Euro U-21 2017

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Euro U-21 2017

Postprzez kacciq » 17 cze 2017, o 14:10

Wczoraj rozpoczęło się Euro U-21 rozgrywane w Polsce. Myślę że warto żeby taki temat powstał, rozgrywki całkiem ciekawe i mnóstwo młodych talentów do odkrycia ;)
Na pewno warto zwrócić uwagę na ekipę Słowaków, świetnie wczoraj grali, drużyna kilka klas lepsza od Polski która wyglądała na łapankę z orlika.
Na mnie największe wrażenie zrobił Stanislav Lobotka, niesamowity motor w dupie, na tle Polaków wyglądał jak połączenie wybiegania Hendersona i umiejętności Iniesty, bez strat, ciekawe podania, dobry drybling i odbiór. Do tej pory rozegrał 2 sezony w Nordsjaelland i 2 razy został wybrany najlepszym piłkarzem sezonu w klubie. Jeśli rozegra kolejne spotkania na zbliżonym poziomie to bez wątpienia zgłosi się po niego kilka naprawdę dobrych klubów.

Btw, ktoś może mi wytłumaczyć, dlaczego grają na tym turnieju piłkarze z rocznika 1994, tak jak właśnie Lobotka czy Radek Murawski? Do tej pory myślałem, że mogą zostać powołani gracze, którzy 1 stycznia 2017 roku mieli 21 lat, czyli max. rocznik 1995.

@down
dzięki, to ma sens :D
Ostatnio edytowano 17 cze 2017, o 14:21 przez kacciq, łącznie edytowano 1 raz
kacciq

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Re: Euro U-21 2017

Postprzez FootballerPL » 17 cze 2017, o 14:16

Grają dlatego, że rozpoczynając eliminacje do tego turnieju łapali się jeszcze w kategorii wiekowej U-21. Niesprawiedliwym byłoby więc to, że piłkarze którzy wywalczyli awans do turnieju i byli w tej ekipie nie mogliby już zagrać w samych finałach, bo międzyczasie ukończyli wiek :) A jak wiemy, eliminacje są już w pewnym sensie częścią tego turnieju.
"W życiu można przegrać wiele razy, nie można raz się nie podnieść"
FootballerPL

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez pdg90 » 17 cze 2017, o 14:19

Wiek liczy się od momentu eliminacji, a nie głównego turnieju. Jak nie masz skończone 21 lat w dniu rozpoczęcia eliminacji to mozesz grac :D
pdg90

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez BadBoy1920h » 17 cze 2017, o 14:39

Trzeba zwrócić uwagę na doping, który wyglądał na prawdę świetnie. Odpowiedzialni za doping byli chłopaki z Motoru Lublin i za to należą Im się brawa.
"A żyć możesz dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć"
BadBoy1920h

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez kacciq » 17 cze 2017, o 14:39

Ale z drugiej strony patrzcie, Polacy nie grali w eliminacjach, więc ich to nie powinno dotyczyć :D

BadBoy1920h napisał(a):Czyli Polaków na euro 2012 też nie powinno być 😃 ?

Co to ma do rzeczy? Chodzi mi o zasady dotyczące wieku zawodników ;)
Ostatnio edytowano 17 cze 2017, o 15:51 przez kacciq, łącznie edytowano 2 razy
kacciq

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez FootballerPL » 17 cze 2017, o 14:53

BadBoy1920h napisał(a):Trzeba zwrócić uwagę na doping, który wyglądał na prawdę świetnie. Odpowiedzialni za doping byli chłopaki z Motoru Lublin i za to należą Im się brawa.

Byłem na meczu niedaleko właśnie tego sektora i potwierdzam - doping świetny. Przez cały mecz coś się działo, bez przestojów :D Tego nie spodziewałem się na meczu U-21. Szacun.
"W życiu można przegrać wiele razy, nie można raz się nie podnieść"
FootballerPL

Postprzez BadBoy1920h » 17 cze 2017, o 15:21

kacciq napisał(a):Ale z drugiej strony patrzcie, Polacy nie grali w eliminacjach, więc ich to nie powinno dotyczyć :D

Czyli Polaków na euro 2012 też nie powinno być 😃 ?
"A żyć możesz dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć"
BadBoy1920h

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Radbug » 17 cze 2017, o 16:19

Śmiesznie było jak robili meksykańska falę a vipom nie chciało się podnieść tyłka, to ich zaczęli dopingować i o dziwo zadziałało-drugi raz fala przeszła :D

