Euro 2016

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, dymos, Daniel, Jetzu, Gonzo, Jaszczur91, AirCanada, Ibiz

Re: Euro 2016

Postprzez n_t » 2 lip 2016, o 14:58

Mudrikos napisał(a):
n_t napisał(a):Z samego odpadnięcia naszej drużyny się naturalnie nie cieszę, ale nie ukrywam, że wiąże sie ono dla mnie z kilkoma pozytywami. Wymienię najważniejsze. Po pierwsze skończy się narodowa histeria wokół naszej reprezentacji podsycana przez "dziennikarzy", którzy zgodnie, jak dzieci w przedszkolu, wywędrowali na twittera, by ścigać się między sobą o to, kto pierwszy w kilkunastoznakowej wiadomości opisze widoczne przed sekundą przez kilka miliardów ludzi boiskowe zdarzenie, lub poda dalej błędną informację napisaną przez futbolowego ignoranta zza granicy. Skończy się nieuzasadnione podniecanie Kapustką, skończą się strefy kibica na tvn24 prowadzone przez nieomylnego recenzenta życia publicznego ze szkła kontaktowego, i wideorozmowy z byłymi piłkarzami pytanymi o to, kto według nich jest najlepszym portugalskim piłkarzem, lub jaki piłkarz przychodzi portugalczykom jako pierwszy na myśl, gdy mowa o Polsce. Szpakowski przestanie mylić co drugiego piłkarza naszej kadry z Lewandowskim, i wreszcie nie będzie więcej mi dane (mam przynajmniej taką nadzieję) słyszeć błyskotliwych analiz Juskowiaka w stylu "My doskonale wiedzieliśmy jak się strzela karne". Koniec cyrku. Dziękować Bogu, przeżyłem. Ledwo.

Wystarczy nie oglądać TVNu, nie śledzić na Twitterze takich osób i oglądać mecze na polsacie :P

Dostrzegam ironię, ale odpowiem całkiem poważnie.
Ignorancja dziennikarska atakuje ze wszystkich stron i nie da się od niej uciec bez podejmowania radykalnych kroków (Bieszczady xD). Wspomnę dwa nagłówki po golu piętką Ronaldo, pierwszy z onetu, a drugi z wiadomości sportowych TVP. Onet: "Złoty dotyk Ronaldo!", TVP: "Epokowy gol Ronaldo". Oba nagłówki są nieadekwatne do rangi wydarzenia. Gdyby to był finał, a Ronaldo strzelił zwycięskiego gola, to złoty dotyk byłby na miejscu. Ale to był jedynie mecz fazy grupowej, przeciwko bardzo przeciętnej drużynie, a gol był jednym z sześciu, i to nie ostatnim. Apropos onetu; żadnego wyderzenia sportowego nie można nazwać epokowym, a tymbardziej gola w meczu piłki nożnej. Czy ktokolwiek słyszał, by w odniesieniu do Brexitu ktoś użył tego sformułowania? Nie, bo takim zdarzeniem Brexit nie jest, a przynajmniej obecnie nie można go za takie uznać. Być może za kilkadziesiąt lat, jeśli jego skutki będą globalne, i wywoła ono domino poważnych konsekwencji na świecie, zostanie ono uznane za epokowe, ale obecnie nikt takiego sformułowania nie zaryzykuje.
Za wikipedią:
Podział dziejów świata na epoki:
  1. Starożytność (od początku dziejów do upadku Cesarstwa Rzymskiego na Zachodzie w 476 roku)
  2. Średniowiecze (od 476 roku do odkrycia Ameryki w 1492 roku)
  3. Czasy nowożytne (od 1492 roku do wybuchu I wojny światowej w 1914 roku)
  4. Czasy najnowsze (trwa obecnie od 1914 roku)

Więcej przykładów tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Periodyzacja

Rozumiem, że zdaniem pana Babiarza piątą epoką jest "Czasy po golu Ronaldo piętką na Euro 2016; faza grupowa; mecz przeciwko Węgrom (od 22 czerwca 2016r, godz. 19:06 CEST / 17:06 GMT).
Obrazek
n_t
Webmaster

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez gincu » 2 lip 2016, o 15:51

I proszę, zachowanie takie jak dziennikarz z TVN'u których to się tak (słusznie oczywiście) piętnuje. Złoty dotyk Ronaldo to dosyć odpowiedni tytuł, bo gol był naprawdę ładny (aczkolwiek jak nie widywałem takich bramek, tak w ciągu ostatniego roku padły ze 3 albo 4, jedną Harry Kane strzelił jeśli się nie mylę).

