Eliminacje MŚ 2014

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, ramar, Juluz, Szpieg1, AirCanada, Daniel, RedFirmino, Gonzo

Re: Eliminacje MŚ 2014

Postprzez Thegunner4life » 16 paź 2013, o 12:32

Sumo napisał(a):
shelby napisał(a):ciekaw jestem jak o tym wypowiedza sie dzis komtatorzy ogólnonarodowej brytyjskiej ITV zwazywszy na to ze na 100 przypadkowych angoli moze jeden bylby swiadom ze cos takiego mialo miejsce...

No to Angole komentują, szkoda tylko, że nie flagę, a race i gwizdy podczas hymnu. Nie ma to jak dobrze się zaprezentować na salonach. :)
Kandydatów na selekcjonera szkoda komentować- Nawałka, Wdowczyk... brakuje jeszcze Wójcika i fryzjera w tym gronie. Jeśli już musi być Polak, to niech to chociaż będzie Engel, przynajmniej jakiś cień nadziei na powtórkę eliminacji 2002 to nam da.

W sumie to gorzej i tak nie będzie jak się nie uda to najwyżej znowu na mistrzostwa europy nie pojedziemy. Engel w sumie z grupy też nie wyszedł, ale czy pilkarzy miał lepszych? Żurawski, Krzynówek, Hajto, Dudek. Tam była Korea i Portugalia większych szans nie było. Trzeba się po prostu pogodzić, że jesteśmy słabi i w 4 lata tego nie zmienimy.
Thegunner4life

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Redman » 16 paź 2013, o 14:14

Zawodników to my nie mamy słabych, nie oszukujmy się, nie mówię też, że są klasowi. Każdy gra po swojemu, nie ma kolektywu. Jakieś chore rotacje, co mecz gramy inną obroną, po cholerę to tak robić? Powinniśmy się zgrywać, i grać w miarę jednakowym składem. Obrona najbardziej utyka, ale oczywiście taki Glik co chwile ma kogoś innego po swojej prawej, lewej stronie... Dla mnie to chore.

Co do selekcjonera, nie wyobrażam sobie Polaka, nie wiem, po prostu nie wierzę, że może być inaczej. Dla naszych "gwiazdek" musi być selekcjoner z uznaniem, którego te piłkarzyki będą słuchać i szanować. Fornalik nie miał jaj, nie był charyzmatyczny. Jeśli chodzi o Polskich trenerów, Nawałka jest krótki i stanowczy, ale to nie wystarczy moim zdaniem. Urban też nie byłby złym wyborem, ale ja osobiście liczę na trenera zza granicy. Kogoś kto widział coś w światowym futbolu i kogoś kto coś dla piłkarzy będzie znaczył.
Kiedyś w Cafe Futbol, dziennikarze rozmawiali o Fornaliku, zadawali sobie pytanie, jaki on futbol w tej swojej karierze widział? Jedyny wielki świat piłki jaki on mógł zobaczyć z bliska to mecze Borussi... Nie może się niczym pochwalić, więc gdzie ma tu być respekt od piłkarzy którzy grają w Europejskich klubach...

Edit: Dokładnie tak jak poniżej napisał Jetzu.
Ostatnio edytowano 16 paź 2013, o 14:26 przez Redman, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Redman

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Jetzu » 16 paź 2013, o 14:24

Ktoś chyba w temacie o polskiej kadrze napisał słowa z którymi bardzo się zgadzam - ilu piłkarzy polskiej kadry gra za granicą? Bardzo dużo, znają smak europejskiego futbolu, dużych stadionów, poważnej piłki. Ilu polskich trenerów pracuje za granicą? Był Probierz - wywalili go po tygodniu, Nowak to inna historia.

Trener który przez 20 letnią karierę nie wychylił głowy z Polski, ma teraz mówić dwukrotnemu mistrzowi Niemiec i finaliście Ligi Mistrzów jak ten ma grać? Coś tu jest nie halo.

