Eliminacje MŚ 2014

Tutaj dyskutujemy o wszystkim co związane z zespołami narodowymi.

Moderatorzy: zoltoczerwony, dymos, Daniel, Jetzu, Gonzo, Jaszczur91, AirCanada, Ibiz

Re: Eliminacje MŚ 2014

Postprzez shelby3001 » 15 paź 2013, o 11:38

dziadzio bardzo by sie ucieszyl widzac to co jest szykowanwe na dzisiejszy spektakl na Wembley.
czesc pamieci wszystkim wspanialym polskim pilotom którzy odparli atak w Bitwie o Anglie w 1940.
ciekaw jestem jak o tym wypowiedza sie dzis komtatorzy ogólnonarodowej brytyjskiej ITV zwazywszy na to ze na 100 przypadkowych angoli moze jeden bylby swiadom ze cos takiego mialo miejsce...

Obrazek
Obrazek
shelby3001
Entertainment

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Hills » 15 paź 2013, o 16:36

Shelby, nie możesz być częściej taki normalny? :P

Co do samej treści - piękna sprawa. Cudem będzie samo to, gdy któryś Angol powie gdzie znajduje się Polska. Można o nich wiele dyskutować, ale tłumoki nawet 8x7 muszą na kalkulatorze liczyć...

Liczę dziś na wysoką klęskę Polski, tak patriotycznie! :-)
Hills
Moderator

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez shelby3001 » 15 paź 2013, o 16:43

Hills napisał(a):Liczę dziś na wysoką klęskę Polski, tak patriotycznie! :-)

inaczej oddasz mi moje £770 w tym meczu.
Obrazek
shelby3001
Entertainment

9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership9 years of membership

Postprzez Tindr » 15 paź 2013, o 23:15

Bośnia i Hercegowina awans, Islandia baraże, Czarnogóra wyprzedza nas w grupie....
IV liga europejska to my, jak zwykle szkoda kibiców , gdyby te cymbały grały chociaż na 10% tego co prezentują kibice to awans na mundial byłby formalnością.
O aspektach taktycznych i sportowych szkoda pisać, na tle przeciętnej Anglii wygladalismy tragicznie, fatalna obrona, znudzony Lewandowski....
Hell is empty and all the devils are here...
Tindr

6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership6 years of membership

Postprzez 1010Arx » 15 paź 2013, o 23:22

Jeszcze te słowa Fornalika po meczu.. Dobił mnie kompletnie.

"Nich pan redaktor nie zapomina z kim graliśmy, to była Anglia, jeden z najlepszych zespołów w Europie, to nie byle jaki przeciwnik. Ciężko przez cały mecz nie popełnić z Anglią żadnego błędu."

Jasne Anglia to nie jest zespół przeciętny, mają dobry skład, ale z takim podejściem to my daleko nie zajedziemy. Nawet nie chce sobie wyobrażać rozmowy motywacyjnej przed meczem w szatni w wykonaniu pana Fornalika. To musiał być dodający wiary we własne umiejętności poemat....
Och ku***, za jakie grzechy mnie takimi czasami w polskiej piłce pokarano.
Obrazek
1010Arx

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez dagonet » 15 paź 2013, o 23:29

Mnie to w ostatnich dwóch meczach dobił Lewandowski. Z Ukrainą zmarnowana jedna setka, z Anglią miał 2 bardzo dobre sytuacje do strzelenia bramki. Naszej gwiaździe przydał by się kubeł zimnej wody jeśli chodzi o mecze reprezentacyjne. Może presja dla niego za wysoka?
dagonet

Postprzez dymos » 15 paź 2013, o 23:30

Wywiadu nie slucham, ale z relacji Stano z Twiterra wynika, ze wg Fornalika 'bramke stracilismy w zlym momencie'. Jest jakis lepszy? Oraz. Zupelne nowatorstwo i odkrycie : 'lepiej remisowac do przerwy niz przegrywac'. Behold!

Takie slodkie pierdzenie. Jak cala ta Reprezentacja Gier i Zabaw.
dymos
Moderator

7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership7 years of membership

Postprzez Rahk8 » 15 paź 2013, o 23:35

Grali z Anglią to przegrali. Jednak wygrać z Czarnogórą czy Mołdawią też nie potrafią. Jedynie San Marino jest w naszym zasięgu. Nasza kadra musi mieć jakiegoś trenera z wizją gry. Fornalik chyba miał taką taktykę: "Wystawię 3 z BVB to może coś ugrają".
Szczerze ostatnim który miał jakiś pomysł był Beenhakker. Naprawdę zrobił coś z reprezentacji. Potrzebny nam jest znowu ktoś z zagranicy chyba że znajdzie się ktoś ogarnięty w Polsce choć szczerze, wątpię.
Rahk8

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez Zuru » 16 paź 2013, o 00:10

dagonet napisał(a):Mnie to w ostatnich dwóch meczach dobił Lewandowski. Z Ukrainą zmarnowana jedna setka, z Anglią miał 2 bardzo dobre sytuacje do strzelenia bramki. Naszej gwiaździe przydał by się kubeł zimnej wody jeśli chodzi o mecze reprezentacyjne. Może presja dla niego za wysoka?

