Slavek i Slavko czyli Euro 2012

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Slavek i Slavko czyli Euro 2012

Postprzez Mitchell » 2 gru 2011, o 20:34

Obrazek

No i mamy swoją grupę marzeń. Ciekawie będzie spojrzeć za rok w ten temat i sprawdzić Wasze proroctwa. :)
A i C w Polsce
B i D - Ukraina

Ja zazdroszczę Ukraińcom. Już na etapie grupowym mają tuzin hitów z czego połowa to europejskie klasyki.
Nam się jeno jeden ostał.
"Airsick lowlanders"
Mitchell

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Re: Slavek i Slavko czyli Euro 2012

Postprzez bbartek » 2 gru 2011, o 20:54

Grupa łatwiutka, lepiej trafić nie mogliśmy. No może, gdyby tą Irlandię zamienić z Rosjanami, byłoby odrobinę lepiej, ale nie mamy na co narzekać. Jeśli zagramy tak, jak pierwszą połowę z Włochami, to możemy liczyć na awans. Na pewno każda z tych drużyn jest w naszym zasięgu. Nie ma innego wyjścia, jak tylko awansować. :D

Z drugiej strony przy takiej łatwiej grupie, jak zdarzy nam się wpadka i nie awansujemy, to będzie jeszcze większy wstyd. :dry:

EDIT: ojć, sorry. Mój błąd. :)
Ostatnio edytowano 2 gru 2011, o 22:21 przez bbartek, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Obrazek
bbartek

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Rafal1892 » 2 gru 2011, o 21:09

bbartek napisał(a):Grupa łatwiutka, lepiej trafić nie mogliśmy. No może, gdyby tą Irlandię zamienić z Rosjanami, byłoby odrobinę lepiej, ale nie mamy na co narzekać. Jeśli zagramy tak, jak pierwszą połowę z Włochami, to możemy liczyć na awans. Na pewno każda z tych drużyn jest w naszym zasięgu. Nie ma innego wyjścia, jak tylko awansować. :D

Z drugiej strony przy takiej łatwiej grupie, jak zdarzy nam się wpadka i nie awansujemy, to będzie jeszcze większy wstyd. :dry:

Nie mogli byśmy zamienić Rosji z Irlandią. Najwyżej Z Czechami bo z nimi byli w koszyku.
Obrazek

-"Liverpool był i będzie wielki, ale kiedy przychodzą czasy takie jak teraz, trzeba o tym pamiętać, ale okazywać w inny sposób. Pokora nie jest cechą słabych! Każda Barcelona rodzi się w gównie, a każdy Messi zaczyna jako no-name."
Rafal1892

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Liverpoolczyk » 2 gru 2011, o 21:13

No i mamy Polskę w "grupie marzeń". Jest się jak na razie z czego cieszyć, bo to niewątpliwie dla nas bardzo szczęśliwe losowanie. Tyle że każdy zespół w tym gronie cieszy się tak samo jak Polska z takiego obrotu sprawy :) I trzeba jednak dodać że mimo wszystko jesteśmy najsłabszym zespołem w naszej grupie. No ale trzeba te wszystkie okoliczności w przyszłym roku wykorzystać. Mam na myśli grupowych rywali którzy są jak najbardziej do ogrania oraz możliwość rozgrywania meczy na własnych stadionach. Do samego Euro jeszcze jest czas i zobaczymy jak tuż przed tą wielką imprezą a co najważniejsze właśnie na tym turnieju będzie się prezentowała nasza reprezentacja.
Obrazek

Tu chodzi o wszystko. Honor naszego klubu. Dumę naszego miasta. Naszą reputację jako jednego z największych klubów na świecie. Mógłbym występować prawie w każdej innej drużynie i nie byłoby tak samo. - Pepe Reina
Liverpoolczyk

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Oskar » 2 gru 2011, o 21:57

Kto by pomyślał, że będziemy mieli dzisiaj tyle szczęścia w tym losowaniu. Byłem niemal pewny, że trafimy na Niemców albo Anglików, a tu taka niespodzianka w postaci Rosji z drugiego koszyka. Grecja i Czechy to chyba również były teoretycznie najsłabsze drużyny w swoich koszykach, dlatego możemy być zadowoleni.