Mam naprawdę ogromną nadzieję na trenera zza granicy, jeśli nie to już serio lepiej było Fornalika zostawić.
Manchester United jest jak Rolling Stonesi, świetni, ale zawsze pozostaną w cieniu zespołu z Liverpoolu.
Obrazek
Jetzu

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez hulus » 16 paź 2013, o 14:33

@Jetzu

Też tak myślałem, ale Waldek już out. Polska myśl szkoleniowa to najstarszy i najkrótszy żart na świecie. Ale co tam, w PZPN dalej panuje widocznie betonowy humor.

@Redman

Moim zdaniem wcale mocnej kadry nie mamy. Jeden Lewy nie sprawia, że to lepsza kadra niż ta sprzed powiedzmy 10 lat. Nie mieliśmy wtedy takiej wielkiej gwiazdy europejskiej piłki, ale poszczególni piłkarze byli na wyższym poziomie, przede wszystkim obrońcy. Bąk, Hajto, Wałdoch to byli jakościowi stoperzy dla kadry. Kałużnych czy Świerczewskich do walki w środku nie brakowało a i z przodu Krzynówków nie brakowało. Dziś przede wszystkim nie mamy obrony i to może być problem przez kolejne kilka lat, bo nie widać szans na poprawę. Mimo wszystko jednak historia zna mnóstwo przykładów słabych drużyn, które dzięki pracy trenera wyciągają niesamowite wyniki. Najprostszy przykład to Grecja z Rehhagelem.
hulus
Redaktor

11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership11 years of membership

Postprzez polik » 16 paź 2013, o 14:40

Fornalika już nie ma, a ja osobiście nie widzę na jego miejscu żadnego innego Polaka. Przykro to mówić, ale nie mamy obecnie trenerów na tak wysoki poziom, jaki ponoć chcemy osiągnąć.
Kadra nie jest może najsilniejsza, ale przy odpowiednich roszadach może uda się coś z tego skleić?
" Nie rozmawiaj z idiotą, najpierw sprowadzi Cię na Swój poziom a potem pokona doświadczeniem "

Na stronie mam nick " Zochan "
polik

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez dymos » 16 paź 2013, o 14:54

Dokladnie Jetzu. Powtarzam to znajomym jak mantre juz od jakiegos czasu. Punkt pierwszy zrealizowany, teraz czas na punkt drugi - zagranicznego SELEKCJONERA. O 15 konferencja Bonka, moze dowiemy sie czegos wiecej. Ktos wie, czy jest gdzies transmitowana?

Edit. Dziekowac.
Ostatnio edytowano 16 paź 2013, o 15:00 przez dymos, łącznie edytowano 1 raz
dymos

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez PatrykOwenFan » 16 paź 2013, o 14:59

dymos napisał(a):Dokladnie Jetzu. Powtarzam to znajomym jak mantre juz od jakiegos czasu. Punkt pierwszy zrealizowany, teraz czas na punkt drugi - zagranicznego SELEKCJONERA. O 15 konferencja Bonka, moze dowiemy sie czegos wiecej. Ktos wie, czy jest gdzies transmitowana?

Polsat news jest konferencja
PatrykOwenFan

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez Barilla » 16 paź 2013, o 15:35

A mi przychodzi do głowy jedno polskie nazwisko w kontekście ewentualnego nowego selekcjonera.

Henryk Kasperczak.

Jako piłkarz - współautor trzeciego miejsca Polski na mundialu '74 i drugiego na igrzyskach olimpijskich '76, do tego dwukrotny mistrz Polski.
Jako trener / selekcjoner doprowadził m.in. FC Metz do zdobycia Pucharu Francji, trzy afrykańskie reprezentacje które prowadził zdobywały miejsca w czołowej czwórce Pucharu Narodów Afryki, a z Wisłą Kraków zdobył na krajowym podwórku wszystko co było do zdobycia. Europy nie zawojował, ale jak się trafia na start na Real Madryt...

Co do selekcjonera zagranicznego to trzeba pamiętać o jednym - człowieka mającego na koncie zwycięstwa w lidze mistrzów czy mundialu raczej i tak nie zatrudnimy, bo tacy mają pełno ofert prowadzenia lepszych drużyn. Zresztą skończy się jak z Beenhakkerem, kilka słabszych meczy i się człowiek poczuje zaszczuty bo nagle cała Polska będzie mu się wpychała z buciorami w jego życie i szukała na siłe sensacji. Dopóki to się w Polsce nie zmieni to i wyniki się nie zmienią, bo w takich warunkach najzwyczajniej w świecie nie da się pracować.
Barilla

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Jetzu » 16 paź 2013, o 17:33

Krótka ściągawka kto nie i dlaczego nie.