Mam nadzieję, ze w razie porażki ze Szwedami, Dorna będzie miał jaja i zrezygnuje. Siedzi w tych młodzieżowych reprezentacjach prawie 10 lat a sukcesów żadnych nie ma. Jeszcze koncertowo zawalone ostatnie eliminacje gdzie odpadli w ostatnim decydującym meczu rozgrywanym u siebie. A pamiętajmy, że pracował z tym pokoleniem które dziś z seniorską zajmuje miejsce w top 10 FIFA. Dla to mnie to wuefista ściągnięty z ulicy lub gorzej, mający plecy w PZPN. Wczoraj czułem się jakbym oglądał naszą seniorską reprezentację sprzed kilku lat. Grali na stojąco i od 2 minuty nie istnieli na boisku. Kapustka to chyba za nazwisko grał bo nie pokazał absolutnie nic. Obrona fatalna. A bramkarz to w 50 minucie zaczął się dopiero rozgrzewać. Przykład profesjonalizmu. Nie wiem jak można całe życie spędzić w klubach na godzinach treningu i tak zawalić (przestać bez zaangażowania) całe spotkanie.
PROBLEMEM JEST ACHTERBERG
Radbug

1 year of membership

Postprzez Mitchell » 17 cze 2017, o 17:30

I właśnie przez takie myślenie jak kolegi powyżej całymi latami marnowaliśmy młodzież.
Kogo w dorosłym swiecie obchodzą wyniki nastolatków??? Młodzieżówka ma być zapleczem, kuźnią, trampoliną.
Prawdziwym wyznacznikiem jakości trenera jest ilość późniejszych reprezentantów narodowych. Dorna prowadził większość tych chłopców od U15-17. I to prowadził bardzo przyzwoicie. Dla przykładu Linetty i Zieliński wyszli spod jego "ręki". Piszę w cudzysłowie, bo spora tu również zasługa szkolenia klubowego lecz i wkładu selekcjonera młodzieżowego nie sposób pominąć.
"Airsick lowlanders"
Mitchell

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez Radbug » 17 cze 2017, o 20:38

Mitchell napisał(a):I właśnie przez takie myślenie jak kolegi powyżej całymi latami marnowaliśmy młodzież.
Kogo w dorosłym swiecie obchodzą wyniki nastolatków??? Młodzieżówka ma być zapleczem, kuźnią, trampoliną.
Prawdziwym wyznacznikiem jakości trenera jest ilość późniejszych reprezentantów narodowych. Dorna prowadził większość tych chłopców od U15-17. I to prowadził bardzo przyzwoicie. Dla przykładu Linetty i Zieliński wyszli spod jego "ręki". Piszę w cudzysłowie, bo spora tu również zasługa szkolenia klubowego lecz i wkładu selekcjonera młodzieżowego nie sposób pominąć.

Może i to byłoby prawdą gdyby...to sukcesy w drużynach młodzieżowych spowodowały tą, jak to nazwałeś, trampolinę do kariery. Niestety jest zupełnie odwrotnie. To kariera klubowa otworzyła drzwi tym piłkarzom do młodzieżowej kadry. Dorna woli wystawić znane nazwisko niż chłopaka który będzie gryzł trawę. Wczoraj było to widoczne na przykładzie kilku "gwiazd".
PROBLEMEM JEST ACHTERBERG
Radbug

1 year of membership

Postprzez FootballClub » 20 cze 2017, o 16:20

Witam. Czy sprawdzają wydrukowane bilety przy wejściach? Trzeba jakiś dokument okazać?
E: dzięki wilekie
Ostatnio edytowano 20 cze 2017, o 20:06 przez FootballClub, łącznie edytowano 1 raz
FootballClub

Postprzez Jose » 20 cze 2017, o 18:07

FootballClub napisał(a):Witam. Czy sprawdzają wydrukowane bilety przy wejściach? Trzeba jakiś dokument okazać?

Nie , nie trzeba okazywać żadnych dokumentów. Byłem na meczu Hiszpanii z Macedonią w Gdyni i tylko przykładem kartkę do czytnika.
Obrazek

Merseyside United!
Jose

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez cezarySP » 30 cze 2017, o 09:12

Witam. Mam do sprzedania dwa lub trzy bilety na dzisiejszy finał MME U-21 w Krakowie (sektor D2 za bramką, II rząd). Jeśli byłby ktoś zainteresowany - zapraszam na PW.

Osobiście nie dam rady pojechać, czego mocno żałuję :(
Obrazek
cezarySP

Powrót do Drużyny narodowe