Puchar Narodów Afryki 2013

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, Juluz, Daniel, RedFirmino, Gonzo, Ibiz, AirCanada

Puchar Narodów Afryki 2013

Postprzez RedPlum96 » 12 sty 2013, o 14:22

Zakładam temat bo dosłownie przed chwilą zobaczyłem to:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HkXWsgGnFJQ

Czerwone You'll Never Walk Alone na "czarnym lądzie" :) Bardzo dobry film promujący, oddający klimat tego kontynentu. Pamiętam z ostatniego PNA finał WKS - Zambia, mecz niezwykle ciekawy. Załamany Drogba, szczęśliwa Zambia i rytualne tańce przed odbiorem pucharu. Gwina Równikowa i Gabon też potrafiły zorganizować turniej, oczywiście to wszystko nie na miarę wielkich komercyjnych turniejów jak EURO czy Mistrzostwa Świata, ale mający swój klimat.

Wśród faworytów obstawiam oczywiście WKS, Ghane i RPA. Ciekaw jestem jak zaprezentuje się Zambia. Warto pośledzić w akcji Assaidi'ego czy Nakoulme :P Czy ktoś z was też zamierza śledzić te rozgrywki, może zobaczyć parę meczy na Eurosporcie ?

ps. Jak myślicie na koniec to chór the Kopites? :wink:
Obrazek

"Jeśli jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jeśli jesteś drugi - jesteś nikim."
Bill Shankly
RedPlum96

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Re: Puchar Narodów Afryki 2013

Postprzez Szczurek » 12 sty 2013, o 15:06

Ja zawsze oglądam ten turniej. Może i faktycznie poziom nie jest tak wysoki jak na Mundialu czy Euro, ale po prostu ten turniej ma taki swój klimat. Bez założeń taktycznych, po prostu radosna gra w piłkę. Dużo pięknych goli, indywidualnych akcji. Wymalowani kibice, rytualne tańce... PNA ma to coś co mnie przyciąga, w każdym razie wolę ten turniej od choćby Copa America.
Co do faworytów, to ja stawiam na Ghanę, pomimo braku Essiena i Andre Ayew. Co do gospodarza, RPA ma doświadczenia z organizacji mundialu, więc myślę że powinno być dobrze przygotowane.
Poza tym, można się pobawić w scouta, wyszukując wśród tych często anonimowych graczy przyszłe gwiazdy :>
Obrazek
Szczurek

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez RemigiouLFC » 15 sty 2013, o 21:59

Od PNA 2008 śledzę każdy turniej i oglądam, jak mi czas pozwoli, jak największą ilość spotkań. Tyle radości ile jest w afrykańskim futbolu to próżno szukać na całym świecie, no może poza Brazylią. Jak co turniej będę kibicował WKS, bo gra/grało tam mnóstwo lubianych przeze mnie zawodników. Tak samo będę trzymał kciuki za Burkina Faso Nakoulmy oraz za Orły z Nigerii. Jestem ciekawy postawy obrońców tytułu oraz zespołów RPA i Algierii. Jak zwykle również będę anty-kibicował drużyną arabskim, gdyż uważam, że ze względu na swój styl gry (z wyjątkiem w.w. Algierii) nie przypominają drużyn typowo afrykańskich. Grają zachowawczo i bez porywów. Dużymi nieobecnymi jet drużyna Kamerunu oraz brak zaproszenia na turniej gwiazdora Ghany- Gyana.

Tutaj mały spis gwiazd PNA 2013: http://ekstraklasa.net/ktore-z-gwiazd-c ... 006a000000
Obrazek
RemigiouLFC

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez PinkPanter » 23 sty 2013, o 20:54

No i stało się! Drużyna Republiki Zielonego Przylądka zdobywa swoją pierwszą bramkę w historii występów w Pucharze Narodów Afryki, a przypominam, że w tym turnieju grają oni dopiero po raz pierwszy. Ładna bramka Platiniego, z wyczuciem podciął tę piłkę praktycznie w ostatniej chwili. Ogólnie fajny meczyk, nawet przyjemnie się go ogląda. Sporo strzałów na bramkę, ale jednak jest sporo niedokładności.. No i bardzo dużo fauli, piłkarze grają nieczysto, aczkolwiek sędzia też jest bardzo drobiazgowy. Maroko nie gra praktycznie nic. Nasz Bombowiec też bardzo przeciętnie.
Liczę, że w drugiej połowie Maroko coś ustrzeli i doda emocji temu spotkaniu, bo jeśli dziś przegrają będzie im trudno wyjść z grupy, patrząc na to z kim będą grali.
Go go Maroko, go go Assaidi! :)
"Wszystko w sporcie jest teraz przecenione - zwłaszcza koszt wygrywania.''
- John W. Henry

Obrazek
PinkPanter

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Powrót do Drużyny narodowe