Padają wspomniani wyżej Nawałka i Kasperczak
Manchester United jest jak Rolling Stonesi, świetni, ale zawsze pozostaną w cieniu zespołu z Liverpoolu.
Obrazek
Jetzu

8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership8 years of membership

Postprzez Zuru » 16 paź 2013, o 17:35

hulus napisał(a): Mimo wszystko jednak historia zna mnóstwo przykładów słabych drużyn, które dzięki pracy trenera wyciągają niesamowite wyniki. Najprostszy przykład to Grecja z Rehhagelem.

Tyle, że Grecy mieli wtedy prawdziwy monolit w defensywie, wielkie, silne chłopy, które mogły stanowić zagrożenia także przy ofensywnych stałych fragmentach gry. U nas cały kłopot polega na tym, że obrońcy są po to, żeby "poprzeszkadzać" i jak najszybciej zacząć kontratak, bo to nasza główna i w zasadzie jedyna broń. Na nic nam się nie zdadzą nieźli atakujący, skoro z tyłu każdy rywal z San Marino włącznie może sobie hulać jak mu się podoba.

Co do kwestii nowego trenera - ja postawiłbym na jakiegoś solidnego fachowca zza granicy i dał mu więcej czasu niż tylko ten, pozostały do końca eliminacji (lub, daj Boże Mistrzostw Europy). Jest to karkołomny wyczyn, bo gramy jak gramy i to się nie zmieni nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Zapewne jednak wybór padnie na Nawałkę, albo innego Polaka, a wtedy...no cóż, pozostaje nam wierzyć :)
Zuru

Postprzez Oskar » 14 lis 2013, o 21:09

Jutro baraże w Europie, a tutaj cisza. Nic o Zlatanie i Ronaldo? Bez kogo nie wyobrażacie sobie Mundialu?

Sam się nad tym zastanawiam i stwierdzam, że bez Zlatana byłoby po prostu nudno. Co prawda Szwecja co najwyżej wyjdzie z fazy grupowej, ale do następnych Mistrzostw Ibra może już nie doczekać. Z drugiej strony Ronaldo, który ma fantastyczny sezon, ale reszta Portugalczyków dołuje. Zapowiada się ciekawie.

Oprócz tego trzymam kciuki za Islandię. Już osiągnęli niesamowicie dużo, a gdyby wyeliminowali Chorwację... Dla takich chwil warto kochać futbol. W mojej Łodzi ludność jest dwa razy większa.

A wracając do najciekawszego pojedynku, to i tak o wszystkim zadecyduje zapewne piętka :wink:

http://krotkapilka.pl/artykul,pojedynek ... ietek,1473

@Zyska
Bez Pepe już bardziej, w końcu przez cały tydzień jest czynne ZOO
:)
Oskar

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez Zyska » 14 lis 2013, o 21:18

Oskar napisał(a):Jutro baraże w Europie, a tutaj cisza. Nic o Zlatanie i Ronaldo? Bez kogo nie wyobrażacie sobie Mundialu?

Sam się nad tym zastanawiam i stwierdzam, że bez Zlatana byłoby po prostu nudno. Co prawda Szwecja co najwyżej wyjdzie z fazy grupowej, ale do następnych Mistrzostw Ibra może już nie doczekać. Z drugiej strony Ronaldo, który ma fantastyczny sezon, ale reszta Portugalczyków dołuje. Zapowiada się ciekawie.

Oprócz tego trzymam kciuki za Islandię. Już osiągnęli niesamowicie dużo, a gdyby wyeliminowali Chorwację... Dla takich chwil warto kochać futbol. W mojej Łodzi ludność jest dwa razy większa.

