Puchar Narodów Afryki 2012

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, dymos, Daniel, Jetzu, Gonzo, Jaszczur91, AirCanada, Ibiz

Puchar Narodów Afryki 2012

Postprzez DonMateo » 12 lut 2012, o 22:16

Nie wiem czy ogląda ktoś finał Zambia - WKS, ale naprawde polecam. Bardzo ciekawe widowisko. Mogłoby się wydawać że Wybrzeże powinno bez problemu wygrać z Zambią, a tymczasem mecz jest bardzo wyrównany z chyba minimalną przewagą Zambi. Naprawde niesamowity jet napastnik Zambi, Emmanuel Mayuka z numerem 20. Chłopak jest naprawde niesamowity, a ma tylko 20 lat. Występuje w Young Boys Berno i podobno strzela sporo bramek. Panowie komentatorzy też są nim zachwyceni i już wróżą mu transfer do anglii, jako idealną 9. Naprawde warto przyglądać się temu zawodnikowi bo w przyszłości może być naprawde drugim drogbą. Narazie w tym turnieju ma 3 bramki i razem z drogdą i jakims innym gościem prowadzą w klasyfikacji turnieju.
"...Oh ya beauty! What a hit son, what a hit!"
DonMateo

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Re: Puchar Narodów Afryki 2012

Postprzez Frydzio » 13 lut 2012, o 00:07

Mweene się chyba wczoraj za dużo na Evrę napatrzył.
Obrazek
"- Możesz spalić mi dom tak, że studia nie odzyskam, wtedy następną płytę nagram, ku***, na skrzypcach."
http://www.lastfm.pl/user/Frydzio7
Frydzio

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Torres09 » 13 lut 2012, o 00:33

No i Zambia mistrzem, mecz był wyrównany wiec nie ma co mówić ze mieli fuksa czy coś takiego, po prostu zasłużyli na to zwycięstwo. Myślę że gdyby Drogba wykorzystał karnego to kibice Wybrzeża by się teraz cieszył, ale cóż, taki jest futbol. Zastanawia mnie natomiast jedna sprawa, powtórzony karny. Przy wszystkich karnych bramkarze zachowywali się identycznie, przy tym jednym nie wyszedł jakoś bardziej a jednak ten był powtórzony. Przez chwile miałem nawet odczucie ze sędziowie chcą wypaczyć wynik meczu. Na szczęście ostatecznie to Zambia wzniosła puchar.
Obrazek
Obrazek
Torres09

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez LuisS » 13 lut 2012, o 00:36

Zambia mistrzem Afryki. Nie oglądałem meczu, tylko same karne. Ale dobrze się stało, że to Zambia je wygrała a nie WKS, ponieważ to co zrobił sędzia liniowy było karygodne. Karny nie powinien zostać powtórzony, a więc Zambia już w 5. rundzie rzutów karnych powinna zakończyć mecz. Z drugiej strony lepiej dla widowiska, bo ostatnie 2-3 rundy były bardzo dramatyczne :D Pamiętacie chyba jak Jurek w finale w Stambule przy strzale Shevy wybiegł chyba ze 2 m do przodu zanim Ukrainiec oddał strzał? Sędzia nie zareagował. Wtedy karny powinien być raczej powtórzony, ale dziś na pewno nie. Sędziowie powinni być konsekwentni. Gdyby wygrało WKS pewnie byłyby spore kontrowersje. Dlatego dobrze, że to jednak Zambia.

P.S. Jak można dopuścić, żeby gracze grali na boisku, które przypomina oślą łączkę? Rozumiem, że to Afryka, no ale bez przesady... Przy tych karnych ziemia z murawy latała w powietrzu przy każdym strzale. Po jakiejś 6 kolejce okropnie wyglądało "wapno". To mogło nieco utrudniać strzelanie karnych.
Obrazek
"Być odciętym od futbolu to tak, jakby być odciętym od tlenu. Żyję i oddycham grą. Opuszczenie chociaż jednej minuty meczu jest dla mnie jak śmierć" - Steven Gerrard.
LuisS

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez kam15 » 13 lut 2012, o 01:00

Ehhh, niewiem co napisac...mam mieszane uczucia, obejrzalem powiedzmy polowe spotkan tego turnieju i z jednej strony jestem zdenerwowany tym, ze potencjalne gwiazdy nie blyszczaly na przestrzeni tych 3 tygodni, ale z drugiej strony patrzac - jestem bardziej szczesliwy, ze taki zespol potrafil wygrac ze znacznie silniejszymi zespolami w poprzednich fazach oraz samym meczu finalowym. Sam mecz byl pieknym widowiskiem, ale najbardziej wzruszaly mnie fragmenty z meczu finalowego, gdy zawodnicy mobilizujaco na siebie pokrzykiwali, dodawali sobie wzajemnie pozytywnej energii....rowniez odberajacy srebrne medale Ivoryjczycy ze swoim zachowaniem - gdzie CIESZYLI sie ze zdobycia drugiego miejsca, a nie przegrania finalu, mimo ze byli o krok od zwyciestwa... Jak dla mnie wlasnie takie turnieje jak ten sa najbardziej ciekawe, wygrac moze kazdy, zawodnicy z faworyzowanych krajow porazki przyjmuja bez skandali, afer praktycznie brak....To wlasnie jest zdecydowanie na plus PNA :) Cale szczescie ze za rok bedzie nam dane obejrzec kolejna edycje - mam nadzieje ze sesja okaze sie bardziej laskawa i bede mogl ogladnac wiecej spotkan :) A co do poziomu sedziowania w turnieju, to zly on napewno nie byl - ok, w finale popelnili sedziowie blad przy rzucie karnym bitym przez Bambe bodajze, ale raz ze sprawiedliwosci stalo sie zadosc, a dwa - sedziowanie w finale stalo na wysokim poziomie, wystarczy wspomniec sytuacje po ktorej bodajze napastnik WKS znalazl sie w sytuacji sam na sam, a sedzia slusznie wychwycil spalonego....Jak dla mnie turniej na pozytywny plus, mozna bylo posluchac egzotycznych komentatorow z Eurosportu, poznac troche Afryki od strony kultury i sportowej :)
kam15

Powrót do Drużyny narodowe