Z jednej strony cieszymy się z losowania, ale z drugiej może okazać się, że nie zagramy z żadnym porządnym rywalem. Oczywiście jeśli wyjdziemy na pewno nikt nie będzie narzekał na brak mocnych rywali, jednak w razie odpadnięcia pozostanie ogromny niedosyt.

Moje przewidywania, co do każdej z grup:

Grupa A: Polska, Grecja, Rosja, Czechy.
Awans: Rosja i Polska.

Grupa B: Holandia, Dania, Niemcy, Portugalia.
Awans: Niemcy i Holandia.

Grupa C: Hiszpania, Włochy, Irlandia, Chorwacja.
Awans: Hiszpania i Chorwacja.

Grupa D: Ukraina, Szwecja, Francja, Anglia.
Awans: Anglia i Szwecja.

Wielkie imprezy rządzą się swoimi prawami, dlatego wątpię w awans do dalszej fazy wszystkich faworytów. W grupie C może namieszać Chorwacja, która posiada całkiem niezłą drużynę, a w grupie D czarnym koniem mogą okazać się Szwedzi, którzy w eliminacjach spisywali się bardzo dobrze.

Oczywiście równie silnie będę wspierał reprezentację Anglii, której życzę jak najlepiej, ale coś czuję że znów wszystko zakończy się po wyjściu z grupy, chociaż niektórym piłkarzom w tej kadrze naprawdę należy się sukces międzynarodowy.
Oskar

Postprzez Przemyslav » 2 gru 2011, o 22:08

Gdy jechaliśmy na Mundial w 2002 (USA, Korea, Portugalia) mówiono że to łatwa grupa. Skończyło się na ostatnim miejscu. To samo było w Niemczech (Niemcy, Ekwador, Kostaryka) i na EURO 2008(Niemcy, Austria i Chorwacja). Więc stwierdzenie "łatwa grupa" dla Polaków raczej nie istnieje. Czesi trawili kapitalnie. Raz że łatwa grupa, dwa wszystkie mecze grają we Wrocławiu, czyli jakieś 200km od granicy. Ruskie chciały grać na Ukrainie, ale za to mają łatwą grupę. Grecy też zadowoleni. Wszystko wyjdzie w praniu. Ale my mamy kibiców. Gramy u siebie, jeśli z grupy nie wyjdziemy to będziemy tego żałować przez następne X lat - czyli do następnego turnieju piłkarskiego w Polsce. 1/4 jest minimum jak i maximum bo grupa B to grupa śmierci i każda z tych drużyn będzie faworytem w dalszej fazie. Chłopcy Smudy nie będą mogli się tłumaczyć gdy nie wyjdą z grupy.

Na Ukrainie będą najlepsze mecze. U nas tylko Hiszpania vs. Włochy, trochę szkoda, ale chcieliśmy grupę marzeń więc i potęg w naszym kraju nie będzie. Jeśli trawimy z formą to 2 miejsce murowane. Bo Ruskie nas biją pod względem ligowym jak i bogactwem piłkarskim.

A to moje propozycje co do wyjścia z grup:

Grupa A:
Rosja 9, Polska 6, Grecja 1, Czechy 1.