A wracając do najciekawszego pojedynku, to i tak o wszystkim zadecyduje zapewne piętka :wink:

http://krotkapilka.pl/artykul,pojedynek ... ietek,1473

Coo, bez Zlatana było by nudno? :? :? :?
A wyobrażasz sobie mundial bez PEPE? :lol: :lol:

Bajdełej bez Ronaldo naprawdę nie wyobrażam sobie Mundialu. Piłkarz absolutnie niesamowity o czym nikogo (prócz kibiców Barcy) nie trzeba przekonywać. Zlatan też jest świetny. Ale Ronaldo ma życiową formę i lepiej się sprzedaje (jakkolwiek to brzmi). Na pewno wielka część kobiet będzie oglądać mecze Portugalii ze względu na tegoż jegomościa.

Islandia z Chorwacją mało mnie interesuje.

Natomiast Ukraina-Francja.
To będzie piękna bitwa. Francja - wiadomo. Faworyt, mega gwiazdy itp.
Właśnie, gwiazdy. Ale nie ma tam drużyny, przynajmniej nie taka, jak mogłaby być.
Wydaje mi się że Ukraina nie jest bez szans. Baa. Ma około 40-50% szans na awans. Będzie mega ciekawie.
Normalnie kibicowałbym Ukraińcom. Ale Sakho jednak przeważa. Bo w sumie nic do Francji i tak nie miałem :wink:
Obrazek
Zyska

Postprzez Mathijs » 19 lis 2013, o 00:41

Ja jutro najprawdopodobniej oglądnę sobie baraż Francja - Ukraina. Nasi wschodni sąsiedzi "podobają" mi się od marcowego meczu w Warszawie (w sumie to już na Euro 2012 kibicowałem im i żałowałem, że nie zaszli daleko). Są teraz w gazie, więc liczę na korzystny wynik. Chcę żeby to oni pojechali do Brazylii zamiast przereklamowanych Francuzów, bo mogą się tam zaprezentować z dobrej strony (z obecną grą na pewno by tak było). Chociaż z drugiej strony zastanawiam się, jak Platini będzie próbował przepchnąć swoją reprę na Mundial. Czyżby karny z kapelusza, znowu ewidentną ręka przy bramce, czy może jakaś wątpliwa czerwona kartka ? Ukraińcy grają twardo, i o takową nie będzie zbyt trudno. Irlandię 4 lata temu oszukali, więc pewnie kolejny wałek nie stanowi dużego problemu dla UEFY/FIFY. Na tym meczu skupie się jutro najbardziej.
W spotkaniu Szwecja - Portugalia będę zdecydowanie za tymi pierwszymi. Już od losowania łudzę się, że będą w stanie sprawić niespodziankę i CR7 ze spółką będzie musiał oglądać MŚ w TV. Jednak podobno Iberyjczycy mieli znaczną przewagę w meczu u siebie, więc może być ciężko o satysfakcjonujący mnie rezultat. W Chorwacja - Islandia niech się dzieje co się dzieje, chociaż chętniej zobaczyłbym chyba debiut Islandczyków na brazylijskich boiskach. Jeśli chodzi o Rumunia - Grecja, to zdecydowanie będę optował za awansem tych drugich. Już w pierwszym meczu wygrali w dobrym stylu, i zdecydowanie wolałbym żeby to Karagounis, Samaras czy Salpingidis (niż Chiricheș, Marica, Stancu) zagrali w najbliższym światowym czempionacie.
W Afryce Ghana już chyba zapewniła sobie awans, ale w parze Burkina Faso - Algieria sprawa nie jest taka oczywista. Może być ciekawe. O barażach interkontynentalnych się nie wypowiadam, bo tam już raczej wszystko się rozstrzygnęło.
Mathijs

Postprzez Muszka » 19 lis 2013, o 22:41

Mecz o awans do MŚ, o olbrzymie pieniądze i prestiż, a sędzia w ciągu 5. minut najpierw nie uznaje prawidłowej bramki, gdzie Benzema był ponad pół metra przed obrońcą, a potem uznaje bramkę, którą Benzema strzela będąc metr na spalonym!

Kiedy do cholery wprowadzą te kamery do piłki nożnej, bo przecież te pojedyncze decyzje sędziów potrafią całkowicie wypaczyć wyniki meczów... :/
Muszka

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Poprzednia strona

Powrót do Drużyny narodowe