W zasadzie cała nasza gra opiera się na dwóch biegunach - z jednej strony dobry golkiper, z drugiej Lewandowski, który niedługo będzie musiał dośrodkowywać sam do siebie, bo jego koledzy pokładając nadzieję jedynie w nim ograniczają się do mniej lub bardziej biernego przeszkadzania rywalom. Między nimi czasem komuś przypomni się, że to nie piknik na zielonej trawce i zacznie grać. Nie jest łatwo grać będąc ciągle pod maksymalnym kryciem, ze świadomością, że trzeba ciągnąć ten wózek zwany reprezentacją niemalże samemu.

Eliminacje totalnie bez historii, bez bohaterów, bez ani jednego spotkania godnego pamięci (no, moze poza tym, że księgowy z San Marino strzelił nam gola), nasi piłkarze pokazali, że brakuje im ambicji, woli walki i zaciętości, trener Fornalik, że ma bardzo dziwne pomysły (brawa, brawa i jeszcze raz brawa za dwóch defensywnych pomocników w meczu "o życie" z Ukrainą, powołania Boenisha itd).

Czekam teraz na nowego trenera i bardzo bym chciał, żeby to był ktoś z poza PZPN-owskiego układu, ktoś zza granicy, z solidnym warsztatem trenerskim i doświadczeniem, zamiast "polskiej myśli szkoleniowej".
Ech, marzenia... :roll:
Zuru

Postprzez Thegunner4life » 16 paź 2013, o 07:51

1010Arx napisał(a):Jeszcze te słowa Fornalika po meczu.. Dobił mnie kompletnie.

"Nich pan redaktor nie zapomina z kim graliśmy, to była Anglia, jeden z najlepszych zespołów w Europie, to nie byle jaki przeciwnik. Ciężko przez cały mecz nie popełnić z Anglią żadnego błędu."

Jasne Anglia to nie jest zespół przeciętny, mają dobry skład, ale z takim podejściem to my daleko nie zajedziemy. Nawet nie chce sobie wyobrażać rozmowy motywacyjnej przed meczem w szatni w wykonaniu pana Fornalika. To musiał być dodający wiary we własne umiejętności poemat....
Och ku***, za jakie grzechy mnie takimi czasami w polskiej piłce pokarano.

Dla nas każdy przeciwnik to nie lada wyzwanie, Mołdawia mocna u siebie, San Marino groźne z kontrataków(tylko nam bramkę strzelili) Czarnogóra to bardzo dobry zespół, Ukraińcy za bardzo solidni. Patrząc na to co wiele razy mówią trenerzy do przeciwnika ma się tylko respekt przed meczem, ale na boisku to ma zniknąć i gra się swoje. Albo patrzy się na to, że to Anglia, Portugalia, Czarnogóra, Niemcy itd. I potem się na mistrzostwa nie jedzie. Zresztą nawet lepiej, będzie mniej nerwów i na spokojnie da radę je obejrzeć :roll: .

Nieprzeczytany postprzez dagonet » wczoraj, o 23:29
Mnie to w ostatnich dwóch meczach dobił Lewandowski. Z Ukrainą zmarnowana jedna setka, z Anglią miał 2 bardzo dobre sytuacje do strzelenia bramki. Naszej gwiaździe przydał by się kubeł zimnej wody jeśli chodzi o mecze reprezentacyjne. Może presja dla niego za wysoka?

Jemu się tam nie chce grać jak większości z nich, traktują to jak zabawę taki wypad zza granicę tylko służbowy. Mają w głębokim poważaniu tą reprezentację, zresztą tak jest od ostatniej dekady :D Musimy znowu poczekać z 20 lat to pojedziemy na mistrzostwa i 3 miejsce w grupie nasze.

Szczerze ostatnim który miał jakiś pomysł był Beenhakker. Naprawdę zrobił coś z reprezentacji. Potrzebny nam jest znowu ktoś z zagranicy chyba że znajdzie się ktoś ogarnięty w Polsce choć szczerze, wątpię.

