Copa América 2015

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, dymos, Daniel, Jetzu, Gonzo, Jaszczur91, AirCanada, Ibiz

Re: Copa América 2015

Postprzez danio442 » 29 cze 2015, o 16:49

Gonzalo Jara otrzymał 7,5 tys $ grzywny i zawieszenie na... 3 spotkania za "palca-grzebalca" pomimo tego iż wcześniej łapał Suareza za jądra, a z Higuainem próbował dokładnie tej samej sztuczki ze znikającym palcem. :o :shock: :( :?

P.S.
W roli przypomnienia Luis Suarez za pogryzienie Ivanovicia dostał dziesięć meczów kary. Za recydywę z Chiellinim – cztery miesiące. Mario Balotelli dostał trzy mecze za wulgarne odzywki do sędziego liniowego, a Johnny Evans i Papiss Cisse odpowiednio sześć i siedem spotkań za… wzajemne opluwanie.

E.
Jara zawieszony na 2 mecze... bo Chile się odwołało i zmniejszono karę :shock: :o
Ostatnio edytowano 30 cze 2015, o 01:32 przez danio442, łącznie edytowano 1 raz
danio442

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez w0rst » 29 cze 2015, o 16:53

Czyli mówisz, że wsadzenie palca w dupę jest najlepszym sposobem na prowokację rywala?
Obrazek
w0rst

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez danio442 » 29 cze 2015, o 17:07

w0rst napisał(a):Czyli mówisz, że wsadzenie palca w dupę jest najlepszym sposobem na prowokację rywala?

Wychodzi na to,że tak. A jeszcze jeżeli kilkanaście godzin przed meczem ktoś z Twojej rodziny zabił kogoś jadąc pod wpływem,to stwierdzenie że będzie siedzieć 20 lat też może przynieść skutek.
danio442

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez bibe » 29 cze 2015, o 18:35

A może on go kocha tylko się wstydzi to powiedzieć? Piłka nożna jest serio spedalona, nic tylko przewracające się panienki i nażelowane gogusie.
You're just too good to be true,
Can't take the ball off of you,
You've got a heavenly touch,
You pass like Souness to Rush,
And when we're all drunk in the bars,
We can't believe that you're ours,
You're just to good to be true,
Can't get the ball off of you...

Oh Steee-ven Gerr-aaard, da da da da da da...
bibe

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez 1892 » 5 lip 2015, o 08:31

W finale Chile wygrywa z Argentyną w rzutach karnych.
"Niektórzy ludzie uważają, że piłka nożna jest sprawą życia lub śmierci. Jestem bardzo rozczarowany takim podejściem. Mogę zapewnić, iż jest o wiele, wiele ważniejsza." - Bill Shankly

Obrazek
1892

Postprzez Rahk8 » 5 lip 2015, o 09:05

1892 napisał(a):W finale Chile wygrywa z Argentyną w rzutach karnych.

Jeden z najgorszych meczów jaki widziałem. Zero spokoju, prawie brak rozgrywania piłki ogromny chaos. Argentyński środek pola praktycznie nie istniał, to też wiele razy można było zobaczyć Messiego na pozycji ŚP.
Oczywiście nie można zapomnieć o bohaterach meczu Higuain i Banega. Jak tylko napastnik Napoli podchodził do piłki to jakieś 99% oglądających(w tym i ja) wiedziało, że on tego nie trafi. Więc dlaczego Martino wyznaczył go do konkursu jedenastek.

Trzeba szczerze powiedzieć zarówno Messi jak i Ronaldo mają pecha grając dla takich słabych reprezentacji. Ja na ich miejscu zrezygnowałbym z gry, bo szkoda zdrowia i nerwów.
Rahk8

Postprzez jaskol95 » 5 lip 2015, o 09:47

Rahk8 napisał(a):
Trzeba szczerze powiedzieć zarówno Messi jak i Ronaldo mają pecha grając dla takich słabych reprezentacji. Ja na ich miejscu zrezygnowałbym z gry, bo szkoda zdrowia i nerwów.

Tylko mnie wkurza takie gadanie? Nie wiem, może są jeszcze ludzie, dla których orzełek/inne godło na piersi to coś więcej niż wybiegnięcie na 90 minut na murawę i zapomnienie? Jakiś szeroko pojęty patriotyzm czy coś?
Z resztą nazywanie drużyny, która najpierw zajęła 2 miejsce na mundialu, a potem 2 miejsce w Copa America "tak słabą" reprezentacją chyba wiele świadczy, więc w sumie nie wiem po co odpisywałem :D

Co do meczu - nudy, nie wiem czy ja już się starzeję i piłka przestaje mnie interesować, ale pamiętam, że kilka lat temu nie do pomyślenia dla mnie było, żeby nie obejrzeć jakiegoś meczu od początku do końca. Wtedy, gdy w Szkocji rządził Celtic i Rangers potrafiłem obejrzeć mecze w TV losowych szkockich drużyn i było spoko, a teraz przełączam karty w finale CA.

