MŚ 2014 w Brazylii

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: MŚ 2014 w Brazylii

Postprzez Losiu » 14 lip 2014, o 05:12

Eh.. Mam czasami wrażenie ,że kiedy wychodzi na boisko taki Ronaldo czy Messi ,nagle znika obiektywna ocena. Zamiast relatywnie patrzeć na każdy mecz , dziennikarze i komentatorzy zachwalają w kółko tych samych piłkarzy (zresztą niesłusznie). Podobnie jest z "wielkimi" klubami ,które wiecznie są w centrum uwagi nie tylko mediów ,ale i - niestety - piłkarzy. Wystarczyło kilka lat świetności Realu czy Barcelony ,żeby piłkarze wyrobili sobie - tak to sobie nazwałem - "kompleks Realu Madryt". Każdy piłkarz marzy ,żeby grać w koszulce Realu , "będą zachwyceni jeśli Real się po nich zgłosi" ,czy też zapytani przez dziennikarza odpowiedzą "Real to na razie tylko marzenie". Niedobrze mi się robi ,myśląc że musi minąć jeszcze duuużo czasu, nim któryś z komentatorów powie w trakcie meczu chociaż raz takie zdanie jak "Beznadziejne zagranie Messiego". W tym momencie to "beznadziejne" zagranie ,jest "wizjonerskim ,genialnym ,pełnym polotu podaniem ,które niestety nie doszło do skutku bo obrońca był lepszy" <rzygam tęczą>.
Nie będę puentował tej wypowiedzi. Wydaje mi się ,że każdy znajdzie własną puentę wartą 95mln euro..
Obrazek
Losiu

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez WiniPL » 14 lip 2014, o 22:12

Tak sobie słuchałem trochę studia TVP podsumowującego MŚ 2014 i Engel mówił tam o konferencji bodajże trenerów i sędziów czy coś w tym stylu(mniejsza o to). Poruszone zostały tam ciekawe kwestie. Na przykład padł pomysł aby gdy zawodnik kogoś sfauluje drugiego i on jest zmuszony opuścić boisko to ten faulujący także powinien je opuścić, dopóki ten faulowany nie wróci do gry. Kolejną rzeczą jest możliwość wprowadzenia czwartej zmiany tylko na dogrywkę.Ponadto chcą aby zmiana dla bramkarza była osobno, nie wliczała się do 3 zmian. Ostatnią rzeczą którą pamiętam była możliwość wprowadzenia coś na wzór
challenge'a w tenisie dla trenerów,gdyby nie zgadzali się z jakąś decyzją sędziego, jeden challenge na połowę. Przyznam,że bardzo podobają mi się te pomysły, co o tym sądzicie?
I think about a special place, that’s when the darkness fades,
That special place is Anfield, the place where dreams are made.
WiniPL

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Mateusz22 » 14 lip 2014, o 22:28

gdy zawodnik kogoś sfauluje drugiego i on jest zmuszony opuścić boisko to ten faulujący także powinien je opuścić, dopóki ten faulowany nie wróci do gry.

A co jeżeli nie wróci ? Ten pomysł mi się akurat nie podoba. Te chwilowe opuszczenia nie ważą bardzo na meczach. Często jest tak, że ten zawodnik tak długo jest już na murawie opatrywany, że po chwili wraca więc ta propozycja dla mnie to taka na siłę.

wprowadzenia czwartej zmiany tylko na dogrywkę
To jest ok.

zmiana dla bramkarza była osobno

Mi się nie podoba bo eliminuje tą możliwość, że zawodnik wchodzi za bramkarza ( jeżeli już 3 zmiany zostały zrobione) co zawsze daje dreszczyk emocji. 8)

coś na wzór challenge'a w tenisie dla trenerów,gdyby nie zgadzali się z jakąś decyzją sędziego, jeden challenge na połowę.

