Puchar Narodów Afryki 2013

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: ramar, zoltoczerwony, Juluz, Daniel, Gonzo, Szpieg1, AirCanada

Puchar Narodów Afryki 2013

Postprzez RedPlum96 » 12 sty 2013, o 14:22

Zakładam temat bo dosłownie przed chwilą zobaczyłem to:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HkXWsgGnFJQ

Czerwone You'll Never Walk Alone na "czarnym lądzie" :) Bardzo dobry film promujący, oddający klimat tego kontynentu. Pamiętam z ostatniego PNA finał WKS - Zambia, mecz niezwykle ciekawy. Załamany Drogba, szczęśliwa Zambia i rytualne tańce przed odbiorem pucharu. Gwina Równikowa i Gabon też potrafiły zorganizować turniej, oczywiście to wszystko nie na miarę wielkich komercyjnych turniejów jak EURO czy Mistrzostwa Świata, ale mający swój klimat.

Wśród faworytów obstawiam oczywiście WKS, Ghane i RPA. Ciekaw jestem jak zaprezentuje się Zambia. Warto pośledzić w akcji Assaidi'ego czy Nakoulme :P Czy ktoś z was też zamierza śledzić te rozgrywki, może zobaczyć parę meczy na Eurosporcie ?

ps. Jak myślicie na koniec to chór the Kopites? :wink:
Obrazek

"Jeśli jesteś pierwszy - jesteś zwycięzcą. Jeśli jesteś drugi - jesteś nikim."
Bill Shankly
RedPlum96

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Re: Puchar Narodów Afryki 2013

Postprzez Szczurek » 12 sty 2013, o 15:06

Ja zawsze oglądam ten turniej. Może i faktycznie poziom nie jest tak wysoki jak na Mundialu czy Euro, ale po prostu ten turniej ma taki swój klimat. Bez założeń taktycznych, po prostu radosna gra w piłkę. Dużo pięknych goli, indywidualnych akcji. Wymalowani kibice, rytualne tańce... PNA ma to coś co mnie przyciąga, w każdym razie wolę ten turniej od choćby Copa America.
Co do faworytów, to ja stawiam na Ghanę, pomimo braku Essiena i Andre Ayew. Co do gospodarza, RPA ma doświadczenia z organizacji mundialu, więc myślę że powinno być dobrze przygotowane.
Poza tym, można się pobawić w scouta, wyszukując wśród tych często anonimowych graczy przyszłe gwiazdy :>
Obrazek
Szczurek

10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership10 years of membership

Postprzez RemigiouLFC » 15 sty 2013, o 21:59

Od PNA 2008 śledzę każdy turniej i oglądam, jak mi czas pozwoli, jak największą ilość spotkań. Tyle radości ile jest w afrykańskim futbolu to próżno szukać na całym świecie, no może poza Brazylią. Jak co turniej będę kibicował WKS, bo gra/grało tam mnóstwo lubianych przeze mnie zawodników. Tak samo będę trzymał kciuki za Burkina Faso Nakoulmy oraz za Orły z Nigerii. Jestem ciekawy postawy obrońców tytułu oraz zespołów RPA i Algierii. Jak zwykle również będę anty-kibicował drużyną arabskim, gdyż uważam, że ze względu na swój styl gry (z wyjątkiem w.w. Algierii) nie przypominają drużyn typowo afrykańskich. Grają zachowawczo i bez porywów. Dużymi nieobecnymi jet drużyna Kamerunu oraz brak zaproszenia na turniej gwiazdora Ghany- Gyana.

Tutaj mały spis gwiazd PNA 2013: http://ekstraklasa.net/ktore-z-gwiazd-c ... 006a000000
Obrazek
RemigiouLFC

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez PinkPanter » 23 sty 2013, o 20:54

No i stało się! Drużyna Republiki Zielonego Przylądka zdobywa swoją pierwszą bramkę w historii występów w Pucharze Narodów Afryki, a przypominam, że w tym turnieju grają oni dopiero po raz pierwszy. Ładna bramka Platiniego, z wyczuciem podciął tę piłkę praktycznie w ostatniej chwili. Ogólnie fajny meczyk, nawet przyjemnie się go ogląda. Sporo strzałów na bramkę, ale jednak jest sporo niedokładności.. No i bardzo dużo fauli, piłkarze grają nieczysto, aczkolwiek sędzia też jest bardzo drobiazgowy. Maroko nie gra praktycznie nic. Nasz Bombowiec też bardzo przeciętnie.
Liczę, że w drugiej połowie Maroko coś ustrzeli i doda emocji temu spotkaniu, bo jeśli dziś przegrają będzie im trudno wyjść z grupy, patrząc na to z kim będą grali.
Go go Maroko, go go Assaidi! :)
"Wszystko w sporcie jest teraz przecenione - zwłaszcza koszt wygrywania.''
- John W. Henry

Obrazek
PinkPanter

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Powrót do Drużyny narodowe