MŚ 2014 w Brazylii

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: MŚ 2014 w Brazylii

Postprzez thorcik » 13 lip 2014, o 23:52

Mecz świetny, spodziewałem się, że w dogrywce oba zespoły zagrają zachowawczo na dociągnięcie do karnych a tymczasem chyba najwięcej się działo. Do tego ta bramka Goetze.

Co do MOTM wahałbym się między Mascherano a Schweinsteigerem. A Rojo kozak.

paranormalnY napisał(a):Higuain natomiast potwierdził, że nie ma takiej sytuacji, której nie byłby wstanie zmarnować, a niektórzy go widzieli na Anfield...

Hahaha, coś w tym jest. Żeby nawet w bramkę nie trafić...
And then I've seen Klopp's face
Now I'm a beleiver
thorcik

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Jetzu » 13 lip 2014, o 23:58

Messi ze złotą piłką, niezły żart :lol:
Manchester United jest jak Rolling Stonesi, świetni, ale zawsze pozostaną w cieniu zespołu z Liverpoolu.
Obrazek
Jetzu

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez owsiej » 14 lip 2014, o 00:03

Cyrk na kółkach, człapie po boisku, od czasu do czasu zrobi jakiś sprint i tyle. Ogólnie ja nie jestem fanem talentu Messiego i jakoś nie mogę dostrzec jego "geniuszu" ale pominięcie takich graczy jak Rodriguez, Muller, Neuer, Robben czy nawet Mascherano (w sensie nie przyznanie żadnemu z nich nagrody) jest totalną kompromitacją.
owsiej

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Khazim » 14 lip 2014, o 00:09

Jetzu napisał(a):Messi ze złotą piłką, niezły żart :lol:

Nazwisko jak zwykle robi swoje... :dry:
Walk on, walk on, with hope in your heart...
Obrazek
Khazim

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez bugi » 14 lip 2014, o 00:10

Messi :lol: :lol: :lol:
bugi

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez pavellox » 14 lip 2014, o 00:12

Jetzu napisał(a):Messi ze złotą piłką, niezły żart :lol:

Chyba mu dali na pocieszenie ...
pavellox

Postprzez lfc13 » 14 lip 2014, o 00:20

W końcu Puchar Świata dla Polaków, co prawda Polaków 2-ch ale jest!!!
lfc13

Postprzez snajper » 14 lip 2014, o 00:33

Niby kto?
"Nigdy nie zwątpimy, gdyż jesteśmy Liverpoolem. To nasz charakter i droga, którą sobie obraliśmy"
snajper

Postprzez lingo1 » 14 lip 2014, o 00:37

snajper napisał(a):Niby kto?

Poldi i Miro oczywiście. Deutschland, Deutschland, Deutschland, Deutschland!!!

UNTEN: nie wiem co masz do Klose. Na jego miejscu też bym się nie przyznawał do bycia aus polen. DEUTSCHLAND!
Ostatnio edytowano 14 lip 2014, o 08:31 przez lingo1, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
lingo1

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez aqalfc » 14 lip 2014, o 00:45

lfc13 napisał(a):W końcu Puchar Świata dla Polaków, co prawda Polaków 2-ch ale jest!!!

Jak już to jeden. Miro nie chce się przyznawać do wszelkich przejawów polskości. Poldi wręcz przeciwnie ;)
aqalfc

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez lfc13 » 14 lip 2014, o 00:51

Jeśli ktoś sie wstydzi, ze jest Polakiem to nie znaczy, ze nim nie jest
Ostatnio edytowano 14 lip 2014, o 01:47 przez lfc13, łącznie edytowano 1 raz
lfc13

Postprzez leonlevinsky » 14 lip 2014, o 01:35

Na początku zapewniam - nie jestem fanem messiego, ale jeżeli chodzi o finał to dla mnie zdecydowany MOTM. Rozumiem, że ktoś zagrał fantastycznie w destrukcji, że to i tamto, ale tak to już jest, że to gracze offensywni zbierają laury ( i dotyczy to każdej dziedziny, bo nie ukrywajmy Rihannie też ktoś te piosenki pisze ;p), a tutaj messi nie miał sobie równych. Kiedy miał futbolówkę przy nodze to automatycznie wstawałem z fotela. Jego utrzymywanie się przy piłce, pomimo podwojonego krycia było niesamowite, tak samo wizja gry i szybkość podejmowania decyzji. Gość jest zawsze o sekundę przed resztą, a to, że spaceruje przez większość spotkanie zupełnie mnie nie interesuje, bo takie to już jego zadanie - zachwycać na połowie rywala. Szkoda, że nie było Di Marii, że Lavezii nie miał sił na drugą połowę, bo wtedy messi miałby zagrać do kogo i zgarnąć co jego.