Grupa B:
Holandia 7, Niemcy 7, Portugalia 1, Dania 1

Grupa C:
Hiszpania 9, Włochy 4, Chorwacja 4, Irlandia 0

Grupa D:
Anglia 7, Francja 7, Szwecja 3, Ukraina 0

Tak powinno to wyglądać na papierze.
"To już jednak przeszłość. Musisz teraz patrzeć przed siebie. Jeśli będziesz teraz patrzył za siebie – uczynisz się nieszczęśliwym." Joe Fagan
Przemyslav

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez czerwony4EVER » 2 gru 2011, o 22:11

Szczerze mówiąc, ucieszyłem się z losowania. Nie mogłem zobaczyć relacji na żywo, bo byłem w kościele na Mszy młodzieżowej. Dopiero kiedy w zakrystii nieco po kryjomu włączyłem telefon i sprawdziłem. Dobrze, że się opanowałem, bo chyba zacząłbym wrzeszczeć z radości :D . Ale teraz, już na chłodno, podzielę się swoją opinią na temat naszych rywali:

Rosja - zespół dobry, nie wolno lekceważyć. W końcu Pawluczenko, Arszawin to nie byle kto. Warto dodać, że na ostatnim Euro "Sborna" nie dość, że wyszła z grupy, to jeszcze ograła m. in. Holendrów, którzy wówczas byli jednymi z głównych kandydatów do zwycięstwa.
    Grecja - również dobry zespół. Coś o nich wiemy, w końcu graliśmy z nimi mecz towarzyski, ale nie sugerowałbym się zespołem z meczu "o pietruszkę". To, że Grecy wchodzą na wyżyny swoich możliwości właśnie podczas meczów o punkty, wiemy nie od dawna. Warto przypomnieć tu fantastyczne w ich wykonaniu Euro 2004 (nie chodzi mi o styl gry i to, jak wygrywali, ale o sam fakt sięgnięcia po tytuł). Jednak od tego czasu minęło 8 lat, a u Greków zmieniło się niemal wszystko. Ciekaw jestem meczu z tym zespołem.
    Czechy - dość mocne jednostki, ale nieco gorsza drużyna. W końcu Euro niemal zawsze wychodziło naszym południowym sąsiadom. W 2004 r. zaszli do półfinału. A co do meczu na ME 20102 - proszę - niech będzie tu powtórka z meczu el. do MŚ 2010 z Czechami na Stadionie Śląkim!
No to co, mamy już awans w kieszeni, nawet na pół roku przed Euro? Nie, nic bardziej mylnego. Doświadczenie pokazuje, jak to z tym losowaniami bywa. Przypominacie sobie el. Euro 2008? Portugalia, Finlandia, Belgia, Serbia - a awansowaliśmy, i to jeszcze z pierwszego miejsca. A el. Mundialu 2010? Pamiętam słowa Engela w studiu podczas losowania - "To łatwa grupa, powinniśmy ją wygrać." A z tymi rywalami, którzy to niby byli tacy łatwi do ogrania, pokazaliśmy całą potęgę polskiego futbolu. Porażka z Irlandią Płn. 3-1 - wstyd i sromota. Więc po wypiciu ostatniego łyka szampana świętującego szczęśliwe dla nas losowanie proponowałbym ostudzenie emocji. Co nie znaczy, że nie cieszę się z łatwej grupy.
Są dwa najlepsze zespoły w Merseyside: Liverpool oraz Rezerwy Liverpoolu.
Obrazek
czerwony4EVER

Postprzez Cezar » 2 gru 2011, o 22:26

Mieliśmy dzisiaj nie wątpliwie wielkie szczęście ,jak to mówią ,,głupi ma zawsze szczęście'' tym razem te szczęście przypadło ,,najgorszym'' . Niestety mi te szczęście nie sprzyjał bo mam bilety na mecz A2vsA4 czyli emocjonujący mecz Greków z Czechami więc jak Polacy ie awansują... Jeżeli chodzi o moje typy awansu to tak :

Grupa A: Polska, Grecja, Rosja, Czechy.
Awans: 1.Grecja 2.Polska.

Grupa B: Holandia, Dania, Niemcy, Portugalia.
Awans: 1.Holandia 2.Niemcy

Grupa C: Hiszpania, Włochy, Irlandia, Chorwacja.
Awans: 1.Hiszpania 2.Włochy.

Grupa D: Ukraina, Szwecja, Francja, Anglia.
Awans: 1.Anglia 2.Francja.