A może po prostu ten mecz był cholernie nudny? :P W każdym razie szkoda mi Argentyny. Chile szło po trupach do celu i im się udało, a to mi się średnio podoba, bo wkładanie palców do dupy czy jeżdżenie po pijaku w profesjonalnym sporcie miejsca mieć nie powinno.
NiePodpiszeSie napisał(a):
Notorycznym problemem u niektórych na tym forum jest wyciąganie pewnych stwierdzeń z kontekstu bez logiki i rozumienia tekstu pisanego.
jaskol95

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez paranormalnY » 5 lip 2015, o 09:56

Drużyna piłkarska jest jak fortepian. Potrzebujesz ośmiu, żeby go nieśli, i trzech, którzy umieją na tym cholerstwie grać.

W rep. Argentyny wszyscy chcieli na fotepianie grać, ale Messi zostawił tragarzy w Katalonii.
love the game hate the business
paranormalnY

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Rahk8 » 5 lip 2015, o 11:06

jaskol95 napisał(a):
Tylko mnie wkurza takie gadanie? Nie wiem, może są jeszcze ludzie, dla których orzełek/inne godło na piersi to coś więcej niż wybiegnięcie na 90 minut na murawę i zapomnienie? Jakiś szeroko pojęty patriotyzm czy coś?

Patriotyzm patriotyzmem, ale starasz się robisz wszystko by wygrać, a i tak Twoi koledzy z reprezentacji nie są w stanie pomóc Ci w osiągnięciu celu, to bardzo deprymujące i frustrujące.
jaskol95 napisał(a):Z resztą nazywanie drużyny, która najpierw zajęła 2 miejsce na mundialu, a potem 2 miejsce w Copa America "tak słabą" reprezentacją chyba wiele świadczy, więc w sumie nie wiem po co odpisywałem :D

'If you are first you are first. If you are second you are nothing.' - Bill Shankly
Mniej więcej tak odbiera te 2 miejsca tak ambitny zawodnik jak Messi.

Za 10-20 lat nikt nie będzie pamiętał tego, że Messi był Wicemistrzem Świata czy srebrnym medalistą Copa America, tylko to, że nigdy nie został Mistrzem Świata i nie wygrał C.A.
Rahk8

Postprzez jaskol95 » 5 lip 2015, o 12:00

Rahk8 napisał(a):Patriotyzm patriotyzmem, ale starasz się robisz wszystko by wygrać, a i tak Twoi koledzy z reprezentacji nie są w stanie pomóc Ci w osiągnięciu celu, to bardzo deprymujące i frustrujące.

Co ma powiedzieć Bale czy do niedawna Lewandowski? Też powinni tym jebnąć i wyjechać w Bieszczady? :P
Wiesz, rozumiem co chcesz przekazać i być może się trochę zgadzam, że jest to deprymujące i frustrujące, ale to też nie jest tak, że Messi strzelił w finale pięć goli, dorzucił trzy asysty a mimo to przegrali. Gość jest najlepszym piłkarzem na świecie, a w finale nie zrobił zupełnie niczego, co by to udowadniało.

Jestem w stanie zaryzykować tezę: Leo Messi jest najlepszym piłkarzem na świecie, gdy ma wokół siebie najlepszych wykonawców. Natomiast wtedy, gdy wokół niego ktoś jest bez formy czy musi grać u boku z Higuainem, to już najlepszy nie jest. Bo najlepszy jest Luis Suarez. Był gwiazdą w Ajaxie, był supergwiazdą u nas i jest supergwiazdą w Barcelonie. Messi pokazał jedynie, że jest zajebisty w Barcelonie.
'If you are first you are first. If you are second you are nothing.' - Bill Shankly
Mniej więcej tak odbiera te 2 miejsca tak ambitny zawodnik jak Messi.

Za 10-20 lat nikt nie będzie pamiętał tego, że Messi był Wicemistrzem Świata czy srebrnym medalistą Copa America, tylko to, że nigdy nie został Mistrzem Świata i nie wygrał C.A.

A to prawda. Tylko jak wyżej - czy Messi zrobił cokolwiek w finale, aby C.A. wygrać?
NiePodpiszeSie napisał(a):
Notorycznym problemem u niektórych na tym forum jest wyciąganie pewnych stwierdzeń z kontekstu bez logiki i rozumienia tekstu pisanego.
jaskol95

Postprzez kacciq » 5 lip 2015, o 12:40

jaskol95 napisał(a):A to prawda. Tylko jak wyżej - czy Messi zrobił cokolwiek w finale, aby C.A. wygrać?

W 92. minucie zrobił wystarczająco dużo, żeby wygrać Copa America. Ograł dwóch, wyłożył idealnie do Lavezziego. To nie jego wina, że zamiast rozegrać tę akcję z Tevezem i Aguero, musiał z Lavezzim i Higuainem :)
kacciq

Poprzednia strona

Powrót do Drużyny narodowe