Generalnie mecz - jak dla mnie - świetny. Okropne warunki do grania w piłkę przez większość mundialu, zmęczenie, a i tak finał rozegrany na niesamowicie wysokim, szybkim poziomie.

Niemcom gratulujemy - wzięli co im się należało, byli zdecydowanie najlepszą drużyną turnieju, która w przeciwieństwie do reszty potrafiła scalić indywidualności i stać się zespołem. Taktycznie nie mieli sobie równych.

A...i jeszcze jedno. Zawsze złotą piłkę dostaje zawodnik, który gra w finale. W tym przypadku nie było innego wyboru. Messi zaprowadził Argentynę do finału w pojedynkę (oczywiście uwzględniając szczelną obronę). Kto inny miał dostać to wyróżnienie? Muller - który błyszczał w jednym meczu czy Ozil, który jedyne celne podania zaliczał dwadzieścia metrów od bramki przeciwnika?

Oczywiście...są zawodnicy, jak choćby Robben, którzy rozegrali turniej życia, ale jednak ich drużny o złoto nie zagrały.
leonlevinsky

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez xabi » 14 lip 2014, o 01:54

Gdyby Argentyna dziś wygrała to można byłoby zamknąć wszelakie dyskusje o najlepszym piłkarzu w historii. Messi w wieku 27 lat wygrałby wszystko co możliwe, całkowicie dominując w światowej piłce. Nie udało mu się tej dominacji potwierdzić na poziomie reprezentacyjnym - Maradony raczej nie przeskoczy już nigdy (podejrzewam że za cztery lata może już nie być pierwszą opcją w reprezentacji, zresztą wielu będzie mu wypominać i te mistrzostwa), a i pewnie kilku innych można by wymienić przed nim.

Ale złotej piłki za te mistrzostwa bym mu nie dał.
xabi

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez past7th » 14 lip 2014, o 01:56

leonlevinsky napisał(a):A...i jeszcze jedno. Zawsze złotą piłkę dostaje zawodnik, który gra w finale. W tym przypadku nie było innego wyboru. Messi zaprowadził Argentynę do finału w pojedynkę (oczywiście uwzględniając szczelną obronę). Kto inny miał dostać to wyróżnienie? Muller - który błyszczał w jednym meczu czy Ozil, który jedyne celne podania zaliczał dwadzieścia metrów od bramki przeciwnika?

A Forlan w RPA to też w finale grał? :)
Proszę tu nie zakłamywać rzeczywistosci, Messi nie był motm, ani także nie zasłużył na nagrodę najlepszego gracza mundialu.
Zdecydowanie Robben i tyle.
past7th

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Losiu » 14 lip 2014, o 05:12

Eh.. Mam czasami wrażenie ,że kiedy wychodzi na boisko taki Ronaldo czy Messi ,nagle znika obiektywna ocena. Zamiast relatywnie patrzeć na każdy mecz , dziennikarze i komentatorzy zachwalają w kółko tych samych piłkarzy (zresztą niesłusznie). Podobnie jest z "wielkimi" klubami ,które wiecznie są w centrum uwagi nie tylko mediów ,ale i - niestety - piłkarzy. Wystarczyło kilka lat świetności Realu czy Barcelony ,żeby piłkarze wyrobili sobie - tak to sobie nazwałem - "kompleks Realu Madryt". Każdy piłkarz marzy ,żeby grać w koszulce Realu , "będą zachwyceni jeśli Real się po nich zgłosi" ,czy też zapytani przez dziennikarza odpowiedzą "Real to na razie tylko marzenie". Niedobrze mi się robi ,myśląc że musi minąć jeszcze duuużo czasu, nim któryś z dziennikarzy powie chociaż raz takie zdanie jak "Beznadziejne zagranie Messiego". W tym momencie to "beznadziejne" zagranie ,jest "wizjonerskim ,genialnym ,pełnym polotu podaniem ,które niestety nie doszło do skutku bo obrońca był lepszy" <rzygam tęczą>.
Nie będę puentował tej wypowiedzi. Wydaje mi się ,że każdy znajdzie własną puentę wartą 95mln euro..
Obrazek
Losiu

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Drużyny narodowe