Tylko w grupie D jestem na 90% przekonany że wyjdą Anglicy i ,,Żabojady'' co do reszty to może zamieszać Grecja , Chorwacja i oczywiście Portugalia. Szwecja czy Irlandia na pewno będą walczyć ale raczej bezskutecznie .
Moje typy trzech pierwszych miejsc :

Złoto : Anglia Srebro : Włochy Brąz : Francja Czwarte msc : Hiszpania

Złoto dla Anglików ponieważ po 1 muszą kiedyś coś wygrać po 2 mieszanka młodości i doświadczenia może przynieść efekty (o ile Capello zdecyduje się na wprowadzenie nowych twarzy takich jak : Wilshere , Carroll )

Srebro dla Włochów którzy mają bardzo mocną kadrę i muszą się zrehabilitować za MŚ
Brąz dla Francuzów z tych samych powodów co Włosi tyle że ci 2 okażą się lepsi w połfinale.
Obrazek
http://www.facebook.com/kochamgotowac- Nie masz pomysłu na obiad? Odwiedź tą magiczną stronę !
Cezar

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez LfcManiak » 2 gru 2011, o 23:27

Cezar napisał(a):Złoto : Anglia Srebro : Włochy Brąz : Francja Czwarte msc : Hiszpania

Złoto dla Anglików ponieważ po 1 muszą kiedyś coś wygrać po 2 mieszanka młodości i doświadczenia może przynieść efekty (o ile Capello zdecyduje się na wprowadzenie nowych twarzy takich jak : Wilshere , Carroll )

Srebro dla Włochów którzy mają bardzo mocną kadrę i muszą się zrehabilitować za MŚ
Brąz dla Francuzów z tych samych powodów co Włosi tyle że ci 2 okażą się lepsi w połfinale.

Na Euro nie ma meczu o trzecie miejsce. Poza tym serio, Anglia z Włochami w finale? Szczególnie z Carrollem... Będzie sukces jak Anglicy zdołają wyjść z grupy. :)

Naprawdę szkoda, że Polacy nie trafili na nikogo z absolutnej czołówki. Gdyby mieli zagrać z Francją czy Anglią, to nie byłoby takiej spiny jaka będzie im towarzyszyła od dziś do ostatniego meczu w grupie. Cytując Dańca rok po mundialu w Korei, "pół roku obiecywały mi to gazety, że Polska będzie mistrzem!". :wink: Co do samych grup:

A - 1. Rosja, 2. Grecja
B - 1. Niemcy, 2. Holandia
C - 1. Hiszpania, 2. Włochy
D - 1. Francja, 2. Szwecja

Mistrzem Niemcy po finale z Hiszpanią.
Up the Irons! \o/
http://www.lastfm.pl/user/Edentrail
http://www.filmweb.pl/user/edentrail
https://twitter.com/Edentrail

"Football is a simple game complicated by idiots."
Bill Shankly
LfcManiak

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez FishBone » 2 gru 2011, o 23:50

Na lepszą grupę nie mogliśmy trafić i należy się cieszyć z losowania. Myślę, że walka nawet o pierwsze miejsce jest realna, choć zdaję sobie sprawę, że równie dobrze możemy znaleźć się na dnie tabeli po trzech meczach.
Jeśli wyjdziemy z grupy to czekać będzie nas bardzo ciężkie zadanie, no ale trzeba wierzyć, damy radę :)

Z grupy B myślę, że wyjdą reprezentacje Holandii i Niemiec, wątpię, żeby Portugalia awansowała.

Grupa C jest jasna, faworyci nie powinni zawieźć, choć Chorwacja może namieszać.

Myślę, że Anglia i Szwecja wyjdą z grupy D, Francja jakoś nie przekonuje.
FishBone

Postprzez liver5886 » 3 gru 2011, o 00:13

Moim zdaniem z każdym z tych rywali mamy duże szanse wygrać, ale tak samo prawdopodobna jest porażka. Wszytko zależy od przygotowań i formy.

