacji do ME i MŚ.
"A żyć możesz dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć"

erni9292 napisał(a):
Flymf napisał(a):Pewne rzeczy się nie zmieniają (:

Twoje pierdolenie?
BadBoy1920h

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Django » 7 wrz 2018, o 12:43

Wczoraj odbyło się kilka spotkań w ramach Ligi Narodów, między innymi Niemcy vs Francja. Wynik jest mało wany, najlepiej zapamiętaną sytuacją z tego meczu jest brutalny faul Rudigera na Pavardzie. Wg mnie czerwona kartka i "komisja dyscyplinarna", chociaż znając życie gdyby sędzia pokazał Niemcowi czerwo to zostałby posądzony o rasizm... :D

Jakie jest Wasze zdanie?

https://www.youtube.com/watch?v=XvLwswkI7fY
Obrazek
Django

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Ultrasow » 7 wrz 2018, o 13:30

Niekoniecznie. Wydaje mi się, że Rudiger nie miał absolutnie na celu zrobienia krzywdy Pavardovi i po prostu okrutny przypadek w tej sytuacji. Z drugiej strony zrobienie komuś krzywdy winno być karane bez względu na różne okoliczności. Tak naprawdę sytuacja, w której czego by nie zrobił sędzia pewnie by się wybronił bez żadnych "ale". Apropo samego meczu, miałem cichą nadzieję, że zabicie sparingów i stworzenie rozgrywek, które toczą się o sensowną stawkę stworzy faktyczny futbol w przerwie od ligowych rozgrywek, a tu... jakbym przyszedł w trakcie meczu i ktoś mi powiedział, że to mecz sparingowy to bym odpowiedział "no przecież widzę" kompletnie zapominając, że to LN.
Ultrasow

Postprzez Domino212 » 7 wrz 2018, o 14:10

Ultrasow napisał(a):Niekoniecznie. Wydaje mi się, że Rudiger nie miał absolutnie na celu zrobienia krzywdy Pavardovi i po prostu okrutny przypadek w tej sytuacji. Z drugiej strony zrobienie komuś krzywdy winno być karane bez względu na różne okoliczności. Tak naprawdę sytuacja, w której czego by nie zrobił sędzia pewnie by się wybronił bez żadnych "ale". Apropo samego meczu, miałem cichą nadzieję, że zabicie sparingów i stworzenie rozgrywek, które toczą się o sensowną stawkę stworzy faktyczny futbol w przerwie od ligowych rozgrywek, a tu... jakbym przyszedł w trakcie meczu i ktoś mi powiedział, że to mecz sparingowy to bym odpowiedział "no przecież widzę" kompletnie zapominając, że to LN.

Nie miał na celu zrobienia krzywdy? xD Zobacz sobie to jeszcze raz. Przecież mógł spokojnie kontynuować ruch nogą nad Pavardem, a zamiast tego celowo zatrzymuje ją i cofa z pełną siłą w leżącego przeciwnika. Potem nawet nie obejrzał się na Francuza, żeby sprawdzić czy cokolwiek mu się nie stało co tylko potwierdza, że chciał go kopnąć. Czerwona bez dwóch zdań, dodatkowo powinien dostać jakieś zawieszenie bo to czysty boiskowy wandalizm.

Edit: Mam nadzieję, że tak jak Ty sobie to przeanalizowałeś parę razy, tak samo ktoś na górze 2 UEFA sobie to przeanalizuje i konsekwencje będą wyciągnięte.

A co do ugryzienia Suareza, może krzywda mniejsza ale zachowanie świadczące, że ktoś ma nierówno poukładane w głowie tak samo mocno (o ile nie mocniej :P)
Ostatnio edytowano 7 wrz 2018, o 18:21 przez Domino212, łącznie edytowano 1 raz
Domino212

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Przemko » 7 wrz 2018, o 14:22

Obrazek

Ja bym mu napluł w twarz albo pochwalił kogoś kto napluł mu w twarz.
Obrazek
Przemko

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez Ultrasow » 7 wrz 2018, o 15:27

Domino212 napisał(a):
Ultrasow napisał(a):Niekoniecznie. Wydaje mi się, że Rudiger nie miał absolutnie na celu zrobienia krzywdy Pavardovi i po prostu okrutny przypadek w tej sytuacji. Z drugiej strony zrobienie komuś krzywdy winno być karane bez względu na różne okoliczności. Tak naprawdę sytuacja, w której czego by nie zrobił sędzia pewnie by się wybronił bez żadnych "ale". Apropo samego meczu, miałem cichą nadzieję, że zabicie sparingów i stworzenie rozgrywek, które toczą się o sensowną stawkę stworzy faktyczny futbol w przerwie od ligowych rozgrywek, a tu... jakbym przyszedł w trakcie meczu i ktoś mi powiedział, że to mecz sparingowy to bym odpowiedział "no przecież widzę" kompletnie zapominając, że to LN.