Jak przyjdzie ktoś z zza granicy jak Beenhakker to skończy się tak samo, nie da rady w tym bagnie w tej korupcji będzie się dziwnie czuł w tym chorym kraju. Druga sprawa Polski trener musi potem po porażce chodzić po POLSKICH ulicach, trener zza granicy sobie pojedzie do domu i zapomni. Z drugiej strony polska myśl szkoleniowa zatrzymała się na latach 80, cóż może przestać ładować w to kasę i pogodzić się, że jesteśmy słabi i na tą chwilę nic tego nie zmieni, ranking FIFA potwierdza.

Pozdrawiam
Thegunner4life

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez diablinadali » 16 paź 2013, o 10:08

Thegunner4life napisał(a):...Jak przyjdzie ktoś z zza granicy jak Beenhakker...

Sorry, że się czepiam, ale aż razi w oczy coś takiego :)
"z zagranicy" lub "zza granicy"
Nie jestem jakimś nazi grammar, ale jak ktoś potrafi obsługiwać komputer, to może też wziąć słownik, czy wygooglować poprawną formę. Wkurzające, że taki procent osób nastoletnich nie ogarnia ortografii czy gramatyki, której uczą w podstawówce. Zresztą to temat do oddzielnej dyskusji, więc sorry za offa :)

Co do eliminacji - nie wiem czy mamy tak optymistycznie patrzące na rzeczywistość społeczeństwo, czy jednak tak wielką wiarę i nadzieję, że "jednak może się uda". Po losowaniu grup wiadomym było, że faworytami do awansu są Anglicy i ktoś z dwójki Ukraina/Czarnogóra. Przynajmniej w moim odczuciu. Oczywiście ja również zaliczam się do tych optymistów i byłem przekonany, że nasi dadzą radę, bo Ukraina i Czarnogóra są jak najbardziej do ogrania. Jednak pierwsze mecze eliminacyjne już pokazały jak wielki był przerost formy nad treścią. Remis z Czarnogórą mając mecz na widelcu i późniejszy mecz z Mołdawią również w podobnym tonie. Pompowany balonik awansu naszej reprezentacji zaczął się zbyt szybko rozciągać w miarę rozgrywania kolejnych meczów. Na szczęście ten balonik pompowany jest gazem rozweselającym, a Polacy znani z poczucia humoru (ponoć) mimo, że na początku byli w stanie pobić się, udowadniając, że nasi awansują, to na końcu każdy wierny kibic z uśmiechem na twarzy rozpowszechniał wieść, że przecież to było do przewidzenia, bo nie mamy drużyny.

No właśnie, nie mamy drużyny. Żeby spróbować walczyć o coś trzeba mieć 11 kopaczy na bardzo dobrym poziomie i kilku takich, którzy mogliby być słabsi od tamtych jedenastu, ale jednak mogący wnieść wartość dodaną na boisko. Patrząc na wczorajszy mecz można uznać, że jak na kraj prawie 40-to milionowy, słabo wychodzi nam znalezienie tej 11-stki. Bo sam awans niczego nie daje. O przepraszam, daje pożywkę mediom, że nasi jadą na mundial i zapowiadają walkę w każdym meczu. Poza tą kwestią nie ma nic, bo jak dobrze niektórzy wiedzą zawsze gramy tylko 3 mecze, z czego dwa ostatnie to odpowiednio "mecz o wszystko" i "mecz o honor". Zastanawiam się tylko czy jest to nasza naiwność czy nadal wiara, że takie slogany o walce chłoniemy jak sucha gąbka wodę, bo przecież sprawa wygląda tak samo od kilkunastu lat.
Piłkarzy mogących grać na mundialu z powodzeniem mamy tak naprawdę 5 - słownie: pięciu. Właściwie to sześciu, ale w meczu nie może grać dwóch bramkarzy naraz, więc licząc podstawową jedenastkę tylko jednego można uwzględnić i w tym przypadku jest to Boruc albo Szczęsny. Potem - nie zaskoczę nikogo - Błaszczykowski, Lewandowski, Sobota i - tu pewnie zaskoczenie - solidnie grający defensywny pomocnik Krychowiak. Można mówić wszystko, ale na tle Anglików Krychowiak wyglądał solidnie, a to solidność musi być atutem środkowego pomocnika, tym bardziej defensywnego. Tak więc na dzień dzisiejszy (tak, na dzień dzisiejszy, dlatego pominąłem Piszczka - objaśnienia ślę w stronę fanatyków BVB) mamy aż 5 piłkarzy zdolnych grać na mundialu. Reszta piłkarzy za przeproszeniem zes*ała się w trakcie meczu. No może Glik z Jędrzejczykiem coś grali w obronie, ale skutek tej gry widać po wyniku.