Najgroźniejsi będą Grecy - pewnie znowu skupią się na obronie, a my ataku pozycyjnego przecież grać nie będziemy i jeżeli trafią z formą to ich stałe fragmenty będą zmorą, zwłaszcza przy naszych kłopotach ze środkowymi obrońcami. Na pewno będzie ta sama taktyka co dała im mistrza europy. Do tego jeszcze mecz otwarcia, mam nadzieję że atmosfera bardziej nas poniesie niż zdeprymuje.

Rosjan tak bardzo bym się nie obawiał bo potrafimy z nimi grać, jeżeli będziemy w formie spokojnie możemy o punkty powalczyć. Owszem mają zawodników o niebo lepszych, ale nie ma tam zawodników którzy sami potrafią wygrać mecz.

Z Czechami na koniec to dobrze bo pokazaliśmy że potrafimy z nimi punktować, więc jeżeli to będzie dla nas mecz o awans też mamy duże szanse.

Jeżeli chodzi o wszystkie grupy to nie wiemy kto ma lepiej czy Polska czy Ukraina. Na dzień dzisiejszy my mamy słabszą grupę, ale oni marketingowo i atrakcyjnością obu grup biją nas na głowę. Jeżeli sprawią niespodziankę i wyjdą z grupy to będą mieli wszystko! Dobrze chociaż że Espania się nam ostała.
Zgadzam się Panowie, że przy całej sympatki dla synów Albionu ale skończy się po wyjściu z grupy..

na koniec moje marzenie: WYRZUCIĆ NIEMCÓW W 1/4 :d:dd:
Kto nie ma wrogów, nie ma własnego zdania!
Obrazek
liver5886

Postprzez Lfciorek » 3 gru 2011, o 00:48

Po raz kolejny Polska dostaje prezent w postaci korzystnego losowania. Tak samo było na MŚ 2006 (Ekwador,Kostaryka,Niemcy) czy MŚ 2002 (USA,Korea,Portugalia), dobrze wiemy jak te imprezy się zakończyły. :dry:
Kluczem to wyjścia z grupy będzie oczywiście dyspozycja naszych kopaczy w tym okresie. Gramy na swoim terenie, nie mamy jakiś przeciwników ze światowej półki, naprawdę jest to niepowtarzalna szansa na wyjście z grupy. Najtrudniejsi wydają się być Rosjanie. Jednak Grecy też są dobrze zorganizowaną drużyną i zwycięstwa łatwo nie oddadzą. Teoretyczni najłatwiejszymi rywalami wydają się Czesi, ponieważ kilkukrotnie w ostatnich latach dawaliśmy sobie z nimi radę.
Mimo to na pewno o awans nie będzie łatwo. Trzeba pracować nad formą zawodników, aby wystrzeliła ona na czas turnieju.

Arcyciekawie zapowiada się rywalizacja w grupie B. Kto by przepuszczał, że w fazie pucharowej może zabraknąć Portugalii,Holandii lub Niemców. Dania też pewnie nie da sobie w kaszę dmuchać i będzie chciała urwać punkty potencjalnym pewniakom do wyjścia. Mimo wszystko wydaję mi się, że do 1/4 zakwalifikują się Niemcy i Holandia.
W grupie D też będzie ciekawa rywalizacja między Anglią, a Francją. Szkoda, że te wszystkie zapewne pasjonujące pojedynki odbędą się na terenie Ukrainy, a nie Polski. :wink:

Czas odliczać dni do Euro :!:
Obrazek
"Honor to stroma wyspa bez brzegów, nie można na nią wrócić, gdy ją już się opuściło."