Nie miał na celu zrobienia krzywdy? xD Zobacz sobie to jeszcze raz. Przecież mógł spokojnie kontynuować ruch nogą nad Pavardem, a zamiast tego celowo zatrzymuje ją i cofa z pełną siłą w leżącego przeciwnika. Potem nawet nie obejrzał się na Francuza, żeby sprawdzić czy cokolwiek mu się nie stało co tylko potwierdza, że chciał go kopnąć. Czerwona bez dwóch zdań, dodatkowo powinien dostać jakieś zawieszenie bo to czysty boiskowy wandalizm.

No nie wiem, na polecenie obejrzałem jeszcze parę razy próbując teraz przyjąć Twoje stanowisko i może masz rację, ale pewności nie mam dalej. Wydaje mi się, że tracił kontrolę prawą nogą i odruchowo lewą nogą chciał sobie pomóc, jednakże fakt iż się nie obrócił od razu żeby zobaczyć czy coś się stało Pavardovi trochę jednak rzutuje teraz na moją ocenę zdarzenia.

Edit: Obejrzałem jeszcze parę razy i chyba muszę zmienić zdanie, faktycznie uniknięcie Pavarda lewą nogą nie wydaje się żeby miało być aż tak trudne. Zwracam honor.

Edit2: [email protected] Nie żebym się czepiał, ale ukąsić to może wąż, Suarez to raczej ugryźć :p Z całą resztą się zgadzam :(
Ostatnio edytowano 7 wrz 2018, o 17:57 przez Ultrasow, łącznie edytowano 1 raz
Ultrasow

Postprzez foxtrote92 » 7 wrz 2018, o 17:44

Jak dla mnie to facet mógł tą nogę spokojnie przełożyć, ale chciał zrobić krzywdę i zrobił. Przecież takie zachowanie świadczy o tym, że typ ma nie do końca poukładane w głowie. Normalny człowiek odwróciłby się i sprawdził czy facet żyje, a ten idzie dalej napuszony. Przy odrobinie pecha taki nacisk na krtań/ tętnicę szyjną może naprawdę doprowadzić do nieszczesca. Ja jestem zwolennikiem wprowadzenia za takie zachowania drakońskich kar typu 10-15 meczy zawieszenia. Jak przy takim czymś wygląda ukąszenie Suareza w rękę?
Kiedy człowiek zstępu­je w prze­paść, je­go życie zaw­sze zys­ku­je jas­no ok­reślo­ny kierunek.
foxtrote92

Postprzez MojNick » 7 wrz 2018, o 18:46

A czai ktoś do końca zasady?
Pierwsze zespoły z każdej grupy grają w Playoff o awans na ME i w przypadku niższych diwizji o awans do diwizji wyżej.
Ostatnie zespoły z każdej grupy grają też playoff o utrzymanie?
I co z zespołami, które zajmą 2 miejsce w grupie jak są 3 zespoły w grupie?
MojNick

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez BadBoy1920h » 7 wrz 2018, o 20:22

MojNick napisał(a):A czai ktoś do końca zasady?
Pierwsze zespoły z każdej grupy grają w Playoff o awans na ME i w przypadku niższych diwizji o awans do diwizji wyżej.
Ostatnie zespoły z każdej grupy grają też playoff o utrzymanie?
I co z zespołami, które zajmą 2 miejsce w grupie jak są 3 zespoły w grupie?

https://www.meczyki.pl/newsy/o-co-chodz ... ow/90933-n
Proszę 😉 wszystko dokładnie i zrozumiale napisane.
"A żyć możesz dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć"

erni9292 napisał(a):
Flymf napisał(a):Pewne rzeczy się nie zmieniają (:

Twoje pierdolenie?
BadBoy1920h

Postprzez DrGh0st » 21 lis 2018, o 00:11

Kontuzje Neymara,Mbappe, 28.11 gramy u nich
https://www.90min.com/posts/6227747-liv ... ners/35322
"I wtedy Klopp rzekł:
Ty jesteś Virgil czyli opoka a na tej opoce zbuduje Liverpool mój, a przeciwnicy go nie przemogą."
DrGh0st

Postprzez urban12 » 21 lis 2018, o 00:38

Jeden niby coś z barkiem drugi z udem. Nie pogniewam się jak nie zagrają przeciwko nam i nie wyjdą z grupy.
Na stronie "Klopp12"
urban12

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Drużyny narodowe