To jak najbardziej tak. Tylko zawsze mnie zastanawia jak zostaną rozwiązane bardzo dyskusyjne sytuacje. Takie challenge wyeliminują absurdy typu gol z 5 metrowego spalonego. Natomiast już dyskusja ręka vs ręka przy ciele vs ręka która nie zmieniła toru lotu piłki vs bla bla albo faul na czerwoną vs faul na żółtą. Tu dopiero mogłaby się otworzyć dyskusja, że sędzia jest stronniczy ponieważ nic nie będzie go kryło. Zobaczy wszystko w HD i będzie musiał podjąć decyzje nie zasłoni się tekstami, że akcja była bardzo dynamiczna itp.

Mam nadzieje, że wprowadzą w całej piłce tą piankę przy rzutach wolnych. Bardzo mi przypadła do gustu :)
- Nie uważam, że musisz być w 100 procentach zdrowy, by grać. Muszę być w 100 procentach kontuzjowany, żeby nie grać. - J.Carragher
Mateusz22

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez paranormalnY » 14 lip 2014, o 23:29

Mateusz22 napisał(a):gdy zawodnik kogoś sfauluje drugiego i on jest zmuszony opuścić boisko to ten faulujący także powinien je opuścić, dopóki ten faulowany nie wróci do gry.

Ale byłyby cyrki typu opatrywanie zawodnika 20 minut aby kluczowy gracz rywala nie mogł wejść na boisko :lol:
Albo Mourinho zaparkował autobus i nie da się grać 11 na 11 to zróbmy sobie 7vs7 :lol: :lol:
love the game hate the business
paranormalnY

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Steven86 » 14 lip 2014, o 23:41

coś na wzór challenge'a w tenisie dla trenerów,gdyby nie zgadzali się z jakąś decyzją sędziego, jeden challenge na połowę.

Nic takiego nie trzeba by wprowadzac jak jeden sedzia techniczny (zamiast dwoch bramkowych) siedzialby przy tv/monitorze i widzial nawet tylko to co widza kibice po 2-5 sekundach na powtorce. Przekazuje informacje do glownego i po chwili wiadomo czy byl faul, reka, gol, spalony.
Proste? Proste!
Steven86

Postprzez past7th » 15 lip 2014, o 00:39

wprowadzenia czwartej zmiany tylko na dogrywkę
To jest bardzo mądre i powinno wejść w życie.

A co do powtórek myślę, że FIFA poszła by na ugodę z takim czymś:
" każda drużyna ma w ciągu całego spotkania 1 challenge do wykorzystania, który można wziąć tylko i wyłącznie po podyktowaniu karnego albo po strzeleniu gola i uznaniu go lub nieuznaniu przez sędziego "
past7th

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Re: Odp: MŚ 2014 w Brazylii

Postprzez thorcik » 15 lip 2014, o 08:12

Steven86 napisał(a):

Nic takiego nie trzeba by wprowadzac jak jeden sedzia techniczny (zamiast dwoch bramkowych) siedzialby przy tv/monitorze i widzial nawet tylko to co widza kibice po 2-5 sekundach na powtorce. Przekazuje informacje do glownego i po chwili wiadomo czy byl faul, reka, gol, spalony.
Proste? Proste!

Nieeee, przecież to wypaczy ducha sportu i wprowadzi długie przestoje w grze.
Vide NHL :D
And then I've seen Klopp's face
Now I'm a beleiver
thorcik

Re: Odp: MŚ 2014 w Brazylii

Postprzez Steven86 » 15 lip 2014, o 09:41

thorcik napisał(a):Nieeee, przecież to wypaczy ducha sportu i wprowadzi długie przestoje w grze.
Vide NHL :D

Uwielbiam ta arguentacje :) Natomiast klotnia 2-3 minuty z sedzia o OCZYWISTY blad powoduje ze gra jest plynniejsza :)
Steven86

Postprzez Pistolerro » 15 lip 2014, o 13:47

LIVE: Stream of Germany team arriving home - World Cup winners given heroes' welcome
http://www.mirror.co.uk/sport/football/world-cup-2014/live-stream-germany-team-arriving-3862938
Niemcy świętują w Berlinie ze swoimi kibicami.
Pistolerro

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Poprzednia strona

Powrót do Drużyny narodowe