Epokowość gola Ronaldo natomiast dotyczyła nie jego piękna, a tego, że CR7 stał się pierwszy graczem w historii który strzelał bramkę na 7 wielkich imprezach( Euro 2004, 2008, 2012, 2016 oraz MŚ 2006, 2010, 2014). Więc myślę, że rzeczywiście, zapisał się tym w historii i rozpoczął tym sposobem nową epokę.
Reporter: Is this your best day as Liverpool manager?

Brendan Rodgers: No, every day is
gincu

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez n_t » 2 lip 2016, o 16:07

Słusznie zauważyłeś, że takie gole są dość pospolite. Tym bardziej złoty dotyk nie pasuje.
Zgodzę się natomiast z tym, że Ronaldo dokonał wybitnego wyczynu. Dziennikarz niestety nie uzasadnił wyjątkowości tego gola. W dalszym ciągu określenie "epokowy" jest moim zdaniem nadużyciem wynikającym z eurohisterii (inna sprawa, że jestem przewrażliwiony :D).
Obrazek
n_t
Webmaster

Postprzez artkoza » 6 lip 2016, o 13:51

Witam. Ja chciałbym tak na chłodno wyrazić
Opinie o grze naszej reprezentacji na Euro. Jak to jest ze wszyscy tak bardzo zachwalaja grę naszych. Ale czy na pewno tak dobrze zagrali ?! Według mnie jest to propaganda TV a ludzie nie znają się za bardzo na piłce i wierzą w to co wygaduja w TV no i nasi "bezstronni" komentatorzy. Na Facebooku to mało się nie zesraja że szczęścia a ja się zastanawiam co oni tam palą. Ale do rzeczy. Mecz z Irlandią był bardzo dobry i to trzeba przyznać, ale z drugiej strony patrząc na skład rywala powinniśmy jednak wygrać większą ilością bramek. I to według mnie był jedyny nasz mecz gdzie byliśmy lepsi od przeciwnika. Z Niemcami niby graliśmy dobrze ale nie oddaliśmy nawet jednego celnego strzału więc ja się pytam tych co twierdzą że zasluzylismy na wygraną- Niemcy sami mieli sobie strzelić czy jak ? Kolejny mecz z Ukraina, strzelona bramka i obrona Częstochowy do końca meczu ale udało się cudem wygrać mimo nawalnicy Ukraińców którzy nas zwyczajnie zmiazdzyli. Mecz ze Szwajcarią bardzo podobny od drugiej połowy i przez całą dogrywke Szwajcarzy robili co chcieli a my cudem dotrwalismy do karnych. Z Portugalia strzelona bramka no i oczywiście cofnięcie się do obrony żeby mogli sobie spokojnie wyrównać. Z przebiegu meczu to Portugalia zasługiwala na awans i nasz fart się skończył na tym turnieju. Karny na Ronaldo był tak oczywisty, że byłem pewny że go odgwizda a tu nic. Według mnie mieliśmy sporo farta że byliśmy w tym ćwierćfinale a nasza gra wcale nie była taka piękna.
artkoza

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Witz » 6 lip 2016, o 14:52

Obrazek
Witz

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez Versers » 7 lip 2016, o 20:08

oglądamy Cana :)
Obrazek
Versers

Postprzez kokodzambo » 7 lip 2016, o 20:37

Hajto będzie teraz lamentował 3/4 meczu, że Can gra a Weigl nie :lol: :lol:
WE ARE LIVERPOOL TRALALAL WE'RE THE BEST FOOTBALL TEAM IN THE WORLD, YES WE ARE!!!

