El. ME 2016

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: El. ME 2016

Postprzez pirek » 9 paź 2015, o 00:00

Nie no, nie możemy podchodzić w razie porażki z Irlandią jakoś tragicznie do baraży. To już nie te czasy gdy w barażach grały jakieś niedoścignione ekipy. Sprawdzam teraz na szybko i widzę Węgrów, Turcję, Izrael, Słowenię czy Albanię albo z teoretycznie mocniejszych Szwedów czy Chorwatów. Lekko by nie było, ale bez jaj, jeśli nie wypali (odpukać) z Irlandią, to jeszcze widzę szansę w barażach, bo chyba się nie poddamy bez względu na przeciwnika. Aczkolwiek ja jestem optymistą i liczę mimo wszystko na awans bezpośredni.
pirek

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez licznerek » 9 paź 2015, o 00:24

Zauważyłem różnicę w postrzeganiu kadry Nawałki i Fornalika i w ogólnej atmosferze wokół tych reprezentacji. Jak Jarmolenko strzelił nam bramkę z dystansu z lewej nogi, dziennikarze rzucają się na Fornalika, że jak można było do tego dopuścić, jak można było tego nie przewidzieć, że Ukrainiec jest z tego znany i że kompromitacja. Strzela nam Ritchie z dystansu z lewej nogi i dziennikarze przechodzą nad tym do porządku dziennego, umniejszają to, bredząc o strzale życia, mimo że dwa tygodnie temu w Premier League strzelił jeszcze lepiej, a jego siedem z ostatnich dziewięciu zdobytych bramek to uderzenia zza pola karnego. A kogo z tej dwójki łatwiej powstrzymać? Oczywiście, że Ritchiego.
Don't worry about a thing, cause with Jurgen Klopp is gonna be alright!
licznerek
Redaktor

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez Xabi14Alonso » 9 paź 2015, o 01:06

Jest jeszcze druga opcja - nasi "eksperci" to totalni ignoranci, na czele z Tomkiem "taki strzał wchodzi raz na sto" Hajto. Bo kto z nich na tyle żyje piłką, żeby pooglądać chociaż skróty meczów w których grali zawodnicy drużyny przeciwnej? Tak to wygląda, niby nie zapraszają w Polsacie Jurka Engela, ale efekt jest ten sam.

No i druga sprawa - Jarmolenko robi to regularnie + jest gwiazdą swojek reprezentacji. Dla porównania - o Naismithie komentatorzy też potrafili powiedziec pare zdań. Za to, o ile się nie mylę, Ritchie na poziomie Premier League (nie mówiąc o reprezentacji) gra dopiero od początku tego sezonu. Także dla kogoś innego niż fan EPL lub totalny piłkarski freak, owszem, jest no-name'm. Co nie zmienia faktu, że obowiązkiem komentatorów i ekspertów jest zainteresować się każdym takim zawodnikiem, czego być może nie zrobili należycie.
"I believe we can look forward to the day when we win the title." — Jamie Carragher
Xabi14Alonso

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Robertos » 9 paź 2015, o 01:22

Jest jeszcze trzecia opcja już jakiś czas temu otrąbiono wielkie zwycięstwo nad Szkocją i minimum hat-trick Lewego a także zmiażdżenie Irlandii przez Niemcy dzisiejszy mecz miał być tylko formalnością i po meczu drużyna właściwie miała jużpakować torby na wyjazd do Francji. A później to już się głupio przyznać, że wygadywało się takie pierdoły.
Robertos

Postprzez carlsberg » 9 paź 2015, o 09:48

Shinoda napisał(a):Ten mecz tylko utwierdził mnie, że - Rybus to nie obrońca, a Grosicki to nie piłkarz. .

Rozwiniesz myśl?
"Kiedy nie masz wsparcia ze strony trenera i kolegów z drużyny jesteś skończony" - HARRY KEWELL
carlsberg

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Postprzez WymiataczJan » 9 paź 2015, o 15:42

Lewy wczoraj pokazał klasę. Już nie chodzi o podania czy strzelone akcje, ale samo zaangażowanie, jakim stał się wojownikiem. Nie bał się żadnego starcia w powietrzu czy przepychanki. Do tego niesamowita wydolność. Od momentu zejścia Milika gdy gra już całkiem się nie układała sam zakładał pressing z przodu i gonił za każdą piłką. Gdzieś w okolicach 80 minuta był taki moment gdzie Robert przebiegł kilkadziesiąt metrów na pełnym sprincie aby zmusić bramkarza do wybicia piłki. Przy tej bramce w doliczonym czasie też nie odpuścił do końca mimo jak mówił w wywiadzie było zagranie ręką co chciał sygnalizować. No i jego zachowanie po drugiej bramce. Zamiast cieszyć się z wyrównania wziął piłkę i liczył, że sędzia pozwoli jeszcze na jakąś akcję.
Panie Brendanie, to co pokazuje Lewy to jest właśnie great character ;)