Odnośnie dywagacji o przyszłym trenerze, ktokolwiek by to nie był, nie oczekiwałbym cudów. Ja również jestem zwolennikiem trenera zagranicznego, który samą swoją osobą budziłby respekt wśród piłkarzy i wprowadzał jakąś sensowną taktykę i styl gry. Nie zaczniemy klepać jak Barcelona, bo nie mamy do tego piłkarzy z tak zaawansowaną techniką użytkową, dlatego potrzeba doświadczenia na ławce trenerskiej, człowieka, który wydobędzie maksimum z potencjału, którym obecnie dysponuje nasza reprezentacja. A poza tym, może nowy trener widziałby w innych piłkarzach większy potencjał niż ten Peszki, Mierzejewskiego, Celebana czy Wojtkowiaka.
diablinadali

5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership5 years of membership

Postprzez damiantlfc » 16 paź 2013, o 11:05

Mnie wkur**ł strasznie moment w pierwszej połowie około chyba 20 minuty jak Lewandowski po rzucie rożnym przejął piłke i przebiegł chyba całe boisko czekając aż ktoś się pokaże u góry mierzejewski truchcikiem przyklejony do obrońcy , na dole błaszczykowski z taka jego szybkością biegnący tak o żeby nie było . Zagranicznego trenera raczej nie będzie , myśle że jedyny dobry polski trener to Adam Nawałka , tylko pytanie czy przyjmie ofertę , bo po co ma odchodzić z górnika gdzie ma wszystko poukładane ?
damiantlfc

4 years of membership4 years of membership4 years of membership4 years of membership

Postprzez liverpoolek » 16 paź 2013, o 11:38

Nawałka nie jest dobrym kandydatem na selekcjonera.

Druga sprawa, to wcale nie ma wszystkiego poukładanego. Górnik zalega z wypłatami, trochę się tego nazbierało. Ponoć Nawałka ma klauzulę w kontrakcie, ze w razie problemów z wypłatą może rozwiązać kontrakt.
Obrazek
Modlić się to pójść na spacer z Bogiem po to, by uzgodnić wspólne marzenia.
Pracuj w ciszy, niech sukcesy robią hałas.
liverpoolek

Postprzez Thegunner4life » 16 paź 2013, o 12:18

Sorry, że się czepiam, ale aż razi w oczy coś takiego "z zagranicy" lub "zza granicy" Nie jestem jakimś nazi grammar, ale jak ktoś potrafi obsługiwać komputer, to może też wziąć słownik, czy wygooglować poprawną formę. Wkurzające, że taki procent osób nastoletnich nie ogarnia ortografii czy gramatyki, której uczą w

podstawówce. Zresztą to temat do oddzielnej dyskusji, więc sorry za offa

Dzieki za wskazanie problemu i poprawę błąd kretyński. Post pisałem na szybko z telefonu przed pracą może z tego to wynikneło. Ja się już z j. Polski nie spotykam jedyne co widze to symbole i x y z i instrukcje po angielsku. Żeby nie było offtopu

Co do trenera, kto z polski jest niby tak dobry, że to udźwignie. Polska myśl szkoleniowa zatrzymała się w latach 80, z tego co widać nikt tego zmienić nie chce. Ten trener Górnika chyba ma jakieś zobowiązania finansowe wobec klubu, ale mogę się mylić nie śledzę ekstraklasy na bierząco. Jakoś nie mogę na to patrzeć.
Thegunner4life

3 years of membership3 years of membership3 years of membership

Postprzez Sumo » 16 paź 2013, o 12:18

shelby napisał(a):ciekaw jestem jak o tym wypowiedza sie dzis komtatorzy ogólnonarodowej brytyjskiej ITV zwazywszy na to ze na 100 przypadkowych angoli moze jeden bylby swiadom ze cos takiego mialo miejsce...

No to Angole komentują, szkoda tylko, że nie flagę, a race i gwizdy podczas hymnu. Nie ma to jak dobrze się zaprezentować na salonach. :)
Kandydatów na selekcjonera szkoda komentować- Nawałka, Wdowczyk... brakuje jeszcze Wójcika i fryzjera w tym gronie. Jeśli już musi być Polak, to niech to chociaż będzie Engel, przynajmniej jakiś cień nadziei na powtórkę eliminacji 2002 to nam da.
Sumo

12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership12 years of membership

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Drużyny narodowe