Obrazek
kokodzambo

Postprzez Dubel » 7 lip 2016, o 21:26

I nie wspomnę nawet o tym, że to dopiero Klopp znalazł mu nową pozycję - defensywnego pomocnika ;)

Nie mogę słuchać ani Szpakowskiego, ani Hajty, dlatego zawsze oglądam Euro na niemieckich kanałach, ale dzisiaj żona wygrała - mówi, że już jej niedobrze od tego szwargotu i jestem skazany na erudycję Gianniego :(
Obrazek
Dubel

Postprzez Yvette » 7 lip 2016, o 21:50

Jak na Cana, to trochę mało biegania w jego wykonaniu, ale ogólnie dobry mecz. W sumie gra jako drugi napastnik.
Yvette

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Teszni1 » 7 lip 2016, o 22:00

Jesli przez tego karnego Niemcy przegrają ten mecz, to słabo. Na moje oprócz akcji Griezmanna, to Francuzi nic nadzwyczajnego do tej pory nie pokazali. Nie wiem czemu, ale kibicuję chyba Niemcom :P Moze za sprawą Cana, a moze po prostu uważam, że jest większe prawdopodobienstwo wygranej Niemców z Portugalczykami niż z Trójkolorowych.
"I never succeeded in bringing to the field what was going on in my brain. I had the talent for the fifth division, and the mind for the Bundesliga. The result was a career in the second division." ~ Jurgen Klopp
Teszni1

Postprzez pietras » 7 lip 2016, o 22:35

Francuzi uciszyli Hajtę, dla mnie to bezcenne bo już na wymioty brało od słuchania jego zachwytów nad Niemcami.

A karny był ewidentny no chyba, że zawodnicy niemieccy jako obecni mistrzowie świata mogą łączyć dwie dyscypliny - piłkę nożną i ręczną.
pietras

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez foxtrote92 » 7 lip 2016, o 22:57

Koniec z oglądaniem piłki po dzisiejszym meczu. Nasz finał LE zawalony, finał LM zawalony przez sędziego, dzisiaj Niemcy odpadają przez ślepego ch** to za dużo na moje nerwy. Sędziowanie zabiło moją miłość do tego sportu. Smuteczek...

@A co tu do rozumienia? Jak się nie dyktuje karnego na bodajże Krossie w takim meczu to nie wygląda to dobrze. Po za tym lubię reprezentację Niemiec, a nie przepadam za Francją.
Ostatnio edytowano 8 lip 2016, o 01:53 przez foxtrote92, łącznie edytowano 1 raz
Kiedy człowiek zstępu­je w prze­paść, je­go życie zaw­sze zys­ku­je jas­no ok­reślo­ny kierunek.
foxtrote92

Postprzez 1010Arx » 7 lip 2016, o 23:30

foxtrote92 napisał(a):Koniec z oglądaniem piłki po dzisiejszym meczu. Nasz finał LE zawalony, finał LM zawalony przez sędziego, dzisiaj Niemcy odpadają przez ślepego ch** to za dużo na moje nerwy. Sędziowanie zabiło moją miłość do tego sportu. Smuteczek...

Tomasz Hajto? Czy to Ty? :?
Obrazek
1010Arx

Postprzez MichaLFC » 8 lip 2016, o 01:00

1010Arx napisał(a):
foxtrote92 napisał(a):Koniec z oglądaniem piłki po dzisiejszym meczu. Nasz finał LE zawalony, finał LM zawalony przez sędziego, dzisiaj Niemcy odpadają przez ślepego ch** to za dużo na moje nerwy. Sędziowanie zabiło moją miłość do tego sportu. Smuteczek...

Tomasz Hajto? Czy to Ty? :?

Również nie rozumiem ? :shock:
Obrazek

MichaLFC

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez seredamski » 8 lip 2016, o 07:41

Sedzia troche podrukowal (jak np. odgwizdanie faulu Muellera na Koscielnym i Pogbie przy rzucie roznym, gdzie na powtorkach bylo wyraznie widac, ze to Koscielny pociagnal Niemca czego skutkiem bylo jego przewrocenie sie, poza tym odnosze wrazenie, ze mial troche za zle Niemcom wyeliminowanie jego reprezentacji i sie troche odegral), Francuzi przez 40 minut! nie wyszli z wlasnej polowy, w drugiej czesci meczu szkopy sie otworzyli i zostawiali wiecej miejsca ale i tak z przebiegu meczu to Niemcy powinni awansowac. Francuzi, druzyna, ktora Albania stlamsila, sa w finale, zenada. Jedyny plus z awansu Francuzow jest taki, ze jest to latwiejszy dla Portugalii przeciwnik niż Niemcy.
seredamski

1 year of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Drużyny narodowe