Ostatnie minuty wczorajszego meczu:
https://www.youtube.com/watch?v=3wxukGezBxw
WymiataczJan

Postprzez Steven86 » 10 paź 2015, o 12:19

Ja bym jeszcze pochwalil bardzo Milika, super spokój idealne podania i czytanie gry... Bylo widać po jego zejściu jaki osamotniony był Robert...
Steven86

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez glonjohnson » 11 paź 2015, o 14:12

Pewny awans na Euro mają już (kolejno grupami)

Islandia, Czechy, Belgia, Walia, Hiszpania, Anglia, Szwajcaria, Irlandia Północna, Austria, Włochy, Portugalia

Co najmniej w barażach zagrają na pewno

Ukraina, Słowacja, Niemcy, Polska, Irlandia, Słowenia (w prawdzie nie mają tego jeszcze pewnego, ale nie wierzę, by mogli przegrać z San Marino przy jednoczesnych zwycięstwach Estonii ze Szwajcarią i Litwy z Anglią), Rumunia, Węgry, Rosja, Szwecja, Norwegia, Chorwacja, Dania i Albania.

Najciekawiej zapowiada się walka w grupie A między Turcją i Holandią, w naszej między trzema wiadomymi druzynami, a także w grupie B, gdzie o baraże walczą Cypr, Izrael oraz Bośnia.

To w ramach takiego podsumowania.

EDIT: mała poprawka, źle spojrzałem na tabelę i Włosi są już pewni awansu.
"It's not so important what people think when you come in. It's much more important what people think when you leave"
glonjohnson

2 years of membership2 years of membership

Postprzez MiejskiKS » 11 paź 2015, o 22:47

A teraz zacznie się lament, że i tak z grupy nie wyjdziemy. Jak zawsze :D Brawo Polacy!
Chelsea tu, Chelsea tam, a ja Chelsea w dupie mam

http://myliverpool.bnx.pl/news.php
MiejskiKS

Postprzez pitero » 11 paź 2015, o 23:04

MiejskiKS napisał(a):A teraz zacznie się lament, że i tak z grupy nie wyjdziemy. Jak zawsze :D Brawo Polacy!

Przynajmniej będzie co latem robić, a nie tylko patrzenie na to, żeby piłkarze Liverpoolu wrócili z turnieju bez kontuzji. Nawałka powinien nagrać film pod tytułem "Ja zawsze mam rację". Wystawił Mączyńskiego, który może w 3 meczach zagrał słabo, ale w 2 najważniejszych był kluczowym zawodnikiem. Wystawił Wawrzyniaka, a ten zagrał fantastycznie jak na siebie z Niemcami, a dziś mijał Colemana. Grał 2 napastnikami, zabrał Milika ze zgrupowania U21, po czym ta reprezentacja nie awansowała i był lament po co Milik na Gibraltar, a tam narodziło się zabójcze duo. Wziął Milę, który w lidze grał piach, a potem strzelił gola Niemcom, Gruzji, przełożył kilku Szkotów i zabetonował atmosferę zwycięzców w drużynie. Wszystko się Nawałce udało. Prawie wszystko, bo jednak przegraliśmy z Niemcami we Frankfurcie.
Obrazek
pitero

Postprzez Xabiz » 11 paź 2015, o 23:08

Lament się może i zacznie ale w mniejszym stopniu niż zawsze. Teraz w przeciwieństwie do poprzednich lat mamy styl, mamy wolę walki. Zespół jest poukładany i gra do końca. To nie jest już "wyjdziemy i odbębnimy 90 min". Faktycznie teraz widać że chce się im grać.
Impossible is nothing
Xabiz

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez YNWAmate » 11 paź 2015, o 23:30

Kurna jak ja bym widział Grzesia Krychowiaka w LFC na defensywnym pomocniku. Gość jest niesamowity w Sevilli i w Reprezentacji. Prawdziwy fighter czyli zawodnik takiego jakiego chcą wszyscy.
Myślę że chłopak jest w naszym zasięgu.
Obrazek
YNWAmate

2 years of membership2 years of membership

Postprzez GUNS » 11 paź 2015, o 23:34

Powiem tak... Chcę Krychowiaka w Liverpoolu! Facet jest niesamowity, czołg w środku pola, takiego, zawodnika nam trzeba a nie pół środek typu Allen. Mam nadzieje ze Klopp widzi Krychowiaka i sprowadzi go do nas. Ma chłopak wszytko żeby stać się gigantem tak jak Lewandowski
GUNS

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez pitero » 11 paź 2015, o 23:38

Jak LFC się ustabilizuje na szczycie i Gerrard przyjdzie nas trenować, to Krychowiak sam przyjedzie pod Melwood.
Obrazek
pitero

Postprzez fellipe1892 » 11 paź 2015, o 23:41

Naprawdę się rozwinał Grzesiu, grając w Hiszpani nabrał spokoju, a do tego dokłada regularne trafienia. Brawo, jedziemy na EURO!!!
Obrazek
since 1996
fellipe1892

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Drużyny narodowe