"Niech wiatr zawsze wieje ci w plecy, a słońce świeci w twarz. Niech skrzydła przeznaczenia zaniosą cię do nieba, byś zatańczył z gwiazdami. " - Fred Jung
Lfciorek

Postprzez PlaSt » 3 gru 2011, o 01:33

Widzę że tak sobie typujemy, także:
Grupa A: Podzielią tą grupe Czesi, a o drugie miejsce powalczy Polska z Rosja. Grecy zostaną z niczym. Czechy, Polska/Rosja, Grecja.

Grupa B: Podobno grupa śmierci? Niemcy, Oranje, Portugalia i Dania. Tyle.

Grupa C: Owszem Chorwacja pokazała,że może powalczyć ale nie z Hiszpanami i Włochami. Hiszpania, Włochy, Chorwacja, Irandia.

Grupa D: Jak dla mnie najciekawsza grupa. Ukraina odda punkty mocniejszym. Nie zdziwiłbym się gdyby Szwedzi i Francuzi awansowali dalej. Anglia jak to Anglia, albo zagraja genialnie albo słabo bez gry i pojadą do domu. SERCE PODPOWIADA: SYNOWIE ALBIONU, Szwecja, Francja, Ukraina.
Obrazek

" Czekając na przyjazd Evertonu na derby na Anfield, Bill Shankly dał szatniarzowi opakowanie papierów toaletowych mówiąc: "Daj im to jak przyjadą będę tego potrzebowali" "
PlaSt

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez beast666 » 3 gru 2011, o 02:15

LfcManiak napisał(a):
A - 1. Rosja, 2. Grecja
B - 1. Niemcy, 2. Holandia
C - 1. Hiszpania, 2. Włochy
D - 1. Francja, 2. Szwecja

Mistrzem Niemcy po finale z Hiszpanią.

Ach jak ja kocham ten optymizm :) jeszcze mistrzem Niemcy? w życiu owszem maja super skład zawsze są w czołówce ale nie Niemcom już podziękujemy odpadną w 1/2 oby :) Co do samego losowania hmm no po naszej myśli przeciwników mogliśmy dostać gorszych i trudniejszych a nasi jacy są tacy są :) Mistrz? Hiszpania.. bądź Polska! tak zaskoczmy wszystkich! lub Anglia chciałbym widzieć Gerrarda z uniesionym pucharem w Górę
"Here aren't enough words to describe this man, and the way he can change a harmless looking play into a breath taking goal. Steven Gerrard has provided liverpool supporters with many moments to remember. A special player does special things at special times. ..Steven Gerrard is special."

Go LFC !!
Go LAL !!
beast666

Postprzez gosia43 » 3 gru 2011, o 03:06

Moje założenie to wyjście z grupy Czech i Polski, Holandii i Niemiec (może Portugalia nas zaskoczy?), Hiszpanii, Włoch oraz Francji i Anglii. Jeżeli wyjdziemy na drugim miejscu będziemy się chyba mierzyć ze zwycięzcą grupy B, a więc najprawdopodobniej Holandią, jeśli zaś na pierwszym naszym rywalem będzie reprezentacja, która w grupie B zajmie drugie miejsce.
Chciała bym w końcu zobaczyć walczącą Anglię, oczywiście przede wszystkim ze względu na naszego kapitana. O Hiszpanii nie ma co się rozpisywać, bo każdy zakłada ich wygraną, a nawet jeśli nie, to przynajmniej wejście do finału.
A co do Polaków, to wiadomo, że Euro nie wygrają, ale miło było by zobaczyć naszą reprezentację jako zgrany zespół, który chce pokazać i zaprezentować się z nowej, lepszej i nieznanej do tej pory strony.
Wolę słyszeć optymistyczne komentarze, tak więc obstawiam, że gdy wyjdziemy z grupy przeciwnik nas zlekceważy, zaś my przemkniemy w ten sposób aż do samego finału :)
Obrazek
"Niektórzy uważają, że piłka nożna jest kwestią życia i śmierci. Jestem rozczarowany takim podejściem. Zapewniam, że jest czymś znacznie, znacznie ważniejszym."-Bill Shankly
gosia43

Następna strona

Powrót do Drużyny narodowe